Земельні сепаратисти: хто з рівненських депутатів «віджимає» ласі ділянки

У Рівному в переддень виборів розпочинаються жорстокі бої компромату. А на жителів міста згодом чекатиме злива повідомлень про земельні наділи, які місцеві депутати, правоохоронці і судді захопили не у формі «зелених чоловічків», а в личині чиновника-махінатора. Немає сумнівів, що земельною анексією займались всі депутато-сепаратисти, які могли влізти в схему. Незалежно від політичної приналежності. Коли земелька-годувальниця стогне від бур’янів та безгосподарності, депутатам, знаєте, не до того. Землю не заговорювати треба, а обробляти.

Не дивуйтесь і не робіть круглі очі. Землю у Рівному (як і будь-де) крадуть ще з початку дев’яностих. На «намученій» земельці споруджують прибудови, кіоски, магазини, торгові центри, маєтки, багатоквартирні будинки і цілі виробничі підприємства. І біда тут не в тому, що купувати землю заборонено. Це стосується лише земель сільськогосподарського призначення, звичайну - під будівництво чи садівництво - купуй-не хочу.  Але купувати, особливо в «жирних» місцях, чесному товариству, яке колотить свої маленькі статки на місцевому рівні, не дозволяють життєві переконання. Тим більше, коли часи мутні, чиновники в долі, а законодавство непрозоре. Як кажуть, навіщо платити більше і ображати хороших пацанів із влади? Ви порахуйте вартість земельної ділянки та економію ділків і не питайте, звідки в них гроші на розвиток власного бізнесу.  Тому хороші кусні землі краяла собі кожна каденція депутатів, і тільки останню трохи, зовсім трохи, почали ловити за руки. І не останню роль в цьому відіграли ті, хто про земельні схеми знає, але в якомусь конкретному випадку «не при ділах». Або вже «не при ділах». Бо землі, як і грошей, ніколи мало не буває. І споконвічну українську заздрість ніхто не скасовував. Тому закласти того, хто, на твою думку, вкрав землі більше, - святе. А заодно й перевірити, хто вкрав, скільки вкрав. Ну а коли під цей шумок можна ще й політичного конкурента перед виборами «замочити», то це одним пострілом двох зайців...

Так що запасаємося попкорном, вибачте, сандвічами з салом, і спостерігаємо, а головне - не забуваємо вимагати, щоб всіх землекрадів покарали. Тим більше, хочеться чиновникам того чи ні, а йде до того, що всі роздані земельні ділянки доведеться оприлюднити. 

Замість будиночків – багатоповерхівки

Власне, першим публічним медійним земельним скандалом став ще розподіл ділянок під садівництво на вулицях Макарова - Пржевальского. У 2000-х докризова економіка розвивалась швидко, і будівельний сектор працював на повну потужність. Тому й охочих будувати, тим більше на «халявній» землі, було чимало. Та пощастило не всім. У схему потрапили тільки перевірені на той час люди, в тому числі родичі багатьох правоохоронців. Щоб питання, напевне, пройшло через усі інстанції. А ще краще «правильні» земельні ділянки притулити до так званих «пільгових». А раптом за великими списком прізвищ ніхто не помітить родичів депутатів і скандалу вдасться уникнути. Запам’ятайте цю схему. Нею користувались і користуватимуться ще не раз. І це тільки в Рівному. Страшно подумати, що робилось у районах…

Тим часом на Макарова - Пржевальского комісія Рівнеради до переліку претендентів на наділ у масиві з 35 гектарів включила список пайовиків у кількості 174 осіб, серед них пільговики, а також 80 осіб без пільг. Питання хоч і зі скрипом, але пройшло в міській раді процес виділення земельної ділянки  під індивідуальне житлове будівництво, а потім ще й затвердження проекту землеустрою. Проголосували. Тоді щасливими власниками землі стали дружина голови Гощанської РДА Василя Харковця — Тетяна, батько директора ТОВ «Рівнеінвестбуд» Ігоря Мічуди — Володимир, донька директора речового ринку Володимира Рабінюка і невістка члена міськвиконкому Олександра Сачука — Ілона Сачук, писало тоді "РВ". Пайовиком однієї з ділянок був батько депутата Рівнеради Олександра Нестерука. А тепер ділянка перейшла йому у спадок, про що депутат свого часу розповів журналісту “ОГО”. Ділянки тут також отримали народний депутат Юрій Вознюк, його батько Володимир Вознюк та працівники фірми  "Екорембуд", - пише "РВ".

