Енергетичний полон: чому мешканці будинку в Рівному змушені переплачувати ЖКП за електрику?

Мешканці звичайного житлового будинку на вулиці Соборна БОС, 68 стали заручниками безладув міському комунальному господарстві та бездушності чиновників. Адже навіть за електрику вони змушені сплачувати через посередника – ЖКП. І такий будинок у місті не один. «Рівнеобленерго» не може працювати напряму зі споживачами, бо комунальники не провели необхідну модернізацію внутрішіньобудинкових мереж та не виготовили технічну документацію. Тим час у ЖКП розводять руками – коштів немає.

Доки в Україні потихеньку стартує житлово-комунальна реформа, мешканці багатоквартирних будинків почасти залишаються зі своїми проблемами сам на сам. Роз’яснень та допомоги шукають зазвичай у журналістів, бо достукатися до чиновників не так-то просто.

- Справа в тому, що ми змушені фактично переплачувати за електрику. Адже мешканці багатьох будинків на нашій вулиці платять за меншим тарифом напряму для «Рівнеобленерго», а ми сплачуємо посереднику - ЖКП «Західне». Колись платили «Рівнеобленерго», але потім платежі перевели в ЖКП. Чому так, і як виправити цю проблему, нам ніхто не пояснив. Ми навіть запрошували в наш двір міського голову Рівного, але той відмовився приїжджати, мотивуючи це тим, що у місті є більш проблемні будинки. Нещодавно в нашому мікрорайоні «Рівнеобленерго»  замінило всі зовнішні лінії електропередач на нові силові кабелі,  а питання платежів чомусь не вирішується, - написали у зверненні до журналістів мешканці будинку на вулиці Соборна БОС, 68.

То ж ми вирішили поцікавитися у ПАТ «Рівнеобленерго», чому компанія відцуралась від мешканців, і як їм заключити угоди напряму з підприємством.

- Балансоутримувач будинку має надати в "Рівнеобленерго" проектну документацію на внутрішні мережі, в якій має бути виділена потужність на кожну квартиру та на місця загального користування, - розповів речник  «Рівнеобленерго»  Андрій Пермяков. - Електроустановки на кожну квартиру мають відповідати Правилам влаштування електроустановок (лічильники, встановлені на сходових клітках, автомати мають відповідати дозволеній потужності і т.п.) Якщо такої проектної документації немає, то балансоутримувач повинен звернутися в «Рівнеобленерго» та може її виготовити і виконати монтаж електроустановок.

Тим часом начальник ЖКП «Західнє» Микола Тарасюк, який нещодавно створив приватну управляючу компанію та є членом "Радикальної партії Олега Ляшка" у Рівному, розповідає, що коштів на проект не передбачено:

- Житловий будинок по вул. Соборна БОС, 68 не переданий на обслуговування «Рівнеобленерго». Адже для цього необхідні кошти для виготовлення технічних умов та проекту, яких в  ЖКП «Західне» немає, оскільки з 01.02.2012 року діє побудинковий тариф.

Схоже, найближчим часом проблему мешканців ніхто не вирішуватиме, адже вона нікому з чиновників не цікава. Як кажуть, порятунок потопаючих в болоті безгосподарності – справа рук самих потопаючих.

 

Коментарі

Чому ніхто не говорить скільки буде коштувати, щоб виготовити технічні умови та проект для передачі будинку в ПАТ "Рівнеобленерго"?!!! Так, що ЖКП брати кошти з іншого будинку, який справно платить за комунальні послуги.... ????? Чому влада не хоче виділити кошти!!???

По - перше, в мене виникає питання чому ви називаєте себе сайтом чесних новин???? Тому, що чесного я тут взагалі нічого не побачила!!!! Чому від Вашого імені іде поливання брудом начальника ЖКП "Західне" - Тарасюка Миколи Михайловича???? Я абсолютно не згідна з Вашим висловлюванням про те, що він нічого не робить, а тільки наживається за рахунок ЖКП!!!! Як можна говорити таке про людину, яка з співчуттям відноситься до інвалідів, людей похилого віку??? В нашому будинку, по Макарова, 30 всі послуги виконуються добросовісно, тому те, що Ви поливаєте брудом людей, які дійсно стараються щось зробити для мешканців Вам особисто честі не робить!!!!!

а чому це хтось замість мешканців має вирішувати їхні проблеми? Усі квартири приватизовані. Може ще ремонт в квартирі комусь зробити? обннагліли вкрай

скотиняка ! ще мало ти грошей нагріб в жкп тепер будеш в компанії грибти неполучиться скотиняку геть з партії !

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.