Найсимпатичніший актор Рівного щоразу по-новому закохується. ФОТО

Всі ті, хто хоч раз відвідував театр, неодмінно запам’ятали його. Станіслава Лозовського називають найсимпатичнішим актором Рівного. Хоча він сам не вважає себе популярним. Станіслав переконаний, що популярність існує паралельно з людиною. Найбажаніший актор Рівного щоразу по-новому закохується в театр. Він із задоволенням поділився з «ВСЕ» своїми театральними перемогами та мріями.

Коли Ви зрозуміли, що хочете пов’язати своє життя саме з театром?

- Мені важко сказати коли настала така мить у житті. Мої батьки актори, я фактично ріс у театрі і, так чи інакше, моє життя постійно пов’язане з ним. Але усвідомлення правильності вибору професії приходить до мене, час від часу, під час роботи. Це наче любиш когось, але, окрім цього, ще й закохуєшся в нього, кожного разу з більшою силою. Отак у мене з театром.

Кого, з представників Вашої професії, вважаєте прикладом для наслідування?

- Чарльза Спенсера Чапліна. У дитинстві я не любив німе кіно, воно здавалося мені сірим та сумним. Але коли сам став актором і познайомився із його творчістю, зрозумів, що за сірими, незвичними нашому оку кадрами міститься таке різнобарв’я душі людини, що не захопитися неможливо. Можу дуже довго про нього розповідати, адже він, окрім того, що був актором – сам знімав фільми як режисер, писав до них музику, сценарії, займався продюсуванням і ще багато всього. Важко сказати, що в нього виходило краще.

Чому, на Вашу думку, навчив Вас театр?

- Глобальне запитання. Напевно, найголовніше з того чому мене постійно вчить театр – це любити життя у всіх його проявах.

Яку роль мрієте зіграти?

- Едмунда Кіна у виставі «Кін Четвертий». Колись ця вистава йшла у нашому театрі, також я бачив її в театрі Франка, у Києві. Це така роль на виріст, в прямому значенні цього слова. Колись може і здійсниться моя мрія. А взагалі, мені важко визначити, яку саме роль я б зіграв. Адже прочитаєш якусь хорошу п’єсу, чи подивишся виставу, чи фільм і там завжди є роль, яку б хотілося зіграти. Часом навіть не чекаєш, що тобі дадуть ту чи іншу роль. Як це було, наприклад, з роллю Хлєстакова у «Ревізорі». Я ніколи не мріяв про цю роль, думав що не підхожу по амплуа, але режисер зруйнував мій стереотип.

Яка роль Вам далась важче інших? Чому?

- Можливо, роль Ераста із «Суперників», над якою важко було працювати психологічно, адже вона була перша і наді мною висіло мечем питання чи буду я актором взагалі, що могло б і не трапитися, якби роль у мене не вдалася. І, напевно, що Хлєстаков забрав багато сил, але вже на фізичному рівні. За час постановки я схуд десь на 11 кілограм.

Геніальний актор – це?

- Геніальний актор – це, хіба що, студент першого курсу спеціалізації “театральне мистецтво(сміється - авт.). А той, хто працює в театрі - звичайний трудяга, що отримує гроші за насолоду душі.

Колись одиному режисеру сказали: «Те що Ви зробили – це геніально». На що він навіть трішки образився. Адже на його думку, геніальність може оцінити лише інший геній. Справді, за якими критеріями, наприклад, ми з вами будемо оцінювати геніальність Реквієму Моцарта? Сказати, що це геніально, – не більше ніж просто пустий звук, а от пояснити чому саме це геніально – для того потрібно знаходитися на тому ж рівні, що і Моцарт. І взагалі, чи буде геніальним Реквієм, скажімо, для якогось туземця з берега слонової кістки? Для нього геніальним буде спис, зроблений майстром із сусіднього селища. Так що про геніальність нехай розмовляють між собою генії, віддамо цю перевагу їм.

Яке місце у Вашому житті займає популярність? Наскільки це для Вас важливо?

- Популярність - це щось таке, що існує паралельно з людиною, незалежно від старання отримати її. Адже можна все життя прагнути популярності, але так і не стати популярним. Інша справа це авторитет людини, який вона здобуває в очах оточуючих, завдяки відданості своїй справі та таланту, що підкріплює її у цьому. В будь якому випадку, я не вважаю себе популярною людиною і не думаю намагатись отримати популярність.

Як Ви вважаєте, популярність псує людей, зокрема акторів?

- Є багато прикладів, коли популярність ніяким чином не позначається на людині, зокрема, акторові, а буває і навпаки. Все залежить від людини, від того, які цілі вона ставить перед собою у житті.

Велика популярність несе за собою великі гроші. На що особисто Ви готові заради грошей? І яке місце вони займають у Вашому житті?

- Я не вважаю себе популярною людиною. І вірно вважаю, якщо вже популярність несе за собою великі гроші. Багато дуже відомих та популярних людей жили скромно і навіть в бідності. Можливо, в їх випадку, популярність несла гроші за собою десь дуже далеко і вони не надійшли вчасно. А я заради грошей готовий навіть на те, щоб заробляти їх на життя. І в житті вони в мене займають небагато місця, частіше всього поміщаються в одній кишені.

Чому Ви вирішили залишитись у Рівному, а не відправились підкорювати мегаполіси?

- В мене було декілька пропозицій поїхати навчатися і навіть працювати до Києва, навіть за кордон. Але я якось дивлюсь на світ вцілому, і вважаю, що гарно жити та займатися творчістю можна будь де. У нас в Рівному прекрасний театр, і один і другий, де мені комфортно і головне - є перспектива у творчому зростанні. Тому, перш ніж міняти штани – з них потрібно спершу вирости, або принаймні – зносити. А ні те, ні інше зі мною ще не трапилося, і судячи з розміру та якості пошиття, ще довго не трапиться.

Продовження інтерв’ю читайте згодом на нашому сайті…

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.