Тарас Максименко: "Яценюк сказав, якщо в "Батьківщині" буде Максименко - розжене Рівненське міське бюро партії"

Тарас Максименко молодий рівненський політик, який в свої 30 років встиг побувати депутатом Рівненської обласної ради і є депутатом Рівненської міської ради. Працював прес-секретарем голови Рівненської облдержадміністрації, нашоукраїнця, Віктора Матчука, а зараз є помічником народного депутата від "Батьківщини" Валентина Королюка. Він їздить на "Лексусі", працює директором Міського палацу культури ("Текстильник") і не боїться говорити сайту "ВСЕ" те що думає. У другій частині інтерв'ю він розповів про свій конфлікт з Яценюком і хто керуватиме "Батьківщинною" на Рівненщині.

Читайте також першу частину інтерв'ю: Тарас Максименко: "У списку претендентів на скандальні земельні ділянки в Рівному - бачив знайомі прізвища"

- На першому пленарному засіданні цієї скандальної сесії, Ви оголосили про своє входження у фракцію «Батьківщина» і написали заяву про вступ в партію. Однак пізніше Ви відкликали свою заяву. Чому?

- Я закликав всіх вступати в «Батьківщину» і що сам не буду стояти осторонь. Подав заяву. Пізніше отримав інформацію, так би мовити – з  першоджерел. Спочатку мені передали інформацію, через третіх осіб, від народного депутату Юрія Вознюка, а пізніше - від нардепа Миколи Кучерука, що Арсеній Петрович (Яценюк – авт.) особисто сказав Турчинову: «якщо Максименко буде в партії «Батьківщина» то міське бюро партії буде розформовано. Коли я про це дізнався, то написав у Фейсбуці листа Арсенію Петровичу. Він його перечитав, але нічого не відповів.

- Звідки ви знаєте, що Яценюк прочитав ваше повідомлення?

- Завдяки сервісам Фейсбуку (сміється – авт.). Справа в тому, що коли адресат прочитав послання, то на смартфон користувача приходить повідомлення. Листа було прочитанов вранці о 8:04 на телефоні. Ніхто з помічників так рано його прочитати не міг. Помічники в Києві, традиційно приїжджають в офіс на десяту-одинадцяту годину. Я знаю цю кухню з середини. Тому думаю, що о восьмій ранку повідомлення читав особисто Арсеній Петрович.

- І що Арсеній Яценюк Вам відповів?

- Нічого. Коли я побачив, що повідомлення прочитане, то написав йому: «Дякую за мужню відповідь справжнього українського політика». Коли побачив, що людина не може навіть відповісти, за ті вказівки які дає на місця, то зрозумів, що те, що мені колись про нього говорили – правда. А говорили, що люди для нього діляться на дві категорії: «Підлабузники і вороги». З 27-и голів організацій «Фронту змін» з якими ми від початку розбудовували партію, залишилось близько половини. Хтось пішов сам, а комусь – «допомогли».

Для прикладу голова Харківської організації  «Фронту змін» Давтян відмовився об’єднуватись з «Батьківщиною». Бо в 2009-2010 роках, я і всі голови партії тоді отримували від Яценюка єдину вказівку: «мочити «Батьківщину». І ми цю вказівку виконували, як щирі патріоти своєї партії.

- Чому у Вас такі стосунки з Арсенієм Яценюком?

- Я віддав два роки розбудові «Фронту змін» на Рівненщині. Мені допомагали кілька молодих бізнесменів, «молодих дарованій».

- Хто саме з молодих бізнесменів? Ви маєте на увазі Юрія Вознюка?...

- Ні, Вознюка не було. Він з’явився пізніше, вже перед виборами. Спочатку були Вадим Сидорчук і Михайло Кириллов. Пізніше, з’явились всі інші люди: Юрій Вознюк, Антон Сачук, Роман Денисюк. Які пізніше заговорили про те, що з Максименком треба боротись, як з явищем (сміючись – авт.). Хоча цих всіх людей приймав в партію я.

Справа в тому, що за концепцією Арсенія Петровича, головами партійних організацій мали бути олігархи з гелікоптерами і платиновими Vertu. У більшості випадків саме такій й були. Однак було й кілька виключень, в тому числі й я.

Всередині партії мені, як людині  незаможній, у порівняні з іншими головами партій, відводилась роль внутрішньопартійної опозиції. Такого собі глашатая думки низів.

Я мав право на нараді встати і сказати: «Що ви таке говорите Арсенію Петровичу. Ви знаєте що говорять люди в селі?...». Після нарад всі мені казали: «Що ти таке кажеш, нащо ти критикуєш». Але ця роль, як я тепер розумію, мені була відведена свідомо. Бо мав в партії хтось опускати на землю і говорити правду. А не лише підлабузнювати: «Арсєній Пєтровіч, ваша мудрость видна за три кілометра, а ваш німб з амофором освітлює наш шлях».

