У Кузнецовську побудують сміттєпереробний завод за 80 мільйонів гривень

Завод із переробки побутових відходів за кошти польського інвестора планують почати будувати на окраїні Кузнецовська вже у 2016 році. Як повідомив виконуючий обов'язки міського голови, секретар Кузнецовської міської ради Ігор Куц, наразі вже підписана угода з польською фірмою про наміри споруджувати таке виробництво.

- Якщо все вдасться, то польський інвестор готовий вкласти 12 мільйонів злотих, що в еквіваленті становить 80 мільйонів гривень, у будівництво сміттєпереробного заводу, - каже Ігор Куц.

А також додає, що міське сміттєзвалище за технологією захоронення сміття було розраховане до 2014 року,  його ресурс вичерпується з кожним днем.

-  Виходом із такої ситуації є будівництво сміттєпереробного заводу. У Кузнецовську вже впродовж трьох років шукали інвестора для будівництва такого заводу. У нас були переговори з різними організаціями щодо пошуку інвестора. Наразі потужностями нашого місцевого сміттєзвалища та ідеєю будівництва заводу зацікавилася одна польська фірма, представники якої приїжджали до нас у Кузнецовськ. Вони вже надали свої пропозиції, ми зараз їх вивчаємо. Також ми підписали угоду про наміри спорудження такого заводу. Планується, що його будівництво розпочнеться вже у 2016 році, - зазначає Ігор Куц.

Щодо неузгодженості українського законодавства у сфері переробки побутових відходів, то Ігор Куц каже, що шукатимуть способи, як зробити так, щоб завод працював, і перейматимуть досвід щодо цього в інших подібних підприємств.

У свою чергу технічний директор польської компанії-інвестора Криштоф Русікевич зауважує, що завод дасть змогу вирішувати одразу декілька питань.

- Зокрема, це утилізація сміття, отримання альтернативного виду енергії – палива RDF для твердопаливних котлів, збереження екології та створення нових робочих місць. Властивості палива RDF кращі навіть за вугілля, а собівартість нижча за класичні види палива, і воно має широкий спектр використання, – розповів Криштоф Русікевич.

Нагадаємо, нині на Рівненщині є лише один завод із переробки побутових відходів, який відкрили влітку 2013 року. Проте вже в грудні 2013 року завод зупинився. Причиною цього стало те, що в листопаді 2012 року набули чинності зміни до Закону України "Про відходи". Відповідно до них, об’єкти з переробки та захоронення побутових відходів визнали природними монополіями. Це передбачає обов’язковість отримання ліцензії. Було встановлено й орган центральної влади, який має видавати таку ліцензію - Національна комісія з питань житлово-комунального господарства. Але згідно з законом "Про ліцензування", переробка та захоронення побутових відходів в Україні є неліцензійними видами діяльності. Тому через неузгодженість законодавства сміттєпереробний завод не має змоги повноцінно працювати.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.