Депутат Рівнеради Анатолій Чугуєвець — про партії, земельні ділянки і повернення в «Батьківщину»

Анатолій Чугуєвець депутат Рівненської міської ради вже шість років. Двічі обирався під партійним  прапором ВО «Батькіщина». В першу каденцію – був ярим опонентом міського голови Володимира Хомка. В листопаді 2010 року був виключений з партії. Згодом увійшов до промерської депутатської групи «Рівне». Під час боротьби за контроль над місцевою «Батьківщиною» між опозиційними нардепами Юрієм Вознюком, Миколою Кучеруком та Валентином Королюком, його прізвище знову зазвучало. Цього разу в контексті його повернення в партію. Пан Анатолій погодився відповісти на питання сайту «ВСЕ» в ексклюзивному інтерв’ю.

 

- Звідки виникли розмови про те, що Ви знову будете в «Батьківщині»? Кажуть, що Вам пропонували посаду заступника голови обласної організації у випадку, якщо головою був би Валентин Королюк.

- Про посаду не йшлося зовсім. Мені була пропозиція повернутись в партію від впливової в «Батьківщині» людини.

- Хто ця впливова людина?

- З поваги до цієї людини я не називатиму ім’я.

- Це хтось з депутатів Рівненської міськради?

(Сміючись – авт.) Ні. Я ж сказав – впливова в «Батьківщині». Більше нічого додати не можу. У нас просто відбулась така розмова, але я пояснив, що в «Батьківщину» я не повернусь.

- Чому – ні?

- Мені вже набридли всілякі, ці їхні, партійні суперечки і внутрішня боротьба.

- Але ж в минулому скликанні міської ради ви були активним борцем…

- (Перебиваючи – авт.) Ну чекайте. Я п’ять років боровся і з зовнішніми факторами і з внутрішніми. Зовні - боротьба, всередині партії – боротьба. Це все мені просто набридло, ніяких сил не лишалось. Я не робот, щоб все це витримувати. Навіть не можете уявити, як це все напрягає.

Легше боротись з зовнішніми ворогами, ніж з тими, що всередині, навколо тебе. Останньою краплею стало те, як тоді зі мною поступили. Для того, щоб потрапити в партійний список, треба було платити в партійну касу. Я на своєму виборчому окрузі – ледве втримався, після того, як це викрив. В мене є докази моїх слів. І тільки це та ще те, що був активним партійцем, дозволило мені залишитись кандидатом на моєму окрузі.

- В принципі, це не новина. В країні існує переконання, що за місце в списку потрібно платити у всіх партіях.

- Згоден. Але коли йде мова про те, що ти в партії багато років, а потім все вирішується на тому ж рівні і за тим же принципом, що й до тих хто недавно прийшов – це образливо. Я не хочу більше бути ні в яких партіях.

- Під час минулої депутатської каденції Ви активно боролись з міським головою Володимиром Хомком. А тепер Чугуєвця зачисляють до людей близьких до міського голови. Чому така різка зміна позиції?

- Зовсім змінилась ситуація. Я депутат обраний по мажоритарному округу, а це означає, що потрібно привертати до цього округу більше уваги. Потрібно залучати чим більше коштів з міського бюджету, щоб вирішувати проблеми цього округу.

Без уваги міського голови до цього округу, мало шансів вирішувати його проблеми. Кожен нормальний депутат старається «тягнути ковдру» на свій округ. Потреби людей мають бути вище партійних інтересів.

- А може ваша лояльність до міського голови пов’язана з тим, що Ви працюєте в комунальному підприємстві і є заступником директора міських парків?

- Та ні. Буде якась інша робота, я відразу перейду. Ця робота мене мало цікавить, та й зарплата там всього півтори тисячі гривень. Та й зробити нічого не можна, фінансування ні на що не вистачає. Проблем маса, які не вирішуються. Візьмімо хоча б істрію з «Ліоном» (ресторан «Ліон» самовільно зайняв частину паркової землі – авт.). Є рішення судів, але вони не звертають на них уваги і будують собі далі. Ми порахували, там плати від оренди цієї землі було б на майже сто тисяч гривень. А вони ведуть бізнес в рекреаційній зоні, оренду не сплачують і ніхто їм нічого не може зробити. Чому жодна партія не візьметься за цю проблему?

