Рівненські Нью-Васюки або хто заробляє на повітряних замках?

Коли довго працюєш в журналістиці та маєш хорошу пам’ять то починаєш помічати деякі цікаві деталі. Які згодом складаються у дуже цікаву картинку. Ті самі люди, ті самі схеми і безліч хороших  і правильних ідей. На ці ідеї виділяються гроші з бюджету. Щоправдда роки йдуть, ідеї забуваються, а гроші зникають. Нещодавно у Рівному заговорили про ще одну ідею і я вирішив пригадати, як це було раніше. Ви можете зробити це самі, просто сівши за комп’ютер і спитавши у «Google».  Якщо ж вам лінь цим займатись, то я вам допоможу.

2007

Першим грандіозним проектом, який так і залишився на папері була відбудова у Рівному палацу князів Любомирських. Тоді, ніби саме для цього міською радою була виділена в оренду на тривалий термін земля підприємству «Ізотерм С» біля стадіону «Авангард». Це підприємство, до речі, належить Юрію Торгуну, який тоді був секретарем Рівнеради і виконуючим обов’язки міського голови. Торгун вже давно не депутат і не секретар міськради, палац так і не відбудовують, а от земля у центральному парку міста так і залишилась в оренді у фірми «Ізотерс-С».

2008

Коли місто залишилось без Віктора Чайки (був такий міський голова, якщо хтось забув), біля керма міста став тодішній секретар Рівненської міської ради Юрій Торгун. І сам в той період у місті з’являється два масштабні проекти. Головним і найбільшим був діловий центр «Міленіум плаза».  Він мав розташовуватись в центральній частині міста,  між вулицями 16-го липня і В’ячеслава Чорновола. Лише на розробку проекту було витрачено з бюджету 800 тисяч гривень. Пізніше ним цікавилась прокуратура, але згодом справа заглохла, як і ідея спорудження ділового центру.

«Міленіум плаза», за словами його авторів, мав бути великий діловий центр Рівного. Проект був настільки масштабний, що висловлювались думки про те, що обласний центр навряд чи потребує такого розмаху. Оскільки на той час, як впринципі й зараз, він завеликий навіть для столиці.

Масштабні задуми відповідно й коштують. Проект «Міленіум плаза» за попередніми підрахунками обійшовся б у 820 мільйонів гривень. 

2010

Під кінець президентства Віктора Ющенка і керування областю Віктора Матчука, було озвучено ідею створення на полі  Берестецької битви сучасного музейного комплексу. Як і водиться в таких випадках, виділили гроші з бюджету у сумі близько мільйона і розробили проект.

Вартість реалізації проекту оцінювалась у 30 мільйонів гривень. За проектом музейний комплекс мав складатись із двох корпусів напроти головного входу до заповідника. У південному розміщуватиметься експозиція з діорамою битви та десятьма експозиційними залами. У північному корпусі заплановано службові приміщення, бібліотеку, конференц-залу й велику виставкову залу. Між корпусами буде влаштовано склепіння, в яке проглядатимуться з двох боків монастир і пам’ятник козакам, а над склепінням заплановано перехід, який єднатиме обидва корпуси і слугуватиме оглядовим майданчиком. Аби нова споруда гармонійно вписалася в архітектурний ансамбль, який існує, приміщення музею заплановано побудувати в стилі українського бароко. Біля нього розташуються атрибути козацького війська.

2011

За часів керівництва Рівненщиною Василя Берташа була ідея будівництва в обласному центрі великого льодового палацу. Проект ніби мав фінансуватись з державного і обласного бюджетів. Його вартість спочатку оцінювалась у 35 мільйонів, але потім різко зросла до 648 мільйонів гривень.

Льодовий палац мав розташовуватись неподалік «Екватора» на вулиці Макарова. Однак його реалізація так і не розпочалась. Хоча вже традиційно на проект було витрачено з бюджету мільйон.

2016

Після льодового палацу цілих п’ять років у Рівному не починали мову про якісь масштабні проекти. І ось нещодавно керівник відділу культури Рівненського міськвиконкому Тарас Максименко озвучив ідею створення у місті меморіалу історії міста під відкритим небом. Його вартість оцінюють у два мільйони євро чи близько шістдесяти мільйонів гривень.

