Комунальне підприємство заробляє на майні рівнян?

Рівненське комунальне підприємство ЖКС РБП «Галузеве», з дозволу міської ради, вже 4 роки збирає кошти з провайдерів міста за розміщення телекомунікаційних мереж, на чому непогано заробляє. Як повідомляв раніше сайт “ВСЕ”, все б нічого, якщо не враховувати, що підприємство нині не має жодного відношення до будинків, за здачу в оренду місця у яких бере кошти з провайдерів. Адже з липня минулого року всі багатоповерхівки стали власністю тих, хто в них проживає або ж має там нежитлові приміщення. І саме співвласники будинку й мають отримувати компенсацію за пробиті перекриття і пошкоджені від проведення мереж стіни в під'їздах. З огляду на це, тема становить суспільний резонанс. Чому ж у Рівному цим займається комунальне підприємство та за що так тримаються чиновники? Відповіді на ці запитання шукали журналісти сайту.

 

За що боролися?

Свого часу міська рада у своєму рішенні доручила “Галузевому” стежити, щоб провайдери не залишали після проведення телекомунікаційних мереж у будинках пошкоджені стіни. Підприємство мало збирати з них кошти з провайдерів за проведення мереж і спрямовувати їх на ремонт будинків. Проте, за інформацією, наданою підприємством, нині лише шість провайдерів платять підприємству за проведення і розміщення своїх мереж. А саме ПРаТ “Київстар”, ТОВ “Ейбі Україна”, “ПрАТ Датагруп”, ППФ “Дан”, “Телесвіт” і ТОВ “Рінет”. Тим часом у місті їх налічується більше. Наприклад, ті ж таки “Телсет-Рівне” та “Тріолан” не платять за проведення своїх мереж у будинках. Принаймні інформації про отримання коштів від них не надали у “Галузевому”. Чому так, питання без відповіді.

У додатку 2 ви можете побачити, скільки заробляло підприємство щомісяця з 2012 до 2015 року, за наданою в "Галузевому" інформацією.

Є питання і щодо того, скільки насправді мають сплачувати провайдери за проведення своїх мереж. Адже свого часу Рівненська міськрада затвердила “Методику розрахунку плати за розміщення та експлуатацію телекомунікаційних мереж і обладнання в житлових та нежитлових будівлях комунальної власності Рівного”. Тоді основним показником при розрахунку вартості розміщення обладнання був прогнозний середньомісячний показник опосередкованої вартості спорудження житла в області. Так, у січні 2012 року він становив 4977 гривень. У той час, як на початок 2016 року цей показник зріс майже вдвічі і становить 8612 гривень. Тобто, виходячи з цієї методики, й провайдери за розміщення телекомунікаційних мереж мали б платити майже вдвічі більше. Втім, чомусь, згідно з інформацією, наданою ЖКСРБП «Галузеве», розмір оплати впродовж цих років або практично не змінювався, або ж навіть поступово зменшувався.

І питання щодо розміру плати за проведення мереж порушується щодо “Галузевого” не вперше. Так, у 2012 році провайдери звернулися у пошуках відповіді на нього до тодішнього нардепа Миколи Шершуна, а він, у свою чергу, до міського голови Рівного.

Адже, як йдеться у запиті, розрахунки лише провайдера “Воля” (“Телесвіт”) на той час показували, що загальні щомісячні витрати на оплату за доступ до проведення мереж мали б становити приблизно 120 тисяч гривень. І це в 2012 році, коли показник опосередкованої вартості будівництва, який прийнятий за основу розрахунку вартості, був вдвічі менший, ніж зараз. Тобто нині ця сума мала б збільшитися відповідно вдвічі і становити приблизно 240 тисяч гривень у місяць. Тим часом фактично ТОВ «Телесвіт» майже щомісяця сплачувало впродовж цих років 50000,92 — 50000,93 гривні у місяць. І лише в травні 2014 року сума, сплачена провайдером, становила 100001,84 гривень. Відтак, відкритим залишається питання про те, чому плата за мережі була практично незмінною, і куди насправді дівалася різниця у сумах, якщо на рахунок підприємства ці кошти не потрапляли.

“Галузеве” обурила публікація журналістів

Тим часом начальника ЖКС РБП «Галузеве» Олександра Семенчука обурила публікація на сайті, мовляв, не такі й легкі в них гроші та підприємство «хороше», чому журналісти про це не пишуть. Чим хороше підприємство і погані журналісти, розповідалося аж на 5 сторінках. Серед іншого зазначається наступне:

“Основними видами діяльності Житлово-комунального ремонтно - будівельного підприємства “Галузеве” є надання послуг із диспетчеризації ліфтів і послуг з розміщення та експлуатації телекомунікаційних мереж, обладнання в житлових та нежитлових будівлях комунальної власності Рівного. Згідно рішення Рівненської міської ради від 27 жовтня 2011 р. “Про методику розрахунку плати за розміщення та експлуатацію телекомунікаційних мереж і обладнання в житлових та нежитлових будівлях комунальної власності Рівного і порядок її використання”, ЖК СРБП “Галузеве” визначено головним комунальним підприємством з моніторингу та координації робіт із прокладання телекомунікаційних мереж і діяльності з надання послуг населенню суб’єктами господарювання в галузі зв’язку та інформаційних технологій. Відповідно до п. 3.2. вищевказаного рішення ЖК СРБП “Галузеве” доручили укладати договори на розміщення технічних пристроїв та мереж із суб’єктами господарювання в галузі зв’язку та інформаційних технологій. Всього між ЖКСРБП “Галузеве”, провайдерами телекомунікацій та відповідними ЖКП в межах території яких знаходяться житлові та нежитлові будівлі, було укладено 38 договорів.

