Комунальний "Титанік": у Рівному збанкрутіла управляюча компанія кинула напризволяще 27 багатоповерхівок

Немає світла і води? Ваші проблеми. Що хочете, те й робіть. Такий сюрприз чекав на мешканців кооперативних будинків. На питання, куди звертатися за допомогою і що робити, міський голова Рівного Володимир Хомко відповів приблизно так: “Це ваші будинки, робіть із ними, що хочете”. Хто винен і що тепер робити мешканцям, які проживають у таких будинках, — дізнавалася журналіст сайту “ВСЕ”.

 

Без світла та води. І не чекайте допомоги

У деяких мешканців, що проживають на вулиці Млинівській у будинках № 41 і №37 минулого тижня ще звечора 7 квітня не стало світла й води. Решта сусідів склала їм компанію наступного дня зранку.

Як розповіла 27-річна Олеся, яка проживає на вулиці Млинівській,41, ранок п'ятниці їй запам’ятався. Вода, якої не було ще звечора, й досі не з’явилася. А за кілька хвилин  ще й світло зникло.

- Ви уявіть мій шок, коли я, зателефонувавши фахівцям у “Рівне Дім Сервіс”, які зазвичай приїжджали на виклик у таких випадках, почула у відповідь: «Ми вас вже не обслуговуємо». На запитання, чому, почула, що ЖЕО «ЖБК» розірвало з ними договір, бо ліквідовується. А мешканці, мовляв, нехай роблять, що захочуть , - обурюється рівнянка.

Приблизно такі ж відповіді почули й інші сусіди. Щоправда, інформацію про ліквідацію підприємства вони почули вперше. І куди не зверталися мешканці,  відповідь була приблизно однакова:  «Ваш будинок - ваші проблеми». Шукати шляхи вирішення ситуації  почали з журналістами...

ЖЕО «ЖБК» наробило боргів і в кущі?!

Багато судових позовів на стягнення боргів від низки комунальних підприємств Рівного і більше 2 мільйонів гривень боргу призвело до ліквідації ТОВ “Житлово-експлуатаційне об’єднання “ЖБК”. Так, із 1 квітня рівненські багатоповерхівки, які перебували на обслуговуванні у житлово-експлуатаційного об'єднання «ЖБК», залишилися нічиїми, бо підприємство припиняє свою роботу. Тобто 30 будинків-кооперативів залишилися без обслуговування. Чиновники запевняють, що мешканців про це попереджали, проте для багатьох із них ця новина стала несподіванкою. Власне, люди про це дізналися, коли зникла електрика та вода.

Зв’язатися із керівником ЖЕО «ЖБК» Олександром Кривохижим або принаймні з кимось із представників підприємства не вдалося. Всі номери телефонів, які зазначаються на сайті ЖЕО ЖБК та в єдиному реєстрі, вже недійсні.

Тим часом у місті всього 30 будинків, які обслуговувало підприємство. Деякі з них вже почали створювати ОСББ, ще 3 самостійно заключили договір на аварійне обслуговування з "Рівне Дім Сервіс". А мешканцям решти поверхівок, якщо станеться якась аварія, звертатися нікуди. Хіба що одноразово замовляти  ці послуги платно чи укладати тимчасові договори на обслуговування, доки не оберуть собі управителя чи  не визначаться, як здійснювати управління будинку самостійно у формі ОСББ.

Ультиматум промерської управляючої компанії: хочете послуги — віддавайте будинок на обслуговування?

За таким принципом послуги мешканцям кооперативних будинків готова надавати знову ж таки управляюча компанія “Рівне Дім Сервіс". 

За словами директора підприємства Миколи Ніколайчука, начальник ЖЕО «ЖБК» надіслав лист, у якому повідомив, що об'єднання припиняє свою діяльність, тож всі договори на обслуговування розриваються.

- Голови кооперативів будинків мали укласти договір на подальше обслуговування або з нами, або ж із будь-якою іншою компанією. Проте з 30 багатоповерхівок це зробили лише 3. Тому іншим 27 ми послуги надавати припинили, - сказав Микола Ніколайчук.

 

Чиновники кажуть, що попередили мешканців, принаймні голів кооперативів, про припинення роботи ЖЕО "ЖБК" завчасно. Проте для багатьох із жителів багатоповерхівок така новина виявилася несподіванкою. 

