В’ячеслав Бережнюк: "Колись я контролював діяльність мера Рівного Володимира Хомка"

Житлово-комунальна галузь Рівного отримала нового керманича в особі екс-міліціонера В’ячеслава Бережнюка. Які першочергові завдання ставить перед собою начальник ЖКГ міста? Чим він кращий за свого попередника?Чому він пішов з міліції? Звідки у службовця великий будинок за містом? На чому їздить В’ячеслав Бережнюк? Про це і не тільки, в ексклюзивному інтерв’ю пана Бережнюка для сайту «ВСЕ».

- Ви більше десяти років працювати в правоохоронній системі. Чому вирішили залишити органи?

- У дев’яностих роках в Рівненську область прийшли нові керівники правоохоронних органів. Вони були не місцеві, у наш край завітали із власною командою. В той час я працював начальником Рівненського райвідділу міліції. Вже на початках стало зрозуміло, що наше бачення роботи не співпадає. Я побачив, що роботи у нас не вийде, відчув, що не є членом їхньої команди, тому звільнився. Тим паче, що вже тоді мені пропонували нову роботу, а саме посаду заступника начальника управління із захисту прав споживачів. Після звільнення з міліції я гарно обдумав це варіант, і все ж погодився. Зрештою, ніколи не жалкував про це.

- Як так сталося, що більше року займаючи посаду голови відділення Антимонопольного комітету в області Вас, по суті, понизили до посади заступника? Чому?

- Нікому не секрет, що зі зміною влади змінюються і начальники. За одної влади мені запропонували очолити Антимонопольний в нашій області. Коли в України з’явилися нові керівники, змінився й очільник Антимонопольного комітету України, який призначив у Рівненській області нового начальника. А мене перевели на посаду заступника, на якій я працював, доки цю штатну одиницю не скоротили.

- Після скорочення із Антимонопольного ви займалися підприємницькою діяльністю… чим саме?

- Я намагався займатися підприємницькою діяльністю. Мова йде про надання юридичних та аудиторських послуг, а саме ціновим аудитом. Тільки-но я зареєструвався підприємцем, почав робити перші кроки по організації власної справи, як почав отримувати інші пропозиції щодо працевлаштування. А за кілька місяців мені запропонували очолити управління ЖКГ міста Рівне, тож свого «підприємця» я закрив, так і не розпочавши роботу у вищезазначеній сфері.

- На початку літа у місті подейкували, що ви очолите проект Рівнеради та Євросоюзу, так званий Центр сприяння бізнесу. Це лише чутки, чи…?

- Ну ось це і є одна з тих «інших» пропозицій, про які я казав. Я був готовий на неї погодитись, навіть розпочав підготовку до роботи, але не очікувано отримав ще одну пропозицію – очолити управління ЖКГ.

- У яких ви стосунках із міським головою Рівного Володимиром Хомко?

- Ми знайомі давно. Ще з часів, коли він очолював «Рівнеоблводоканал». Працюючи в контролюючих органах доводилося доволі часто спілкуватися з ним по робочих моментах, оскільки нерідко виникали питання до комунальників, контролювати їхню діяльність. Нині у нас не приятельські стосунки, а просто гарні робочі.

- Від кого надійшла пропозиція очолити управління ЖКГ міста?

- Безпосередньо від Володимира Хомка. Я, чесно кажучи, не відразу погодився. Такі рішення миттєво не приймається. Пропозицію я обдумав, зважив всі «за» і «проти», проаналізував чи потягну роботу в цій галузі, адже це величезна відповідальність. І вирішив погодитись, оскільки впевнений, що мені до снаги робота над розвитком цієї галузі.

- Зі своїм попередником Іваном Гемою знайомі?

- Звичайно знайомий. Ми неодноразово пересікалися в той час, коли Іван Іванович очолював управління, а я на попередніх місцях роботи займався перевіркою житлово-комунальної галузі міста. Більше того, я знайомий і з попередником Геми Юрієм Собчуком. Зізнаюся, що перед тим як очолити управління поспілкувався з Іваном Гемою про специфіку цієї роботи, вислухав його поради щодо окремих робочих моментів – з його досвіду.

