Віталій Чугунніков: "У нас на Рівненщині вийшло те, що поки що не вдається в Україні"

Як стало відомо сайту «ВСЕ», вчора у Рівному завершились переговори щодо створення в області філії Всеукраїнського об’єднання «Майдан». Яке має на меті об’єднати опозиційні партії та громадських активістів. Ми звернулись за коментарем до народного депутата від УДАРу Віталія Чугуннікова, який разоом з нардепом від ВО «Батьківщиина» Миколою Кучеруком та депутатом облради від ВО «Свобода» Олексієм Бучинським представляють в новоствореній організацій партійну частину Майданну. Розмова з Віталієм Чугунніковим відбувалась по телефону, оскільки нардеп зараз знаходиться у Києві на Євромайдані.

 

Віталію Семеновичу, днями у Рівному було створено Координаційну раду Всеукраїнського об’єднання «Майдан». Як ви оцінюєте те що сталось?

– Як маленьку перемогу. Рівненщина, це мало не єдиний регіон, де вдалося домовитись політикам і громадським активістам, а не розсваритись. У більшості областей процес йде дуже важко, сторони часто не розуміють одне одного, не вистачає рівня довіри. А у нас вийшло. Дякуючи тому, що ми перш за все намагались почути одне одного.

Що було найважче у переговорах?

– Вести їх по телефону. Я вже багато днів знаходжусь в Києві. Тому в переговорному процесі по створенню ВО «Майдан» у Рівному довелось брати участь в телефонному режимі. А це дуже важко. Важко коли не бачиш очей співрозмовників. Та дякуючи мудрості партнерів по опозиції та терплячості громадських активістів з Євромайдану компроміс був знайдений. І вже підписаний перший протокол засідання зборів організації.

Які функції будуть у новоствореної організації?

– Час все розставить на свої місця. Зараз ми ставимо завдання об’єднати опозиційні партії і безпартійних громадських активістів під єдиною метою: ми маємо зберегти цілісність країни і забезпечити її європейський, демократичний розвиток. Як би комусь це не подобалось, але це ми можемо зробити тільки разом. Партійним – треба підтримка і розуміння громадськості, а громадські активісти не зможуть вистояти без допомогти партійних структур. Ми зараз потрібні одне одному.

Ситуація швидко змінюється і сьогодні перед нами стоять одні задачі, а завтра можуть постати зовсім інші. Ми маємо бути готові до цього. Цей підписаний документ, це своєрідний квиток на війну. Буде важко і буде небезпечно. Це вже мабуть всім зрозуміло з огляду на те, що відбувається навколо. А на війні плани вголос не розповідають і тримають в секреті від ворога. Ви ж маєте це розуміти.

Чи зможе таке об’єднання бути життєздатним, адже вже був Комітет опору диктатурі і ще інші подібні об’єднання?

– Все залежить тільки від нас. Кожен має розуміти просту річ, якщо ми сьогодні не будемо чути одне одного, не наступимо на горло власним амбіціям заради України. То завтра нам не буде чого ділини окрім кайданів і того, хто сидітиме біля віконця в автозаку. Ігри закінчились, далі все по серйозному і небезпечно. Коли вчора пізно увечері мені сказали, що перший протокол підписаний і досягнуто компромісу, я зітхнув з полегшенням. Значить у нас всіх є ще шанс побачити Україну нормальною європейською країною ще за нашого життя.

Коментарі

Кроме амбиций и троцкизма ничего за ними нет. Пусть что хочешь сотворяют - толку в этом не будет. Будущее - за справедливостью.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.