- Нещодавно директор парку Андрій Мощанецький отримав догану. Я чув припущення, що це було зроблено, щоб згодом звільнити місце директора для Вас.

- Ні в мене, ні в Андрія такої думки навіть близько немає. Думаю це говорить той, хто хоче нас між собою посварити.

- На першій сесії Рівненської міської ради, вже цього скликання, Ви були одинм з тих, хто підтримав Андрія Грещука на посаду секретаря ради. Хоча «Батьківщина» хотіла висувати Юрія Запорожця. Тоді неформальна промерська коаліція в раді складалась з Партії регіонів, Народної партії, Нашої України, та ВПС. А «Батьківщина» і «Свобода» були в опозиції. Тоді все переважив один твій голос.

- Так. Тоді один мій голос вирішив питання призначення Грещука секретарем. Сьогодні ситуація інша. І міський голова Володимир Хомко вже опирається на голоси «Батьківщини».

От і виходить, що мене тоді вигнали з «Батьківщини» за те, що я підтримав кандидатуру Андрія Грещука, якого висував міський голова. Грещук лишився членом «Батьківщини», а я – ні.

Тоді було дві кандидатури (на засіданні фракції «Батьківщина» - авт.): Грещука і Запорожця. Сашу Курсика не підтримали. Я був проти Запорожця і «Свобода» кричала до мене: «Тушка! Ганьба!». Тепер вони самі борються з Запорожцем. А що б вони робили, як би він зараз був секретарем ради?

- Свого часу обговорювався варіант зміни секретаря Рівнеради: Грещука замінити на Запороця. Щоб вивести його з цієї посади на вибори міського голови.

- Тут мені важко щось сказати. Хоча думаю, що навряд чи сам міський голова та депутати проголосують проти Грещука. Щоб поставити когось іншого, треба спочатку зняти з посади нинішнього секретаря.

- А чому, на Вашу думку, зараз виникають сварки між депутатами від «Свободи» і «Батьківщини»?

- Та це теж, свого роду, показуха. Вони ж можуть сісти в кабінеті і спокійно обговорити проблемні питання, домовитись. Можуть же ж сісти Осуховський з Кучеруком, розібратись і поставити на місце своїх депутатів… Навіщо це робити публічно, на людях. Мені здається, що просто якась зі сторін зацікавлена в шумі і піарі.

- Минуле пленарне засіданні міської ради закінчилось тим, що сім десятків земельних питань, через які й виник конфлікт між депутатами, були відсунуті на наступне пленарне засідання.

- Всі земельні питання були відсунуті. Не тільки ці земельні ділянки.

- Вони будуть винесені на голосування?

- Думаю на голосування вони будуть винесені. Їх не можна зняти, бо люди ці подали заяви. Якщо їх не розглядати, вони підуть в суд… Там же впливові люди.

Їх можна поставити на голосування і відхилити. І їх треба ставити на голосування і вже питання чи проголосують депутати.

Але ці люди можуть кожну сесію подавати заяву. Щоб цього не було: треба ставити на голосування, щоб 28 голосів було «проти». Тоді вони прийдуть через рік. Інших варіантів немає.

- Ці земельні ділянки, це плата за голосування по «Теплотранссервісу»?

- Не знаю. Цього я вже не можу сказати. Думаю що ні. Моїх інтересів, серед тих ділянок, точно немає. Мене турбує той факт, що ці ділянки взагалі є в порядку денному. Я за те, щоб депутати проголосували «проти» цього рішення.

- Яке Ваше ставлення до того, що після передачі «Теплотранссервісу» в оренду «Рівнетеплоенерго» у Рівному з’являється приватна структура яка контролюєє більше 90 відсотків тепломереж міста?

- Ну це ж стосується не лише «Теплотранссервісу». Візьміть для прикладу «Рівнеенерго» - це теж монополіст.

