Юрій Прокопчук обміняв обласне депутатство на крісло мера Рівного

Колишній народний депутат, очільник обласної організації ВО "Батьківщина" Юрій Прокопчук в ексклюзивному інтерв'ю сайту "ВСЕ" розповів невідомі подробиці домовленості "Батьківщини", УДАРу та "Свободи" під час довиборів до Рівненської обласної ради. Окремо - про майбутні вибори мера Рівного, стосунки з Арсенієм Яценюком та Олександром Турчиновим.

 

— Юрій Володимирович, більшість людей прогнозували, що ви таки балотуватиметесь до обласної  ради від Рівного.

— Так, налякав я опонентів таким прагненням. Можливо, саме з цим і пов’язано небажання йти на вибори інших сильних кандидатів –  Віктора Матчука та Олега Червонюка. Однак, треба мати мудрість домовлятися та поступатися своїми амбіціями. Як на рівні країни, так і на рівні області опозиційні сили нарешті змогли домовитися. Відповідно до цього округ у Рівному відійшов "Свободі", "Батьківщина" отримала три округи, "УДАР" – один. Тому я вирішив поступитися на користь кандидата від "Свободи".

— Але ж ви могли балотуватися по Костополю чи іншому округу.

— Так. Але ми самі підтримували концепцію коли кандидат балотується там де живе і працює. Відповідно по Гощанському району йде Роман Денисюк, у Костополі – Андрій Лендел, у Кузнецовську – Микола Захарчук. Вірю, що вони здобудуть перемогу.

— На з'їзді обласної конференції "Батьківщини" вам довелось доводити свою позицію однопарійцям. Вони не розуміли чому Прокопчук не балотується від Рівного.

— Я вдячний їм за таку підтримку і кредит довіри. Але справа не тільки в цьому. Дехто з них не розумів  чому ми віддаємо Рівне "Свободі". Я ж в свою чергу не був такий категоричний, адже зараз не час щось ділити. Настав час об’єднуватися і боротися проти режиму Януковича та домагатися звільнення нашого лідера Юлії Тимошенко. Тому треба чітко дотримуватися домовленостей.

— Але ж на той момент ви не знали хто буде кандидатом від "Свободи". Кандидатура Олексія Бучинського з'явилась буквально перед з’їздом "Свободи", який відбувався після вашого зібрання. Чи важко було переконувати одно партійців підтримати домовленості?

— Я чітко знав і вірив, що домовленості будуть виконані. Що ж стосується Олексія Бучинського – це достойна кандидатура, яка неодмінно принесе нам перемогу.

— Ви гарантували однопартійцям, що "Свобода" підтримуватиме кандидата від "Батьківщини" на виборах міського голови Рівного. Це будете ви?

— У нашої партії достатньо достойних кандидатів на цю посаду. Наразі ще не розглядалось кого ми підтримуватимемо на виборах мера. Адже вони будуть в 2014-2015 роках. Можливо це буду навіть я. Зараз це питання не на часі.

 

— Ви очолюєте обласну організацію "Батьківщини" з 2005 року, були депутатом обласної і Верховної Ради. А чим займаєтесь зараз, де працюєте?

- Ну я все ще залишаюсь кандидатом в депутати Верховної Ради по списку "Батьківщини", місце не далеко від прохідного. Крім того є очільником обласної організації ВО "Батьківщина", на громадських засадах помічником-консультантом народного депутата Андрія Кожем`якіна, членом центрального проводу ВГО "Спілка офіцерів України". Багато часу проводжу в Рівному, займаюсь організацією та проведенням акції "Вставай Україно".  Вона до речі чи не найпотужніше пройшла саме в Рівному. Свою позицію вийшли висловити тисячі рівнян. Хочу при нагоді подякувати міському голові Рівного Володимиру Хомку за те, що не перешкоджав проведенню акції та вчасно прибрав з вулиці Соборної дорожню техніку. Здивувало інше. Скільки псевдо-опозиціонерів прийшло на мітингу засвітитися. Тут вам і Матчук, і той же Червонюк та інші. Був щиро здивований. Вони виявляється полум’яні опозиціонери. В тому випадку до колони мав і долучитися кандидат до обласної ради від "Партії Регіонів" Петро Коржевський. Він же працює в освіті і розуміє реальний невтішний стан речей.

—Стовно кандидатів. Роман Денисюк нещодавно вступив до лав "Батьківщини". Це свідчення ліквідації "Фронту змін" та об’єднання партій?

— Курс на об’єднання всіх опозиційних сил, які входять до об’єднаної опозиції, в нас вже давно. Однак  рішення про перехід з "Фронту змін" до "Батьківщини" – кожен політик приймає сам. Поки що це не масове явище.

 

— А як у вас склалась співпраця з новим керівництвом партії?

— Чому новим? Арсеній Яценюк очолює фракцію в парламенті, нещодавно депутати голосували і залишили його керівником. Тим часом партією "Батьківщина" й далі керує Олександр Турчинов та Ярослав Федорчук. А лідером партії і надалі залишається незаконно ув’язнена з політичних мотивів Юлія Тимошенко. Звільнення якої ми вимагатимемо першочергово.

Коментарі

я б юрі пасти корів не довірив

Набирав до списків депутатів від "Батьківщина" не патріотів, а за гроші людей які далекі від бородьби, Прокопчук спотворив партію та її ідеали. А сьогодні де? хто? його бачить. Мітинг організовував Брехун! Говорить, говорить все без діла.

Бездарність керівництва нашою "Батьківщиною" паном Прокопчуком бачать вже багато хто. Показушність його приголомшує - я організовував в Рівному "Повстань Україно!" Я та й багато рівнян і не питали Прокопчука йти чи не йти? Ми не завдяки йому пішли. Так і мабуть Матчук та Червонюк. Верх зухвальтсва Прокопчука говорити, що той же Матчук, Червонюк злякалися його , тому не пішли на вибори до облради, сміх! Боятися не досить грамотного, пересічного Прокопчука це сміх! Ми ж пам"ятаємо його ще з телевізорів, участь його в дебатах з українофобом колісніченко, де ворог України виглядав на багато компетентніше ніж Прокопчук (кандитат на міського голову. ха-ха) Рівняни не такі дурні! Його фракція в міськраді постіно підтримує Хамка, навіть в інтерв"ю Прокопчук дякує Хамку. Во це його справжднє обличчя. Тільки в Києві він герой, а у нас прогіба та підлабузник до влади! Позор!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.