"Рівнеазот": економічний зашморг від віденського Фірташа

Питання можливого припинення роботи хімічного гіганта області — ПАТ «Рівнеазот», яке контролюється компанією «Ostchem», що належить Дмитру Фірташу, порушували ще з осені. Тоді на підприємство надійшов лист від «Нафтогаз України», у якому вимагали самостійно провести відключення «Рівнеазоту» від системи отримання газу. В іншому випадку йшлося про можливість перекриття заводові вентиля у примусовому порядку. На захист заводу стали депутати міськради. Та й на самому «Рівнеазоті» говорили про неприпустимість цього. Нині ж підприємство зупинилося попередньо на два місяці на капітальний ремонт. Рішення про це прийняли власники «Group DF», яке пояснили тиском на хімічний холдинг групи «Ostchem». Як бачать вирішення цієї проблеми рівненські політики і чим може обернутися зупинка хімічного гіганта для Рівного — дізнавалася журналіст сайту «ВСЕ».

«Рівнеазот» зупинився через політичний тиск?

28 травня «Group DF» розповсюдила офіційну заяву про те, що «Рівнеазот» все-таки зупиняється.Хімічний холдинг звинувачує у тому, що відбувається, депутатів із «Народного фронту» та їх представників у владі, мовляв, ті чинять постійний тиск на їх бізнес. Тому «Group DF» оголошує про зупинку підприємств «Ostchem» – Черкаського ПАТ "Азот" та ПАТ "Рівнеазот", - йдеться у заяві компанії.

У компанії заявляють, що "фабрикація низки кримінальних справ проти посадових осіб підприємств «Ostchem» і проти самих заводів" та арешт сировини підприємств позбавили їх можливості працювати.

Минулого тижня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що МВС надіслало Дмитрові Фірташу повістку на допит та проведення слідчих дій.

Це було зроблено "у зв’язку з розслідування кримінальної справи за фактом корупційних схем групи компаній «Ostchem» і розкрадання державного майна України", написав у своєму «Facebook» пан Аваков.

Сам ж Дмитро Фірташ перебуває в Австрії. США вимагають видати його, проте суд Відня наразі відмовив американським правоохоронцям.

Нагадаємо, до цього компанія вже вимушено позбулася двох інших своїх підприємств, які опинилися в зоні АТО, – концерну «Стирол» та об'єднання «Азот» у Сєвєродонецьку. Сталося це в травні 2014 року. І, за логікою, черкаський «Азот» та наш «Рівнеазот» мали би від цього лише виграти, адже збільшилася б їх завантаженість – тепер їм удвох довелося б забезпечувати агропромисловий комплекс країни міндобривами. Але замість процвітання «Рівнеазот» спіткав крах: представники «Group DF» пояснюють, що проти посадових осіб «Ostchem» почали фабрикувати кримінальні справи, незаконно арештували газ – основну сировину заводу, позбавивши підприємство можливості нормально працювати.

Влада Рівненщини боротиметься за "Рівнеазот"?

Тим часом керівники Рівного та області в один голос запевняють, що відстоюватимуть роботу хімічного гіганту та робитимуть усе, аби не допустити його повної зупинки.


На думку міського голови Рівного Володимира Хомка, зупинка підприємства — це політичне рішення.

- Міська рада підготує звернення щодо цього, та проблема в тому, що ми не знаємо, кому його надсилати, бо зупинити підприємство — це рішення керівництва компанії. Але ми думаємо, як вирішити це питання, я щодня спілкуюся щодо цього з головою облдержадміністрації, спільними зусиллями шукатимемо шляхи виходу з цієї ситуації. Адже зупинка заводу матиме колосальні наслідки для міста, лише збитки з ДФО становитимуть приблизно 12 — 13 мільйонів гривень, а скільки буде ще дотичних збитків, не пораховано. Крім того, на підприємстві - більше ніж чотири тисячі працівників, і у разі зупинки вони залишаться без роботи. Тобто зупинка ПАТ «Рівнеазот» – це штучно створена економічна і соціальна проблема для міста, яке поки що доволі стабільне. Хочу нагадати також і про роботу очисних споруд, які якщо й не зупиняться, то погіршать свою роботу, а отже й екологію. Якщо ж очисні споруди не працюватимуть, то нам доведеться або скорочувати водопостачання до тих обсягів, що можуть прийняти очисні споруди «Рівнеоблводоканалу», або ж будуть екологічні наслідки, адже нечистоти потраплятимуть у річки Горинь та Устя. А це 20-30 мільйонів неочищених стоків, - зауважив Володимир Хомко.

