Рівненські суди та прокуратура блокують розслідування справи СБУшника, "бурштинового" зятя Юхименка?

Відомий журналіст, керівник порталу "Цензор" Юрій Бутусов у своєму "Facebook" викриває оборудку бурштинової "мафії" з Рівненщини. У матеріалі він розповідає, що місцеві суди і прокуратура наглухо заблокували розслідування справи зловживань СБУшника Олега Назарука та передачу розслідування до Національного антикорупційного бюро.  Ми розмістили виступ і текст матеріалу Юрія Бутусова оскільки він має значний суспільний резонанс для області. 

Ось про що пише Юрій Бутусов:

- Викрита «бурштинова» мафія Рівненській області на чолі з заступником глави обласного СБУ, начальником відділу "К" Олегом Назаруком, яка заробляє 75 тис. $ в день. Суди і Генпрокуратура вже ДВА місяці блокують розслідування і покривають корупціонера.
Викрито «бурштинову» мафію, яка створена у вищому керівництві правоохоронних органів України, і яка два місяці успішно уникає кримінальної відповідальності та арештів  - «Цензор.Нет» вперше відкриває подробиці суперскандальної кримінальної справи. Це стане одним із найбільших корупційних скандалів України, коли винні підуть під суд - але щоб доставити їх у залу суду, потрібен сильний громадський резонанс. Служба безпеки України вийшла на керівництво злочинного угруповання, яке «кришує» незаконний видобуток бурштину в області, і яка має зв'язки і контакти в СБУ, Генпрокуратурі, Нацполіціі, судах. Але ще більш скандальною є спроба керівництва Генпрокуратури блокувати розслідування і дозволити злочинцям уникнути відповідальності за допомогою судової системи Рівненській області.
23 грудня 2015 року у Рівному співробітники Головного слідчого управління СБУ з групою оперативників з Києва провели обшук в будинку, що належить заступнику начальника СБУ Рівненської області, начальнику відділу «К» по боротьбі з корупцією Олегу Назаруку. За результатами обшуку, Олегу Назаруку було вручено підозру за статтями 364 - «зловживання службовим становищем», і 369 - «одержання неправомірної вигоди» - просто хабара.
Приводом для обшуку стали матеріали оперативної розробки Назарука підрозділом внутрішньої безпеки СБУ. З чуток, які офіційно не підтверджені, Назарук нібито сам розповідає про розподіл незаконних корупційних поборів і заявляє, що доходи бурштинової мафії, які до нього стікаються, становлять 75 тисяч доларів готівкою в день!
Справа Назарука за своїм значенням стає в ряд зі справою «діамантових» прокурорів, але поки що про цю справу суспільство не знає нічого.
Як відомо, незаконний видобуток бурштину на території Рівненської та Житомирської областей є однією з найбільш відкритих і демонстративних корупційних схем у державі. Бюджет отримує одні збитки, а добре організовані банди чорних старателів добувають і продають бурштин у промислових масштабах. Безсумнівно, що це можливо тільки завдяки корупційним зв'язкам у силових структурах на місцях, які користуються підтримкою в найвищих київських кабінетах влади.
Ще з 2014 року організатором схеми «кришування» незаконного бурштинового промислу журналісти називали саме Олега Назарука: http://4vlada.com/rivne/36094

Це кадровий співробітник СБУ, який давно здобув репутацію абсолютно безмежного корупціонера. Впевненість у безкарності Назаруку надають його зв'язку і високе положення.
По-перше, Назарук підлягає люстрації - він включений в офіційний люстраційний список Міністерства юстиції України http://lustration.minjust.gov.ua/register. Він займав високі пости при Януковичі, і тому йому на 10 років заборонено займати будь-які посади в органах державної влади. Однак високе заступництво і корупційні зв'язки дозволяють йому як і раніше незаконно займати посади в спецслужбі. СБУ не виконує вимоги закону про люстрацію.
По-друге, Назарук є зятем екс-заступника голови облдержадміністрації Рівненської області часів Януковича Анатолія Юхименка. Юхименко - член Партії регіонів, балотувався до облради за списком Опозиційного блоку.
По-третє, Назарук пов'язаний близькими дружніми стосунками з першим заступником начальника главку «К» СБУ Павлом Демчиною. Демчина зараз є фактично головним «рішаловою» в главку «К», оскільки чинного начальника «К» Трепака «відправили у відпустку» після того, як він взяв на себе відповідальність за затримання «діамантових» прокурорів - друзів генпрокурора Віктора Шокіна. Трепака не звільнили, бо за нього заступився його начальник - голова СБУ Василь Грицак. Але фактично він від роботи відсторонений. У главку «К» зараз перемогли прокурорські. Свої корупційні вертикалі впливу збудували поряд з Демчиною також недобитий Парасюком генерал Пісний і «кришують» контрабанду Коваленка.
У Демчини з «прокурорськими» відмінні стосунки. Він є кумом заступника генерального прокурора Олега Заліска.
Злочинне угруповання Назарука застосувало всі важелі впливу, щоб відмазати свого ватажка від хабара.
11 січня 2016 року слідчий суддя рівненського міського суду Крістіна Ореховська винесла безпрецедентне рішення - «Скасувати рішення слідчого про вручення підозри Назаруку Олегу Васильовичу за статтею 369 КК України. Зобов'язати слідчого або процесуального прокурора вжити заходів із виключення з ЕРДР відомостей про кримінальне провадження за № ... про оприлюднення підозри від 17.12.2015 Назаруку Олегу Васильовичу.
Рішення слідчого судді остаточне і оскарженню не підлягає».
Феноменально. Суддя забороняє висувати підозри хабарнику! Забороняє слідчому виконувати свої службові обов'язки! І зобов'язує приховати всі сліди процесуальних рішень з єдиного реєстру судових рішень! Ось це «криша» - «іменем України!» Судова система вкотре продемонструвала свою повну аморальність і беззаконня. Скільки в схемі розподілу «бурштинового» кешу перепадало рівненським суддям і особисто Крістіні? Мабуть, чимало. Прокуратура Рівненської області оскаржила незаконне рішення судді в Апеляційному суді Рівненської області.
Проте 25 січня колегія суддів Апеляційного суду в складі Гладкого С.В., Остапчука В.І., Шпінти М.Д. залишає незаконне рішення Ореховської в силі!


