Тарас Максименко: "У списку претендентів на скандальні земельні ділянки в Рівному - бачив знайомі прізвища"

Тарас Максименко молодий рівненський політик, який в свої 30 років встиг побувати депутатом Рівненської обласної ради і є депутатом Рівненської міської ради. Працював прес-секретарем голови Рівненської облдержадміністрації, нашоукраїнця, Віктора Матчука, а зараз є помічником народного депутата від "Батьківщини" Валентина Королюка. Він брав участь в розбудові партій "Наша Україна" та "Фронту змін" і був одним з тих, хто вів виборчу компанію нинішнього міського голови Володимира Хомка. Як він сам говорить, в нього купа ворогів і багато друзів. Він їздить на "Лексусі", працює директором Міського палацу культури ("Текстильник") і не боїться говорити сайту "ВСЕ" те що думає.

 

- Пане Тарасе, у Рівненській міській раді постійно виникає протистояння між «Свободою» і «Батьківщиною». Чому, на ваш погляд це відбувається?

- Поки що це боротьба між «Свободою» і «Батьківщиною», але я переконаний, що рано чи пізно буде боротьба й з УДАРом. Першопричина, це те хто з них буде «любити» опозиційний електорат. І в цій боротьбі поки що перемагає «Свобода». Їхня задача, це витиснути «Батьківщину» з опозиційної ніші, а потім взятись за УДАР. Щоправда не знаю, як на цю війну у Рівному вплинуть родинні стосунки Олексія Бучинського (голова міської організації «Свободи» - авт.) та Олексія Муляренка (голова виконкому обласної організації УДАР – авт.)…

- А вони родичі?

- Я точно не пам’ятаю ступінь спорідненості: щось чи то по дружині чи то по сестрі… Знаю, що в них дуже тісні, довірливі стосунки. Вони часто спілкуються і узгоджують свої дії. Зокрема в тому ж таки пікетуванні Рівнеради, а фактично – «Батьківщини».

Вся ця «кутєрма» - це  боротьба за опозиційний електорат міста Рівне та області. І «Свобода» тут перемагає, бо вони нагліші і в них прості, зрозумілі виборцю, гасла. І вони ні за що не відповідають. Так чи інакше, але «Батьківщина» несе левову частку відповідальності за рішення які приймаються, бо в них найбільша в міськраді фракція. Та в ній дуже «різношерста» публіка і 2-3 свободівських крикуни легко перекривають всю фракцію «Батьківщина». Думаю ця боротьба за електорат з настанням осені буде лише загострюватись. Наближаються президентські вибори і дедалі більше в сесійній залі буде політики.

- Думаєте в «Свободи» і «Батьківщини» немає можливості домовитись?

- Керівництво «Свободи» напряму контактує з Турчиновим, і жаліється на своїх партнерів. Звинувачують у тому, що голосування відбувається на догоду меру чи якимось іншим інтересам. Тому чи не кожне голосування фракції «Батьківщина» відбувається як під мікроскопом. Під пильним поглядом столичного керівництва і особисто Турчинова.

Такий собі інструмент політичного «стукачєства» присутній в міськраді. «Накапали» на «Батьківщину» і їх вже викликають в Київ на килим. І вже наступного разу фракція боїться взагалі щось зробити. І це за два роки до виборів. Що ж ми будемо робити далі: як будем приймати бюджет 2014 року? Я вже мовчу про бюджет 2015-го року.

- Ви кажете що «Батьківщина» боїться. А як же тоді вся ця історія з земельними ділянками? У списку людей, які мають отримати землю багато родичів саме депутатів з «Батьківщини».

- (Сміється – авт.) Багато родичів? Ну не знаю, бачив 2-3 знайомих прізвища. Можливо вони і родичі.

Є питання власних інтересів, а є питання політичної доцільності. Деякі депутати за власними інтересами втрачають політичну пильність і відключають інстинкт самозбереження.

