Ольга Ільчук: «Мене дивує, чому основним невдоволеним в історії 14-го садочка зробили мене!»

Історія довкола ДНЗ № 14 змусила міських депутатів, батьків та керівництво шкіл і дитячих садочків звернути увагу на важливу складову - батьківські гроші. Кілька місяців поспіль батьки двох конфліктуючих сторін оббивали пороги чиновників у пошуках правди та захисту. Після довгих дискусій, сварок та непорозумінь між сторонами цієї історії все ж таки вдалось зробити зрушення. Батьки прийняли рішення створити ініціативну групу у складі 9 осіб, яка напрацьовуватиме механізми та шляхи, аби до 1 вересня відновити додаткові освітні послуги.

Ольга Ільчук, одна з мам, чия дитина ходить до ДНЗ №14 та яку, власне, і називають заворушницею конфлікту, для порталу «ЧаРівне.інфо» зробила заяву: відтепер свою думку вона висловлюватиме лише у складі новоствореної батьківської комісії. У розмові з нами Ольга пояснила причини своїх дій, а також розповіла про наслідки і зміни у ситуації навколо цього дитсадка.

— Скажіть, Ольго, чому Ви прийняли рішення «вийти» з конфлікту? Таким чином Ви даєте зрозуміти іншим батькам, що проблема вирішена?

— До вирішення цієї проблеми ще роботи і роботи. Адже вона стосується не одного садка і навіть не 33 садків міста Рівного. Це проблема усієї освіти в Україні. Насправді ця історія дала один хороший і дуже позитивний результат. Ми як батьки привернули увагу до проблеми, яка існує у кожному навчальному закладі, де використовуються батьківські гроші. Це проблема, яку не хоче визнавати влада, але про яку батьки говорять на кухні, між собою. Уся причина у непрозорому використанні грошей, які здають батьки у різних освітніх закладах. Я сподіваюсь, що після того, коли здійнявся такий шум, інші батьки зможуть говорити про це відкритіше і відвертіше, не ховаючись за спинами. Мені приємно і я дякую тим батькам, які своїм рішенням дозволили працювати у складі батьківської комісії, яка шукатиме оптимальні варіанти надання та оплати додаткових освітніх послуг. Сподіваюся, що у літній період ця робота не зведеться нанівець. І, напевно, в тему додам слова святого Августина: «Хоча би істина ставала за привід до скандалу, хай зчиниться скандал, а істина буде проголошена».

Скандал у дитячому садочку: рівненські чиновники не кажуть куди поділись гроші

— Чи багато батьків, які мають підозри щодо непрозорого використання батьківських коштів, підтримали Вас?

— Мене дивує, чому основним невдоволеним фігурантом у цій історії позиціонували лише мене. Напевно, комусь це було вигідно. Особисто я не бачу нічого поганого у тому, що батьки використовують своє право знати, куди і на що витрачаються їхні ж гроші. Жодних претензій до керівництва садочку і вихователів як мами не маємо. Основне питання, на яке я так і не отримала відповіді, куди і на що витрачались батьківські кошти. Разом з моєю колегою Людмилою Васюхою ми неодноразово ставили це питання, але …. до цього часу жодного документального підтвердження використання коштів не отримали. Неодноразово зустрічалися з адміністрацією ДНЗ з проханням надати відповідні документи. Ще на початку цієї історії я намагалась зібрати батьківські збори. Проте у стінах дитячого садочку нам це зробити не дозволили. Мотивуючи тим, що збори відбуваються двічі на рік: на початку осені та наприкінці весни.

Скільки коштують «благодійні» внески у дитсадках Рівного

— З цієї історії для себе зробили висновки батьки, влада, керівники навчальних закладів. А чого ця історія навчила Вас?

— Цей випадок лише підтвердив думку, що подібні речі відбуваються у багатьох садочках та школах Рівного. Нам відомі схожі ситуації, де батьки мовчать, адже бояться, що ставлення до їхніх дітей зміниться у гірший бік. Наразі до мене звертаються батьки, які теж невдоволені непрозорим використанням батьківських грошей і не можуть самостійно щось робити. Тому ми запропонували створити на міському рівні об`єднання, яке називається «Батьківська ініціатива». Допомагатимемо іншим порадами, юридичним супроводом, якщо потрібно буде. Позитивним результатом вважаю те, що ми таки привернули увагу громадськості до проблеми. Залишається сподіватись, що й інші батьки не просто платитимуть гроші, а й цікавитимуться, куди і нащо вони витрачаються.

