Депутати екс-регіонали прихватили землю і ліс та знову йдуть у депутати?

Напередодні місцевих виборів перед людьми гостро постає запитання, за кого віддати свій голос. Перед політиками у цей же час стоїть питання, як зробити так, щоб цей голос дістався саме йому, а не конкуренту. Як журналіст, я люблю період виборчих компаній, саме тому, що у цей час багато таємного стає явним. Політики у бажанні перемогти охоче "зливають" одне одного. На адресу редакції приходять десятки листів. Частина з них - не що інше, як те,що називається "чорним піаром". Частина ж після перевірки виявляється правдою.

Так, нещодавно прийшов лист, який стосувався депутатської, а головне "поза депутатської" діяльності голови Здолбунівської райдержадміністрації часів Януковича, регіонала і багаторічного чиновника Рівненської райдержадміністрації Віталія Шуля, та депутата Рівненської обласної ради Олександра Андріюка.

Ситуація з видачею земельних ділянок на Здолбунівщині за часів керівництва районом Віталія Шуля вже  навіть неодноразово потрапляла в об’єктиви телекамер і журналістських розслідувань.

І знову питання землі. Цього разу – мисливські угіддя. Серед прізвищ людей, які отримали безкоштовні земельні ділянки, є чимало місцевих депутатів. Для прикладу, Сергій Мельник - депутат Здолбунівської районної ради від "Партії регіонів". Разом із членами своєї родини він отримав всього нічого - вісім гектарів землі.

Однопартієць Мельника, депутат Здолбунівської міської ради Віктор Малахов разом із членами сім’ї отримав шість гектарів землі. А депутат Здолбунівської райради Роман Дрозд разом із родиною, отримав ті ж шість гектарів землі. Єдине, що його відрізняє від попередніх фігурантів – депутатом він став не від "Партії регіонів", а як висуванець "Народної партії". Список щасливих депутатів, які разом із родинами отримали землю, можна продовжувати. Але поки що зупинимось на цих і розглянемо ще одну історію. Спочатку журналісти сайту "ВСЕ" думали, що,  може, це наклеп у передвиборчій боротьбі. Але перевіривши в офіційних відкритих джерелах, переконали – правда.

Окрім земельних схем, часто депутати і чиновники «приділяють увагу» й лісовому фонду. Ліс – це дуже вигідна справа, а ще дуже хороший відпочинок: гриби, ягоди, полювання. І перші два заняття – це більше для виборців, а ось останнє -  частіше для обраних. Ну й краще, якщо для цього є "свій" ліс.

Так, у Здолбунівському районі було створено громадську організацію МРТ “Ліски”. Дивним чином ця структура в один момент отримала у користування мисливські угіддя на понад 3600 гектарах. Як вам таке везіння? І у цього везіння, як нам здається, є конкретне ім’я - Олександр Андріюк.  Як видно з витягу Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, саме цей депутат обласної ради є засновником ГО МРТ "Ліски".

Та й рішення про створення "Лісків" приймала Рівненська облрада у 2012 році, коли при владі був Янукович, а головою облради – "регіонал" Юрій Кічатий. А керував областю "вірний солдат президента" Василь Берташ.

Ну й на останок ще одне маленьке у порівнянні з усім попереднім порушення. У цих мисливських угіддях є мисливський будиночок. Ну треба ж десь відпочити після полювання. Так ось, навіть цей будинок побудований без будь-яких дозволів, документів і з порушенням. А й справді, нащо ці умовності для вибраних, чи краще сказати «обраних», із депутатськими значками? Головне - перемогти на виборах, а там… земля і ліс. 

Коментарі

Не Святослав Кічати, а Юрій Кічатий (Святославович). І хіба землі передаються мисливським угіддям у власність, а не в користування?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.