- Яке Ваше ставлення, щодо питання про відкриті голосування в Рівненській міськраді?

- Про це мало говорять, але трапляються різні моменти. Був випадок, коли одному бізнесмену «завалили» голосування по будівництву. А будівництво мало бути біля будинку одного з депутатів. І він до нього каже: «Я дивився результати голосування. Всі за, а ти і твоя група проти. У тебе будуть проблеми, ти це розумієш?». Ну добре, що він нарвався не на просто дядька, а на колишнього десантника, який знає як відповідати в подібних випадках.

Історій із залякуванням чиновників і депутатів є багато, зокрема і на Рівненщині. Розповідають, що колись давно був випадок, коли чиновника з архітектури підстеріг простий громадянин, якому в чомусь там відмовили. Він просто всунув чиновнику ножа в печінку.

- Хіба хтось казав, що бути депутатом просто? Ось вам контраргумент: якби всі рішення в міськраді приймались виключно за принципами справедливості, чесності і прозорості, тоді не має значення в якому режимі голосують депутати. У Рівнераді всі рішення приймаються за такими принципами?

- Питання тут в іншому. На рішення, як голосує депутат, впливає багато чинників. Чи не найголовнішу роль відіграє фракційна та партійна дисципліна. Можуть же ж бути голосування «проти» – демонстративно. Це як Жириновський в Держдумі Росії. Він кричить, що він проти, але вся його фракція голосує «за». Так і в міській раді, голова фракції, на якого можуть якось не так подивитись партнери по опозиції, чи може викликати «на килим» вище партійне керівництво – голосує «проти», а потрібна кількість депутатів з його фракції – голосує «за». Це така собі маніпулятивна складова в голосуванні.

Ми колись приймали рішення по 50-ти гаражах кооперативу і тоді вирішили, що жодного дозволу на гаражі не видаємо. От сидить транспортна комісія і всім відмовляє дивлячись в очі. Один може спокійно сприйняти, інший може пригрозити судом, а хтось може мовчки дочекатись вечора і...

- Тобто Ви проти відкритих голосувань?

- Уточню. Немає ніяких «закритих» голосувань. Просто там де є особисті персональні дані їх не мають розголошувати. Якщо людина будує гараж, будинок чи відводить землю, коли стає відоме її ім’я, її прізвище, тоді ми закриваємо, як депутати ставляться до тієї чи іншої людини. Скажу відверто, за деяких людей, на сесіях, дехто з депутатів голосує просто з переляку.

Я розумію, що зараз на сайті підуть коментарі: «А, поганець, виступає проти персонального голосування». Я не за закрите голосування, просто треба враховувати напругу в суспільстві. Мова зараз не про ті ділянки по садівництву. Проголосують їх чи відхилять, але буде ще багато інших голосувань потім. Будемо голосувати відкрито по гаражу якогось психопата, який вирішить влаштувати потім кровну помсту, коли до його рук потрапить список, як хто голосував? Чи будемо потім з сумними обличчями ховати когось з депутатів?

- У Верховній раді вирішуються значно важливіші питання ніж гараж чи земельна ділянка, але кожен бажаючий може зайти на сайт і подивитись хто, як і за що голосував. Так само можна глянути як голосують депутати в Рівненській облраді.

- Але ці питання мають іншу вартість для окремої, конкретної людини. Ті самі десять соток землі, це може бути все, що людина має в цьому житті. Одна ціна питання, коли якийсь мільярдер втрачає триста мільйонів, і зовсім інше, коли людина втрачає все що в неї є, наприклад гаража або земельну ділянку.

- Але ж навіть міський голова, ще коли не було системи «Рада» не раз говорив на сесії: «от буде система голосування тоді всі рівняни побачать, як хто голосує». І обіцяв, що всі результати публікуватимуться на сайті міськради. Однак поставили систему «Рада» і всі раптом забули обіцянки. Секретар Рівнеради Андрій Грещук почав говорити, що «раптом будуть погрози». А що власне міняється: раніше голосували руками і будь-хто міг бачити як і хто голосує? Чому ж зараз раптом всі злякались?