Тут стояло питання, що людям потрібно дати гарячу воду, а самотужки місто не могло цього забезпечити. І рівнянам навряд чи є різниця в чиїх воно руках. Головне щоб була тепла вода, тепло і нормальні умови проживання.

- Пане Анатолію, а що Ви думаєте про те, що під час сесії, в залі і навколо на поверсі, в кабінетах, знаходилось кілька десятків бійців «Беркуту»?

- Я не знаю, як зробити так, щоб люди, які не є депутатами чи журналістами, не приходили зривати сесію. Громадяни мають право бути присутніми на засіданнях міської ради, але вони не мають права заважати.  Але приходять, кричать, заважають працювати і ображають. Саме з цієї причини, думаю, й наводився «Беркут».

- Чи не виникне ситуація, коли правоохоронці в цивільному, які часто присутні на сесіях, чиновники, депутати рад вищого рівня і їхні помічники займуть наявні вільні місця і для журналістів не залишиться місця? І чи не буде це свідомо використано, щоб позбавити ЗМІ доступу в сесійну залу?

- Я переконаний, що для преси має бути відведено окремо місце. Для прикладу: два ряди позаду депутатських місць. Ну є ж ложа преси у Верховній раді, то має бути й у нас, відведені місця.

Інше питання: якби велась онлайн трансляція, то взагалі багато питань відпало б. Той, кого цікавить розгляд питань, рішення міськради, зайшов би в Інтернет і міг би за всім прослідкувати. І це була б нормальна відкритість роботи міськради.

- Ще два роки тому, вперше онлайн трансляцію сесії робив портал «ОГО». Тоді  депутати обурювались, що на це має бути їхня згода. Пізніше навіть був проект про трансляцію засідань на сайті Рівнеради і був навіть складений кошторис. Але з часом все затихло.

- Краще, щоб в цьому було зацікавлене якесь місцеве ЗМІ. Якщо це все в юридичній площині не має ніяких перепон чи заперечень, то це може робити хто завгодно. Може ваш сайт вести трансляцію, чи якийсь інший. Чи навіть всі разом. І тоді, повторюсь, багато питань відпаде саме собою.

Коментарі

Перепрошую Лащук

Люди коли вже Бог вам відкриє очі на цих ЖОПОЛИЗІВ, коли ви вже навчитесь відділяти полову від зерна?????? Ви би уважніше придивились до діяльності таких "дєятєлєй" наприклад як Чугуєвець і Ліщук!! під чию дудку вони танцюють і в які ворота забивають!!!!! Одним словом можна сказати політичні шлюхи, а по людськи - МУДАКИ!!!

Класийчний приклад депутатат "нашого" часу.
Спочатку активно боровся проти влади, потім покинув партію, яка його висунула і де був багато років членом і перейшов до протилежного табору (це називається "тушка"), відкрито говорить, що сателіт влади щоб вирішувати питання і тягнути ковдру, вирішуючи питання ніби виборців - насамперед має свій інтерес, і крихту кине виборцям та з цього зробити море піару...
Має власний бізнес, який тісно повязаний з владою і можливостями як депутата.
Зарплата, як сам каже 1500 грн, а на що живе?
При цьому скільки років будучи в партії бачив всі ці сварки і мирився з ними, а тепер, прикриваючись виборцями шукає виправдання.
Чому не запитали яке відношення до відкритого голосування, чому не запитали про земельні оборудки цього члена земельної комісії?

Ми машканці Басівкута, Чугуєвця поважаємо і підтримуємо. Він єдиний хто справді відстоює наші інтереси. А партійні сварки нас нецікавлять,

тушка був, тушка і є.. не вірю йому більше і ГОЛОСУВАТИ за нього на майбутніх виборах НЕ БУДУ

технічна помилка. Перейшли з ним на "ти", а в інтерв'ю всетаки замінив на "ви" і мабуть нне всюди видивився. Виправлю

В одному питанні автор називає Чугуєвця на ви, в іншому - на ти. Чому така непослідовність?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.