В. о. голови Рівненської ОДА за один день роздав майже 400 гектарів землі і ставків

Чи хтось в Україні має право практично одноосібно розпоряджатися гектарами землі? Так! Обласні державні адміністрації та їх голови досі мають виключні повноваження з передачі в оренду, постійне користування чи власність десятків ділянок.  Відносно того, чи ухвалюють ці рішення прозоро, виникають великі сумніви. Адже про передачу гектарів землі громадськість дізнається уже постфактум. Наприклад, за один день, 23 жовтня, в. о. голови Рівненської ОДА Юрій Приварський розпорядився передати різним структурам у власність, оренду чи користування майже 400 гектарів землі та водних об`єктів. Це при тому, що самого Юрія Приварського вже не вперше підозрюють у сумнівних розподілах землі та небажанні боротися з «дерибаном».

Відповідно до розпоряджень голови Рівненської ОДА на сайті, 23 жовтня Юрій Приварський підписав дев’ять розпоряджень стосовно земельних питань. За два дні до місцевих виборів. 

 

Санаторії та сінокоси

Розпорядженням № 625 Юрій Приварський надав дозвіл Оліфер Галині Олексіївні на розроблення технічної документації з землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі площею 0,58 гектара з метою передачі в оренду терміном на 49 років для будівництва та обслуговування об’єктів  рекреаційного призначення (будинку відпочинку), за межами населених  пунктів  на  території  Кустинської  сільської  ради  Рівненського  району.

Розпорядженням № 628 п. Приварський надав дозвіл Романчуку Ігорю В'ячеславовичу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в  оренду строком на 5 років для сінокосіння за рахунок земель запасу водного фонду державної власності орієнтовною площею 1,5 гектара, розташованої за межами населених пунктів на території Корнинської сільської  ради Рівненського  району. Для ділянки встановили заборону на здійснення будівництва та на провадження будь-якої діяльності, що не пов'язана з сінокосінням.

Розпорядженням № 624 п. Приварський постановив продати у власність Зяткевич Світлані Зіновіївні земельну ділянку площею 0,4154 гектара, що перебуває у категорії земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення, для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (для обслуговування адміністративних та виробничих приміщень), на території Городоцької сільської ради Рівненського району.

 

Оренда водних об’єктів

 Відповідно до розпорядження № 630 в. о. голови Рівненської ОДА,  департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації укладе із приватним підприємцем Гловацьким Борисом Борисовичем договір оренди водного об’єкта, розташованого за межами населених пунктів на території Білашівської сільської ради Острозького району Рівненської області, для рибогосподарських потреб, на підставі та з урахуванням умов договору оренди землі від 28 листопада 2011 року. Загальна площа землі - 2,7 гектара, в тому числі площа водного дзеркала – 2,21 гектара. Річна орендна плата за водний об’єкт (водний простір) встановлена в сумі 422,33 гривні.

Відповідно до розпорядження № 631  в. о. голови Рівненської ОДА,  департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації укладе з товариством з обмеженою відповідальністю  „Контакт” договір оренди водних об’єктів, розташованих за межами с. Нагоряни на території Соснівської сільської ради Дубенського району Рівненської області, для рибогосподарських потреб, на підставі та з урахуванням умов договору оренди земель водного фонду від 26 травня 2003 року, загальною площею землі 5,33 гектара, в тому числі площею водного дзеркала – 4,97 гектара, встановивши річну орендну плату за водні об’єкти (водний простір) в сумі 1824,09 гривні.

Відповідно до розпорядження № 633  в. о. голови Рівненської ОДА, буде поновлено договір оренди землі, загальною площею 180,9 гектара,  від 14 вересня 2004 року товариству з обмеженою відповідальністю „Голуба нива” до 25 вересня 2023 року, для рибогосподарських потреб (цілей аквакультури), за межами села Новомильськ Копитківської сільської ради Здолбунівського району Рівненської області.