Будівництво в мікрорайоні врешті розпочали у 2013 році. При чому, будують на ділянках, які віддали для ІНДИВІДУАЛЬНОГО будівництва, не тільки котеджі, а й автомийки та житлові багатоквартирні будинки. Придбати квартири там можна вже просто зараз.

Такі будиночки будує фірма «Стобуд», яка близька до колишнього секретаря Рівнеради Юрія Торгуна.

А ви кажете, будуватися дорого. То вам дорого, бо ви лохи. А "правильним" людям дешевше, вони принаймні на землі економлять точно. А потім ще й на продажі квартир можна заробити.

 

«Садововоди» як явище

Однак уже з початку десятих років двадцять першого сторіччя мутити землю під будівництво стало важче. Землі мало, охочих багато. Судіть самі – у черзі на отримання землі під будівництво в Рівному стоїть кілька тисяч людей. «Мутити» за їх спинами не просто. Тим більше ЗМІ в місті стало більше, і кожна спроба "порішати" ділянку закінчується скандалом. Тому схему видозмінили – землю в місті вирішили виділяти під садівництво, щоб родичі депутатів могли зводити там будинки, а вже потім просити ділянки у власність для обслуговування будинків.

Так, любов до садків, яблук та грушок об’єднала у сесійній залі непримиренних політичних конкурентів. Тоді товариство садоводів розписало під своїх родичів виділення 20 ділянок під індивідуальне садівництво на вулиці Київській неподалік зоопарку та 47-ми ділянок у районі вулиць Погоринська-Федіна, що поблизу Басового Кута.

Поділили, та не всі, багато з тих, хто «не в долі», вирішив зловити землелюбних опонентів на гарячому. Зчинився скандал. І прізвища родичів почали випливати на поверхню. Тим більше, коли самі народні обранці неофіційно охоче здавали своїх колег. Тим не менше, журналісти змогли довести причетність до «садоводів» низки депутатів Рівнеради. Втім, щоб не говорили, що оперую чутками, згадаю тільки найближчих і надто вже очевидних безземельних родичів. Отримати ділянку таким чином хотів  зять міського голови Рівного Володимира Хомка - Роман Артуньян, кум Олексія Губанова - Олексій Ситник, дочка начальника управління Держкомзему в Рівному Романа Греська - Наталія Фролова, дочка Марії Конощук – Наталія Доліновська, дідусь дружини Олександра Курсика  - Михайло  Івашинюта, племінник Галини Кульчинської – Гордій Гордійчук, помічниця депутата Володимира Зиля – Вікторія Іщишина, дружина Володимира Грудницького -  Олександра Славінська, дружина Василя Власенка – Людмила Власенко,  невістка Світлани Богатирчук-Кривко – Юлія Колюх, майбутній зять Василя Харковця – Олег Коршунов.

Зрештою, скандал «садоводів» тривав не одну сесію і не в одному матеріалі в пресі. Та питання під тиском громадськості таки не пройшло. І «добивати» його доводилось декілька разів. Садок депутати так і не посадили, але «ху із ху» принаймні свідома частина виборців зрозуміла. 

Продовження матеріалу читайте на сайті завтра. 

Коментарі

саме смішне в тому всьому, що відмінили довідки з кадастру про те, що в тебе немає земельної ділянки по даному типу цільового призначення, тож кожен раз пиши, що в тебе більше немає землі і ти її потребуєш (обгрунтування, яке обов'язкове в проекті відведення) - тож........... бери скільки хочеш)))) деякі прізвища зі списків особисто бачив у інших розпорядженнях по садівництву))))) дехто бере ділянку не вперше..... що тут скажеш, ці люди закону не бояться, а наш закон ніяк і не прослідкує такі ситуації, і ніколи не накаже, хоча всі (майже) розпорядження РДА про передачу оприлюднені на сайті...

Что тут скажешь. Хозяин сайта "усе". Сам забрал под хухотель землю. А как? И за сколько денег? Скажите? И еще ставок. А за сколько? У самого рыло у гов..! А сам що? Пушистий хух? Ганьба журналюгам усайту - усе((( Ви не журналісти - ви заробітчане. Ганьба вам.

Что тут скажешь?
Совести у этих людей как не было так и нет. Жадность и отсутсвие моральных принципов, иными словами быдло.
Дети ваши будут за это отвечать, ведь ничего не проходит даром...

Даю 100 % що будуть відмазуватись - я до свого родича діла немаю - тупо співпало! ))))))))
в принципі як і було вже не раз! ))))))))))))))))

Дюжкін!!! Давай нові факти, ти ж в курсі, чи чекаєш хто прийде відкупатися?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.