Юрій Вознюк: "В Україні при владі цинічна та високоорганізована мафія"

28 жовтня минулого року відбулись вибори до Верховної Ради України. 12 грудня новообраний парламент приступив до роботи. Вже рік Рівненщину у найвищому законодавчому органі представляють сім депутатів: Микола Сорока і Юрій Благодир (Партія Регіонів); Микола Кучерук, Юрій Вознюк та Валентин Королюк (ВО "Батьківщина"); Олег Осуховський (ВО "Свобода") та Віталій Чугунніков (УДАР). Що змінилось за цей рік? Які сподівання виправдались в обраних нами нардепів? Що чекає країну і Рівненщину в майбутньому? З цими та іншими питаннями ми звернулись до народних депутатів. Читайте на сайті "ВСЕ" інтерв'ю з народними обранцями Рівненщини. Ми пропонуємо вам інтерв'ю з народним депутатом, членом фракції "Батьківщина" Юрієм Вознюком.

З Юрієм Вознюком зконтактували без проблем, на інтерв'ю погодився відразу. Щоправда через зайнятість депутата виникла деяка затримка. Зрештою запитання скинули  нардепу на електронну пошту і невдовзі отримали відповіді.

Минув рік після парламентських виборів. Яким цей політичний рік видався для Вас?

– По-перше я потрапив в нову для себе сферу. Щоб ти не розпочинав  нове на своєму життєвому шляху, для того, щоб міцно стати на ноги та вникнути у суть справи потрібен деякий час. Найголовніше, які цілі ти ставиш перед собою  та яка твоя мета. Звичайно, в жовтні 2012 року я розраховував, що сформується більшість саме демократичних сил, в яку я з радістю увійду. Але після мого позитивного результату на виборах, прийшло розчарування – ми в опозиції у вищому законодавчому органі влади. Отже, буде важко реалізувати всі глобальні плани Об’єднаної опозиції та особисто мої локальні. Що ж стосується загальних вражень від перебування в парламенті, то скажу наступне.Перше - при владі, дійсно, цинічна та високоорганізована мафія.

Друге – хоч і опозиція набагато потужніша ніж в 6 скликанні,але, на мою думку, процеси її дій можна було б кардинально оптимізувати та зробити набагато ефективнішими, та для цього потрібна підтримка людей, а її апріорі не має. Чому? Дивіться пункт 3.

Третє -  журналіст для депутата набагато важливіший ніж сам виборець і тут вже питання до журналістів. Крім того, кожен з них працює на певну фінансову групу, яка в свою чергу фінансує ту чи іншу політичну силу. Що в корені не правильно та деформує уяву виборців про дійсну політичну картину в країні.

Пане Юрію, а  не траплялись моменти коли шкодували, що стали народним депутатом?

– Коли людина чітко розуміє, куди вона рухається, які цілі переслідує та які завдання перед собою ставить, а саме цих принципів я дотримуюсь, то відповідно дане питання для мене є не актуальним.

Чого вдалося досягти за цей рік роботи народним депутатом?

– Перш за все, якщо говорити про роботу народного депутата, а це є законотворчість, то мною вже подано 26 законопроектів та постанов. Для новачка, я вважаю, це пристойно. Законопроекти торкаються багатьох питань від соціальної до економічної сфер. Четверта частина з них вже розглянута в комітетах та підтримані. Одна ж постанова позитивно проголосована в залі пленарних засідань, це стосується святкування 900- річчя селища Клевань. Але навіть її внести в порядок денний коштувало титанічних зусиль. Одне слово - опозиція. Та скажу таке, півроку не виходило навіть пройти комітети та вдалось знайти потрібні слова,щоб рушити «віз» з місця. Тому надіюсь, що з остаточним прийняттям законопроектів в залі  також прийде час.

