Земельні сепаратисти-2: депутати Рівнеради дерибанять землю навіть під час війни

У Рівному в переддень виборів розпочинаються жорстокі бої компромату. А на жителів міста згодом чекатиме злива повідомлень про земельні наділи, які місцеві депутати, правоохоронці і судді захопили не у формі «зелених чоловічків», а в личині чиновника-махінатора. Немає сумнівів, що земельною анексією займались всі депутато-сепаратисти, які могли влізти в схему. Незалежно від політичної приналежності. Коли земелька-годувальниця стогне від бур’янів та безгосподарності, депутатам, знаєте, не до того. Землю не заговорювати треба, а обробляти.

Офіційні земельні любителі

Якщо в першій частині ми говорили про найгучніші земельні скандали з охочими захопити міську землю, то зараз мова піде про правильну подачу інформації про конкурентів, які розжились земелькою. Земельний козир – дуже хороша масть у грі на цьогорічних місцевих виборах. Першим її розпочав міський голова Рівного. Він заявив, що для нього чиновники готують доволі цікаву інформацію — хто, скільки і де отримав у Рівному землі безкоштовно. Список він обіцяв оприлюднити вже влітку.

Читайте також: Земельні сепаратисти: хто з рівненських депутатів «віджимає» ласі ділянки

Однак активіст та адміністратор спільноти «Рівненщина політична» Святослав Клічук вирішив не чекати, а направив Володимиру Хомку офіційний запит. Ось яку відповідь надіслав очільним міста:

Випадково співпало, що у відповіді Хомка засвітились лише три депутати. Один із них був тривалий час заступником самого Хомка – Андрій Філін. Він є родичем та бізнес-партнером знаменитого бізнесмена Олега Каштана, який був не тільки спонсором виборчої кампанії самого Хомка, а й досі є найбільшим поціновувачем землі навколо Рівного. Одна з компаній, причетних до Каштана, якраз забудовує одне з котеджних містечок у Новому Дворі. Тим часом Філін при всіх статках просто отримав земельну ділянку під своїм же будинком, який перед тим там же збудував.

Пам’ятаєте схему? Жодного криміналу. Ймовірно, перед тим ділянка дісталась йому або родичам для садіння яблунь, грушок, а також картоплі. Її, мабуть, нещадно їли колорадські жуки, тому пан Філін звів там будинок. Сподіваюсь, терміти та мурахи його поки що не їдять. Ну і землю під будинком приватизувати – то святе діло. Ну не віддавати ж її жукам і мурахам?

Словом, колишній шеф Хомко відпустив колишнього заступника у вільне плавання, ще й хорошого копня офіційною відповіддю дав. На щастя-здоров’я!

Що ж стосується Юрія Запорожця, то колишній керівник фракції «Батьківщина» за свою другу депутатську каденцію став персоною легендарною. Його пов’язують із багатьма корупційними скандалами. Вміння Запорожця говорити в кулуарах було достатньою мірою затребуване серед колег за депутатським корпусом.  Він енергійно відстоював питання безоплатного виділення 14 соток землі у центрі Рівного, на вулиці 16 Липня. 

Питання тоді через резонанс у пресі не пройшло. Як і спроби його реанімувати трохи пізніше. Але неприємний осад у рівненської громади лишився.

З Запорожцем пов’язують і інший скандал – «садоводів». Громадські активісти відзначають, що вся ця оказія стала можлива завдяки умінню тодішнього голови фракції «Батьківщина» домовлятися геть з усіма. Хоча у самого Запорожця родичів серед "садоводів" не знайшли. Втім, як я вже писав раніше, питання успішно завалили. І першим за нього поплатився саме Запорожець. Його спочатку зняли з керівництва фракцією, а потім виперли з партії «Батьківщина». До слова, на вихід тоді вказали не тільки йому, а й усім, хто не захотів відкликати свій голос під питанням «садоводів», багато з них говорили, що не голосували. У фракції «Батьківщина» залишилось лише 9 депутатів. Пішли тільки «садоводи». Я вас прошу… Депутати з інших фракції неофіційно зізнаються, що за питання «садоводів»  «Батьківщина» голосувала майже стовідсотково. Тому неправдивим є твердження, що «Батьківщина» очистилась від «садоводів». Вона просто розділилась на дві фракції – садоводи «Батьківщини» і садоводи «Рівного Європейського». Але від того скандалів менше не стало.

Тому отримані 10 соток Запорожцем для будівництва на фоні всіх інших земельних маневрів – це квіточки. Але сигнал мер подав чіткий – Запорожця разом зі всіма іншими "садоводами" він зливатиме без роздумів.

Ще одним будівничим і любителем домашньої земельки на дурняк став і депутат від «Батьківщини» Олександр Бабат.

