Юрій Запорожець: «Я не хочу бути мером Рівного»

Голова фракції «Батьківщини» в Рівненській міській раді Юрій Запорожець є учасником багатьох політичних подій як у місті, так і у сесійній залі. Депутат погодився дати ексклюзивне інтерв’ю сайту «ВСЕ».  У першій частині розмови читайте про партійні ротації в «Батьківщині», об’єднання з «Фронтом змін». А також чому голосування в Рівнераді не є «утаємниченим».

 

- Зараз відбулись зміни в обласній «Батьківщині». Виконуючим обов’язки голови обласної організації став Микола Кучерук. Як співпрацюєте з новим керівництвом?

- Я хочу сказати, що «Батьківщина» на Рівненщині чи не найдемократичніша політична сила. Тут жоден керівник не може ухвалювати рішення одноосібно. Ні Прокопчук, ні Кучерук. Їх повинне підтримати щонайменше відповідне бюро цієї організації. А у випадку керівника організації – його має обрати конференція. У нас керівники не призначаються зверху. Ви прийдіть до керівника місцевого осередку інших партій і хай він при вас дістане з сейфа печатку організації. Запитайте і все стане на свої місця.

Мені з Кучеруком не жити і дітей не хрестити. Ми члени однієї політичної сили і повинні виробляти спільний курс та програми підтримки розвитку місцевих громад. У нього є своя думка, у мене - своя. Але ми завжди знайдемо порозуміння.

— Кажуть, що Ви можете обійняти посаду голови міської організації «Батьківщина». Це правда?

- Не було такої інформації. І не буде. Ваш сайт писав, що я планую стати мером. Мером я теж не хочу бути. 100 відсотково можу це гарантувати. Навіть можу комусь видати нотаріально завірене підтвердження своїх слів. Я все розумію звідки ці інтриги плетуться, ким і для чого. Я навіть знаю про, що деякі тіньовики балакають, з’їдаючи равіоллі. Вони зрозуміють про кого я говорю. 

- А ще кажуть, що Ви написали заяву на складання обов’язків голови фракції «Батьківщина» в Рівнераді?

- Так, це правда.

- А з чим це пов’язано?

- З моїм особистим вибором. Написав заяву одразу ж після подій на останній сесії. Текст наступний: «Сьогодні я став об’єктом нападок з боку певних політичних сил. І це переходить в особисті відносини. А це може вплинути на статус партії в місті, фракцію, яку я в міській раді очолюю. Тому прошу з мене скласти ці важкі обов’язки». Буде засідання бюро міської організації і там розглядатимуть це питання. Тоді я й обґрунтую свою позицію.

- Якщо бюро не прийме Вашу заяву, ви продовжите працювати?

- Я буду вимагати відповідного політичного захисту у партії. Якщо він буде, то можливо й продовжу працювати головою фракції. Хто був головою фракції, той зрозуміє, що це таке. Можливо у попередньому скликанні Рівнеради було легше працювати, адже тоді не було таких екстремальних думок і протистоянь. Була в сесійній залі політична дискусія і політична культура. А зараз все це перетворилось на паплюження один одного і поливання брудом.

- Одним із супротивників Ваших позицій є Олександр Лащук. Але Ви запропонували йому вступити в фракцію «Батьківщини»…

- А хто сказав, що у всіх депутатів має бути однакова думка. Я бачу, що Лащук, як депутат та громадський діяч працює. Він достатньо глибоко підходить до вивчення питань. Тому я запропонував йому долучились до нашої фракції.

- Поки що він не дав Вам відповідь. Як думаєте, погодиться?

- Коли постане питання - ми розглянемо його на засіданні фракції та бюро політичної партії. Ми разом вирішуватимемо брати його в фракцію чи ні. Я ж запропонував йому долучитися до нашої команди як депутат, а не як голова фракції.

- Зараз планується переформатування фракції «Батьківщина», адже триває процес об’єднання «Батьківщини» з «Фронтом змін». Однак, останні голосування депутатів-«фронцівців»  були відмінними від позиції вашої фракції. Вони вже увійшли в фракцію «Батьківщини»?

- Для того, щоб стати членом фракції, вони мають стати членами партії «Батьківщина» . Відповідно звернутися із заявою на вступ у фракцію. Поки що вони цього не зробили.

- А є інформації коли вони це зроблять?

- Є партійні документи, що свідчать про те, що партії мають об’єднатися. А коли це станеться – мені невідомо. Можливо, ніколи не станеться,  якщо у них не буде такого бажання.

- А хто їх може змусити виконати рішення партії? Керівництво «Фронту змін»?

- Нема вже «Фронту змін».  Я думаю, вони вступлять. От тільки коли – не знаю.

- Активно обговорювали вступ до «Батьківщини» депутата Рівнеради Тараса Максименка, який є помічником нардепа Валентина Королюка.

- Тарас подав заяву на вступ у партію, потім її відізвав. Це право кожного громадянина України.

- У фракцію він заяву не подавав?

- Членом фракції може бути тільки член партії. Тому перед тим він має ступити в партію. Така норма партійних документів та законодавства. Це членом депутатської групи може буде будь-який депутат. 

- А секретар міської ради Андрій Грещук член партії «Батьківщини»?