Невідомо поки скільки має витратити місто на музей під відкритим небом, але якщо підсумувати все вище написане, то грандіозні ідеї вже обійшлись міському бюджету у 2,8 мільйони гривень (ще по курсу 5,5 та 8,0 по відношенню до американського долара) та в майже пів гектара землі у центрі міста.

П.С. Для мене найцікавіше в роботі журналіста, це те, що починаючи писати матеріал не знаєш на що натрапиш у підсумку. Шукаючи фото і інформацію по згаданих проектах раптом виявив, що майже всі вони спроектовані однією фірмою. Так за розробку проектів «Міленіум плаза», меморіальний комплекс на полі Берестецької битви, та меморіалу історії міста під відкритим небом гроші, переважно  бюджетні, отримала фірма «Архсервіс». Совпадєніє?... 

Коментарі

Недобросовісний журналіст хоче викрутитись!
Не вийде!

Ось відкрита інформація про реального розробника проекту музею Берестецької битви - львівську фірму «Укрзахідпроектреставрація».
«Рівне Вечірнє» №48, 9-7-2009
(http://rivnepost.rv.ua/showissue.php?issue_date=1247123410)

"Музей у формі підкови буде в Берестечку.
Остаточно закінчити роботу над проектом нового приміщення музею, який планують збудувати на полі Берестецької битви, планує до кінця липня львівська «Укрзахідпроектреставрація». Музей планується розмістити на півдорозі від монастиря до пам’ятника загиблим козакам, на відкритому місці з хорошою оглядовістю. Приміщення має бути двоповерховим, у формі підкови, і коштуватиме близько 30 мільйонів гривень..."

Проте ТВФ "Архсервіс", ознайомившись з матеріалами львівського проекту при їх попередньому розгляді, запропонував, на безкоштовній основі, альтернативну ідею музею, яка сподобалась усім, включаючи Президента України та Прем'єр міністра, які обіцяли перейти до реалізації саме такої.
Але зміна влади завадила цьому.
Проте, ніяких коштів ТВФ "Архсервіс" за чужі проекти ніколи не отримував!!!

А чого варті домисли О. Кревошеєва стосовно якихось "старих" зв'язків!?
Та щей розголошення своїх домислів на увесь світ!!!
Це вже не тільки недобросовісна журналістика!
Це зумисне цькування фірми!

Мушу вибачитись за неточність, справді у випадку "Міленіум Плаза" компанія "Архсервіс" не була розробником, а лише одним з двох претендентів на проведення цих робіт. Тоді вони поступились ЗАТ «Рівнеінвестпроект», яка й реалізовувала і отримувала гроші за "МП".

А оот щодо "Берестечка" то звиняйте, у відкритих джерелах я на багатьох сайтах (а не тільки у цьом ролику) знайшов таку інформацію:

Музей Берестецької битви (пропозиції ТВФ "Архсервіс", 2009 рік)
 

Передпроектні пропозиції музейного комплексу в історико-меморіальному заповіднику "Поле Берестецької битви" виконані в 2009 році творчо-виробничою фірмою "Архсервіс", м. Рівне.

Головний архітектор В. Дем'янов. Архітектори: М. Прищепа, Т. Соботюк, В. Кирилова.

То як то кажуть в старому анекдоті: "або труси вдіньте, абе хрестика зніміть". Якщо не виконували, значить ви робили роботу задарма, а гроші дали комісь іншому. Та  дозвольте засумніватись.
Зрештою я послуговуюсь логікою. Проект по "Берестечку" робився при Матчуку, коли в йоого команді був Максименко. І тепер по "Замку" просуває Максименко. Я маю логіку припускаюючи про "старі зв'язки"? 

Приклади відвертої брехні О. Кривошеєва у матеріалі:

Брехня 1. Про "Міленіум плазу" -
фірма "Архсервіс" не проектувала "Міленіум плаза" і не отримувала державних коштів.
Звідки взяті дані автором статті, таємниця?

Брехня 2. Про проект музею Берестецької битви -
фірма "Архсервіс" не проектувала музей Берестецької битви і не отримувала державних коштів. Вона, зважаючи на низьку якість офіційного проекту, безкоштовно виконала альтернативну передпроектну пропозицію подану у інтернеті.

