Юрій Запорожець: «Свобода» піариться і свідомо поливає брудом «Батьківщину»

Голова фракції «Батьківщини» в Рівненській міській раді Юрій Запорожець дав ексклюзивне інтерв’ю сайту «ВСЕ». У другій частині інтерв’ю він розповів про передачу КП «Теплотранссервіс» у приватні руки, розподіл земельних ділянок у місті та скандальні відносини з місцевими депутатами від партії «Свобода».

 

Перша частина інтерв’ю: Юрій Запорожець: «Я не хочу бути мером Рівного»

- Місцева «Свобода» скрізь заявляла, що Ви змовились із міським головою Рівного Володимиром Хомком і вирішили спеціально передати «Теплотранссервіс» у приватні руки. «Свободівці» вважають,  що цього робити не варто було.  Яка Ваша думка?

- Я б порадив усім журналістами зробити дослідження і зателефонувати  мерам Тернополя та Івано-Франківська, де більшість має «Свобода». Запитайте їх, чи здадуть вони в оренду свої підприємства на таки умовах?  Думаю, що здадуть. А потім спитайте тих депутатів, які нас у чомусь звинувачують. Я думаю, що наше рішення - це єдиний вихід із тієї ситуації з  «Теплотранссервісом». Суха економіка: вартість будівель та обладнання підприємства 145 мільйонів, а боргів воно має на 122 мільйони. Ви спитайте будь-якого економіста, що робити з таким підприємством?

Кожен рік Рівнерада давала згоду на те, щоб «Теплотранссервіс» брав кредити у розмірі 10 і більше мільйонів. Інакше опалювальний сезон би не розпочався. А банк бере в заставу тільки ліквідне майно. Так не могло продовжуватись далі. «Свободівці» кажуть, що майно вкрали. Не вкрали, а здали в оренду. На вигідних умовах. Місто не тільки не матиме боргів, а й щороку отримуватиме до 10 мільйонів від оренди «Теплотранссервісу».

- На останньому засіданні Рівнеради мали розглядати низку земельних питань, зокрема і про виділення земельних ділянок під садівництво та городництво.  «Свобода» та «Удар» пікетували сесію заявляючи, що це буде «дерибан» землі. У підсумку фракція «Батьківщини» в повному складі залишила засідання сесії.

- Нашу позицію озвучив заступник голови фракції Олександр Курсик. А я ще додам: 54 обранці в місті Рівному збираються на сесію для того, щоб вирішувати проблеми громади, а не для піару певних політичних сил, як це робить «Свобода». Крім того поведінка деяких депутатів та їх помічників порушує всі норми моралі. Коли я хотів виступити, що кричали «свободівці»?  - «Заткни рот!», «Мовчи». Це не нормальна дискусія для сесійної зали.

Останнім часом усі можуть помітити велику активність депутата-«свободівця» Олексія Бучинського (нині Олексій Бучинський депутат Рівненської обласної ради, - прим.авт.). А порахуйте скільки він був депутатом міськради? Майже два роки. За цей час він написав всього два депутатських запити. І що ж турбує пана Бучинського? Надання інформації щодо придбання системи «Рада» та вжиття законних заходів, щодо кафе на Соборній, 16. Все. Більше нічого з життя міста не турбує такого активного депутата.

 

- Чи пробували Ви налагодити контакт із паном Бучинським, народним депутатом Олегом Осуховським?

- Колись із моєї сторони були спроби налагодити конструктивний діалог з такими колегами по опозиції, але все марно. Їм не потрібен діалог. Вони критикують свої колег і «піаряться». Хочу повторити слова Бучинського: «Партія «Батьківщина» топчеться на електоральному полі «Свободи». Що тут ще додаси. Натомість з Олександром Лащуком спілкуюсь постійно.

?

- Так все ж таки, яка ваша позиція стосовно земельних ділянок під садівництво? Висловлень точки зору «Свободи» було дуже багато. Від «Батьківщини» прозвучала лише одна політична заява.