Секретар Рівнеради Андрій Грещук кажещо зараз зупинка «Рівнеазоту» — це велика політика, хтось на когось «наїжджає», а в результаті страждають люди.

- «Рівнеазот» зупиняється через заблоковані рахунки власників компанії «Ostchem», до складу якої входить підприємство. Попередньо завод не працюватиме два місяці. У цей час там проводитимуть капітальний ремонт. Міська ж влада робитиме все від нас залежне, аби підприємство й надалі працювало. Адже «Рівнеазот» — це 10% економічного потенціалу Рівного та основний платник податків. Думаю, що якщо питання щодо його зупинки постане гостро, то міська влада звертатиметься до керівництва країни, власників компанії, щоб вирішити це питання, - коментує Андрій Грещук.

У свою чергу, голова Рівненської ОДА Віталій Чугунніков розповівщо про зупинку «Рівнеазоту» йому стало відомо з офіційного сайту «Group DF», але жодних звернень з цього приводу до обласної адміністрації не надходило, в тому числі й від керівництва хімічного гіганта.

- Я зробив все в межах своєї компетенції, щоб не допустити зупинки “Рівнеазоту”. Зокрема, надіслав звернення від Рівненської ОДА до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради та Президента, аби ті посприяли у вирішенні ситуації. Адже це і податки, й робочі місця, і виробництво хімічної продукції для промисловості. Тому зупинка заводу неприпустима. Більше того, наскільки нам відомо, постачання газу на підприємство не зупинилося. Ми сподіваємося, що Кабмін і власники компанії знайдуть спільну мову, та «Рівнеазот» працюватиме, - зазначив Віталій Чугунніков.

Голова Рівненської облради Михайло Кириллов додаєщо проблемне питання ПАТ «Рівнеазот» тягнеться ще з осені. Як тільки воно виникло, обласна рада зверталася до Президента та Кабміну з тим, щоб не допустити виникнення непередбачених екологічних, економічних і суспільно-політичних наслідків.

- Ми зверталися і просили вжити усіх необхідних заходів щодо врегулювання ситуації. На жаль, результату нема. Звісно, ми стурбовані можливою зупинкою підприємства, але, як на мене, це радше питання політичного характеру, ніж економічного. В підтвердження цього можу сказати, що наскільки мені відомо, газопостачання підприємства вимкнули з ініціативи саме ПАТ "Рівнеазот", а не газовиків. Якщо це правда, то це ще одне підтвердження, що політична складова переважає над економічною. На рівні області вирішити конфлікт ми не можемо, бо всі ключові повноваження як були в столиці за попередньої влади, так і залишилися, - підкреслює Михайло Кириллов.

Депутати вважають зупинку "Рівнеазоту" політичною боротьбою

Тим часом депутати Рівненської міськради кажуть, що те, що відбувається зараз із хімічним гігантом, - це боротьба політичних і бізнесових кланів. Прогнозувати, чим вона завершиться, важко. Що ж робити з підприємством далі? Відповідь на це запитання шукала журналіст сайту “ВСЕ”.

- Щоб продати чи націоналізували «Рівнеазот», треба шукати шляхи вирішення цього питання, адже фактично це є приватна власність, і юридично це зробити буде дуже важко. Питання продажу, як на мене, не є доречним на сьогодні, оскільки підприємство успішне. Там працює майже 4000 спеціалістів, які своєчасно отримують заробітну плату. Завод спрямовує шалені кошти до бюджету Рівного у вигляді податків. Просто треба відкинути всі політичні амбіції та дати підприємству спокійно працювати. Окрім того, у плані екології це дуже складна ситуація. Всім відомо, що «Рівнеазот» має очисні споруди, які очищають майже 70% каналізаційних стоків нашого міста, і якщо ці вони зупиняться, то це призведе до екологічної катастрофи у нашому регіоні, бо всі стічні води будуть потрапляти у Горинь, - вважає депутат міськради Антон Сачук.