Брехня 3. Про державні кошти для музею-меморіалу "Замок" -
проектування і будівництво музею-меморіалу "Замок" має відбуватись за кошти Євросоюзу, якщо буде виграно конкус ідей. Саме для цього були виконані передпроектні пропозиції фірмою "Архсервіс".
При чому тут державний бюджет?

То як сприймати таку брехню, як не спроби замовної дискредитації авторитету фірми шляхом надання недостовірної інформації?!

А в чому брехня:
1. Такі проекти були? Були!
2. На них (на сам проект) гроші виділили? Так!
3. Іх так і не почали будувати? Не почали!
То в чому ж тут брехня??!!!
Майже всі коментарі тут написані лише для істеричного бажання нагнати на журналіста. Щоб відвернути увагу. Схоже тут якраз стаття попала в точку.

Згоден з Тарасом. Тут журналістикою не пахне!
А от замовників цієї заказухи у "журналіста" Кривошеєва слід шукати у депутатських кріслах.

Бо скоро стане питання десятків чи сотень проблемних об'єктів по Рівному, самбудів та незаконок, на сотні мільйонів "бурштинових", офшорних та інших грошей, та питання земельні, не менш болючіші та скандальні, які депутати хочуть тихо узаконити через потрібне їм корегування генплана міста. Ось корінь усього.
Не дарма вже тягнуть пісню про будівельну амністію...

От і треба таким замовникам усіх навколо полити брехнею та брудом, щоби відволікти від головного - своїх справ на сотні і сотні мільйонів. Головне ж проштовхнути свої оборудки зі згвалтуванням генплану міста!

А жовта преса і недалекі журналісти їм допомагають ))))))))

О, бачу тема зачепила, "захисники" прокинулись.
До речі, ви праві, геть якось випустив проект реконструкції стадіону "Авангард", який робився двічі. Перший раз у 2011 році коли Берташ намагався підключити до цієїсправи Фірташа. Тоді проект реконструкції тягнув на 220 мільйонів гривень (при курсі 8,0 за долар). Скільки витратили на сам проект - не знайшов.
Вдруге проект робила вже згадана львівська фірма і вартість реконструкції коливається в межах 130 мільйонів гривень (вже при курсі 25-26 гривень за долар). Самі порахуйте на скільки дешевший проект. Але за цим все одно варто слідкувати.

Фаховою журналістикою тут і не пахне. Тупа заказуха. Чи не Торгуна випадково. Але то таке. Кривошеєв такий журналіст як і замок у Торгуна - дутий і ніякий

Міленіум Плаза проектувала фірма "Рівнеінвестпроект".
При чому тут "Архсервіс" ?????????

Що пили, журналісти?

Автор статті, схоже, зовсім не володіє питанням і пише дурню!

Передпроектні пропозиції по музею Берестецької битви, показані тут, виконані ТВФ "Архсервіс" як альтернатива офіційному затвердженому проекту!
До того ж ці пропозиції виконані на безкоштовній основі!
Вони не мають стосунку до державних коштів!

Пропозиції по іншому об'єкту, виставкомому комплексу "Замок", тільки но представляються для інвестиційного конкурсу Євросоюзу, за кошти якого і може відбуватись проектування і будівництво.
Тобто гроші, за які можлива реалізація, суто європейські!
І їх ще треба виграти на європейському конкурсі!

А от кому потрібна викинута Олексієм Кривошеєвим дезинформація - це питання?
Як і те, чи не треба буде відповідати за відверту брехню?

Ну, а ще до цих міфічних замків, напевно що, варто додати ще міфічніший, але й не дешевший для платників податків, стадіон "Авангард". Це ж також така собі епопея-схема із бюджетними грішми, що повторюється щоразу зі зміною влади. Особливого подорожчання авангардівська справа набула за президентства рівненським НК "Верес" Хахльовим. Чого тільки не було: і виділення мільйонів з міськ і облбюджетів, і відеопрезентація проекту реконструкції стадіону "Авангард", і виділення із бюджету міста 1 мільйон 490 тисяч 685 гривень і 98 копійок львівській фірмі «АРТПРОСТІР», яка, як і водиться, обіцяє представити готовий проект відновлення рівненського «Авангарду. Правда, найбільш реальними, а не віртуальними справами з відновлення стадіону залишаються поки що толока та, лише невелике оновлення, тобто звичайнісінький такий-сякий ремонт стадіону, а не початок реконструкції . Що ж, поживем-побачим...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.