— Чи готові батьки, які об’єднались у межах «Батьківської ініціативи», робити радикальні кроки для того, аби змінити підхід до діючої системи оплати додаткових освітніх послуг?

— Тих, хто незадоволений чимось у школах, садочках, - не одиниці, як може здаватися. Проте є основна проблема - батьки бояться говорити про це відкрито. Зазвичай, батьки лише між собою обговорюють подібні проблеми, не наважуючись прямо запитати керівника садочку чи школи про те, куди саме витрачаються кошти та що зроблено за батьківські гроші у садочку. На сьогоднішній день багато хто з батьків віддають третину заробітної плати у садочок чи школу, саме тому мають право знати, на що витрачаються ці кошти. Можливо, нам вдасться внести позитивні зміни, перш за все, у свідомість самих батьків.

Чиновник розповів скільки потрібно платити в рівненських дитсадках

— Після втручання міської влади та особисто Володимира Хомка щось змінилось у цій ситуації?

- Поки що ні. Почекаємо трохи. Особисто у мене складається враження, що чутки про те, що хтось із цього має зиск з батьківських коштів, далеко не чутки. І якщо навіть після втручання міського голови у ситуацію відповіді не буде, то висновок один – хтось таки добряче нагрів на цьому руки. Чи нагріває досі… Сподіваюся, що влада побачила чимало прикладів та доказів того, що проблеми існують. І закривати на них очі не можна. Приміром, Людмилі Васюсі ще досі не надано жодних документів, тобто у неї немає її екземпляру угоди з підприємцем, через якого надавались додаткові освітні послуги. І їй, між іншим, повідомили у приватній розмові, що вона своїх документів і не отримає. І цікаві факти випливають з минулого. Скажімо, саме за погодженням міської влади, зокрема Рівненського міського управління освіти, начальником якого тоді, у 2004 році, був Віталій Новак, було підписано договір, за яким надавались додаткові освітні послуги. Також мене, відверто кажучи, дивує і той факт, що Світана Богатирчук-Кривко активно захищає керівництво дитячого садочку і підтримує керівництво у небажанні звітувати за отримані кошти. Складається враження, що вона зовсім невипадково увійшла до складу депутатської комісії, яка займається з`ясуванням проблем у дитячому садочку. Не виключаю, що саме її та керівника цього закладу, можливо, пов`язують значно вигідніші відносини.

Рівненські дитячі садочки - «золота жила»

— Наслідком цієї історії стало те, що у ДНЗ №14 припинили надавати додаткові освітні послуги. Чи вважаєте Ви себе причетною до цього?

— На цій історії тепер багато хто спекулює, намагаючись знайти крайнього. Наше питання про використання грошей жодним чином не могло вплинути на надання послуг у садочку. До того ж, ми ніде і ніколи не просили їх відмінити. Ми так само, як і інші батьки, добровільно здавали кошти на навчання своїх дітей. І зараз, коли батьки починають нас звинувачувати у тому, що 2 місяці без англійської і хореографії призвели до того, що їхніх дітей не взяли до школи - це звучить некоректно. Нагадаю, що ми з Людмилою Васюхою жодного разу не виступили проти надання освітніх послуг. Ми як батьки намагались почути відповідь на просте і цілком адекватне запитання: «За що ми платимо гроші дитячому садочку?».

Рівненські дитячі садочки: «золота жила» - 2

— Як Ви вважаєте, чи зможуть батьки у складі комісії домовитись між собою, аби прийняти єдине рішення по оплаті та використанні коштів?