- До речі, у Рівному є ще один видний екс-міліціонер - голова фракції «Батьківщина» у Рівнераді Юрій Запорожець. З ним знайомі?

- Я з багатьма у Рівному знайомий (сміється,- авт.). А особливо із тими, хто працював колись у міліції. Із Запорожцем ми працювали в різних сферах – він, якщо я не помиляюсь, у кримінальній сфері, а я займався боротьбою з економічними злочинами. Тож бачитися доводилось. Наші взаємостосунки нині перебувають на рівні «Привіт», «Як справи?» - не більше.

- Житлово-комунальне господарство - галузь, м’яко кажучи, депресивна. Чому ви погодились обійняти посаду начальника управління ЖКГ Рівного?

- А якщо не я, то хто?

- Що нового ви можете запропонувати для ЖКГ міста? Маєте якесь бачення конкретних реформ чи першочергових дій, які плануєте зробити на посаді керівника цього відомства?

- Я хочу налагодити відкриту роботу управління та підзвітних йому комунальних підприємств, щоб вона була зрозумілою для рівнян, для громадських організацій і для ЗМІ. У місті більшість мешканців багатоповерхових будинків елементарно не знають де знайти свого майстра, щоб усунути ті чи інші проблеми, що раз-по-раз виникають у їхніх домівках. Більшість рівнян не знають хто є начальником ЖКП, яке їх обслуговує та як його знайти. Ці речі однозначно треба змінювати. Мешканці повинні знати тих, хто надає їм послуги, а виконавці цих послуг зобов’язані орієнтуватися у проблемах будинків, які вони обслуговують.

Також я буду намагатися викорінити, наголошую, можливі зловживання серед посадових осіб, які працюють в ЖКГ Рівного. Таке бачення розвитку житлово-комунальної галузі співпадає із позицією і міського голови Володимира Хомка.

- Як ви вважаєте, хто винен, що у Рівному житлово-комунальна галузь перебуває у не найкращому стані?

- Так, вона у Рівному не в найкращому стані. Але і не у найгіршому. Якщо порівнювати з іншими містами, у нас не все так погано, на жаль, є й гірші приклади. Хоча, звісно, порівнювати завжди потрібно лише із найкращими, і прагнути досягти подібного. Інша справа, що, не в останню чергу із політичних мотивів, у Рівному намагаються закцентувати на найгірших її сторонах. Мовляв, ЖКГ – це «кровососи» на тілі міста, які тільки беруть гроші із рівнян, а натомість нічого для них не роблять. Будемо відвертими, це ж далеко не так. «Покращення» у цій сфері залежить не лише від бажання щось змінити, а й від об’єктивних причин. У першу чергу – це фінансування. Кошти дуже часто затримуються казначейством, відповідно заплановані роботи не проводяться чи виконуються із запізненням. На все потрібні кошти.

- Вже познайомилися із підлеглими, відвідували підпорядковуванні вам комунальні підприємства?

- З колективом в самому управлінні вже познайомився. Відвідати усі комунальні підприємства, в першу чергу «жеки», я ще фізично не встиг. Адже на посаді начальника всього кілька днів. Якраз цим займаюся. Збираюся найближчим часом вивчити усі проблемні місця на кожному підприємстві, в першу чергу питання фінансово-економічного характеру.

До речі, у Рівному є більше десяти житлово-комунальних підприємств, які підпорядковуються управлінню. Ми повинні регулярно і прискіпливо цікавитись й знати якою є економічна ситуація у кожного із них, контролювати їхню діяльність. Для цього в управлінні існує фінансово-економічний відділ, у якому працює всього 3 чи 4 особи. Небагато для такого обсягу робіт. Тож словосполучення «армія держслужбовців» - це явно не про управління ЖКГ м.Рівне, у нас кількість штатних одиниць фактично скорочена оптимізована по максимуму.

- Чим ви кращий за попереднього начальника ЖКГ?

- Поживемо-побачимо.