- Хочу зауважити, що я дуже добре орієнтуюсь у ціновий політиці видань на політичну рекламу. Знаю скільки коштує сторінка в газеті, 15 телеефірів. А в партії «Батьківщина» нема таких грошей. Ми в опозиції. А  тепер по суті. Третина людей у Рівному пов’язані з будівельною галуззю. Це цегла, бетон, торгівля будівельними матеріалами. Моя позиція дуже проста: я б роздав усі землі людям, які хочуть будуватися. Не залишити в спадок дітям, не продати, а саме будуватися. До речі, Рівненська область займає останнє місце в країні по містобудуванню. А те, що ми озвучили в заяві фракції – ми виконаємо і зробимо всі відповідні кроки, щоб дати можливість рівнинам будуватися, розводити сади, займатись озелененням міста. Я спеціально досліджував питання, що зараз із тією землею, що на Басовому Куті. Вона в землях запасу. 20 чоловік захопили її і садять там городи. Не платять нічого в бюджет, при тому що всі мають поряд з будинком 10 соток. Мають город біля дому і захопили міську землю. Має бути користь для міста. Це моя особисто позиція, не фракції. Хочу зауважити, що ціна на землю в Рівному дуже висока.

- То ці питання будуть знову розглядати на сесії?

- Я розмовляв із депутатами і бачу, що голосів на підтримку цього питання немає. А як буде насправді – хто знає. Може бути і протестне голосування проти дій «Свободи». До речі, «Свобода» внесла пропозиції, що робити з цими земельними ділянками? Ні!

Ми в цій каденції виділили землі для багатодітних сімей. Так сказати, виконали соціальне навантаження. Ми розуміли, що більшість цих сімей там будуватися не будуть. Просто візьмуть і продадуть. Можливо це і вірно, адже багатодітній сім’ї дуже потрібні гроші.

А по питанню садівництва – фракція вирішуватиме. Це питання дискусійне. От ваше видання писало «скандальна земельна ділянка на 16 липня». Може й скандальна. Не знаю. Люди там живуть з часів батьків і дідів, але не можуть нормально ні зробити ремонт, ні розпоряджатися своїм  майном, навіть продати.  Бо все прив’язано до землі. Чому не винести це питання на сесію і дати людям землю під їхнім будинком? 8, 10, 14 соток – це мають вирішувати депутати. Навіщо все це зривати і в похабній площині друкувати у всіх ЗМІ, що це чергова крадіжка. Хай би Олексій Бучинський поставив себе на місце цих людей, які живуть в будинку більше 30 років, де жили їхні батьки. Бо це його особиста позиція. Я радий за нього. Ми зараз сидимо в приватному кафе на цій же вулиці. Хіба це погано? Чи краще має бути той сарай, що тут стояв?  Колись УНП протестувала проти продажу готелю «Мир». Хіба стало гірше? Чи приватизації готелю «Україна». Ці готелі зараз європейського рівня, платять податки, зарплату. Хай «Свобода» дослідить це і надасть свій варіант вирішення проблем і якщо вони будуть хороші – ми підтримаємо ці пропозиції. А так, місяць «Свобода» поливала всіх брудом у ЗМІ і витратила на це майже 150 тисяч гривень. Хай краще б на ці гроші найняли людей, які провели б дослідження і підготували відповідні програми відродження міста. Зокрема і проблему вирішення земельних питань. Що це за крики «Роздати басівкутцям!»? На Басовому Куті проживає 4 тисячі людей! Це кожному по скільки? По 20 метрів? Це ж нісенітниця.

- Перед інтерв’ю Ви зазначили, що мало не цілий ранок провели на «Рівнеелектроавтотранс». Яка ситуація зараз на підприємстві? Зокрема, чи буде зміна керівника?

- Так справді, проводимо опитування працівників підприємства, це рішення ухвалили на зборах трудового колективу. Тролейбусники мають дати відповідь на питання – довіряють вони керівнику чи ні? Кілька днів поспіль депутати з шостої ранку проводять опитування. Зокрема роблю це і я, як член спеціальної комісії Рівнеради. Її створили після звернення працівників «Рівнеелектроавтотранс» у громадську приймальню партії «Батьківщина». Опитування проводять анонімними бюлетенями. Зараз завершується збір інформації і невдовзі будемо мати результати.

- На вашу думку, що змінять результати опитування? Адже відповідно до порядку призначення керівників комунальних підприємств міському голову не потрібно для звільнення проводити таку соціологію.

- Будь-яке опитуванні після перебування керівника впродовж певного часу необхідне. Адже це дозволяє отримати об’єктивну інформацію про його роботу. Є задоволені його роботою, а є й противники. Дехто завжди незадоволений. Прогнозую, що результати будуть дещо негативні. І це логічно. Яке враження на працівників може скласти керівник, який не може вчасно виплачувати зарплату через те, що гроші за перевезення пільговиків не надходять з державного бюджету. Але певна реакція має бути.

