Глобальні земельні афери рівненської локальної чиновницької "еліти"

Корупція (від латинського corrumpere — псувати) — протиправна діяльність, яка полягає у використанні службовими особами їхніх прав і посадових можливостей для особистого збагачення; підкупність і продажність громадських і політичних діячів. Найчастіше термін застосовується у відношенні до бюрократичного апарату і політичної еліти. Про корупцію в Україні говорять багато. Ще більше – імітують боротьбу з нею. Однак наші державні чиновники демонструють винахідливість, якій позаздрив би сам Остап Бендер. А він, як відомо, знав як мінімум 40 способів, як законно відібрати гроші.

На одну зарплату

Богатирчук-Кривко Світлана Кирилівна  народилася 28 жовтня 1959 р. у місті Рівне. 
Закінчила Рівненський державний педагогічний інститут. Працювала вчителем у школі №1 міста Владивосток, а пізніше - у школі №23 міста Рівне.

З 1988 року пані Світлана працює інспектором шкіл відділу освіти міськвиконкому. А з 1992 року - заступником директора департаменту соціального обслуговування населення. У 1999 році її призначають начальником управління освіти Рівненського міськвиконкому, а в 2002 - заступником міського голови Рівного. Після приходу у мерський кабінет Володимира Хомка Світлану Кирилівну звільняють, але невдовзі вона з’являється на посаді начальника Держкомзему у Рівненській області. Для того, щоб отримати це призначення, у 2009 році Богатирчук-Кривко закінчує Інститут довузівської підготовки та післядипломної освіти НУВГП за спеціальністю «землевпорядкування і кадастр».

Двічі обиралась депутатом Рівненської міської ради. На минулих виборах була обрана депутатом Рівненської обласної ради як перший номер списку партії "Конкретні справи".

З 2008 року призначена представником України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи у якості члена української делегації.

Чоловік Світлани Кирилівни, Михайло Кривко, теж прийшов в політику з учительської професії.

Народився пан Михайло в селі Городець Володимирецького району Рівненської області. Здобув освіту в Рівненському державному педагогічному інституті за спеціальністю вчителя молодших класів. Після закінчення ВНЗ був направлений на роботу в середню школу № 8 міста Рівне. З 1982 року працював на різних посадах в апараті Рівненського облвиконкому. А в 1992 році призначений помічником голови Рівненської облдержадміністрації, згодом переведений на посаду заступника начальника управління освіти. Після Помаранчевої революції пана Михайла призначають головою Костопільської райдержадміністрації. У 2010 році Михайло Кривко стає депутатом та першим заступником голови Рівненської обласної ради.

За всю свою трудову кар’єру пан Михайло лише двічі працював не в державних установах. Після закінчення школи півроку був робітником у Володимирецькому "Міжколгоспбуді", а також півтора року (2005-2007 рр.) обіймав посаду директора з персоналу ЗАТ "Костопільський завод скловиробів".

Як бачимо, нормальна собі сім’я людей, які все життя працювали державними службовцями. Зарплата у чиновників у всі часи була, м’яко кажучи, не дуже. Для порівняння, сьогодні заробітна плата міського голови і його заступників становить від 7,5 до 12 тисяч гривень. Цілком достатньо, щоб прожити, але навряд чи вистачить для заможного життя.

Але дехто так уміє. Як, наприклад, родина Світлани Кирилівни та Михайла Петровича. У них є три будинки: у місті Костопіль, в селі Олександрія (на березі водойми), у "Червоних горах". Окрім того, родин має дві квартири. Дітей чіпати не будемо, оскільки вони вже дорослі і можуть самі на себе заробити. Однак турботливому читачу зауважу: у дітей пана Михайла і пані Світлани теж є будинки-квартири.

Земля-годувальниця

Землі в Україні хороші і родючі. Ще у давні часи вони годували мало не всю Європу. За радянської влади теж не пасли задніх і справно давали рекордні врожаї. Сьогодні наші землі, перш за все сільськогосподарські, теж дуже цікавлять вітчизняних і закордонних інвесторів. Але на ці землі накладено мораторій. Ті паї, які отримали люди, можуть використовуватись лише для потреб сільського господарства, але не продаються.

Та що ж робити, якщо ці землі прилягають до міста, і на них значно вигідніше будувати житлову і комерційну нерухомість, аніж вирощувати помідори чи бурячки. Як казав один персонаж: "Якщо не можна, але дуже хочеться – то можна".