- І що ж змінилось?

- Так тривало два роки, аж до моменту початку виборчої компанії до місцевих рад. Коли на нараді вирішувалось питання, чи йде партія на вибори. (Була ситуація, що до виборів допускались організації зареєстровані не пізніше, ніж за рік до виборів. Тоді частина місцевих організацій «Фронту змін» не могли б брати участь у виборах. Але пізніше цю норму закону відмінили – авт.). Більшість підлабузників Арсенія казали, що на вибори не треба йти, щоб не підставити «світлий образ майбутнього Президента», якимись засранцями, які прийдуть в міську чи обласну раду. Яценюку ця думка подобалась.

Тоді партія теж була на грані розколу. Багато людей не хотіли пропускати вибори до місцевих рад 2010 року. Бо президентське крісло одне, а кожен хотів і себе побачити в якомусь кріслі. Хай навіть депутата місцевої ради.

Тоді на нараді я взяв слово і сказав, що людина місцях вже говорять про нас як про лузерів. І якщо ми не підемо на вибори – то й будемо справді лузерами. Тодія не знав, що слово «лузер» в Арсенія Петровича, занесене мало не до якихось проклять. Можливо, таке ставлення від доброго знання англійської мови.

Тоді Яценюк буквально вибухнув, я мав серйозну «розборку». І після того, все пішло по іншому. Змінилось відношення до мене і активізувались процеси, які зрештою і виштовхнули мене з партії. Був ще лист в якому я закликав Яценюка не брати в списки до місцевих рад жодного бізнесмена і це вже почало становити загрозу для інших членів цього закритого акціонерного товариства «Фронт змін». Для всіх тих, кого ви бачите сьогодні в рівненському політикумі. Для Вознюка, Сидорчука, Кириллова, Якимця, Денисюка. Які тепер прийшли в «Батьківщину».

- Наскільки я пам’ятаю, Тарас Максименко «мочив» БЮТ ще коли був депутатом Рівненської облради від партії «Наша Україна».

- Вказівка «боротись з партією «Батьківщина» до мене надходила починаючи з 2006 року. Починаючи з того часу, як Ющенко прийшов до влади і я в його команді прийшов в обласну раду та облдержадміністрацію. Та я боровся з поодинокими її керманичами, а не загалом з партією.  Мабуть це теж стало однією з причин бурхливої реакції всередині партії, коли я подав заяву на вступ в «Батьківщину». Ще одне, борючись з тогочасним керівництвом цієї партії, я для себе відкрив те, що в партії дуже багато щирих і відвертих патріотів, що мені дуже сподобалось.

- Що будете робити далі?

- Коли я зрозумів, що мій вступ в партію може «підставити» багатьох людей, я вирішив відкликати заяву. Хоча я міг і схитрувати, вступивши в «Батьківщину» через Інтернет: заповнивши анкету на сайті партії.

Я просто хотів підсилити команду «Батьківщини» командою нормальних виборчих професіоналів. Які вже скоро визначатимуться на кого працювати на виборах 2015 року. Я хотів і хочу розірвати ланцюжок невдач «Батьківщини» і працювати і допомагати цій партії. Однак, коли зрозумів, що можу підставити своїх товаришів в «Батьківщині» - то забрав заяву, поки не врегулюється ситуація з тотальним диктатом зверху, бо саме від цього диктату я й пішов з «Фронту Змін».

- Які у Вас стосунки з фракцією «Батьківщина» в міській раді?

- У мене нормальні стосунки з тими представниками фракції, які є нормальними і адекватними. У яких не зашкалюють амбіції, мені подобаються адекватні люди, в яких є чому навчитись, почерпнути досвіду і мудрості. Але там у фракції є й люди, яким краще було б бути у, скажімо, партії мрійників України, а не в партії «Батьківщина», тому що їхні непомірні амбіції лише шкодять. Я прочитав в одній з заяв Миколи Кучерука, що «амбіції підсилюють». Це неправда: жодні амбіції ще нікого не зробили сильнішим. Як тільки настає час «Ч», формування списків чи висунення кандидата в мери, то відразу переходить до конкретики. А що робити, якщо в організації всі хочуть бути мерами?

- Що сталось в історії з призначенням голови обласної організації «Батьківщина»? Ще два місяці тому говорили, що за посаду боролись народні депутати Вознюк та Королюк. І що питання вирішене на користь саме Королюка. Однак в останній момент приїжджає Олександр Абдулін і призначається виконуючим обов’язки голови Микола Кучерук.