Відповідно до розпорядження № 633  в. о. голови Рівненської ОДА, буде поновлено договір оренди землі, загальною площею 3,77 гектара, від 14 вересня 2004 року, товариству з обмеженою відповідальністю „Голуба нива” до 25 вересня 2023 року, для рибогосподарських потреб (цілей аквакультури), за межами села Здовбиця Здовбицької сільської ради Здолбунівського району Рівненської області.

 Відповідно до розпорядження № 633  в. о. голови Рівненської ОДА, буде поновлено договір оренди землі, загальною площею водного фонду 184,67 гектара, від 10 серпня 2005 року, товариству з обмеженою відповідальністю „Голуба нива” для рибогосподарських потреб (цілей аквакультури), за межами села Новомильськ Копитківської сільської ради та села Здовбиця Здовбицької сільської ради Здолбунівського району Рівненської області, виклавши його у новій редакції. 

 

Виключні повноваження

З точки зору права все законно. Депутати та урядовці своїми рішенням надали головам державних адміністрацій виключні повноваження – розпоряджатися таким землями. Для того не потрібні сесії, громадські обговорення, шум і скандали в пресі. Все можна зробити швидко і фактично одним розчерком пера. Чому ж тоді все частіше мешканці місцевих громад обурюються "дерибану" землі, ставкам, які передані дядями у високих кабінетах для сумнівних підприємців. Скажіть, що зробили б місцеві жителі, якби знали, що їхній ставок орендує підприємець за 422,33 гривні в рік? Мабуть, скинулися і взяли його в оренду самі, щоб не платити чужим людям? А що, хіба виграв би сільський бюджет із тих півтисячі гривень?

Відповідь одна – державні адміністрації треба негайно позбавляти таких виключних прав на розпорядження землями. Бо там, де рішення ухвалюють одноосібно і напівтаємно, зловживань і корупції не уникнути. І рівняни вже мають декілька таких сумнівних історій.

 

 

Поповича, 65-А

Гектар державної землі на вулиці Поповича почали забудовувати VIP-котеджами цього року. Боротися з цим самотужки рівняни не можуть, особливо коли посадовці державних органів влади не карають забудовників, а сприяють їхній сумнівній діяльності.

Перший заступник голови Рівненської ОДА, який мав контролювати дотримання умов договору оренди землі на Поповича, видав розпорядження про надання згоди на її поділ. Всі перипетії ми описали в розслідуваннях:  «У Рівному СБУ, за сприяння голови ОДА, «прихватизувала» гектар землі на мільйони гривень» та  "Вихідна допомога": чому СБУ Рівненщини не помічає "прихватизацію" гектара державної землі на два мільйони гривень?».

 

Гектар біля Білого озера

 

Як писало «Рівне вечірнє», розпорядження про виділення лісової ділянки 29-річному сину директора Рівненської АЕС Євгенію Павлишину в користування на п'ять років підписав у липні 2015 року перший заступник голови Рівненської ОДА Юрій Приварський. 0,9 га цей кузнецовський підприємець отримав поблизу турбази РАЕС "Біле озеро" — у 90 кварталі Володимирецького лісгоспу. За землю він у Більськовільську сільраду платитиме приблизно 6,5 тис. грн. у рік.

Євген Павлишин зареєстрований як приватний підприємець із липня 2004 року, тобто з часу, коли йому було 18. У Кузнецовську має мережу магазинів, у яких продають тютюнові вироби, мережу кіосків із фаст-фудами. Окрім того, за даними місцевих ЗМІ, Євген Павлишин — єдиний підприємець, який отримав дозвіл торгувати на базі відпочинку Рівненської АЕС на Білому озері.

Відпочивальники, до слова, нарікають, що попри те, що з них беруть плату за відпочинок на Білому озері, доїзд туди залишається поганим, а територія — у смітті.

Ключові слова: