Тарас Пустовіт розповів про партійну квоту, проданий готель та боротьбу за посади на Рівненщині

Він майже десятиліття був міським головою одного з найбільших міст Рівненщини. З приходом Януковича опинився в опозиції та відчув, що таке тиск на бізнес і кримінальні справи. Після  перемоги революції він знову повертається у владні коридори. Але тепер Тарас Пустовіт керуватиме не Острогом, а займе кабінет заступника голови Рівненської облдержадміністрації. Він погодився дати інтерв'ю сайту "ВСЕ" і розповісти про минулі "плями" і майбутні плани.

 

Ви вже призначені на посаду заступника голови Рівненської ОДА чи маєте бути призначені?

– Маю бути призначений.

Чому саме Вам запропонували цю посаду? Хто запропонував? І чому погодилися?

– Правду казати? (посміхається – авт.)

Правду.

– Ну, ви знаєте, що, нажаль, існує квотний принцип і одна із посад у керівництві області була запропонована партії «Батьківщина». Ця посада передбачала виконання обов’язків по будівництву, архітектурі, ЖКГ, інфраструктурі та промисловості.

Я член «Батьківщини» з 2004 року. Двічі обирався міським головою Острога, а це місто обласного значення, тому й посада прирівнюється до голови РДА. Я державний службовець третього рангу, четвертої категорії. Серед наших кандидатів партія вирішила, що я можу виконати ці обов’язки на той період, на який буде треба. Бо всі ми розуміємо, що наближаються вибори президента і далі команда може помінятися.

На люстраційному комітеті були певні закидати у Ваш бік. Як думаєте чому, кому це вигідно?

– На люстраційному комітеті таких, щоб закидів особливо не було. Хочу сказати: якщо людина йде на публічну посаду, то вона розуміє, що її будуть «пропускати через сито», як то кажуть, «кожну кісточку перемивати». Я це сприймаю і так має бути. А ще сприймаю те, що не помиляється той, хто нічого не робить.

Ми всі маємо розуміти, якщо був при посаді майже 9 років, то могли бути десь, якісь помилки, упущення. Головне, поділити їх на дві категорії – зроблені свідомо для отримання користі, чи зроблені командою через просто незнання чи випадково. Це звісно не виправдовує, але… Тому, й кажу, що не помиляється той, хто нічого не робить. Це по-перше. А по-друге, треба відмовитися від такого ствердження, яке в нас є «міський голова – злодій». І все.

У нас як думають: «Ага, міський голова – значить землю крав, дерибанив». Ці речі чомусь загальноприйняті. Я людина, яка поважає себе і має своє власне достоїнство. Не хочу виправдовуватися, але якщо є питання, то я можу пояснити будь-яку ситуацію.

Один із закидів стосувався торгового центру, який, нібито, Вам належить в Острозі. Що це Ви, будучи міським головою, нібито…

– Значить, по торговому центру ситуація така… (задумується – авт.).

Взагалі люди діляться на успішних і не дуже успішних. Вважаю, що якщо ти чимось в житті займаєшся, то маєш досягнути успіху. Коли я служив в армії, то справлявся з поставленими завданнями, за це отримував звання, посади. Звільнився без пенсії, але це інша ситуація.

Коли почав займатися бізнесом, то поставив перед собою завдання – треба заробляти гроші, зміцнювати бізнес. Ну, це так названий, бізнес. Він не є таким великим – аптечний. Якщо сьогодні у нас п’ять точок торгових, то для мене це великий бізнес, а для когось – маленький.

Наша сім’я працювала над ним 18 років. Дружина у мене провізор, маємо власний бізнес. До речі, коли я побудував торговий дім, то вже не був міським головою. Пройшло близько року відтоді, як мої повноваження закінчились. Треба було щось робити далі і побудували торговий дім. І ніхто ж не питав, скільки у нас ще сьогодні кредитів і кому я скільки винен. Кредит великий, але він окупається на протязі трьох років з орендної плати.