- Якщо працівники  «Рівнеелектроавтотранс» більшістю голосів висловляться за зміну керівника, Ви будете їх підтримувати?

- Все треба оцінювати в порівняні. Якщо буде відповідна фахова заміна, то чому б і ні. А коли доведеться міняти сало на мило?... Як в деяких таких же комунальних підприємствах змінили кілька працівників за останній час. Це ж не серйозно. Треба не тільки змінювати керівника, а й шукати план виходу з кризи підприємства.

- Міський голова Рівного Володимир Хомко зізнався, що не знає як врятувати підприємство. А що на Вашу думку можна зробити?

- Все непросто. Поки не будуть відшкодовувати з бюджету кошти за перевезення пільговиків – діла не буде. Підприємство буде збитковим. Борги накопичуються. А ще підприємство не може працювати з вартістю поїзду в 1,5 гривні. Треба щось вирішувати. Або знімати маршрутки, або підвищувати вартість проїзду. Ви подивіться на транспорт в Європі. Там він не дуже дешевий. Проїзд від 1 Євро і вище.

- Тривалий час у місті нема начальника управління житлово-комунального господарства

- А ще місто довгий час немає головного архітектора. Ну і що? Чому всіх цікавить тільки комуналка?

- То як вирішувати проблему з кадрами?

- Ще Ленін писав, що кадри вирішують усе. Треба знайти гідні кандидатури. А це буде не просто. Знаю, що шукають кандидатів серед чиновників, підприємців, навіть депутатів. Знаю, що декільком моїм колегам пропонували. Хочу зауважити, що заробітна плата цих керівників в межах трьох тисяч гривень.

- А якби вам запропонували?

- Я б відмовився. По-перше, я не фахівець цієї справи. По-друге, там великі фізичні і психологічні навантаження.  А ще не просто працювати з бюджетними коштами, яких постійно не вистачає. Думаю знайдуть достойних і без мене.

Коментарі

Все йде до того, що зметутся з землі нашої ці горе політики "опозиції"

Пан Запорожець, як це в вашій уяві порівнюються ціни на квитки в міському транспорті? Візьміть процент до коєфіцієнта заробітної плати і зробіть висновок. Коли заробітна плата 1500євро і квиток 1євро і зарплата 1500грн і квиток 1,5 грн. А Вам, як чиновнику , чомусь банківський курс грн в очах стоїть. Може машину державну пора забрать і пересадить на тролейбус, з зарплатою , або пенсією в 1000 грн?

погоджуюсь з тим, що
"Крах всіх буде тоді, коли висунуть на Президента від кожної партійки по своєму кандидату, розчищаючи дорогу В. Януковичу на ще один термін. Всі тоді зрозуміють хто стоїть за всіма цими партіями.Тільки чи витримають це все українці. Думаю що ні."
а так воно, нажаль, і буде....

Як тій самій Батьківщині працювати і реально щось змінювати на краще якщо їй свобода не дає цього зробити??? Вони ж нічого не пропонують свого і кращого вони просто ступорять роботу Рівнеради і не дають прийняти жодного рішення. Як тоді взагалі працювати? Нехай будуть перевибори і якщо Рівняни знову оберуть ту свободу то я буду в шоці бо в кращу сторону в такому випадку нічого не зміниться.
Взагалі як львів"янина можна було обрати до ВРУ від Рівного????? Який дурень за нього голосував? Що він зробив для насза час своєї каденції??
сумно.. сумно.. а що саме гірше - перспективи не радують.

"...Невже так важко знайти механізми, щоб зменшити кількість пенсіонерів (неввести платний проїзд для пенсіонерів, а регулювати)..."
ДА, давайте їм взагалі пенсії платити не будемо і пільг усіх позбавимо, щоб їх кількість, так би мовити, природнім шляхом зменшилась, да, оце буде круто!!!
МАЙ ПОВАГУ ДО ПЕНСІОНЕРІВ І НЕ ПИШИ ТАКОГО!!!
Як регулювати пропонуєш??? одним давати пільги, а іншим ні? хто буде визначати це? чи лімітувати кількість поїздок безкоштовних??? Нація українців- старіюча нація як і у всій Європі, тобто пенсіонерів більше ніж працездатної молоді і народжуваність не радує. Треба не пільги зменшувати для пенсіонерів треба усю існуючу владу змінити, але це явно не сводоба, бо вони скандалісти, вони реально нічого не роблять - баби базарні, тільки піаряться за рахунок інших, поки в нас з одного боку східняки, які обіймають більшість керівних посад в столиці і в областях, а з іншого придуркуваті псевдонаціоналістичні партії - нічого путнього не буде з нашої держави,
Я не підтримую жодну політичну силу, що зараз "при владі", але оцінити тверезо те, що раніше в мене дохід був вищий і жилось краще можу. 2004 року революція дала шанс, але його змарнували, а згодом біло-голубі прийшли до власті, а то взагалі біда, зараз же - одні крикуни і скандалісти. І з кожною новою політичною силою стає все гірше і гірше і гірше.... :(

