"Порш" пана мера: чому рівненська влада послуговується прийомами Геббельса

Коли на кону стоять гроші – все інше не має особливої цінності. У бажанні захистити награбоване та своє право живитися з потоків дерибану бюджету влада готова проголосити всім противникам "останній джихад". Журналістів, громадських активістів, критиків міської влади впродовж останній двох місяців посилено поливають лайном. Безпідставно, грубо і цинічно. Головне, щоб напір гівномета був потужніший. Кого можна, купують, в тому числі й за бюджетні гроші, всіх інших топлять у лайні чужими руками. Хай відволікаються і не помічають корупційних схем місцевих чиновників. Це тільки зі сторони виглядає цирком, а насправді директори цирків сидять на Соборній, майдані Просвіти, Хвильового та Відінській.

В Україні не скоро будуть незалежні правоохоронні структури, прозорі бюджети. Бо це лише інструмент, який дозволяє чиновникам грамотно доїти бюджетні потоки. І захищати їх будуть за будь-яку ціну. Якщо останні два роки після Майдану негідники ще побоювались думки громади, то після виборів отримали повний карт-бланш. Кради і "мочи". Насправді політики, чиновники і депутати діляться не за політичними вподобаннями, а на тих, що живуть у злагоді з законом, і тих, що крадуть. Перші – це рідкісний вид. Решта – коли на кону стоїть бабло, навіть і не згадують про свої ідеологічні принципи.

Після першого розслідування дерибану гектару землі навпроти будинку Володимира Хомка, на  мене, вперше з часів Майдану, недолуго спробували налити бруд, налякати, заткнути рот. Адже до справи на кілька мільйонів причетна верхівка СБУ та Рівненської ОДА. Вже нова верхівка, постмайданівська. Не вийшло – не залякали. Розслідування мало ще 5 частин, у підсумку порушено 3 кримінальних провадження за фактами зловживань керівництвом Рівненської ОДА та СБУ Рівненщини. Крім того, на тіньових схемах і підставних компаніях впіймався і сам очільник міста. Два матеріали коштували його поплічниками трьох закритих компаній. 
Завдяки відкритим інструментам контролю за бюджетом на брехні підловили самого міського голову Рівного Володимира Хомка. Він прямо на переможній післявиборчій прес-конференції на камери збрехав про фінансування злощасних ремонтів доріг.

Журналісти і громадські активісти намагатися заблокувати міському голові доступ до ресурсу пропаганди – використанню для особистої мети комунальної газети та проплачених за кошти міського бюджету теле- та радіопрограм. 
Депутат Володимир Кудрін відкрито виступив за перегляд і ревізію фінансування комунального газети. Його не послухали, а міський голова та його поплічники таки "протиснули" виділення коштів. І помстились Кудріну дуже швидко. І тій же комунальній газеті – затаврували соромом. Мовляв, такий-сякий депутат – хоче в тролейбусі (!) «на шару їздити». І байдуже, що депутат звичайний, не багатий. Головне помститися. А тих керівників, хто їздить на «Санта Фе» та «Порш Каєн», тролейбуси взагалі не обходять. Тим більше на шару.

Не гребувала міська влада допомогою придворного заступника директора парку, «головного опозиціонера» та його подруги у нещадному поливанні брудом громадських ініціатив та конкурентів на виборах. У якості доказів - тонни проплаченої джинси, години ефірів.

Рівнянам не сподобався логотип міста, розроблений за участі міської влади. Вони почали створювати альтернативний бренд. І, о диво, через тих же придворних блазнів бочки лайна отримує Оксана Юрченко і Михайло Юрчук. Вже відомі нам персони називають їх "піарниками" і "бурштинцями".

Володимир Торбіч і Дмитро Бондар досліджують, що сусідкою міського голови Рівного є його дочка. І… Торбіч отримує проникнення на територію будинку і одиночний пікет із відеозйомкою все тих же людей. Його звинувачують у присвоєнні грантових коштів і в тому, що працює в себе вдома (!). Ну і що, що ФОП, і зареєстрований за домашньою адресою? Лови свій ковшик лайна.

Володимир Гребьонкін, Сергій Штурхецький та Юрій Плоский підписуються на організацію приїзду Саакашвілі і автоматично отримують абонемент у басейн із лайном, який, очевидно, вигідний очільнику міста. В якості бек-вокалу все ті ж придворні, які після виборів отримали підвищення на посаді. 
У гру включається новий елемент – директор «Радіо Трек» Микола Кульчинський, який є чоловіком заступниці міського голови Галини Кульчинської. Через свої дописи на сайті "Треку" (які чомусь називає розслідуваннями) поливає брудом все тих же.

Інна Білецька очолює одну з атестаційних комісій міліції – в жорстких суперечках відправляє на звільнення «бурштинову» міліцейську верхівку. В той же вечір Інна отримує закиди, що вона «шалава і амфетамінщиця». А вже за кільки днів взагалі спалюють офіс «Автомайдану».

Олексій Кривошеєв працює в атестаційній комісії, крім того, публікує матеріали, які викривають бурштинові зловживання. На світ дістають Чайку, «випадково» виводять його на комісію обласної ради, де він клеймить соромом «чорних журналістів», серед яких Кривошеєв, і кидає, що їх "кришує" Іванна Смачило.

Іванна Смачило жодного дня не працює в органах державної влади, подається на конкурс Мін'юсту. В прямому ефірі виграє його. Рубає більшість корупційних схем у місцевих органах юстиції – впроваджує реформи. Старе керівництво в підсумку тягає її та міністерство по судах, вимагає всіх звільнити і повернути «старим кадрам» доступ до потоків. 
Смачило оголошує про скорочення непотрібних керівних кадрів, управлінь та відділів, розробляє концепцію центрів правової допомоги, разом із громадськістю пропонує місцеву реформу. В підсумку її звинувачують у «кришуванні чорних журналістів». Що це? Паралельно «спецкоманда» поширює про неї все ті ж чутки, що й про Білецьку. Нічого іншого просто знайти не вдається.

Я відкриваю список пайовиків сумнівної схеми дерибану 35 га землі на Макарова-Пржевальского. У списку – депутати місцевих рад, народні депутати, прокурори, судді, їх родичі. На другий день починають йти непрямі погрози, запити, чи дію я на замовлення Києва. Ігнорую і працюю далі. Хоча кілька місяців тому погрожували «відрізати вухо», але міліція розслідування справи провалила. 
Разом із іншими отримую порцію звинувачень у всіх смертних гріхах і титул "чорного журналіста". А ще «розслідування» про мої злодіяння від все того ж Кульчинського. Ще й без мого коментаря. Цікаво, що саме в цей день виходить розслідування Дмитра Бондаря про"Порш" доньки міського голови. Просто збіг такий.

В намаганні "перевести стрілки" і переключити інтерес громади команда "свідків Кибалюка" явно працює за підручниками Геббельса та лекалах Кісєльова – головне, щоб брехні було багато, і про всіх. А там, авось, і щось залишиться. Головне, щоб всі це обговорювали, і на схеми ніхто не звертав уваги. 
Піпіл хаває, а чо?

Відкрито залякувати, цькувати справами, саджати і стріляти поки що не наважуються. Пробують на зуб. Але, думаю, до спалених будинків, звинувачень у «страшних злочинах», фіктивних кримінальних справ і розбитих голів залишилось зовсім трохи. У інших містах це вже є.

Доки ми намагалися врятувати країну від януковича та путіна, система оговталась, краде ще більше і дуже дратується, коли їй заважають. Не час зараз заважати красти, бо путін нападе.

Не перемикайте канал "чорних журналістів".