Бої за рівненський Парк Слави: хронологія протистояння

«На війні всі засоби добрі» - цей крилатий вислів приписують відомому італійському філософу та політичному діячу Ніколо Макіавеллі. Не знаю чи читали праці Маківеллі ті, кому свербить будувати у Парку Слави. Однак схоже саме цим принципом вони користуються у своїй діяльності. Спроба захоплення земельної ділянки у рекреаційній зоні почалась ще два роки тому. Проте не одним Парком Слави обмежуються скандали пов’язані з будівництвом. Тож почнемо з початку.

Історія конфлікту почалась ще навесні 2014 року. Тоді невідома фірма загородила і почала забудовувати 68 соток землі в рекреаційній зоні міста, у Парку Слави. Те, що тут будівництво заборонене Законом, схоже нікого із забудовників не лякало.

Як виявилося згодом, згідно з договором оренди, датованого ще 2008 роком, Рівненська міськрада надала для ППФ «Офіс-дизайн» в районі Пагорбу слави 8,8 соток для будівництва закладу громадського харчування. Був збудований металевий каркас поряд із зупинкою громадського транспорту. Однак невдовзі поряд будівельна техніка почала розчищати майданчик для будівництва житлового будинку, а в Інтернеті з’явилися пропозиції купити квартиру у майбутній висотці. Це викликало неабиякий резонанс у суспільстві, на який просто не могли не зреагувати правоохоронні органи. Нагадаємо, все відбувалось одразу після революції Гідності і на початку війни.

Прокуратура Рівного в рамках кримінального провадження встановила, що організацією, яка безпосередньо виконувала будівельні роботи на Пагорбі Слави, був Житлово-будівельний кооператив «Домо-Буд» (фірма через засновників прямо пов`язана з "Набережним кварталом". - Прим.авт.). Рівняни власноруч зупинили незаконне будівництво на Пагорбі слави. 

Продовжити тут будівельні роботи, щоправда безуспішно, спробувало ТзОВ «Зелений дуб», одним із засновників якого є людина «Набережного кварталу» В`ячеслав Кочубей, тодішній керівник «інвестора».

Допоки правоохоронці мляво шукали крайніх, незаконне будівництво зупинили небайдужі  рівняни. Паркан знесли і мало не знищили будівельну техніку. Зрештою горе-інвестору довелося швиденько забиратися з Парку Слави. На площадці у парку, де хотіли звести будинок, залишилось кілька бетонних блоків. Як показали цьогорічні події – залишили їх там не випадково.

Ще у 2014 році почав «тліти» інший будівельний скандал, у якому фігурували фірми пов’язані з «Набережним кварталом». На вулиці Кіквідзе (нині вулиця Небесної сотні – авт.), де раніше був хлібозавод, почали розчистку майданчика для будівництва житлового комплексу із назвою «Ріверсайд». Скандал розгорівся у сесійній залі Рівненської міської ради.

Згідно з проектом рішення депутатам пропонувалося розірвати договір оренди з ВАТ «Концерн Хлібпром»і передати ділянку на 50 років в оренду ТзОВ «Концерн Хліб-пром». Тоді перед міськими обранцями виступив Голова асоціації представників будівельної галузі Рівного Ігор Мічуда. Він наголосив, що уперше в Рівному стався такий прецендент, коли будівництво ведеться без жодної дозвільної документації.

Тодішній прокурор міста Тарас Ільящук сказав, що будівництво незаконне і порушені вимоги стосовно ведення будівництва. Умовами договору оренди було передбачено, що ця земля має використовуватися за цільовим призначенням. Зведення будинку паперами не передбачено. Якщо міська рада підтримає рішення про укладання нового договору з підприємством, то прокуратура його оскаржить.

Міський голова Володимир Хомко фактично став на бік забудовників, аргументувавши тим, що близько півсотні людей уже купили квартири у майбутньому будинку. Проте депутати вирішення питання все ж відклали. І воно перекочувало у 2015 рік.

Зрештою депутати Рівнеради дали компанії-забудовнику час на усунення порушень і можливість пройти всю законну процедуру виділення землі та погодження відповідних документів. За інформацією з різних джерел, це обійшлося забудовникам у суму еквівалентну мільйону гривень.

