Неєвроремонт: як у Рівному відремонтують скандальну вулицю Соборну. ДОКУМЕНТИ

Ремонт вулиці Соборної в Рівному проходить під пильним контролем громади. Мешканці міста обурені роботою шляховиків та закидають їм «дерибан» коштів. Журналісти ГО «Антикорупційний моніторинг» змогли отримати офіційні документи та з’ясувати, що ж саме до виборів відремонтують на Соборній за 11 мільйонів гривень. І якщо з документальної точки зору все більш-менш зрозуміло, то до якості і безпечності виконання робіт дуже багато запитань.

На автошляхи у місті цьогоріч виділили майже 28 мільйонів гривень, із них 22 – на капремонт покриття.   Місяць тому в Рівному нарешті почали ремонтувати Соборну. Цей шматок вулиці мали зробити ще 2 роки тому, але через брак грошей це відкладалось. Тоді шляховики зняли верхній шар асфальту та збирались покласти новий. Але до цього часу нічого не змінилось. Гроші мали надійти з державного бюджету, тому всі  2 роки чекали траншу. Гроші у сумі 11 мільйонів 215 тисяч гривень нарешті прийшли.

Як тільки шляховики розпочали ремонтні роботи – одразу ж наштовхнулися на хвилю нерозуміння з боку місцевих мешканців та засобів масової інформації. Будівельні роботи виглядали дивно, а пояснити їх суть та обсяг подальшого оновлення чиновники не поспішали. Тому люди зробили скоротечний висновок – це закопування грошей в асфальт.

«Антикорупційний моніторинг» тим часом вирішив не займатися огульною критикою міської влади через дивний ремонт вулиці Соборної, а оперувати тільки фактами і документами. Тому ми написали запит до міського голови, у якому попросили надати громадськості:

1. Дефектний акт ділянки, яка потребує ремонту на вулиці Соборній від перехрестя з вулицею Коцюбинського до перехрестя з Вербовою. 
2. Основні техніко-економічні показники вулиці Соборна від перехрестя з вулицею Коцюбинського до перехрестя з Вербовою. 
3. Робочий проект та кошторис (об’єктний і локальний) ремонту та реконструкції вулиці Соборної від перехрестя з вулицею Коцюбинського до перехрестя з Вербовою. 
4. Зведену відомість обсягів робіт, відомість ресурсів, розрахунок вартості основних будівельних матеріалів та механізмів, відомість джерел отримання матеріалів.

Проект ми поки що не отримали – комунальники попросили гроші за копіювання 150 його сторінок… (попросимо зробити фотокопії самі-авт.)

А ось дефектний акт надали. З нього ви можете дізнатися, які саме роботи і в якому обсязі мають виконувати на Соборній. Так що вивчайте, контролюйте.

 

В той же час сама безпечність проведення робіт викликає великі сумніви. Місця будівництва та ремонту не огороджені, будівельні матеріали розкидані по всіх вулиці… На дорозі не перекритий рух транспорту. А розриті ями та канави не обгороджені належним чином і навіть не промарковані.  Що буде, коли в ці ями впаде пішохід і смертельно травмується, або потрапить колесо автівки і це спричинить смертельну ДТП? Хто відповідатиме за такі кричущі порушення умов ремонтних робіт? Та вночі насправді нічого не видно.

Наприклад, візьміть ремонт дороги в центрі Польського Ольштина  - тут всі будівельні майданчики не тільки обгороджені, а й засипані вказівниками та попереджувальними знаками. Про інші планування та виконання будівельних робіт згадувати взагалі не варто.

А тим часом роботи на Соборній почали виконувати навіть уночі. Про це пише журналіст Олександр Мельничук. Цікаво, поспішають встигнути зробити все до зими чи до виборів?

Ключові слова: 

Коментарі

Кожну суботу - хумко на зустрічі з лущоом! І де? В бані! А що вони там роблять??? Лущ не одруженний, дітей не мав! Ось вам і Гейєвропа! Дідюган та голубец)

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.