- На фоні приєднання Народного Руху України до партії «Батьківщина» (рівненської обласної організації НРУ – авт.) з’явились переговори про його (Королюка – авт.) можливе головування в рівненській обласній організації. За час переговорів було багато сказано і зроблено нашими партнерами по опозиції, щодо Валентина Анатолійовича. Його звинувачували у багатьох «гріхах»: від наявності у помічниках Тараса Максименка до того, що Королюка бачили на певних заходах дуже емоційним. (з іронією – авт.) Тому й з’явилась інформація про Максименка – заступника?

- А хіба це не правда?

- Ні, це абсолютно надумана інформація. Так само як неправда інформація й про заступника Чугуєвця. Просто треба було максимально накалити ситуацію. Маю інформацію, що такого листа написати на його ім’я просив сам Яценюк. І фронтова рука не здригнулась: написала такого листа, де паплюжила тих кого треба.

Всією цією спецоперацією займались «фронтовики». Вона тривала два тижні і почалась, як тільки Валентин Анатолійович виїхав з міста і не міг реагувати на їхні дії. Для прикладу, Королюк виїжджає в середу, а на четвер вже призначають нараду з районними активістами партій «Фронт змін», «Батьківщина», НРУ та ПРП. Приїжджає куратор з Києва Пашинський. І, не виходячи з кафе-бару «4х4», проводить інспекційну поїздку по Рівненщині. В результаті чого з’ясовує, (з іронією – авт.) що весь народ хоче мати головою організації Миколу Кучерука. Цей висновок лягає на стіл Арсенія Петровича, а той його показує Турчинову. Хоча перед тим, Турчинов пропонує цю посаду Валентину Анатолійовичу Королюку.

Потім різко «втомлюється» Юрій Прокопчук і пише заяву на тривалу відпустку. Разом з ним «втомлюються» і йдуть у відпустку його заступники Богородецький та Пітченко.

- Думаєте на них натиснули?

- Я думаю, що це просто схема. Коли голова і зами не можуть «виконувати обов’язки» тоді центральне бюро партії у складі шести чоловік вирішують хто буде керувати і призначають Кучерука. Довести до відома це рішення доручають Олександру Абдуліну. Людині, яка до речі теж тисла руку Королюку, як майбутньому голові Рівненської обласної організації «Батьківщина».

- То хто ж буде головою обласної організації «Батьківщина»?

- Справа в тому, що голову організації можуть лише вибрати на партійній конференції. І ніяк інакше. Тому перед Кучеруком стоїть завдання зробити так, щоб в  жовтні на конференції, більшістю голосів його обрали головою. І в нього є два шляхи.

Перший. В демократичний спосіб, позмагатись за голоси членів партії: з діючим головою Юрієм Прокопчуком та з претендентом на головування – Валентином Королюком.

Другий. На конференції має бути по два делегата від кожної районної і міської організації. Перед тим, голови організацій змінюються на «виконуючих обов’язки». Ви уявляєте, на конференцію приїдуть двадцять «виконуючих обов’язки» голів партії. Вони візьмуть з собою «в.о.» перших заступників. До речі, Вадим Сидорчук зараз зайде в «Батьківщину» виконуючим обов’язки першого заступника голови. І ця схема може бути успішна.

Вже є інформація що в Дубнівському районі вже депутат облради Богдан Файфура їздить і представляється виконуючим обов’язки голови міськ-районної організації партії «Батьківщина». Хоча там немає такої: є міська і є районна. (з іронією – авт.) На нього голови осередків дивляться і питають: «чоловіче – хто ти?».

Якщо реалізують все таки другий варіант, то це буде кінець партії «Батьківщина», як демократичної політичної сили. Тоді я не хочу в таку партію, з такої партії я пішов…

- Свій шлях в політиці Ви починали з Конгресу українських націоналістів…

- Я був прихильником КУНу і членом Молодіжного націоналістичного конгресу. МНК певний час були близькі до Конгресу українських націоналістів, але я ніколи не був членом КУНу. Перший мій партійний квиток був «Нашої України». Потім – «Фронт змін».

- Якщо не «Батьківщина» то що робитимете далі?

- Переді мною стоїть вибір. З осені моїми послугами, як фахівця-політтехнолога, будуть користуватись. Мені не все одно на кого працювати. Мій жест був покликаний допомогти. Бо ж історія «Батьківщини» на Рівненщині, це не лише одні перемоги. Це скоріше мудрість і терплячість виборців. Тому я протягнув руку, але цю руку не потисли. Життя продовжується і туди більше руки я не подам.