МОЛОДЕЦЬ!!!!!! :)))
Ці сволотівські троли вже дістали, їх довбана партійка НІФІГА не робить тільки поливає брудом їнших і не дає їм працювати!!!!
Свого лідера викинули-ой молодці, а він багато чого для свободівської розбудови зробив і людина освідчена не те що ті хто зараз там є.

ДЛЯ ВСІХ:

ОСЬ ПОТАЙТЕ ІНТЕРВЮ свобідіського екс лідера і тоді стане зрозуміло, що зараз у партії на Рівненщині відбувається насправді і задумайтесь КОГО ви зараз підтримуєте!!!!!!!

http://vse.rv.ua/intervyu/1376660208-eks-svobodivec-stepan-molchan-rivne...

.

Пан Запор правий, що рішення "свободівці" не запропонували, але це не значить, що вони не праві!Згадайте скільки землі було роздеребанено в Рівном у і продано за безцінь! Чому Пан Запорожець нічого цього небачив!

Проїзд 1 євро? Ну, якщо ми будемо получати такі зарплати як в Європі то я готовий платити 1 євро! Але стан в якому знаходяться наші тролейбуси жахливий!Невже так важко знайти механізми, щоб зменшити кількість пенсіонерів (неввести платний проїзд для пенсіонерів, а регулювати).Один пенсіонер їздить десять раз на день, інший жодного разу! Тому й не їздять тройбусами, бо там все забито пенсіонерами!
А гнати на "свободу" молодці! Рівняни якби дізналися скільки проблем в Батьківщині то вони жодного голоса за них не віддали б. Чим більша організація тим більше пробблем.

Особисто я проголосував би за молодь, яка буде вчитися на своїх помилках і прагнути щзось змінити!!Аніж голосувати за старих пердунів, які навіть не думають про те, щоб щось змінити!

Бортнік перестань писати всяку непотріб. Твоя писанина відома.

а ти хто такий що тут умнічаєш? путаєшся у всіх під ногами, маргінал-стукачок. хай тебе не Yбе рейтинг "Батьківщини". ти розкажи скільки грошей ти на виборах заробив агітуючи за ющенка.

Це дійсно опа- зиція. Одні одних вартують. До влади мають приходити не грошові мішки а люди які сповідують ідеології. Кожна ідеологія в кінцевому етапі веде до змін в суспільстві. Якщо гроші самаціль то це звичайні бариги, які купуються і продаються. Це й засвідчує теперішня Верховна Рада і точно такі ж речі творяться на місцях. Вивівши на святкову ходу в День Незалежності менше 100 чоловік ВО" Батьківщина" через такі дії, які робить на місцях перетворюється в маргінальну силу. Падіння відбувається швидше чим в " Нашої України". А во" Свобода" ще трохи поексплуатує ідеологію націоналізму, хоча поступає не як обєднуюча націоналістична сила. Крах всіх буде тоді, коли висунуть на Президента від кожної партійки по своєму кандидату, розчищаючи дорогу В. Януковичу на ще один термін. Всі тоді зрозуміють хто стоїть за всіма цими партіями.Тільки чи витримають це все українці. Думаю що ні.

С рождения Осух пай-мальчиком был,
Имел Осух хобби - он деньги любил,
Любил и копил.

Все дети, как дети - живут без забот,
А ОСУХОВСЬКИЙ на диете - не ест и не пьёт,
В копилку кладёт.

Здесь - гривня, там - доллар,
А где-нибудь - фунт!
ОЛЕГ ОСУХОВСКИЙ мошейником стал,
Мошенник и плут,
Скопил целый пуд! І ДЖИПА купил!

відповісти

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.