Боротьба за "Будинок Побуту": чому підприємець так воює за оренду?

Шестиповерхове приміщення Будинку побуту, площею у 5800 метрів квадратних, що в Рівному на вулиці Шевченка, 3, вже впродовж 15 років орендує МПП "Моріон", засновником якого є Вадим Павлюк. У травні 2015 року договір оренди закінчився, але підприємець продовжував сплачувати оренду. Втім депутати вважають, що це незаконно, і лише рішенням сесії можна продовжити подальшу оренду. Відтак, долю оренди Будинку побуту вирішують члени тимчасової комісії міськради з вивчення цього питання. Чому ж будівля, два останніх поверхи якої фактично не використовується і прибуток від яких не отримується, викликала такий інтерес?

Громадські активісти та деякі суборендарі збунтувалися, мовляв, підприємець орендує приміщення за заниженою ціною. Адже він за оренду будівлі платить 30 гривень за 1 метр квадратний, у той час, як суборендарі сплачують йому 120 гривень за метр квадратний.

Підприємець-засновник фірми "Моріон" Вадим Павлюк, який орендує приміщення, каже, що з суборендарів він збирає три платежі — за електроенергію, обслуговування Будинку побуту і, власне, орендну плату, тому й виходить така сума.

- З суборенди я збираю 88 тисяч, у бюджет сплачую 177 тисяч гривень за майже 6000 метрів квадратних площі, - пояснює Вадим Павлюк.

Таким чином, за оренду Будинку побуту в бюджет міста щороку надходить приблизно 4 мільйони гривень. Все б нічого, якби не один із пунктів договору, який, схоже, й пояснює інтерес підприємця до цього приміщення. Адже в оренду передається земельна ділянка для обслуговування нежитлового приміщення та влаштування торгового майданчика. Тобто, окрім суборендної плати від підприємців, які працюють у самій будівлі Будинку побуту, Вадим Павлюк отримує плату й від вуличної торгівлі. За інформацією з власних джерел, не лише офіційну.

Та питання впирається в гроші. Адже якщо договір оренди на це приміщення буде розірвано, то міський бюджет втрачатиме в місяць приблизно 177 тисяч гривень. Тому міські обранці пропонують підписати договір із орендарем на рік-два, і у випадку проведення тендеру на обрання подальшого орендаря він матиме можливість разом із іншими інвесторами брати у ньому участь.

За словами депутата і члена комісії Людмили Туровської, зараз варто готувати новий договір оренди, проте з нього категорично виключити пункт щодо пролонгування.

- Також варто зобов'язати міську раду вирішити, що робити з цією будівлею далі, зокрема, готуватися проводити тендер на обрання нового орендаря на конкурсних умовах, - каже Людмила Туровська.

Та це знову палка з двох кінців,  адже депутати хочуть, щоб Вадим Павлюк зберіг робочі місця в будівлі, відремонтував 5 поверх приміщення і ввів його в експлуатацію, також відремонтував туалети, облаштував вентиляцію, запровадив заходи з енергозбереження тощо. Втім, якщо це буде зроблено, суборендарі переймаються, що для них збільшиться плата. Відтак, одна із суборендарів заявила, що якщо орендар інвестує кошти в Будинок побуту, то він захоче їх “відбити”.  Вони ж прагнуть лише одного — щоб оренда не підвищувалася.

У результаті довготривалих суперечок депутати вирішили, що приміщення продавати повністю, принаймні зараз, не варто. Також підтримали пропозицію зберегти профіль будівлі на даному етапі, не зменшувати площу підприємцям, які беруть її в суборенду.

Відтак, члени комісії рекомендували продовжити термін оренди Вадиму Павлюку МПП "Моріон" на 2 роки 11 місяців. А також зобов'язати управління комунальною власністю Рівненського міськвиконкому включити в договір із Вадимом Павлюком пункти, запропоновані комісією. Вже завтра, 28 січня, депутати Рівненської міськради під час засідання сесії мають прийняти рішення щодо цього.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.