Там, де раніше були поля, тепер "ростуть" будинки

Обізнане джерело на умовах анонімності розповіло про одну з "законних" схем перерозподілу, продажу з подальшою забудовою земель сільськогосподарського призначення. Тих, на продаж яких в Україні накладено мораторій.

Крок перший – громадянин, якому належить пай, відмовляється від нього і пише відповідну заяву.

Крок другий – управління Держкомзему приймає цю ділянку, зараховуючи в так звані "землі запасу". З цього моменту сільськогосподарська землі "випадково" втрачає своє призначення і фактично вже не є підмораторною.

Крок третій – створюється земельний масив із ділянками під садівництво чи особисте селянське господарство, залежно від того, яка передбачена доля паю. У випадку, коли земля повертається тому ж власнику, її призначення - "ведення особистого селянського господарства". За українським законодавством, під такі потреби можна отримати до 2 гектарів землі. Справа у тому, що на цій ділянці ви вже можете будувати будинок, господарські споруди і т.д. Головне - щоб у вас там був городик. А якої він площі – вже не має значення. Як і те, що на ньому посаджено: буряк, пшениця чи висіяна газонна трава з метою "сінозаготівлі". І я тут зовсім не жартую. В іншому варіанті – під садівництво. В цьому випадку ділянки "ріжуть" по 10-15 соток і роздають громадянам, які мріють про "садок вишневий коло хати". Так, на землі "під садівництво" теж можна будувати "садовий будинок". Щоправда, його параметри законодавчо не прописані. Тому кожен може будувати за власним уявленням. Зрештою, хто сказав, що в саду не може бути басейну, гаража чи тенісного корту? Та й кількість і вид дерев не регламентується. Для когось, можливо, три туї – вже сад.

"Садові" будиночки

Крок четвертий – земельні ділянки перепродаються, остаточно втрачаючи своє першочергове призначення, для вирощування продуктів і стають товаром.

Ціна питання

Як стверджують обізнані джерела, є два варіанти, про які ми вже писали. Земля повертається попередньому власнику, але вже втративши заборону на продаж і будівництво, накладені мораторієм на продаж землі сільськогосподарського призначення. Або ж розділяється на ділянки площею 10-20 соток, які отримують нових власників. Ціна питання тут різна. Найцікавіший другий варіант. Тут зазвичай, як кажуть обізнані у питанні люди, йде поділ 50 на 50. Половина суми - власнику паю, друга половина - тим, хто реалізує схему.

Щоб вирахувати ймовірний оборот схеми, ми направили запит у Держкомзем із проханням повідомити, скільки громадян відмовились від своїх сільськогосподарських паїв за останні два роки. Відповідь – 19. Площа паїв була різна: від 1,8 до 2,4 гектара. Для наших подальших розрахунків візьмемо середнє значення – 2 гектари.

Паї, від яких відмовились, за дивним збігом обставин, знаходяться навколо Рівного. Фактичні відразу за межею міської землі. Згідно з кадастровими номерами ділянок, вони знаходяться на території Великожитиської, Обарівської та Корнинської сільських рад. У кадастрових номерах перші цифри означають область, район, територіальну громаду та земельний масив. І вже тоді вказаний номер самої ділянки. При розділенні земельної ділянки їй присвоюється новий номер, де зберігаються всі цифри, окрім останніх, які визначають номер самих ділянок.

Кілька легких маніпуляцій - і земля сільськогосподарського призначення стає ділянками на продаж

За допомогою відкритої кадастрової карти знаходимо земельні масиви, від яких відмовились люди. Виявляється, тепер це здебільшого маленькі ділянки по 9-20 соток із цільовим призначенням садівництво або особисте селянське господарство. Щоправда, хлівів для худоби та городів ви тут не побачите. Тут будуються "скромні" хатинки сучасного дизайну під назвою "дивітьсяскількивменегрошей".

Один із власників земельної ділянки погодився розповісти про ціну на садові сотки на одному з паїв, від яких відмовились.

"Свою ділянку у 10 соток я купив за 24 тисячі доларів. Зараз ціни трохи інші. Наприклад, ділянка поблизу мого будинку продається за 40 тисяч доларів. Бурштин рулить! Щоправда, туди далі в поле можна й за 15 тисяч знайти", – розповів співрозмовник.

