Найсимпатичніший актор Рівного ошукав пологовий будинок. ФОТО

 

У попередній частині інтервю ми поспілкувались з рівненським актором Станіславом Лозовським виключно на театральну тематику. У другій же частині нашого спілкування він поділився з читачами особистим. Зокрема, розповів про свої акторські вистави поза сценою.

Чи є місце дружбі безпосередньо у Вас на роботі?

- В театрі жартома кажуть: “Ну що,проти кого сьогодні дружимо?”. Але я так скажу - “это же не наш метод”. В нашому колективі, як і в будь-якому іншому,  є місце для справжньої дружби.

З ким з колег товаришуєте? І як довго?

- Я вважаю, що справжня дружба не потребує кількості, скоріше за все вона потребує якості. Одного справжнього друга, я впевнений, – вистачить на все життя. Але в мене їх декілька і всі вони працюють у театрі. Як в драматичному, так і в ляльковому. Наприклад, мій прихід у театр відбувся в 98-му році, я прийшов до театру ляльок і приймав мене тоді на роботу у складі комісії актор Олександр Шило. Відтоді ми з ним друзі, і навіть вже встигли стати кумами. Це мій найдавніший друг.

Що для Вас дружба?

- Дружба, для мене, - безмежна довіра до людини і бажання час від часу зробити щось приємне, просто так, нічого не чекаючи натомість, як в мультику.

Весь світ - театр, а люди в ньому – актори. Як часто граєте поза сценою?

- В житті всі ми носимо певні маски, тут варто питати в психолога ,можливо, збоку видніше, які саме на мені. Я собі живу та й живу. А грати доводиться нечасто поза сценою, можливо тому, що більшість часу я проводжу на ній. Одного разу, правда, довелось зіграти. В пологовому будинку, коли народилась доня і потрібна була термінова моя допомога вночі, я прийшов туди одразу після вистави і мене не захотіли пропускати дві медсестри.

Вони, з деякою мірою грубості, запитали в мене, де я раніше був. Я пояснив їм де, але виявилось, що питання було риторичне і їх насправді не цікавило моє істинне місцезнаходження. Вони набрали по телефону чергового лікаря, очевидно знаючи, що відповідь його мало чим відрізнятиметься від їхньої. І справді, лікар в не менш грубій формі дав зрозуміти, що його абсолютно не цікавить моє бажання допомогти по догляду за дитиною і кинув трубку.

Але ж медсестри не чули гудків у трубці. І ось тут я підключив акторські здібності на рівні першого курсу, коли вивчається робота з уявним предметом. Я зробив вигляд, що розмова ще триває, і не зважаючи на гудки, “спілкувався” з вже уявним лікарем, щось там аргументував, аж доки уявний лікар не “здався”, тоді я багато йому дякував за розуміння, зробив вигляд наче він мене пропускає за запрошення до театру і клятвенно пообіцяв йому дістати кілька місць. Обличчя медсестр були неприємно здивовані, але трубки вони в мене не попросили, а я, завершивши “розмову”, поклав трубку і сказав: «Дозволив». Це медсестрам було і так зрозуміло з розмови і мене пропустили.

На ранок зчинився страшенний переполох. Так що, шановні медсестри дали маху, і я порадив би їм зробити всі телефони у відділенні лише з голосним зв’язком, тоді в них не буде жодних проблем. Радити людяніше ставитися до проблем інших я не поспішатиму – очевидно це важко здійснити.

Є місце хвилюванням перед виходом на сцену? Чи вже пережили це? Як справлялись?

- Хвилююсь постійно, перед кожним виходом. Навіть якщо кажу сам собі, що не хвилююсь – все одно хвилююсь. А як справлятися порадив колись наш актор, Володимир Адольфович Сніжний, царство йому небесне, який сказав: «Когда боишься, 10 раз скажи: сами дураки – и вперед на сцену». Часом жартома я так і роблю.

Як часто трапляються якісь казуси під час вистав? Як викручуєтесь? Наведіть приклад.

- Таке трапляється рідко, хоч часом буває. Нещодавно грали виставу “Тіні забутих предків” і там є момент, де Іван сам вдома і йому наче ввижається душа Марічки. І ось, коли я кличу Марічку, раптом з куліси виходить монтувальник і просує через усю сцену в іншу кулісу. От така реінкарнація. Викручуйся, тут не викручуйся, а глядачі все одно все бачили. Зібрав волю в кулак, щоб не сміятися і продовжив виставу.

Шиллер сказав, що для хороших акторів немає поганих ролей. Що Ви думаєте з цього приводу?

- Я цілком погождуюсь з цією думкою. Просто навіть в хороших акторів є ролі, які їм не дуже подобаються. Але актори часто люди підневільні, доводиться грати. Тут головне зробити роль своєю, полюбити її.

Розкажіть про свою сім’ю.

- Я одружений, дружину звати Наталія. У нас є двоє діток: хлопчик та дівчинка: Андрійку шість рочків, Настуні - три. Ще одним членом сімї є німецька вівчарка Кая, котрій вже дев’ять років. Вона родом із Бродів, з питомника, де розводять вівчарок.

Чи хотіли б Ви, щоб дітки пішли по стопам батька?

- Як їм буде краще – хай так і буде. Взагалі, по моїм стопам, певно,  важко іти - в мене крок широкий і вони не встигають поки. Хай краще прокладають свої доріжки. А буде це в театрі, чи ще в чомусь – неважливо.

Розкажіть про свою режисерську діяльність?

- Я поставив декілька ранків в театрі ляльок, в співавторстві з Олександром Шилом, три казки в драматичному театрі. Думаю розвиватися в цьому напрямку. Але не на шкоду акторській справі.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.