Рівне може залишитись без донорської крові

Рівняни можуть залишитися без донорської крові. Причиною цього стала нестача коштів на закупівлю пластикових контейнерів для її зберігання. Адже на тендерні закупівлі грошей із держбюджету вчасно не виділили. Рівняни б'ють на сполох, мовляв, що робити тим, кому кров дуже необхідна. Втім, головний медик Рівненщини Юрій Осіпчук запевняє, що в нашій області контейнерів для зберігання крові вистачить до кінця червня, а далі їх купуватимуть за кошти з обласного бюджету. 

Рівнянин Тарас Бендюг, який хотів здати кров у станції переливання, здивувався, що йому в цьому відмовили.

"Я навчаюсь в РІС КСУ. Декан мого факультету Калініченко М.М., чудова й достойна людина, зараз знаходиться в лікарні і потребує донорської крові. Вчора (08.06.2015) я вдруге здав кров для нього. Мені вдалося, хоч на шляху виникли проблеми.

Заступник декана Т.В. Хорхолюк, яка координує бажаючих допомогти, попросила здати кров через станцію переливання крові (вул. Степана Бандери, 31). Я прийшов туди, заповнив анкету. Але під час обстеження з’ясувалось, що станція відмовляється приймати мою кров. Дивна, здавалося б, ситуація. Завідуюча, страшенно вибачаючись і червоніючи, пояснила, що у них нема достатньої кількості контейнерів для крові. І поповнюють вони лише ті частини запасів, які вичерпуються (моя 2+ їм не підійшла). Мене попрохали поїхати в обласну лікарню. Я поїхав.

В обласній – ідентична історія. Контейнери постачає держава, ще й не просто так, а в тендерний спосіб (хто знає про це більше – поділіться, будь ласка). Відділення переливання крові очікувало наступну партію контейнерів у липні. Недавно їм повідомили, що в липні вони нічого не отримають. Контейнери прибудуть в серпні, а то й на початку вересня. Відповідно – з запасами обходяться дуже обережно. Як і станція переливання крові, відділення обласної лікарні приймає лише ті групи крові, яких бракує.

Кілька закономірних запитань: якого дідька? Чому держава не надає необхідної кількості контейнерів? У роздріб їх не придбаєш. Що робити для того, щоб цю ситуацію виправити?

P.S. Заздалегідь вдячний за репост. Хто знає щось про тендери і поставки контейнерів – будь ласка, поділіться інформацією", - пише у "Фейсбуку" Тарас Бендюг.

Ситуацію коментують і волонтери благодійного фонду «Скарбниця надії». Станція переливання крові зверталася до них за допомогою.

«Наближається Міжнародний день донора, але цього року в Рівному навряд чи буде масова акція зі здавання донорської крові. Причина проста - станція переливання крові не має достатньої кількості одноразових систем для забору крові, - написала у «Фейсбуку» волонтер БФ «Скарбниця надії» Мар’яна Рева. – До нас за допомогою зверталася станція переливання крові тижнів три тому, вони просили купити системи. На жаль, ми не маємо такої можливості. Їм треба орієнтовно 30-40 систем на день, ціна однієї - майже 100 грн. Станція переливання крові має кошти на рахунку, вони провели тендер. Але один із учасників тендеру подав скаргу в антимонопольний комітет, і зараз станція не може здійснити оплату, доки скарга не буде розглянута.
Ситуації в обласній лікарні не знаю, але підозрюю, що там вона аналогічна. Адже постачальників такої специфічної продукції є дуже мало
».

Тим часом начальник управління охорони здоров'я у Рівненській області Юрій Осіпчук кажещо контейнерів для зберігання донорської крові справді не закупили, проте на Рівненщині з цим поки що проблем немає.

- Така ситуація назріває, бо держава не закупила тари для зберігання крові. Але це проблема не лише нашої області, а й всієї України. Наразі, наскільки мені відомо, контейнерів для зберігання крові на станції переливання вистачить до кінця місяця. Далі кошти на їх закупівлю будуть виділені з обласного бюджету. Вже на найближчій сесії, яка відбудеться 12 червня, передбачається виділення 200 тисяч гривень на придбання пластикової тари для зберігання крові. Її має вистачити ще на два місяці, і, можливо, за цей час вже стабілізується ситуація з державними закупівлями, - зазначив Юрій Осіпчук.

Щодо ситуації, що на станції переливання крові не приймають крові від охочих її здати, начальник обласного управління охорони здоров’я каже, що, можливо, це роблять для того, аби не було надлишку крові, проте йому особисто про це не відомо.

- Наскільки я пам'ятаю, такого не має бути, - додав Юрій Осіпчук.

Тим часом, як повідомили у Рівненській обласній станції переливання крові, наразі у них немає у наявності контейнерів малої ємкості, а є лише великі - на 450 грамів. Тому якщо людина раніше була донором і нормально себе почувала, то може підходити і здавати 450 грамів крові. 

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.