Олександр Бабат - бізнесмен, депутат Рівнеради від фракції «Батьківщина». Відомий у Рівному рантьє, який має чимало будівель торгово-офісного призначення і у багатьох з них - проблеми із законністю, пише "4 влада". Наприклад, скандально відомий бар «Торнадо» біля 12-ї школи, який мав бути в проекті дитячим кафе, а став закладом, куди в свій час майже щоночі викликали «Беркут» для приборкання розбірок. Також зупинка громадського транспорту з кіоском на вулиці Чорновола по факту перетворилася на самозахоплення землі під значно більшу будівлю.

Людина, яка збудувала у місті чимало споруд, власних торгових ценрів, вирішив, що в якості бонусу можна прихопити трішки землі на вулиці Хліборобів. Мова йде не про одну ділянку. Читайте в матеріалі «Депутат очищеної "Батьківщини" захопив півгектара рівненської землі»  детальніше.

Скандал під час розгляду питання піднявся серйозний  - питання провалили. А сам Бабат був твердо переконаний, що його замовили конкуренти. Хоча навіть посоромився підходити до журналістів, а вирішив просто відмовчуватися. Ну, звичайно, коли пишуть про те, що ти вирішив тупо наї.. намахати міську громаду, то це замовлення. Вирішив намахати чотиритисячну земельну чергу, вирішив намахати сотні учасників АТО, які досі своєї землі не побачили. Ну і що, що війна? Хороший ґешефт ніхто не відміняв, а дурні хай воюють.

І що ви думаєте? Вас всіх все одно намахали. Бо землю Бабату таки виділи, пізніше, тихцем просунули між питання. Розвели, як кошенят. І відповідь мера – зайве тому свідчення з підписом і печаткою. 

Однак і цього Бабату стало замало. Жадібність сягнула навіть невеликого шматка тротуару, поблизу свого торгового центру. Як пише "Четверта" влада" його фірма самовільно захопила весь тротуар та за лічені години спорудила там торговий павільйон. Абстолютно незаконно. Фото на Фейсбуці зроблені рівненським журналістом Іваном Марчуком та розголос у пресі змусили депутата розібрати прибудову. 

І що з того, що на його будівництво через порушення правили техніки безпеки гинуть люди? Все ж можна з`амяти.

Бабат візьме все те, що по закону "положено", і навіть те що не положено.  А проблеми мелкого бидла - себто виборців, його хвилють мало. Головне кинути їм "кісточку" - лавочку в дворі поставити, чи вхід в підїзд пофартувати. "Намутив" на мільйон - покарасив на пару тисяч. Хороший гешефт.  

Бабату можна, пенсіонерам - зась

Тим часом очищена «Батьківщина» повадок не змінила. Щоправда, постало питання, хто тепер керуватиме фракцією. У підсумку депутати вирішили задовільнити лідерські амбіції Олександра Курсика – керівником обрали його. Чи виграв він від нової посади – сумніваюсь. Можливо, хіба що самолюбство потішило. Але тепер «всі принципові позиції» фракції публічно озвучував саме Курсик. І байдуже, що від них погано тхнуло корупцією, а присутні в залі знизували здивовано плечима. Фракція доручила – треба озвучувати, виправдовувати наданий кредит довіри. І тільки колеги-депутати в душі посміювались, бо таким чином не один раз підводили під монастир молодого і активного депутата . Можливо, після історії з «садоводами» він так і нічого не зрозумів. Бо є таке українське прислів’я: краще з розумним і чесним згубити, ніж із дурним знайти.

Тим не менше знаковим став виступ Курсика на останній сесії, коли вирішувалось питання про передачу у власність земельних ділянок на вулиці Калиновій та Прилужній в Тинному. Більшість прохачів – пенсіонери, які господарювали на тих ділянках з діда-прадіда. Депутатський корпус готовий підтримати питання, але голосів не вистачило. З’ясувалось, що «Батьківщина» за ці питання голосувати не хоче. Позицію фракції озвучив… Олександр Курсик:

- Рівненщина славиться унікальними чорноземами. Зокрема, на цій вулиці дуже хороші грунти.  Ми виділимо людям у власність землю, а вони візьмуть і побудують на ній будинки. І чорноземи пропадуть. Треба розбиратися в питанні.  Крім того, ми землю передаємо людям, а вони потім її продають. Хіба це правильно?

Ні здивування, ні аргументи депутатів на «Батьківщину» не діяли. Прихильники Тимошенко вирішили навіть після перерви питання не підтримувати. І даремно благали пенсіонери, які десятиліттями працювали на цій землі.  Бабці навіть плакали. Олександр Курсик запропонував пенсіонерам знову розібратися. Їхню реакцію та слова спрогнозувати не важко.

Бо така вона, сувора правда життя. Депутату Бабату землю в елітному районі можна виділити і під садівництво, і під будівництво, бо в нього гроші і друзі. А стереньким пенсіонерам – зась. Бо раптом вони щось не те зроблять з землею. Є ж кращі спеціалісти в цьому питанні. В тому числі і серед тих, хто відмовився голосувати. І плювати вони хотіли на народ, Майдан, Небесну Сотню, війну і тисячі загиблих.