Я стою на засадах альтернативного, до сьогоднішнього курсу, розвитку країни. Я свідомо не кажу «опозиційного», а «альтернативного». Я не розумію захотів типу «Вставай Україно!», «Лягай Україно!», «Присідай Україно!». Я хочу бачити альтернативний шлях розвитку: чіткий і зрозумілий. Хочу чути як ми лататимемо дірку в пенсійному фонді, як виплачуватимемо 100 тисяч допомоги за третю дитину і т.д. Я хочу бачити конкретику і хто за цю конкретику нестиме відповідальність. Нажаль в Україні поки що немає свого Тімуджина, свого Чінгіз-Хана, який скаже: «Я є порядок!».

- Яке тоді Ваше ставлення до нинішньої влади?

- Я можу сказати, що мені не подобається центральна влада. Але повірте, цій владі «рівнобедренно» що мені вона не подобається. Я переконаний, що цю владу треба міняти, але перш за все треба міняти відношення до всього того що відбувається. Я проти тої української байдужості, яка нас оточує.

Ми завислива нація. Всіх кого ми самі воздвигаємо на трон – відразу, на наступний ранок ми їх починаємо проклинати. Розкажу реальну історію. Коли Королюк приїжджав в село під час виборчої компанії, до нього було ставлення мало не як до національного героя, бо ми боролися з владою – з Корилкевичем. А коли він приїхав вже після перемоги, буквально за місяць-два, люди вже шептались за спиною: «О, приїхав депутат. Бач як носа задер, загордився». Все, він для них, в їхньому сприйнятті, перейшов на інший бік барикади. Багато людей його перестали любити «по замовчуванню». Для народу ти можеш бути улюбленцем лише до того моменту доки ти не став владою. Тому, щоб змінити Україну, треба змінюватись українцям.

- А Тарас Максименко змінюється?

- Я постійно працюю над собою. Займаюсь спортом, вже півтора роки не вживаю жодного алкоголю. Для мене своєрідний наркотик щодня тренуватися і вдосконалюватися. Я став небайдужим. Стараюсь залучати до цього оточуючих. Якщо бачу, що хтось когось ображає, втручаюсь, якщо бачу що хтось смітить – роблю зауваження. Бачу що брудно – сам прибираю. Є цілком проста істина – зміни себе і ти зміниш світ.

Тільки тоді коли ми змінимось, ми зможемо змінити владу. А то більшість самі махлюють із законодавством, уникають сплати податків,  потроху крадуть, а потім обурюються, що влада краде багато. Я переконаний, що якби в Україну прийшов Саакашвілі, його доля була б такою ж, як в Грузії. Якщо не гіршою. Бо ми б далі хотіли б все рішунькати, домовлятись, давати хабарі. Ну й що, що трішки випив і сів за кермо – можна з ДАІшником домовитись на місці… і тому подібні безвідповідальні поблажки…

Як казав Гарібальді: «Ми побудували Італію – залишилось побудувати італійців». Саакашвілі побудував Грузію, але не зміг чи не встиг побудувати грузинів. В Україні все те саме. Якби зараз прийшов Ісус Христос – першими його б в «дурку» наші співгромадяни посадили.

Нам самим потрібно змінюватись, змінювати  свій світогляд, тоді й країна зміниться. І якщо не зараз то коли, якщо не ми – то хто!

Коментарі

а що,тіпа-рукопашка?

Хто у нас там такий сміливий нарісовався?

зважаючи скільки Яценюкових грошей про...рав та беручи до уваги відношення і висловлювання Тарасика і К (вражовуючи товариша із парку Шевченка), мало підвісити за одне місце.

А чого тільки рівненська, такий БЮТ повсюди і навіть ще гірше!

Ребя правда очі всім коле - не виправдовую Максименка. Але цю правду хтось мусив нарешті сказати. Про це що написано - всі в партактиві знають і так.

По парним - я супер ідейний політик, думаю про дірки в пенсійному фонді і про виплати на дітей. По непарним супер політтехнолог, працюватиму на будь-кого, за гроші і Батьківщину буду мочитb. Досвід є, в Нашій Україні та Фронті змін, чи то політичних опонентів мочив, чи то дірки в пенсійному фонді латав і про дітей дбав. власну пенсію і власних дітей.

ну хто такий цей Максименко, що Яценюк має з ним спілкуватися. Це ще після того, коли Максименко роздерибанив усю партійну касу Фронту змін і постійно намахував всіх членів партії, а потім до того всього зрадив і втік. Гнилюк!

Мудаки Кириллов, Вознюк, Сидор та Денисюк, не їште лайно лопатами - подавитесь))))

ну нашли кого питати про стан справ в "Батьківщині".....Максименка...знайшли великого політичного експерта.
"Все", ставайте трохи дорослішими і серйознішими!

Збиваня води в ступі такими мудозвонами і провокує виверження людської "жовчі" як Ви написали, в якій і "захльобуються" ці мідозвони, а Тарасу напевно дійсно є чим пишатись, стільки років і стількох людей водив за ніс....

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.