Раніше тут були поля Великожитинської сільської ради. Тепер тут будують недешеві будинки на ділянках вартістю 15-40 тисяч доларів

Отож, беремо калькулятор і починаємо рахувати. Дев’ятнадцять паїв площею в 2 гектари (пам’ятаєте, ми домовились про середню площу) – це 38 гектарів. Або ж 380 ділянок по 10 соток. При середній ціні у 20 тисяч доларів за ділянку ми маємо суму в 7,6 мільйона доларів.

Тепер пригадуємо, що нам розповідали знаючі люди про розподіл суми 50 на 50 між першочерговими власниками землі та реалізаторами "схеми".

Виходить, що державні чиновники (а без них схема ніяк не реалізується) отримали «прибуток» приблизно в 3,8 мільйона доларів. Непогана, як на мій погляд, доплата до скромної зарплати держслужбовця. Цієї доплати цілком вистачить на будинки, квартири і шопінг у Європі.

Звісно, підрахунки, наведені в статті, приблизні. Першочергові власники паїв не завжди отримують 50%. Та й ланцюжок чиновників, на яких ділиться "прибуток", теж немаленький. Однак навіть приблизного підрахунку вистачає для розуміння того, звідки у наших місцевих депутатів та держслужбовців статки, яким можуть позаздрити більшість представників середнього і малого бізнесу. А інколи заздрістю можуть зійти й ті, хто володіє великим бізнесом.

А це вже земля Обарівської сільської ради, голову якої  минулого року "взяли" на корупції. Тепер тут "росте" справжній житловий квартал.

Я не даремно на початку статті навів приклад сім’ї, де чоловік і дружина все життя працюють у державних установах. Однак рівень життя, м’яко кажучи, значно вищий. І хто знає, можливо, саме в описаній схемі криється секрет рівня життя цієї сім’ї. Адже останні кілька років саме Світлана Кирилівна Богатирчук-Кривко очолювала Держкомзем у Рівненській області.

На моє глибоке переконання, такі "законні" схеми мають потрапити в поле зору новоствореного Національного антикорупційного бюро. Бо, як казав Гліб Жеглов: "Вор должен сидеть в тюрьме". А чиновники, які все життя працюють "за зарплату", а живуть, як успішні бізнесмени, є ні ким іншим, як злодіями, що крадуть у нас із вами. Зрештою, від тих сум грошей ні сільські, ні міський, ні державний бюджет нічого не отримали. Значить держава мала б цим зацікавитись. А держава - це ми з вами.

До речі, за нашою інформацією, ще не всі схеми з паями сільськогосподарського призначення завершені. А це означає, що далі буде…

Коментарі

Далекуватий Ви від землі. Тим більше в Рівненському районі.. Нічим Доброжанський не рулив.. Всі схемки через Дубича проходили. Це не таємниця для будь якого землевпорядника. Якби Богатирчук в свій час не заховала Дубича в Гощанському районі, то сидів би вже давно. Це теж не таємниця

О......видно що конкурс на начальника головного управління скоро! Вже Дубіча гасять. Хоча головним земельником Рівненського району при Карпенчуку був Доброжанський, який всім і рулив.

Пане Андрій рівнерайон, а чому ж Ви все так гарно описавши, головного не сказали, що за всіма аферами Карпенчука стоїть ваш уже колишній босс Дубич, який зараз ВО обласного керівника.. Люди з рРівненського району в свій час геть і листа писали до депутата Москаля, щоб допоміг. Між іншим вся ця схема там і була описана

