Полковник Захарченка: "У Рівному об’єктивно не вистачає патрульних міліціонерів"

Очільник Рівненського міського відділу міліції Руслан Мельник за вісім місяців на посаді дослужився до полковника міліції. Так вирішив міністр МВС Віталій Захарченко. До професійного свята новоспечений полковник дав інтерв’ю журналісту " 7 днів" Сергію Снісаренку.  У якому розповів про цьогорічні підсумки роботи міської міліції. 

 

– Руслане Олександровичу, от уже понад вісім місяців ви очолюєте міську міліцію Рівного. Розкажіть, що за цей час змінилося в міськвідділі?

– Думаю, що сподіватися на якісь видатні здобутки за цей відносно невеликий час не варто. Радує, що на адресу Рівненського міського відділу міліції надходять листи від рівнян зі щирими подяками за службу наших співробітників. Мешканці обласного центру дякують за швидке реагування на виклики та вчасно надану в скрутну хвилину допомогу.

– Скільки годин на добу вам доводиться тепер працювати? Як любите відпочивати? Чи вистачає часу на сім’ю, рідних, друзів?

– Режим роботи начальника Рівненського міського відділу залежить від оперативної обстановки в місті. Але щоб за останній час мій робочий день був менше ніж чотирнадцять годин, не пригадаю. Сім’я, друзі та родичі з розумінням ставляться до цього: служба є служба.

– Які особливі якості повинен мати працівник міліції? Чим ви керуєтеся, коли призначаєте людей на посади?

– У першу чергу я ціную професіоналізм. Зважаю на моральні якості підлеглих – чесність, порядність, відповідальність, людяність. Важливе значення надаю характеристиці працівників, яку дають прості люди: як цей міліціонер виконує службові обов’язки на своїй посаді.

– Як для правоохоронця, Рівне – спокійне чи проблемне місто? Від яких видів злочинності доводиться звільняти обласний центр?

– Криміногенна ситуація у нас переважно стабільна. Але почастішали випадки шахрайства. Рівнянам варто звернути увагу на це. Ошукують через інтернет або мобільні телефони. Один із «модних» способів шахрайства – вимагання грошей нібито на хабара.

Механіка обману базується на несподіваності. Зловмисники кажуть по телефону, що близька людина потрапила в лихо і, для того щоб її звільнити, потрібно заплатити гроші. Називають і значну суму коштів – таку, щоб налякати. Попереджають: гроші потрібно переказати на номер мобільного в найкоротший термін, і так, аби ніхто не знав. Довірливі люди під впливом емоцій відправляють гроші шахраям на рахунок, а ті їх переводять у готівку. А згодом виявляється, що це чистий обман: ніхто з близьких у халепу не потрапив.

– Скільки правоохоронців забезпечують правопорядок у Рівному? Їх вистачає?

– На охорону громадського порядку в місті зазвичай заступає від восьми до тринадцяти піших нарядів. Це від шістнадцяти до двадцяти шести працівників міліції. Щоденно разом із правоохоронцями заступають на чергування члени громадських формувань. Вони надають неоціненну допомогу в забезпеченні правопорядку в місті.

Вгадати, де в якийсь час не буде правоохоронців, злочинцям не вдасться: для міліцейських патрулів ми розробили 181 піший маршрут.

Співробітників патрульної служби міліції об’єктивно не вистачає, щоб збільшити щільність нарядів міліції у найбільш неспо­кійних місцях. Це – одна із сер­йозних причин не завжди ефективної роботи з упередження вуличної злочинності. За нормативами на тисячу-півтори населення має бути один співробітник патрульної служби. Тож нам потрібно на місто хоча б 166, а краще би всіх 249 працівників, адже на території Рівного мешкає 249 тисяч громадян.

– Витверезників у Рівному немає. Поясність, будь ласка, куди відвозять нетверезих порушників порядку?

– Коли міліціонери виявляють людину, яка порушує порядок у стані алкогольного сп’яніння, то доставляють її на медичне освідчення. Осіб у стані тяжкого алкогольного сп’яніння правоохоронці передають працівникам швидкої. Після надання медичної допомоги таких пацієнтів везуть до центральної міської лікарні, де для них є спеціально обладнані палати. Тут людина перебуває до повного витвереження, а вже після цього міліціонери складають адміністративний протокол.

– В яку пору доби найчастіше телефонують на місцеву лінію «102»? І скільки тривожних сигналів буває у Рівному за добу?

– Найбільша кількість телефонних дзвінків на «102» припадає на вечір – на період із двадцятої до двадцять четвертої години. У середньому за добу до міськ­відділу надходить від сімдесяти до ста тридцяти заяв та повідомлень.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.