Скандальний нардеп хотів отримати отримати "бурштинові" землі Рівненщини?

Один із законів Мерфі звучить так: «Про що б не говорили, завжди говорять про гроші». У нинішніх реаліях Рівненщини це мало б звучати так: «Говорячи про політику чи великі гроші, завжди говорять про бурштин». Днями на Рівненщині пройшла спецоперація в результаті якої пройшли обшуки і гучні затримання. Координувати спецоперацію приїхали особисто генпрокурор Юрій Луценко, керівник СБУ Василь Грицак та військовий прокурор Анатолій Матіос. Запитаєте: «до чого тут Онищенко?». Про це нижче…

Вчора Верховна Рада України, більшістю голосів, дала згоду на зняття недоторканості та затримання народного депутата Олександра Онищенка. Його звинувачують в розкраданні близько трьох мільярдів гривень на газових схемах. Щоправда в Україні Онищенка вже немає. Спочатку повідомлялось, що він вже у Москві, а пізніше – що в одній з країн Європи.

Олександр Онищенко відомий в Україні своєю пристрастю до кінного спорту та конкурсів краси. Народився він у Ростовській області Російської Федерації. Від народження мав прізвище Кадиров, але після одруження взяв прізвище дружини. Подейкують, що він має відношення до клану керівника Чечні Рамзана Кадирова.

В Україні Онищенко довгий час тримався осторонь політики, але був близький до найвищих владних коридорів. На останніх виборах він став народним депутатом перемігши, як само висуванець, на одному з округів Київської області.

Олександр Онищенко у сесійній залі Верховної Ради України

Як виявилось, у схемах Онищенка є не лише газовий запах, але й може бути бурштиновий колір. Через ТзОВ "Надра-Спецленд Ресурси» навколо якого виник конфлікт 23 лютого цього року, на одній з сесій Рівненської обласної ради. Тоді це підприємство, разом з існуючими державними підприємствами, просило в оренду 40 тисяч гектарів землі у північних районах Рівненщини.

Офіційно йшлося про «геологічну розробку і розвідку покладів бурштину». До Рівненської облради надійшло звернення від Державної служби геології і геонадр де йшлося про свою відмову від попередніх звернень щодо надання дозволів на геологорозвідку для двох державних підприємств. Нібито таке рішення було прийняте з метою доопрацювання документів. Однак депутати облради запідозрили «підставу» і вирішили відмовити ТзОВ "Надра-Спецленд Ресурси» у наданні в оренду 40 тисяч гектарів землі.

До речі ця ж структура ще у 2015 році отримала 50 тисяч гектарів землі «під розробку» У Березнівському районі. Тоді, як повідомляв інтернет-сайт «Інформатор», відповідне рішення підписав міністр екології Ігор Шевченко. Розгорівся скандал і невдовзі міністра відправили у відставку.

Валерій Постний у суді під час обрання запобіжного заходу у "газовій справі"

Підприємство “Надра Спецленд Ресурси” зареєстроване у місті Рівне, однак про нього є дуже мало інформації. Тепер підприємство пов’язують з молодшим партнером Онищенка по бізнесу, іншого затриманого у «газовій справі» Валерієм Постним. Принаймні на цьому наполягає рівненський народний депутат від Радикальної партії Ляшка Андрій Лозовий. Про це він говорив з парламентської трибуни під час виступу.

Як переконує нардеп, про те що підприємство пов’язане з Онищенком він знає від самого Постного. У коментарі інтернет-сайту «ВСЕ» Андрій Лозовий розповів, що бізнес-партнер Онищенка зустрічався з ним і просив підтримки.

- Постний зі мною зустрічався зі мною в Києві і просив підтримки. Я відмовив, бо за такі речі всі їх співучасники будуть прокляті у віках прийдешніми поколіннями. За те, що розбазарили національні багатства. Відмовився свідомо, розуміючи, що це мільйони доларів здобичі. – каже Андрій Лозовий.

Однак знайти пряму причетність Постного чи Онищенка до фірми “Надра Спецленд Ресурси” увідкритих джерелах наразі не вдалось. У реєстрі значиться, що засновниками і властиками товариства з обмеженою відповідальністю є: Ігор Драла, Анна Діброва та Дмитро Чурилов. А вигодо одержувачами, окрім зазначених людей, є ще: Дмитро Бойко та Олександр Тимченко. Всі названі громадяни зареєстровані у місті Києві, а юридична адреса підприємства значиться рівненська – у бізнес-центрі колишнього радіозаводу.

Де знаходиться істина – вирішуйте самі. Зрозуміло одне, шлях до порядку у північних районах Рівненщини лежить через законодавче врегулювання видобутку та скупки каменю та жорсткого придушення криміналітету і незаконних старателів. І чомусь думаю, що це буде ще не скоро. Багато ще у «бурштиновій темі» може спливти прізвищ і обставин. Якщо чесно, це вже не дивує.

Нинішні ж гучні затримання, це лише можливість трохи збити градус напруги. Хоча, можливо я помиляюсь. Хотів би помилятись.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.