Як зазначив заступник міського голови Рівного Олексій Хмилецький, нині мешканці самі можуть обрати, з ким укладати угоди на подальше обслуговування будинків, у тому числі й аварійне.

- Ми попереджали мешканців будинків, яких обслуговувало ЖЕО "ЖБК", що підприємство недобре себе поводить, проте їх влаштовувало, як було. Нині ж ЖЕО "ЖБК" припиняє свою роботу, про що голів кооперативів також повідомили. Вони мали укласти договори на обслуговування з компанією, яку оберуть. Якщо ж цього не зробили, то зараз у випадку аварійної ситуації хіба що платно можуть у когось замовити ці послуги, - додав Олексій Хмилецький.

Тим часом управляюча компанія "Рівне Дім Сервіс" нині активно піариться у місті та агітує будинки, щоб переходили до неї на обслуговування. Саму ж компанію пов'язують із міським головою Рівного Володимиром Хомком, а її директора називають людиною мера.

Хто винен і що робити?

Нині ж мешканці 27 будинків міста постали перед вибором, що робити — здійснювати управління будинком самостійно, створивши ОСББ, чи обрати управляючу компанію. Щоправда, часу на роздуми вже немає, адже якщо раптом у щось станеться, то розбиратися з цим мешканці мають самостійно.

Як розповів голова ГО “Рада голів ОСББ” Роман Алексійчук, будинки ЖЕО “ЖБК” не нічийні, вони — співвласників. Тому діяти мешканці мають відповідно до закону.

- Мешканців будинків ЖЕО «ЖБК» повідомили ще торік, що з 1 липня 2015 року такої форми обслуговування не буде. Тому люди мали обрати собі подальший шлях здійснення управління будинком. Бо насправді це кооперативні багатоповерхівки, яким приділяли мало уваги. Наприклад, якщо прорве трубу, то може бути таке, що для її ремонту потрібно залишити без водопостачання кілька будинків, бо немає можливості відключити стояк чи під’їзд, - каже Роман Алексійчук.

На питання, що ж робити мешканцям, він радить якнайшвидше вирішувати, як відбуватиметься управління будинком далі.

- Фактично, «ЖБК» — це дідусь ОСББ. Тому кооперативи мають ті ж повноваження, тільки в застарілій формі. Нині ж, коли ЖЕО «ЖБК» припиняє роботу,  потрібно вирішувати, що робити далі. На перехідний період, як варіант на випадок, якщо щось трапиться, мешканці можуть укласти тимчасові договори на обслуговування з тією чи іншою компанією або ж замовляти послуги за фактом того чи іншого випадку та оплачувати їх. Адже ЖЕО «ЖБК» було управителем будинків і стало банкротом, - сказав Роман Алексійчук.

Мер Рівного: «Хай мешканці роблять, що хочуть, їх будинок — це їх проблеми»

В перехідний період від ліквідації ЖЕО «ЖБК» і до обрання подальшої форми управління будинком бодай на якусь підтримку від міської влади мешканці можуть не розраховувати.

Фактично, це прямим текстом сказав і міський голова Рівного Володимир Хомко.

- Будинки ЖБК — це будинки мешканців, і тому вони можуть робити з ними, що хочуть, а не скаржитися. Мешканці знали, що ЖЕО «ЖБК» ліквідовується, але їм добре було нічого не робити. А тепер що? Хай скаржаться самі на себе — це їх будинки, і вони самі мають вирішувати, що з ними робити та хто їх буде обслуговувати, - коментує мер.

Коментарі

Якщо місто відповідає за школи та садки - то нвавіщо там гроші збирають на вікна та ремонти..... ваши школи - ваши проблеми...... не скаржтесь батькам дітей суки, що у вас не має коштів ....

Правильно мер сказав. Мешканці самі повинні вирішувати та відповідати за свій будинок. А не чикати помочі від міста. Ваша приватна властність ви і нею розпоряжайтесь. До чого тут місто ? Місто відповідає за дороги, школи, садки, лікарні. Благоустрій території. Хто живе в приватному будинку не просить в міста поладити йому каналізацію, чи прибрати в подвалі чи зробити дах, і все ремонують самі чи наймають когось.

Та хто його обирав? Сам собі голоса намалював

Ви ж обрали такого "мера- господарника", то чого скіглите?

молодий регіонал!

Ай КРАСАВЦИ

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.