— Значним досягненням є те, що батьки самі зможуть вирішувати, куди і як витрачати гроші. Є гарні приклади в місцевих садочках і школах, коли батьки визначали найбільші проблеми і самі їх вирішували: скажімо, відремонтували туалети, поставили бойлери чи нові майданчики. Зате потім самі ж і обурювалися, коли від влади на відкриття закладів приїздив добрий дядько-керівник і урочисто перерізав стрічку, а насправді на численні ремонти, реконструкції іноді не виділив ні копійки. Така позиція подібних «благодійників» обурює багатьох. Саме тому про такі речі варто говорити відкрито. Забігаючи наперед, скажу, що батьківська комісія має запропонувати кілька найбільш оптимальних варіантів надання додаткових освітніх послуг. Сподіваюся, здоровий глузд переможе, і буде обраний той варіант, який поєднає усе: і якісне викладання, і прозоре фінансування.

P.S. Нагадаємо, що історія навколо ДНЗ № 14 набула резонансу кілька місяців тому. Ініціативна група батьків виступила на захист директора Тетяни Ширко. На їх думку, декілька батьків, серед яких і Ольга Ільчук, безпідставно звинувачують керівника закладу. Відтак, у кабінетах міського голови та чиновників та в самому дитячому садочку батьки разом з депутатами неодноразово намагались знайти оптимальне вирішення проблеми. Наразі разом з депутатською комісією, яку очолив депутат Рівнеради Олександр Курсик, працюватиме і новостворена батьківська група, яка напрацьовуватиме механізми відновлення та оплати додаткових освітніх послуг. Якщо ж усі разом зможуть знайти оптимальний варіант, їх досвід запропонують перейняти і іншим навчальним закладам.

Спілкувалася Марія РІВНЕНСЬКА

"ЧаРівне"

Ключові слова: 

Коментарі

Якщо всі такі чесні і порядні, то де ж ті гроші???

Молодець, Оля . Так і треба цьому бидлу, якщо вони своїми мізками не хочуть користуватись. Перед виборами продовжиш:) Так,ненароком,згадають історію про садок№14 для Хомка. А електорат і тоді буде впевнений, що вся ця історія заради справедливості:))) Але це все рівно Віктору Йосиповичу не допоможе, вони після помаранчевої революції більше не голосують за зрадників

Та і правильно Ольга зробила. Бо батькі поховали носи в пісок, і стоять раком поки їх настромляють хапуги з відкатами. Всі плачуть, що гроші за все збирають, а запитати куди ідуть гроші бояться.

100% усім таке здирство батьківських грошей набридло!!! хіба важко показати бюджет садочка і розпис благодійної? Батьки не платіть готівкою - усе на рахунок, хоч менш дурними будете...

А мені здається, що Ольга все правильно зробила. Дійсно: всі на кухні обговорюють "благодійні внески" і дитсадках, лікарнях, школах. А тільки людина зробилв просбу винести на широкий загал - на неї накинулися. Я би ще запропонувала журналістам тему: благодійні внески в школах. Слава Богу, дитина закінчила школу, але, повірте, там суми ще більші і ттеж невідомо куди йдуть. А так виходить, що всі проти хабарництва, але не проти дати. Типовий український менталітет. А щодо пані Ширко..То такі були, є і будуть при будь якій влад, що ви так переживаєте. І впевнена: дитячі садочки, школи - те 100% золота жила. Тим більше зараз, коли дітей побільшало. Надавайте на вимогу документи, куди йдуть гроші батьків, і буде вам щастя, нешановні!

Дійсно,де бабло,Оля! А то ВСЕ виглядає як можливість попіариться і нагадати про себе після декретної відпустки:) І ще відхреститись від компроментуючих зв'язків, наголосивши декілька раз, що Оля мама-одиночка:)))) Оля, де бабло? Де батьківські гроші? Все,що ви собі приписуєте це не ваша заслуга, а батьків, які підняли цю бучу. Ви ж по-тихеньку писали кляузи про зловживання,шантаж,тиск на дітей у різні інстанції, збирали по барам батьків і в своїх кругах стверджували, що ваша ціль зняти Ширко і ...

Так де бабло???

Ольцю тебе чоловік пів року не мав,або давай зустрінемось,це не сайт знайомств,але скинь у контакт свою силочку то спишемось..

Це що? Продовження казки " Пригоди у ЧаРівному лісі 2":))))

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.