Любомир Левицький у Рівному: "Американські продюсери відкрили для себе Україну"

Відомий кліпмейкер, режисер першого українського триллера "Штольня" та нового фільму "Тіні незабутих предків" Любомир Левицький завітав до Рівного, аби показати глядачам свою останню кінороботу. Талановитий український режисер розповів про процес зйомок фільму, улюблений жанр кіно та український кінематограф.

Любомир Левицький, який за освітою є історико-археологом, є відомим кліпмейкером. Він знімав кліпи для Потапа, гурту "XS", Віталія Козловського та інших виконавців а також знімав рекламні ролики.

У 2008 році рекламний ролик Любомира Левицького, знятий для сухариків "Флінт", в головній ролі якого зіграв російський репер Серега, зайняв друге місце в номінації "Дебютна режисерська робота", обійшовши багато робіт українських, російських і білоруських режисерів. Також "25 каДР" визнав Любомира Левицького найкращим режисером-дебютантом телевізійних рекламних роликів в СНД. 

Поспілкувалася із відомим режисером і журналіст сайту "ВСЕ":

Розкажіть, будь ласка, скільки часу тривали зйомки фільму?

- Тривали 72 дні, але були паузи в часі. До того ж, повністю перезнімали фінальну сцену. Ми перезнімали її в павільйоні, коли була зима, а потрібно було грати ніби це літо. Це було нелегко. Загалом зйомки та монтаж тривали близько півтора року. 

Фільм знімали в Карпатах, а саме в Івано-Франківській області, Верховинському районі. Також знімали на заправці у місті Яремче, Чернівецькому університеті і у Києві в павільйонах.

Мене запрошували до Лос-Анжелесу, але я обрав шлях тут і хочу знімати міжнародне кіно в Україні.

Яку сцену було найважче знімати? Чи були сцени, які багато разів перезнімали?

- Фінальна сцена була досить важка та деякі екшн-сцени в Карпатах. Технічно погодні умови були неідеальні, тому доводилось чимось жертвувати і знаходити компроміси. Перезнімати кадри, щоб наблизитись до ідеального стану.

-  Відомо, що бюджет фільму склав один мільйон доларів. Якби було більше коштів, чи використали б більше спецефектів?

- Я думаю, що цей фільм отримав рівно своє. В нього б я не вкладав більше. У наступну частину вклав би більше тому, що там має бути глобальніша історія, яка відповідно потребуватиме розвитку і в технічному плані також.

Після того як Ви побачили готовий фільм на екрані кінотеатру, чи помітили якісь помилки, недопрацювання?

- Помилок багато. Я критично ставлюсь до своєї роботи і на екрані кінотеатру знаходжу масу помилок. Але я про них не хочу говорити, бо це глядачу непотрібно. Я знаю що є багато над чим працювати і на чому вчитися і є куди рости. Кожен день потрібно бути готовим до навчання.

-  За яким принципом Ви обирали акторів? Чи були актори, які потрапили у фільм без кастингу?

- До кастингу ми поставились серйозно. Була проблема, бо знімати молодіжне кіно в Україні – це одночасно потрібно розуміти, що ти будеш мати справу з молодими акторами, які ще не мають багато досвіду в кіно. Тому потрібно довіритися їхньому таланту. В процесі зйомок потрібно було давати їм практику. Ми зробили кастинги по всій Україні, по всіх великих містах. Близько 12 тисяч людей взяли участь. Також ми відкрили он-лайн кастинг - спільно з сайтом "Все ТВ" створили програму героїв фільму і декілька реплік цих героїв. Кожен мав змогу зняти себе і зачитати текст. Критерії були високими. Ми хотіли, щоб в акторі була і краса, і талант, і акторські здібності, і досвід. Вибрали кращих з кращих. Всі актори проходили кастинги, при чому дуже важкі, по декілька разів. Везунчиків чи "своїх" не було.

-  Дуже часто трапляється, коли режисери відходять від сценарію. Чи була у вас імпровізація під час зйомок?

- Велика помилка режисера – це відходити від сценарію. Ми цього не робили. Була людина, яка постійно слідкувала за кожною буквою і нагадувала про сценарій.

-  Чи плануєте знімати другу частину?

І така ідея є. Через місяць ми скажемо, чи будемо знімати її чи ні. Це якщо ми побачимо що кіно дійсно стало популярним. Нам сказали, що ми стали найкасовішим фільмом цього уікенду. Якщо ми будемо знімати продовження - це буде в три рази видовищнішим і пробуватимемо вразити ще більше.

-  Зйомка фільму - досить цікавий і непередбачуваний процес. Які траплялись казуси під час зйомок?

- Казусів було багато. Актор Богдан Юсипчук (у фільмі "Тіні" зіграв роль Артура, - прим.авт.), який регулярно бив акторів. Всі від нього тікали і казали: "ми не доживемо до кінця репетиції". Він то черевиком комусь в ніс попаде, то ще щось. З ним постійно були пов'язані казуси. Також великий можна сказати казус трапився із фінальною сценою. Для її зйомок ми побудували декорації, відняли відео, а коли переглянув результат - він мені не сподобався. Тож з відзнятого взяли лише сцену із поцілунком. А фінальну битву знімали в павільйоні. Таким чином втратили 30 тисяч доларів.