Правова безвихідь.
Ось посилання на текст рішення у справі:
http://reyestr.court.gov.ua/Review/55139205
Як можна переконатися, ім'я Назарука з реєстру дійсно прибрали (залишився принт-скрін), зате текст рішення Ореховської - у всій красі.
А ось текст апеляції:
http://reyestr.court.gov.ua/Review/55199837
До складу бурштинової мафії, безсумнівно, входять всі судді, які брали незаконні рішення. Вони також повинні бути притягнуті до відповідальності. І не гідні права носити суддівську мантію.
Гучний корупційний скандал потрапив у поле зору Національного антикорупційного бюро України. І НАБУ зажадало справу собі. Відповідно до закону, НАБУ може забрати для розслідування будь-яку корупційну справу, якщо вона стосується чиновників 1-2 категорій, і справа Назарука - їх підслідність. Але...
Генеральний прокурор Віктор Шокін витребував справу Назарука собі особисто на розгляд. І тепер упродовж місяця не виконує законну вимогу НАБУ про передачу справи. Хоча передати цю справу - це не його право вибору, це обов'язок Генеральної прокуратури. Очевидно, що «прокурорські» не читали закон про НАБУ, і не поспішають виводити злочинця на чисту воду. І почуття безкарності зовсім з розуму звело.
А бурштинового мафіозі Назарука не звільнено з СБУ - він виведений «в розпорядження», продовжує числитися на службі, отримує зарплату, йому нараховується пенсія, він має право на пільги.

Нагадаємо, що вночі 1 серпня 2015 року біля будинку Олега Назарука на вулиці Волинській у Рівному з'явились невідомі чоловіки у чорному одязі та в балаклавах. Вони закинули у двір каністри з пальним, смолоскипи та гранату. Сусіди почули вибух, а потім у дворі спалахнула пожежа, пише "РВ".

Передрук з сайту "Цензор.Нет".

Редакція сайту "ВСЕ" готова розмістати коментар Олега Назарука в повнюму обсязі за першого зверення. 

"Я вам наполегливо рекомендую впродовж півгодини зняти матеріал про мене з сайту ВСЕ і не поширювати інформацію про мене. Не розміщуйте мої фото. Інакше ми будемо розмовляти по іншому. Я буду оскаржувати в суді поширення неправдивої інформації про мене. Мені це набридло" - повідомила телефоном у розмові на редакційний телефон "ВСЕ" людина яка представилась Олегом Назаруком. 
Надати свій коментар на звинувачення, які озвучив Юрій Бутусов, пан Назарук відмовився. Хоча редакція тричі пропонувала йому прокоментувати ситуацію. Каже: "Мені це набридло. Не буду спростовувати чутки". 
На пропозицію позиватися до автора висловлювання і першоджерела порталу "Цензор.нет" дозвонював відповів: "Я сам знаю, що мені робити. У мене дві вищі освіти". 
От таке от. 
Пане Олеже, пропозиція в силі - можемо зрунувати ваші хибні думки, що всі матеріали і журналісти купуються, і зробити інтерв`ю. Навіть у відеоформаті.

Коментарі

Ірина ,щоб писати коментарі хоча б знали правильне ім"я судді не говорю про все інше

Може ти і є ця продажна шкура - назарук??? Кого ти обілюєш? Йому давно місце у тюрмі, причому довічно, а в Ірані йому б давно відрубали руки, а в Китаї за таке РОЗСТРІЛ!!!

Замовили людину і тупо рвуть. Повна маячня знаю його як порядну людину. А бутусов це продажна шкурка от і все

цьому назаруку знову хату треба палити, це той хто боровся на ріввненшині з злочинністю, боровся так що з кожного брав малеееесенькі хабарі

Під кришею Назарука в с. Золоте Дубровицького району плідно працює пан Віднедчук, власник 50 помп, друг Давида Ніколаєва та спонсор російського проекту «Майдан 3».
На гроші Віднедчука «революціонер» Давид влаштував недільне шоу в столиці (а може і на гроші Назарука?)

Так треба ще первірити і Крістіну Ореховську. Правда батько її Едуард Герасимчук - товариш і ставленик Юрія Луценка - це вже інша МАФІЯ,,,,А її чоловік Ореховський - колишній прокурор Рівненного.... То є запитання?!,,,,

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.