Знаєте, я не розумію, чому може закид бути: «Ви побудували торговий центр». Скажіть, що я не так зробив? Чи я десь гроші вкрав, чи нечесно зробив?.. Всі документи є, по платежах, фірмах-підрядниках…

Коли будував, то представляв опозицію і знав, що я під контролем діючої влади. Будь-який крок, який я зроблю не так, буде дуже дорого коштувати.

Одне зі звинувачень у ваш бік стосується готелю «Вілія».

– За часів, коли я був міським головою Острога, був один із аукціонів проведений. Він досить важко дався, особливо потім. По цьому готелю «Вілія» була кримінальна справа. Зараз поясню ситуацію.

Повірте, якби було хоч одне порушення з мого б боку, мене б посадили. При Партії регіонів порушували чотири рази кримінальні провадження по різних питаннях. Але, дякувати Богу не змогли довести. Люди не дали фальшивих свідчень і в них нічого не вийшло.

Так от, яка ситуація склалася по «Вілії». Приходжу на посаду міського голови, є готель «Вілія». Дивлюся документи: є свідоцтво на право власності, виписане у 2000 році. Готель ледь зводив кінці з кінцями. Не буду казати, що він банкрутував - ні. Але у ньому потрібно було робити ремонт, бо він ще був совдеповський, запущений, меблі старі.

Почали думати, що робити. Є два шляхи: або вкладати міські гроші, яких не було, або продати його. І я вважаю, було б не правильно на той час вкладати міські гроші у готель. Він потім все одно став би бізнесом. А міські гроші потрібні на соціальну інфраструктуру – дороги, школи тощо. Тому було прийнято рішення продати готель.

На той час у мене був заступник Валерій Якович Олійник, який займався цим питанням. Так вийшло, що був прорахунок. Де було порушення? Комісія, яку я затвердив розпорядженням мала бути затверджена сесією. Я про це не знав, скажу відверто. І мій заступник не знав. Це й було фактично саме велике порушення.

На той час всі рішення сесії приймалися одноголосно, було розуміння депутатів. Тобто, якби це питання винесли на сесію і його потрібно було б затвердити, то повірте, його б затвердили. Аукціон був проведений, знайшли покупця і зацікавили його. І готель був проданий за майже півмільйона гривень. На той час долар був трохи більше чотирьох гривень. Це сто тисяч доларів. А квартира коштувала 5 тисяч доларів в Острозі. Це буквально через рік-два за готель готові були давати більші суми. Але на той момент не було таких можливостей.

Власник купив його відкрито з аукціону і звинувачувати мене в тому, що я мав власний інтерес у цьому, отримав хабар – це безпідставно. Людина купила готель з аукціону, які можуть бути проблеми? Тому це неприємний момент у моєму житті, адже по цьому було порушено кримінальне провадження, але його було закрито. А суд просто повернув готель у державну власність і визнав, що він не мав права бути в комунальній.

Я б ще хотів звернутися до дописувачів (коментаторів, - прим.ав.) вашого сайту. Коли вони пишуть дурні звинувачення потрібно принаймні старатися говорити правду. Не подавати інформацію викрученою, перекрученою, а часто брехливою. Ті, хто пишуть отакі речі, вони ж то знають правду, знають, як воно насправді.

Знаєте, у мене в дома взагалі катастрофа. Дружина постійно запитує: навіщо тобі це потрібно? Вона прочитала цю публікацію, каже, ти бач, що на тебе пишуть? Коли пишуть отакі речі, не можна всіх судити: якщо при владі – значить злодій, будував – значить вкрав… Вибачте, є різні люди. Я не кажу що всі чесні, але, щоб такі закиди робити треба принаймні мати якісь підстави. Якщо хтось по готелю сказав – у них були підстави це сказати. Дійсно був факт. Зараз готель повернули у державну власність і слава Богу. Прикро лише, що суму перекручують. Люди мають трошки думати, що пишуть. Сьогодні вони сказали неправду про когось, завтра про них можуть теж так сказати.

