Активіст Помаранчевої революції: "На Євромайдані формується новий тип рівнян"

Дев’ять років тому українці боролися з несправедливістю на Майдані під час Помаранчевої революції. Сьогодні тисячі людей знову зібрались на мітинг, тільки цього разу вони прагнуть європейської інтеграції України.

Для того аби пригадати як організовували Майдан під час Помаранчевої революції та яким чином організовують Євромайдан журналіст сайту "ВСЕ" поспілкувалась з одним із активних учасників Майдану рівнянином Сергієм Ковальчуком. Він розповів своє бачення ситуації, яка склалась в країні.

Сергій Ковальчук у 2004 році був головою обласної філії Української Студентської Спілки, співголовою коаліції молоді "Наша Україна" в Рівненській області, головою загальновузівського страйкому НУВГП, співкоординатором загальноміського студстрайкому. З 2006 року– архітектор.

Ви були активним учасником Помаранчевої революції. Як проводилась її організація у Рівному?

- Так сталося, що в той час я активно займався студентською правозахисною діяльністю, відповідно і влився активно в політичну діяльність. Вже були якісь напрацювання, була мережа по вузах активних студентів. Це зараз, кинув заклик в соціальних мережах і всі знають. А в той час без розгалуженої мережі це нереально було. Новини дізнавалися виключно з опозиційних газет та 5 каналу - єдиного каналу, який доносив правду. 

Не знаю чи взагалі готувався штаб до масового і мирного Майдану, тому що в Рівному, коли ми організовували страйк студентів на вівторок (в понеділок після виборів вже було зрозуміло, що їх фальсифікують), то ще у понеділок місцевий штаб фактично нам заборонив це робити. До цих пір не знаю чому, чи тому що вони злякалися, не знали що робити, чи в них інший сценарій був. Тому вівторковий майдан в Рівному став спонтанним (з погляду штабу) і студентським. 

Пригадую, коли в понеділок зрання, коли ще можна було чимось виїхати на Київ, перші сміливці прямо з виборчих дільниць їхали на Київ, то їх випроводжали як на війну. Це вже потім, через декілька днів їхали як на свято... автобусами... колонами... 

— Яким чином закликали людей на Майдан?

- А закликати людей і не треба було. Пішла хвиля.  Ющенко тоді асоціювався з Європою, з цивілізацією, саме мабуть тому всі так свій вибір вийшли відстоювати.

Як Ви оцінюєте Євромайдан?

- Теперішній Євромайдан... чесно-кажучи скептично ставлюсь до опозиції... бо теперішніх політики (депутати, партійні активісти) в мене не викликають якихось позитивних емоцій, зважаючи на те, що вони всі з 2004-го, і навіть ті, що ніби в опозиції, так само в органах влади на місцях зараз. Які ж вони опозиціонери? А частина мабуть рветься, теж хочуть приєднати. В 2004-му був чіткий поділ на "своїх" і" чужих". 

До людей, які виходять як ставлюся? Якась навіть гордість за них, коли чуєш, що там засвистали депутатів опозиціонерів, там не дозволили партійну символіку. Люди виходять самі, за переконання. Вони вже добре знають що таке Європа, що там також не все так добре (хто там навчається, хто працює, хто через друзів і інтернет)..., але вони усвідомлюють, що це все-таки краще. 

— Як на Вашу думку розвиватимуться події далі?

- Щодо прогнозу подій... Не знаю, я не політолог, не знаю чи підпишуть Угоду. Але те, що люди знову гуртуються, щоб відстоювати свій вибір - європейське майбутнє, це вже добре.

- Чи може перерости Євромайдан у Єврореволюцію?

- Навряд у революцію. Наш народ, як не крути - мирний народ, він не любить революцій, навіть не знаю, добре це чи погано. Але поступово, якщо нинішня влада не йтиме на поступки, якісь радикальні зміни будуть.

- На Вашу думку чи буде Євромайдан у Рівному довготривалим?

- Не знаю, будуть збиратися по вечорам, будуть обговорювати, дискутувати. В мене склалося враження, що формується якийсь новий тип соціально-активних людей, які не тільки хочуть виступати і захищати свої прагнення та ідеї, але й потім ці всі ідеї втілювати. А це вже, як на мене, ознака європейськості.

- Чи займаєтесь організацією Євромайдану в Рівному?

- Активно вже так ні, як колись. Але допомагаю чим можу. Наразі долучилився, як активний велосипедист і популяризатор велотранспорту в місті - їздив з іншими по місту в колоні з прапорами Євросоюзу і закликали людей на Євромайдан.

- Як ми бачимо, студенти у Рівному не надто активно долучаються до Євромайдану. На Вашу думку чим це зумовлено?

- Не знаю, не багато зараз зі студентами спілкуюся. Студенти завжди були активні, завжди мали купу енергії. Мабуть відволікли і дали можливість "випустити пар" кудись інде, аби не на соціальну активність.

- Чому зараз не берете участі в організації Євромайдану у Рівному?

- Часу вільного мало... та і потреби поки що такої не бачу, є там кому.  До Європи Рівне пробую наблизити через свої архітектурні проекти, через втілення ідеї влаштування велоінфраструктури, це ж ого-го як по-європейському.

Коментарі

Я би не вірив памаранчевому.... Завдяки таким як цей тіп, Україна уже просрала один раз свій шанс. Тепер Наша україни себе дискредитувала, як посіпаки Яника, і уділ таких недобитків - це робити песимістичні прогнози розвитку подій. ПНХ

Не знаю, не впевнений, не не не шось забагато "НЕ"
Чи був смисл робити це інтервю? Про що воно?
Проти чувака нічого не маю, але бесіда не змістовна якась

Ну ну...зісно ж..ляже він під ноги Беркуту!!! А як же!!!!! Для цього вони з радістю використають ейфорійні маси людей, які слухають їхній популізм на майданах!

Нацики так бояться России что готовы как один подбандерник сказал я подногами у беркута помру чем ТС. Скоро будите бояться всей Украины, недобитки.

Эти зибраня поддерживают президента так-как он тоже за ЕС. В,О, Свободе ТС смерть а КПУ теряет все надежды на ТС.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.