Як виявилося, питання із незаконним будівництвом у Парку Слави не вичерпалося у 2014 році. Міська рада тишком програла суд у першій інстанції. Господарський суд Рівненської області, в особі його судді Оксани Андрійчук, погодився із аргументами забудовника-правопорушника і визнав частину (майже 72 квадратних метри) закинутого зарослого пустиря на Пагорбі слави у Рівному самовільним будівництвом, дозволивши його узаконити. Отут варто пригадати покинуті забудовником кілька бетонних блоків.

Ті ж самі фірми, пов’язані з «Набережним кварталом» не позбулися бажання будувати у рекреаційній зоні і відкремсати у міста під забудову частину парку. І якби не пильність активних рівнян, у них це цілком могло б вийти.

У хід були пущені сокири, лопати та трактор: з таким спорядженням кілька десятків активістів взялися розчищати ділянку. Головною метою було показати, що громада міста й надалі готова відстоювати парк. Незважаючи на хитрого забудовника і візуальні галюцинації суддів, люди не допустять знищення парку у Рівному. Щоб назавжди відбити бажання зазіхати на паркову зону активісти виступили з ініціативою влаштувати тут алею присвячену загиблим у війні на сході. Зрештою логіка у цьому є, адже Парк Слави, це меморіал загиблим солдатам у Другій світовій війні.

Забудовнику і цього разу довелося відступити. Проте схоже лише для того, щоб придумати наступний крок.

На попередній сесії Рівненської міської ради перед депутатами виступив член спілки ветеранів АТО Іван Лепеха. Який говорить, що замість вшанування загиблих треба подбати про живих. І від імені АТОвця просить віддати їм під будівництво житла… Правильно: ділянку на Пагорбі Слави. Не будь-яку іншу, де не порушується закон, не забудовується парк, а саме ділянку, яку раніше вже хотіли прихватити спритні забудовники.

За словами Івана Лепехи, вони самі знайдуть інвестора, який збудує будинок для ветеранів. Не знаю як ви, а у мене це викликає сумнів. Ні, не те, що не знайдуть «інвестора». Думаю якраз «інвестора» вже знайшли. І він чудовим чином може виявитися знову пов’язаним із «Набережним кварталом». Я сумніваюсь у тому, що ветерани одержать у тому будинку квартири. Можливо одну-дві для тих, хто допоможе під прикриттям благої справи здобути бажану землю в рекреаційній зоні.

Як виявилося, керівництво однієї з ветеранських організацій цілком підтримує варіант з парком. Більше того, схоже те, що там будувати заборонено, – зовсім їх не цікавить. Просто хочеться!

Рівненська журналістка Інна Білецька на своїй сторінці у соціальній мережі "Фейсбук" цікавий аудіозапис розмови з керівником Центру АТО при Рівненській облдержадміністрації Валентином Пахолюком. Чоловік говорить, про те, що Парк Слави потрібно весь забудувати. 

Цікаво, що вже 5 листопада на офіційному сайті Рівненської міськради з’явився проект рішення. Згідно з яким пропонується віддати 70 соток для будівництва багатоповерхового будинку в рекреаційній зоні на Пагорбі слави ТзОВ «Обласна ветеранська спілка учасників АТО Рівненщини». Одним їз засновників якої, до речі, є вже згаданий Валентин Пахолюк. А автором проекту рішення поданого на розгляд сесії став депутат Рівнеради від ВО «Батьківщина» Олександр Нестерук.

Утім уже 29 листопада, після того, як в інформаційному просторі Рівного здійнявся шквал обурення, депутат відізвав поданий ним проект. Та написав на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук», що дякує за увагу суспільства, яка допомогла йому розібратись та заглибитись у це питання. Окрім того він порадився з головою фракції ВО "Батьківщина" Галиною Кульчинською і вирішив відкликати цей проект рішення.

Тобто до цього моменту депутат «не заглиблювався у питання», яке ось уже два роки зчиняє скандали у сесійній залі і створює напругу у суспільстві? А заступниці міського голови та за сумісництвом керівнику фракції ВО «Батьківщина» Галині Кульчинській знадобилося чотири дні, щоб помітити проект рішення на офіційному сайті міськради? Ну що ж, повіримо.