І ще в доповнення до мого коментаря. Пане автор Кривошеєв, Ви б розібралися що то за землі і хто їх по закону роздає перед тим як публікувати їх у матеріалі і підписувати. Поясню чому!
Я проте, що Держкомзем розпоряджається сільськогосподарськими землями за межами села, селища!
Ви у своєму матеріалі зазначили ділянку з кадастровим номером 5624683300:06:032:0323 і підписали фото «А це вже земля Обарівської сільської ради, голову якої минулого року "взяли" на корупції. Тепер тут "росте" справжній житловий квартал. Так от, це земля Городоцької сільської ради і той ввесь масив надано у власність рішеннями Городоцької сільської ради для будівництва жилих будинків! І ніякого відношення Ні Обарів, а тим паче Головний Держкомзем на чолі з Богатирчук до цього масиву немав, дали депутати сільської ради!
А от про паї 14 гектарів, які роздані Карпенчуком на яких зараз будується ринок Шелен та збудовано заправку Окко Ви нічого не кажете!
Також у матеріалі є фото яке підписане «Кілька легких маніпуляцій - і земля сільськогосподарського призначення стає ділянками на продаж» де показано земельну ділянку з номером 5624682000:03:021:0060. Це взагалі земля в межах села Вересневе і також надана депутатами села для будівництва житлового будинка!
Мда..Рано Вам ще про землю писати. І оте обізнане джерело хай йде вчить земельне право. От так прочитає людина і повірить.
Виходить що Все сайт не чесних новин чи як?

Гарно розписано про паї, без земельщика-консультанта не обійшлося. Щодо цієї процедури то зазначу, що це земля приватної власності, і людина має право відмовитися від неї. Але питання наступне. Яке має відношення до цього Богатирчук-Кривко? Ввесь Рівненський район був «розпиляний» Карпенчуком! Так, так саме Карпенчуком - головою Рівненської райдержадміністрації. До 2013 року до його повноважень відносилося розпорядженнями землями державної власності за межами населеного пункту.
І так, у Вас фото в матеріалі з території Великожитинської сільської ради (район райського саду), для тих хто вміє користуватися публічно-кадастровою картою орієнтир кадастровий номер для прикладу № 5624681500:05:022:0454 – це якраз садівництво, яке роздана розпорядженнями Карпенчука. І так усі ділянки. От і робіть висновки хто має до цього відношення, зараз там забудова, а земля надана в 2012 році.
Також у Вашому матеріалі на фото вказані землі Білокриницької сільської ради (біля дороги на об’їзній), з кадастровим номером 5624680700:05:017:1160, так от ця земельна ділянка була роздана до 2013 року саме головою РДА Капенчуком! До чого тут Держкомзем з Богатичук? А Масив то ввесь 500 ділянок! А напроти біля зоопарку ще 500 ділянок і також Карпенчук! Чого про це не кажете!
І раз зачипили тему садівництва то питання до автора, що там за епіцентром? А я скажу, 600 ділянок садівництва по 10-12 соток які виключно головою Райдержадміністрації Карпенчуком передані у власність. Для посилання надаю вибірково кадастровий номер 5624687400:04:010:0485! Заглляньте.
А що ж у нас з Городищенською сільською радою біля тюрми? Да да також 600 ділянок садівництва! І також передані у власність до 2013 року головою Рівненською РДА Карпенчуком. Для орієнтиру вибірковий кадастровий номер 5624683000:01:001:0186.
А що у Радиславці? Да так також 1000 ділянок наданий райдержадміністрацією в 2012 році! Шановний автор кадастровий номер садівництва 5624683000:01:002:0330.
Це так тільки те що масивами, орієнтовно 4000 тисячі земельних ділянок як мінімум було в 2012 році роздано Карпенчуком (це те що масивами)! Все розпиляли!
Робіть висновки самі, і відкрийте очі. Зато кільки землі Богатирчук дала атошникам! Оце порахуйте!

Пане Кривошеєв, як не гарно безпідставно звинувачувати людей.
Стаття дійсно зроблена на замовлення.

Повна дурня і не якісна заказуха. Ще й намагання повісити усі гріхи Карпені на Кирилівну. Як кажуть з хворої голови на здорову. Гидко.

Добре бути журналістом. Можна звинувачувати будь-кого у будь-чому, і, максимум, за рішенням суду спростувати інформацію. Це називається свобода слова. Багато інформації з «обізнаних джерел». Цікаво чому пан журналіст не розкриває ці джерела, якщо вже прямо звинувачує людей у корупції.

А виявляється Богатирчук ще той конспіратор))) Маючи хату у Рівному 12 років їздити з Костополя на роботу і жодного разу не спалитися в Червоних горах)))) Наскільки брудна та замовна стаття..

Стаття замовна. Готова прокоментувати після приїзду зі Страсбургу. І щодо статків сім'ї, і щодо розпорядження землями. 29 березня- конкурс на посада начальника ГУД, хтось дуже рветься. А ще судить Кривошеєв по собі- от я б на такій посаді...

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.