- Ім’я очільника комунальної галузі звучить в місцевих ЗМІ  майже так само регулярно, як і ім'я міського голови. Але у більшості випадків доводиться коментувати якісь негативні процеси. Не боїтеся здобути дурної слави?

- Вовка боятися, в ліс не ходити. Ми плануємо працювати відкрито, систематично співпрацювати зі ЗМІ. При чому, не лише так, що до нас телефонують журналісти і просять прокоментувати проблему, а ми самі будемо піднімати ці проблеми і роз’яснювати їх можливі шляхи вирішення.

- Які маєте політичні погляди? Були чи є членами якоїсь партії? Коли-небудь брали участь у виборах?

- Політичні погляди – річ особиста. Будучи посадовцем не можу дозволити собі озвучувати вголос кого підтримую на виборах. Скажу лише, що маю демократичні проєвропейські погляди. А щодо партій чи балотування, то ніколи участі у виборах не брав і у партії в незалежній Україні не вступав.

- Кажуть, що ви мешкаєте у великому будинку у Тинному. Заробили на його будівництво працюючи міліціонером?

- Працюючи міліціонером я, мабуть, більше втратив ніж заробив. Мова не лише про доходи, а й елементарно про стан здоров’я. Тоді міліціонери ефективно працювали і ніхто не говорив про їхню корумпованість, упередженість і так далі. І здоров’я й сил на це витрачалось чимало. Я мешкаю в будинку, якому 20 років. Збудував його у 1993 році. Я є чорнобильцем, на початку 90-х переселенцям із ураженої на ЧАЕС катастрофою території держава виділяла кошти для зведення житла, а також безвідсоткові кредити для цього, чим я й скористався. Тоді мені пропонували отримати ще й квартиру, але я від неї відмовився, оскільки саме розпочав зведення будинку. Чесно кажучи, мені просто совість не дозволила.

- На чому їздить начальник управління ЖКГ міста?

- У нашій сім’ї є автомобіль Volkswagen Polo, як правило я ним кермую. А робоче авто начальника управління - Skoda Octavia. Обидні автівки випущені на початку 2000-х років.

- Розкажіть про свою сім’ю: чим займається дружина, діти…

- Дружину звуть Любов Феодосіївна. За освітою і за професією вона вчителька. Відпрацювала вчителькою початкових класів більше 25-ти років. Нині на пенсії. Маю трьох дітей. Двоє з них працюють у юридичній сфері, третій нині опановує цей фах на юридичному факультеті в одному з рівненських навчальних закладів. Також маю трьох улюблених внуків.

- Як відпочиває В’ячеслав Бережнюк? Як то кажуть, детальніше про хобі.

- І нинішнє, і попередні місця роботи надто багато часу для відпочинку не залишають. Водночас, час від часу намагаюся знайти можливість у першу чергу виїхати порибалити. Також люблю ліс, із задоволенням їжджу збирати гриби. Також люблю різні ігрові види спорту,  відвідую їх у якості вболівальника. І, звісно, найкращий відпочинок – просто побути зі своєю сім’єю. Хоча я вже усвідомив, що на новій посаді часу для цього матиму куди менше.  

Більше про В’ячеслава Бережнюка читайте в розділі ДОСЬЄ

Коментарі

Ще один хотюнчик стати міським головою. Скрізь тільки він...
ЗРОБИ ХОЧ ЩОСЬ! А ТОДІ ГОВОРИ...

Думаю, що за місяць-другий його інтерв'ю буде виглядати так - Це все до мене, немає коштів, таке законодавство, багато снігу, холодна зима,...немає часу.

Мої вітання! Знаю пана В'ячеслава особисто.. приємна, порядна і проста людина! Бажаю успіхів у подальшій діяльності.

2Ми знайомі давно. Ще з часів, коли він очолював «Рівнеоблводоканал». Працюючи в контролюючих органах доводилося доволі часто спілкуватися з ним по робочих моментах, оскільки нерідко виникали питання до комунальників, контролювати їхню діяльність." - ОСЬ ДЕ СОБАКА ЗАРИТА, ВЧАСНО ПРИКРИВ ЗАД ХОМКУ, - ОТРИМАЙ ПОСАДУ!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.