Ми навіть повіримо, що це все відбувається без відома, погодження та благословення міського голови. Однак ще дещо хотілось би сказати. Хоча... дивіться відео :)))

Коментарі

Друзі, вже й час рівнянам долучитися до співочого антивоєнного флешмобу "Один народ. Ода Страна". Тому оголошуємо збір завтра на 13.00 в головній залі Ж/Д Вокзалу будем виконувати пісню Газманов "Ты морячка, я моряк". Зупинимо війну! Не дамо розєднати один народ! Запрошуються всі небайдужі.

P.S. Після виконання пісні на учасників чекає солодкий стіл і продуктові пакети.

Оргкомітет.

Молодець Кривошеев ! Не сцикун , Олексій тобі респект , ти не один так думаєш . Я Вам скажу хто цей Орлик , це не складно ) Тримайте марку сайт стало цікаво читати . ДЯКУЮ

Группа бойцов батальона территориальной обороны «Горынь» подозревается в убийстве жителя Луганской области.
Об этом ужасном случае стало известно от местных жителей.
Трагедия случилась 22 сентября в селе Песчаное Станично-Луганского района.
Группа военнослужащих на авто ГАЗ-66 подъехала к дому №6 по улице Песчаная для «проведения беседы» с местным жителем, которого подозревали в сочувствии сепаратистам. Один из солдат дал очередь из автомата по двери, за которой стоял мужчина, и убил его. После этого бойцы обыскали дом в поисках «запрещенных предметов», но ничего не нашли. Пытаясь скрыть преступление, военнослужащие подожгли дом: один из бойцов поливал вещи бензином, а их командир в звании старшего лейтенанта лично осуществил поджог.

курю цигарки Прима, іноді Біломорку.
Російське телеачення не дивлюся так як його немає в Рівненських кабельних мережах. Але ти таке тупе, що про це навіть не думаєш а спілкуєшся виключно фразами порошенківських ботів "Не дивись рос ТВ!" одна з них.
Іноді дивлюсь ТСН, та 5-канал, рівень брехні та пропаганди вже давно обійшов Кисельова. Спочатку кажуть про найсильнішу в світі армію. Потім про те що життя після Майдану стало краще. Потім про те що завтра безвіз. Ну і звичайно кожен день показують як СБУ ловить "агентів кремля" з патронами та гранатами у кишенях, а на справді чесних громадян які не згодні з правлячим режимом що прийшов до влади шляхом державного перевороту. Крім того всіх дістала громадянська війна яку цей режим розвязав на сході проти власних громадян шо не були згодні з цим переворотом. Така правда, яку всі знають та боять говорити в голос, бо відразу пси режиму накинуться та звинуватять у державній зраді. Так само як це роблять з бізнесменами у яких хочуть віджати бізнесс.

Що ти таке куриш?! Чи передоз російського телебачення?! Не дивись, бо мозок не витримає)))

Цікаво, а чому не ведуть забудову в районі вул.Біла, там величезна промзона, шикарний під"їзд для вантажівок, немає бабусь, мам з колясками, зайвого галасу тощо.
А рівнянам потрібно по трохи віджимати майно в "набережного квартала", як вони це полюбляють робити з рівненською землею.

звичайно сцично! ми живемо у тоталітарній державі, де всіх хто не згодний з думкою правлячого режиму що прийшов до влади шляхом державного перевороту забирають у катівні СБУ, де під тортурами вибивають зізнання у всіх неймовірних злочинах. Така нова після майданна реальність. Мого товариша забрали у підвал СБУ лише за те що він написав на заборі "Хунту Геть!". А ти хочееш щоб я ще тут своїм іменем підписувався ще при тому що ти світиш ай-пішники. На другий день буду героєм новин з заголовком "СБУ піймало диверсанта кремля, при ньому було 100 гранат і автомат". З свободою слова і правами людини зараз ще гірше ніж за Януковича.

дітки пора все ж своїми іменами підписуватись. Чи сцично? ;-)

Хороший фильм! Я про Япончика.... а нас как обычно, ивласть интересы решает.. на людей насрать, а многие люди ходят туда и кататься зимой на лыхаж и летом шалыки жарить
p.s. рад был увидеть майора с военной кафедры!

Крівошеєв, всі ці памятники тоталітарної епохи у вигляді Горбу Слави, Танків та іншого непотребу треба позбутися. Їм місцев музеї, а не на вулицях міста. Іноземці крутять біля виска коли бачать цей мілітаризм. Ти ж впливовий журналіст націоналіст, так займися. Надави на Хамка.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.