- Проблема знову ж таки в маніпулюванні. Я вже згадував про прийняття бюджету. Важливі для міста рішення можуть перестати прийматись в догоду столичному партійному керівництву. Це реальність. Опозиція можливо й хотіла б проголосувати, але буде вказівка за бюджет 2014 року не голосувати. І місто залишиться без бюджету і без можливості вирішувати проблеми міста і рівнян.

- Ну й нехай несуть за це відповідальність.

- А яку вони можуть нести за це відповідальність? Буде фінансуватись 1/12 від бюджету попереднього року. Рано чи пізно міський голова буде змушений домовлятись, торгуватись. «Віддавати», можливо, якісь об’єкти по місту, щоб робились підрядчиками на яких вкаже, умовно, голова фракції «Батьківщина» чи «Свобода». І за це фракція проголосує за бюджет. Це смішно. Не можна маніпулювати такими речами. А в іншому випадку, депутат голосує на догоду якомусь впливовому прізвищу.

Тому тут варто було б, щоб голови фракцій перед сесією виробили компроміс по всіх питаннях, а потім виходять і озвучують своє рішення: по питанню номер 2, 12, 20… ми домовились голосувати «за», а такі-то то питання будемо голосувати проти. І всі будуть знати і журналісти і жителі міста.

- А тепер з реальності: пікет під міською радою, де Конощук та Запорожець обіцяють, що фракція проголосує за поіменне голосування, але в реальності «Батьківщина» дає всього кілька голосів.

- Особисто не бачив Запорожця на пікеті. Зрозуміло, що це пересмикування і такого в принципі робити не можна. Або не виходь до людей і не обіцяй, або тримай слово. Вийди до людей і скажи: ми будемо голосувати так, так і так, тому що… Будь мужнім, відстоюй свою позицію і не загравай з виборцем. Це буде чесно перед людьми.

Далі буде...

Коментарі

Не зрозуміло взагалі про що інтерв'ю! Ні слова про дії депутатів по відношенню до людей. якісь розбірки між партіями. Чого вони взагалі йшли в народні депутати. Навіщо взагалі опозицію бради в рівнераду, яка там з неї користь.

"У списку претендентів на скандальні земельні ділянки в Рівному - бачив знайомі прізвища, але не побачив свого - о така у нас опозиція"

Рома,що ти мав на увазі?

Та нормально все, по чесноку об"яснив шо де і по скільки!!! А якщо Вас панове коментатори не влаштовує така правда, то шукайте іншої у своїх ідалах... УДачі !

вже був "проффесор", то тепер "секрретар" з"явився:)))ну,ну...

Він брав участь в розбудові будинку 1923 року на вул.Литовська.Бідній людині це не по плечу....

Депутати всіх рівнів вже дуже давно не думають про виборців. Це їх цікавить тільки за 4-1 тиждень до виборів. Та, що їм там думати вони всі люди заможні.

Хід твоєї думки правильний,логіка присутня.Якщо дупатати бояться виборців,котрих представляють в Рівне-зраді, то навіщо вони потрібні,ВЗАГАЛІ!!!!

Щось в цьому інтерв'ю не побачив навіть натяку на те, що якийсь там депутат., чи група депутатів щось роблять для людей... "...електорат...вибори...фракційна дисципліна...голосування під наглядом столичного...опозиція"... Таке враження, що навіть місцеві депутати живуть в якомусь іншому світі, ніж звичайні рівняни. Навіщо ті депутати взагалі в Рівнераді, а тим більше "опозиція" яка є більшістю в міськраді? А без них ніяк не можна?

Довіри його слова зовсім не заслуговують!

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.