Кошти, що надійшли, відповідно до укладених договорів про розміщення технічних пристроїв та мереж в житлових та нежитлових будівлях комунальної власності Рівного, ЖКСРБП “Галузеве” спрямувало на забезпечення створення бази даних телекомунікаційних мереж в місті Рівному; організацію аудиту і контролю приведення у відповідність до існуючих нормативних актів та правил в галузі телекомунікацій і будівництва, вже розміщених в/на будівлях територіальної громади телекомунікаційних мереж, пристроїв операторів та провайдерів телекомунікаційних послуг; впорядкування та реконструкцію слаботочного господарства будівель територіальної громади; організацію системи контролю доступу до виходів на горища, технічні поверхи, машинні відділення ліфтових та підвали; виконання ремонтів під’їздів житлових будинків і виконання робіт по влаштуванню системи диспетчеризації ліфтів. Постійно проводилась робота з перешкоджання незаконним діям провайдерів щодо розміщення та експлуатації телекомунікаційних мереж та обладнання на житлових та нежитлових будівлях комунальної власності Рівного. У разі встановлення факту порушення вимог законодавства операторам телекомунікацій надавались приписи - вимоги усунути виявлені порушення. Разом з проведенням поточних ремонтів здійснювались заходи, спрямовані на впорядкування слаботочного господарства житлових будинків, організацію системи контролю доступу до виходів на горища, технічні поверхи, машинні відділення ліфтових та підвали. Всього за звітний період ЖКСРБП “Галузеве” було профінансовано проведення 31 ремонту (34 під'їзди), практично всі ремонти проводились силами ЖКП на балансі якого і перебував будинок".

Нині ж на підприємстві вважають, що затвердження Рівненською міською радою рішення «Про внесення змін до рішення Рівненської міської ради від 27.10.2011 №1309 «Про Методику розрахунку плати за розміщення та експлуатацію телекомунікаційних мереж і обладнання в житлових та нежитлових будівлях комунальної власності міста Рівного і порядок її використання» сприятиме встановленню прозорих та чесних “правил гри” на ринку телекомунікацій міста Рівне для всіх суб'єктів господарювання та дозволить продовжити роботу з підтримання житлового фонду Рівного в належному стані. Щоправда, мовчать про те, що запропонований проект рішення, за словами експертів, суперечить законодавству та порушує права мешканців будинків, які є його співласниками.

А також і про те, що робота підприємства не завжди приносить користь мешканцям будинків. Так, наприклад, у 2013 році через несправність обладнання у Рівному на вулиці Льонокомбінатівській, 9-А сталася пожежа в поверховому розподільчому щиті. Про перевірку щодо цього факту складено акт Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Рівненській області. Зокрема, було встановлено, що так як “Галузеве” є головним комунальним підприємством з моніторингу та координації робіт з прокладання телекомунікаційних мереж, то підприємство не виконує покладені на нього зобов'язання. Адже воно разом із ЖКП “Промислове” було зобов'язане контролювати прокладання телекомунікаційних мереж і встановлення технічних пристроїв у будинках, а надавачі послуг - дотримуватися правил пожежної безпеки. Тим часом змонтовані в цьому будинку телекомунікаційні мережі свідчили про відсутність такого контролю.

Хомко ліквідує «Галузеве»?

Публікація «про легкі гроші» обурила й міського голову Рівного Володимира Хомка. Після виходу матеріалу мер все ж вирішив прокоментувати ситуацію, хоча раніше через зайнятість не знаходив на це часу. Так, Володимир Хомко розповів, що це рішення буде діяти тільки до того моменту, доки будинки передадуть мешканцям, тобто до січня 2017 року.

- Тож воно тимчасове. Далі ми не будемо мати відношення до цих будинків. Більше того, якщо юристи скажуть, що у рішенні є щось незаконне, то ми його не ухвалимо. Але судячи з того, що всі будинки стануть приватною власністю мешканців, то на цьому підприємстві, швидше за все, найближчим часом ми поставимо хрест, і воно буде ліквідоване, - каже Володимир Хомко.

Нагадаємо, у 2004 році Рівненська міська рада вже приймала рішення "Про ліквідацію Житлово-комунального спеціалізованого ремонтно-будівельного підприємства "Галузеве" та його Дочірнього підприємства "Підрядник". Проте воно й досі працює, а рішення не було виконано. Що далі?

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.