На думку депутата Рівнеради Олександра Нестерукате, що відбувається із «Рівнеазотом», «зав’язано» зверху.

- Зупинка підприємства — це боротьба бізнесінтнересів і олігархічних кланів. Щодо того, що робити далі, то я вважаю, що потрібно було думати раніше, коли завод був у державній власності, а зараз вже пізно. Якби підприємство залишалося державним, то про нього дбали б не залежно від того, хто президент і прем’єр-міністр. А зараз «Рівнеазот» у приватних руках, і впливу на нього як такого немає. Особисто мене більше хвилює, що буде з тими 4,5 тисячі людей, що там працюють, якщо завод зупиниться повністю. Зараз вважаю, ситуацію потрібно вирішувати на рівні Кабінету Міністрів, адже ситуацію варто вирішувати на державному рівні,  - каже Олександр Нестерук.

Тим часом депутат міськради Олександр Лащук налаштований більш категорично і вважає, що до зупинки «Рівнеазоту» причетні Яценюк і нардепи з «Народного фронту».

- Реформи уряду Яценюка продовжуються… Оскільки до зупинки «Рівнеазоту» причетні безпосередньо нардепи «Народного фронту» від Рівного, такі як Юрій Вознюк і Вадим Сидочук, то вони разом із соратником Дмитром Якимцем повинні працевлаштувати 4 тисячі рівнян. Чи прогодують вони чотири тисячі сімей? Саме ця гнила контора Яценюка причетна до зубожіння українців. Вони витягнули мільярди з жителів країни, нехай частину передадуть «азотівцям», - каже Олександр Лащук.

 

Чим ж завершиться історія із зупинкою "Рівнеазоту" прогнозувати не береться ніхто. Втім, про можливі наслідки від цього для міста вже задумуються міська влада. А поки що на підприємстві розпочато капітальний ремонт і працівники продовжують ходити на роботу та мови про звільнення немає. Що ж буде далі - покаже час.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

"Рівнеазот" на межі зупинки

Коментарі

Чудова новина!!!!
Нарешті прокурорсько-мусарсько-суддівська мафія отримає результат своєї багаторічної праці. Ну що товариші мусора, отримаєте ви те, до чого йшли довгі роки, фабрикуючи справи та саджаючи та вбиваючи невинних людей. Це вам і за Сашка Музичка і за інших. Це повністю ваша заслуга, що Рівнеазот та тисячі інших бізнесів в Україні зупинились. Тепер гризіться і зідайте один одного та подихайте, суки! Вас жде голодна смерть та куля в лоб. Може нарешті стадо баранів порозумнішає та зрозуміє хто головний ворог України та спалить к ебєням всі райвідділки на пушкіна таа хвильового, спалить к єбєням всі ваши тачки, куплені за вкрадені в людей гроші та тисячі поломаних життів. І пристрелить ваші товстоморді харі мусарських шакалів та розшматує на куски. Щоб ви здохли тварі всі мусоар, прокурори та судді. А народ вам допоможе.

Всі питання до довбанутого Яйценюка і його друга пастора, не було цих придурків то все працювало і люди скільки років люди отримували високу зарплату і різні соціальні виплати.

Цеж тисячі працівників зараз вийдуть на вулиці, будуть пікетувати ОДА, знов бардак в рівному ...
І де ви тільки того сеню знайшли? Який ідіот голосував за нього ?

Всі чиновники так ніжно висловлюються, мовляв "це боротьба бізнесінтнересів і олігархічних кланів", Лащук каже, що його зупинили нардепи "Народного фронту" - надоїло слухати цю херню. "Азот" зупинив пан Фірташ, і до нього всі питання, людина, яка спиздила мільярди і причетна до корупційних схем газового бізнесу - спокійно посміхається в суді Австрії і ложить на всіх...

Цей народний фронт як муха перед кончиною не знають кого позадовбувати, вже сені азот треба.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.