Крім законотворчої діяльності в мене є ще, звичайно, мій округ, де крім мене працює ціла гвардія моїх помічників. Як я і обіцяв у всіх районах округу працюють мої громадські приймальні, а саме в Рівному, Острозі, Корці та Гощі. Так ось тут безпосередньою роботою народного депутата не обійтись, ми тут і юристи, і психологи, і центр працевлаштування і соціальні працівники. Крім того, на моєму сайті працює он-лайн громадська приймальня та юридична консультація. Величезна кількість питань з якими звертаються громадяни, насправді можна вирішити без допомоги народного депутата. Але це за умови, якби в нашій державі всі дотримувалися б законодавства, а державні органи не розводили свавілля.

Звісно в одному абзаці всього не перерахувати. Успіхом є те, що попри діючу владну систему, вдається правовим шляхом допомагати, вирішувати питання і добиватися справедливості. Багато залежить від активності громад, які готові відстоювати, чи то школа, дитсадок, будинкові тарифи чи збереження навколишнього середовища. Насправді, про округ можу говорити довго і багато, там робота кипить).

Також працює Центр законодавчих ініціатив «Народна Рада України», фундатором якого я є. Це можливість для громадян не залишатися осторонь тих законодавчих процесів, що відбуваються в Україні, це громадянська позиція і нагода запропонувати власне бачення вітчизняного правового поля. На основі цього вже подані деякі законопроекти до Верховної Ради.

Тому, як бачите, на місці не стоїмо - працюємо.

А чого, не вдалося зробити, із того, що хотілось?

– В кожній справі, якщо людина щось робить, без помилок не обходиться. Я - не виняток.  Про складність виходу законопроектів на пленарні засідання я вже казав. Це те, з чим найважче. Крім того, на мої  з півтисяч звернень отримуємо багато банальних відписок, з якими так само  важко боротись і єдиного правильно рецепту поки я не маю.

Які враження від роботи у парламенті, як законодавчого органу влади? Чи побачили там те, чого очікували?

– Відповідь на це запитання можна знайти вище.

Читайте також: Рівненський нардеп Чугунніков: "Те що Кличко піде в президенти не було несподіванкою"

Валентин Королюк: "Статус народного депутата вважав більш вагомим"

Коментарі

Хеш...."тепер катигоричне ні"....ну зрозуміло ж...червоніти на відкритому інтервю є за що...і за кого....ціла міська Рада красавців-бютівців...

Обєктивно: не смішіть мене, була б воля у народу округу де він оберався був би імпічмент "губернатору"

Мажоритарник Гречаник, по селах округу ще та нардепіська гречка є.

його сер...ь не тільки тут а повсюди окрім його вознюк інфо і ви знаєте вважаю,що є за що, а точніше за ніщо (мається наувазі робота у раді)

"Заказуха" чи ні важко казати. А те, що депутатом зроблений "величезний" об'єм роботи - то це беззаперечно. Помічники, при підготовці матеріалу могли краще попрацювати для того, щоб хоч щось розповісти виборцям крім того, що все важко у звязку із тим, що це "опозиція".

)))) Якщо це плани на відповідному окрузі, то їх аж ніяк не можна назвати особистими. Нардеп є публічною особою, а тому і діяльність його як нардепа повинна бути для людей, а не для себе. Так що тут необхідно подумати і розібратись...)))

Пане Олексію, якщо депутати не хочуть з вами спілкуватися і уникають, то може справа не в них, а саме в вас?

Тут що проглядається погроза від нардепа?

"Слабак" - сприймаю як особисту образу. Перечитай все із самого початку). Не ображайся, але доведеться). До наступних зустрічей).

Ну олексій не погодився мабуть ціна питання була малою, і тепер один одному доказують тут які вони моднячі перци..краще щось для людей зробили б, або зустрілися і по чоловічі поговорили- то хоч людей порадували таким цирком.

Дозвольте поцікавитись, на який такий мозоль Олексій наступив Юрасику? Може, відмовив стати прес-секретарем. І таткові гроші не змогли купити прихильність журналіста?

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.