 

 

Знов садки і городи

Менше, ніж за тиждень після останньої сесії своє слово знову сказали політичні технології. Ювелірно після скандалу з пенсіонерам на сесії в «Фейсбук» потрапила інформація про земельну ділянку журналіста «1+1» в Городищі. Там він абсолютно законно отримав нацять соток під город.

- У 2007-08 роках я став членом кооперативу! Ще два роки ми готували документи, у 2010 землю нам виділила райдержадміністрація за межами населеного пункту. Підписував державний акт заступник голови РДА. Сенсації тут нема чого шукати, адже я п’ять років поспіль вказую цю ділянку у своїй декларації. Депутатом тоді не був, - прокоментував звинувачення Олександр Курсик. 

Кажуть, що членами цього ж кооперативу були здебільшого військові пенсіонери, які стояли на квартирній черзі. Тому й дали їм городи в якості компенсації. Ще й шановного молодого депутата до себе в кооператив взяли. А взяли б вони його в кооператив, знаючи, що, будучи депутатом, він відмовлятиме в землі таким же пенсіонерам? Може, й взяли б. Власне, потрапити чи хоча б дізнатися про такий кооператив може не кожен. Хіба порадили правильні люди.

Фішка в іншому -  навіть на таких «садових» ділянках при бажанні можна будуватися, навіть зареєструватися в цьому будинку можна при сприятливому збігу обставин. Це кажуть експерти. А потім вже стандартна схема приватизації землі під будинком.

Але давайте все-таки про справи політичні. Землю Курсик отримав у 2010 році. А згадали тільки зараз. Збіг? Не думаю. Сам депутат вважає це помстою сільського голови Обарова за свідчення проти нього в суді. Може, й так. Але цей злив інфи більше схожий на роботу іншої команди – партійців ВО «Свобода», які після статей на Курсиковому сайті «Чарівне» про ДТП та будинки їхнього начальника обласного управління охорони здоров’я Юрія Осіпчука дуже навіть не проти знайти компромат на самого Курсика.  А відшукати те, що записане в документах, не так то важко, коли прізвище знаєш і рік працюєш в Рівненській райдержадміністрації. А саме там, нагадаю, працювали чимало «свободівців» на чолі з Олексієм Бучинським.

Автори «компромату» натякнули, що у них є ще чимало документів про землю родичів того ж таки Курсика. Може, й так – не нам судити. Але є очевидний факт - земельні оборудки спливатимуть перед виборами набагато частіше. А «земельний компромат» стане серйозною важкокаліберною зброєю у політичних баталіях. Бо цього, власне, ніхто не забороняв і «мінських домовленостей» не підписував.

Коментарі

Хомко отримує вже 8 років з цієї земельни відсотки....

На жаль автор , не зовсім володіє предметом .
Вулиця Буковинська - то частина житлового кварталу і ніяких картопель там не росло і надавались ті ділянки , саме для будівництва , через участь у облаштуванні комунікацій .
Вулиця 16 липня - власник будинку , вже сьомий рік намагається скористатись своїм правом , отримати земельну ділянку для обслуговування будинку , але задяки депутатському корпусу - віз і нині там .

Там хатинки самих прокурорішків, судєйок, сбушників і мусарні. Я вам покажу місця, де біля 300 земельних ділянок і всі на мусорів .прокурорішок, судєй і сбушників та їх жен, тещ, зятів записані.
чи хтось з родичів законтачений мусарський півник.
Нашим хлопцям патріотам навіть посвідчення учасника АТО щоб добитись треба через приниження проходити.
Подивіться під вікна мусарні, прокуратури і судів - там самі лексуси та джипи по 50 тисяч мінімум кожен. Ці суки на наших грошах розжиріли і нас вбивають ,скільки вже терпіти можна цю мусорську банду!
Вони на курортах віддихають ,в маєтках живуть бидло, у якого на лобі написано що воно бидло і інтелекту 0, а люди справжні патріоти громадяни не мають за що їсти купити.
http://roadcontrol.org.ua/node/2640

хамка треба гнати копняком в сраку, паралельно ініціювавши повний аудит його діяльності. за результатами аудити хамка на нари, а награблене - у держвну власність.
От тільки альтернативи хамку немає... тупорилий бурштинщик з сарн якимець діма, що фоткається з кожною ямкою на дорозі і кричить яка погана влада, кишеньковий дірєктор санкома славік євтушенко, на фотках такий задуманий, ніби про добробут міста думає )))
Карочє дай пацанам дорватись до корита... а шо в тому кориті? там хомки з всякими філінами все давно зжерли...

Оце мер, оце господар, все для себе рідного та своїм спонсорам.

Хомко допомагає отримати земельку своїм.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.