-  Так, він член партії. У той же час за законом секретар ради має бути позафракційним і він вийшов із фракції.

- А які у вас стосунки з Анатолієм Чугуєвцем? Ходили чутки, що він планує повернутися в «Батьківщину».

- Нормальні робочі стосунки. Ми спілкуємось у депутатських питаннях. Як і з усіма іншими депутатами Рівне ради, незалежно від фракції та партії.

- Стосовно змін до регламенту Рівнеради. «Свобода» заявляє, що цими змінами депутати закрили результати голосування?

- Хто закрив? Де є обґрунтування юристів, що голосування «утаємничене»? Це лозунг, який закинули «свободівці». А тепер давай оперувати фактами. Я маю три виписки з регламенту Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської міської ради. Там більшість – це депутати від «Свободи». Ці регламенти нічим не відрізняються від рівненського. В тому числі й в частині голосування. Є лише одна відмінність - для переходу в поіменний режим там треба третина голосів від загального числа депутатів, а у нашому регламенті ми записали: «третина від присутніх депутатів». Тобто у нас ще більш демократично. Хотілось би запитати пана Бучинського, чого в Тернополі, Івано-Франківську та Львові «Свобода» не пікетує сесії через регламент? Не називає це все утаємниченими голосуваннями. А, хто дав голоси для розгляду всіх питань цієї сесії в поіменному режимі? Я особисто закликав нашу фракцію голосувати за розгляд питань в поіменному режимі. Це було ще 4 липня.

Чому Ви перший кореспондент, який звернувся до мене з прохання розповісти про свою позицію? Чому всі інші ЗМІ мовчали 40 днів? Натомість всі ці дні партію «Батьківщина» поливають брудом, що вона «утаємничила голосування».  Я вам процитую те, що сказав на сесії. Це партія влади (ВО «Свобода», - прим.авт.), використовуючи свої прибічників, обпльовує найбільшу опозиційну силу, яка має довгий політичний стаж, лідер якої сидить в тюрмі. Інші ж лідери не сидять в тюрмі. Думаю, все це робиться з прицілом на 2015 рік. А чим все закінчиться? Думаю, ця ситуація дійде до Києва і якось врегулюється.

- Як ви ставитесь до онлайн трансляції сесій Рівнеради?

- Ви чули від депутатів фракції «Батьківщини» хоч одне заперечення трансляції? Ні. Навіть більше, Олександр Курсик вніс пропозицію, щоб трансляція велась на сайті міської ради. Тому я тільки за трансляцію.

Продовження інтерв’ю з Юрієм Запорожцем читайте на сайті згодом. 

Коментарі

Пива Шарікову не давати : ( професор Преображенский .. собаче серце )

:)))витянули з нафталіну матеріал про кривоносого мусорка:)))де він тільки не був...в комсомолі-був,в КПSS-був, в матьківщині в одних рядах з бандючком казарінським Босом(Нестерук)-був, в садоводах-був...Попандопуло відпочиває.І,думаєте,все то-за безоплатно?:)))

Не потрібно витрачати кошти на рекламу і привітання а відайте на благочиність та сиротам і в дитячі дім. ДЯкую.

пан запорожець один із самих дорогих депутатів Батьківщини.. любе рішення в раді в нього коштує кругленьку суму...хабарник одним словом..

Ага завдяки свободі тепер будуть битись, сваритись, поливати брудом один одного ото буде діло!!!! ;-)))
З огляду на ВРУ, яка місяцями заблокована і жодного життєвоважливого рішення не приймає і якщо так буде у нас ВСІМ СТАНЕ КРАЩЕ!!!! :-(
Тому я особисто проти і регіонів і свободи і всіх інших, потрібні зовсім інші люди, які будуть реально щось робити, а не розводити сварки і взагаліне працювати.
Останній відписувач-сідай п'ятірка

Це коментар об"єднаної опозиції?)) А й правда, тихо-мирно і у взаєморозумінні крали все підряд, а в цьому скликанні так не виходить!)) Ви,дурні,навіть не помітили, що часи змінились! І тут навіть Свобода ні при чому.

А звідки взагалі взялась та свобода в нашому місті???
сесії проходили мирно і у взаємопорозумінні, а свободі дай лише десь покричать, що всі бандити і всі все крадуть, а от вони - сильні і справедливі поборники вільної України і демократії... АГА сміюсь і плачу !!!!!!!
ви ж запроданці білоголубих і це вже давно відомо!!! СВОЛОТА - піар проект РЕГІОНІВ от і видно, що вони СПРАВЖНІЙ ОПОЗИЦІЇ працювать не дають!!!!!

А тій сво(лот)і бо інакше свободу не назвеш платять за скандали, чорний піар і те, що ІЗ ЗА СВОБОДИ РІВАНЕРАДА перетворилась на переферійну копію ВРУ!
С

СВОБОДУ-НА МИЛО!!!!!!!!!

ГАНЬБА ПРОВОКАТОРАМ!!!!!!!!

Що тупі Свободвці з глузду з`їхали? В кожному коментарі що їм не подобається бучать Запорожця.

"Он еще неподмывается." Це Запорожець забув сказати в інтервю, то тепер коментує сам себе.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.