Коли знімали на території між Румунією і Україною сцену з проїздом вантажівки, з'явилась біла істота. Всі завмерли, а вона блискавично зникла. Пізніше старожили розказали, що в тих краях з'являються духи.

Який Ваш улюблений жанр?

- Мій улюблений жанр - це пригоди і містика. Однак найважливіше розказати правильно історію, а жанр – це те, що залежить від тренду.

Який фільм, на Вашу думку, з режисерської точки зору є найкращим?

- Найкраща робота, яка мене вразила - це "Список Шиндлера" з точки зору режисури. Фільм змусив мене задуматись і подивитись на режисуру по-іншому.

-  Яка формула успіху хорошого кіно?

- У кіно формули успіху немає. Її просто не існує. Кіно - це хімія, енергія. Якщо зібралась хороша енергія - вона штовхає до появи кіно. Якщо цієї енергії нема, то навіть хороші фільми провалюються в прокаті. Мені було дуже дивно, коли пригодницький фільм, який знімав дуже відомий режисер, просто провалився в прокаті і мені було дивно, як так сталось, бо фільм просто чудовий.

- На Вашу думку чого не вистачає українському кіно?

- Не вистачає хороших сценаріїв та сміливих людей. Багато хто вам буде розказувати, що не фінансують чи ще щось - неправда. Кіно - це великий ризик. Ми дуже ризикували, бо несли фінансову відповідальність і повинні були вірити до кінця. Віра - найголовніше.

Чи навчає чомусь фільм "Тіні незабутих предків", яка його мораль?

- Мораль фільму – боротьба з егоїзмом, потрібно боротися зі своїми страхами. Навчає підняти голову з мобільний телефонів і почати дивитись навколо себе і зрозуміти, що ти живеш в суспільстві серед людей.

З якими проблемами стикнулись під час зйомок "Тіней"? Що було найскладнішим?

- Проблеми були пов’язані з локацією, адже обрали гори для зйомок фільму. Найважче було – доставка обладнання, яке було дороге і його було багато.

Я хотів показати, яка Україна красива. Ми чудова нація і ми маємо все своє, тільки не вміємо це цінувати і показувати. Тому давайте цінувати своє.

- Чи зацікавились вашим фільм в інших країнах?

Голівуд завжди полює за новинками і я був здивований, коли під час зйомок мені прислали листа із відомого американського агенства. В листі було написано, що вони слідкують за нашим проектом і він дуже цікавий і що вони чекають фільм з українськими субтитрами. В цій агенції люди стоять чергами, щоб їх помітили. Ми зробили щось таке, що його помітили самі. До того вони думали що лісах живуть вампіри, ми їм розкрили історію про Мольфарів, тому це для них цікаво і вони готові робити римейки на цю тему. 

 

Читайте також:

Сексуальні фото акторок фільму "Тіні незабутих предків"

У Рівному презентували блокбастер у стилі Голівуду

 

Коментарі

Захоплює

Молодцы ребята, что снимают, продвигаются и не стоят на месте. А кто там может снять на телефон лучше, так чего же не снимаешь, снимай.
Что касается сценария, так я ничего не скажу, так как не видел ещё этого фильма, но пойду в кинотеатр обязательно, и может не столько ради того, что бы посмотреть фильм, который можно будет через некоторое время посмотреть в нете, сколько ради того, что бы поддержать украинский кинематограф!

Ой бл... По-перше - це вже другій аналог, так як "Штольня" була. Ясен пень, що арт-хаус щей український більше чим Говно, але якщо косити під Голівуд, то потрібно це робити вдало. Бондрчук в Росії щось там назнімав. теж УГ, але на порядок краще чим ця малахвя. Окай, хай пройде трохи часу і почуємо обективну оцінку більшості.

та не чізди, скільки можна знімати всякий уг для артхауз кіно? Цей фільм це перше кіно в такому роді і чесно кажучи це прорив. Так, це американщина, але голівудські фільми - це успішні фільми. Можна зняти, як москалі про бухло, бандитів, війну або максимум - хорошу комедію. А фільм Левицького перевернув фільмографію в СНД. Росія і близько подібного не зняла, з їхнім серйозним розвитком кіно та базою.
Тому респект, людей в кінотеатри пішло багато...

Параша. Дублювати український фільм українською мовою - УЖАС! Таке враження, що слухаєш голоси не з фільму. Сценарій - студентіки, де головний герой, як завжди дибілуватий ботан, серед друзів якого жартівник і так. далі. Хоча би своє придумали щось. На таку жопу і ще платити? Нє, не чув. Цей 1 млн. бакінов краще б мені віддав. я б на телефон зняв би краще.

Чесно Ви просто молодці. Це чи не мрія кожного українця мати кіно своє, рівне Довженковим фільмам за професійністю.
Аби показати велич українського духу і культури. Зробити свої крутечі мультфільми.
Україна як мале дитя без кіно не може добре становитися.
Успіху Вам.
І пропонуйте ідеї до влади, там багато людей які готові підтримувати наше.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.