– Пане Тарасе, як Вам команда у якій доведеться працювати?

– Тут я не можу судити про людей, яких не знаю.

Але ж Ви, коли йдете на посаду і маєте оцінювати людей, з якими доведеться працювати. Хочете чи ні працювати у цій команді?

– Знаєте, я людина військова, тому вважаю, що працювати треба у будь-якій команді. Головне, щоб було бажання працювати.

Перші мої враження - люди, які формують нову команду хочуть працювати. Я задекларував своє бачення роботи в команді, це було сприйнято нормально і думаю, що спільними зусиллями ми крок за кроком зможемо працювати.

Буквально, з понеділка я приступатиму до роботи, хоча ще і не призначений. Але нічого не робити - теж не вихід. Потрібно зробити аналіз всіх підпорядкованих управлінь: яка ситуація, які проблеми, які завдання стоять. Так звану, люстрацію провести принаймні у своїй свідомості – хто може залишитися працювати, а хто ні.

До речі, вже двічі був на люстраційному комітеті і казав, що я не радикальний політик. І тому не буду приймати рішення, виходячи з точки зору, що людину просто треба звільнити тому що треба. Є люди, які будуть нести відповідальність за свої вчинки. Ті, хто порушив закон – за це відповість. Хто заслужив, він має понести відповідальність. Якщо це просто фахівець, людина, яка працювала і якісно виконувала суто технічні завдання, то чому її виганяти? Це моє бачення особисте.

Ви вже проводили якісь консультації з приводу того, кого з підпорядкованих Вам керівників звільните? Є хтось, кого Ви приведете з собою?

– Наскільки мені відомо, то начальники управлінь, департаментів понаписували заяви на звільнення. Але до цього ще питання не дійшло. Я сказав під час засідання люстраційного комітету, що допоки не буде їх рішення, то я заяви не напишу. Щоб не вийшло так, що напишу заяву, а потім люди вирішать, що я не підходжу. Не стоїть питання в посаді. Стоїть питання, щоб якось воно було все принаймні з громадою узгоджено.

Ви не переживаєте, що сьогоднішнє призначення може бути лише до президентських виборів?

– Я це знаю. Реально, думаю у першому турі під час президентських виборів ніхто не виграє. Другий тур буде десь 15 червня. Приблизно в кінці червня на початку липня новообраний президент прийматиме присягу. Тобто, на початку липня буде формуватися нова команда. Як на мене, так і має бути.

Разом з урядом і Президентом приходить нова команда. Я вважаю, що ця команда, яка починає працювати зараз – це команда перехідного періоду. Реально люди прийшли пропрацювати три-три з половиною місяці.

Вас не лякає те, що у Вас все одно полетять, так би мовити, яйця? Хто б зараз не взявся, він буде крайній.

(Cміючись – авт.) На когось мусять полетіти. Але є така річ, яка дуже багато коштує. По-перше, це довіра, по-друге – досвід. Повірте, таких людей, як я - у спокійний час, коли б все було добре, ніхто б на цю посаду не запропонував. Знайдуться кращі, хитріші… Я не хочу говорити, але знайдеться дуже багато кандидатів, коли буде все спокійно. А коли неспокійно, є проблеми, то немає боротьби за посаду. Кажуть: «Ну, іди».

Якби була можливість з кимось порадитися, будь з ким. Чию би пораду Ви хотіли почути?

(Задумується – авт.). Можливо батька. Я його втратив у 10 років. Він був дуже великий патріот, українець. Мені б зараз було дуже цікаво його думку почути.

Коментарі

В той час, коли наші кращі люди ллють кров на фронті, ця мерзота все-рівно бере хабарі. Мало вкрав, будучи мером, чи не може зупинитися? Таких треба не за хабар судити, а за зраду Батьківщині. І хай не думає, що якщо вдасться відкупитися, то він, чи ті, хто допоможуть піти від відповідальності, заживуть спокійно.
Для громадян-хабарників (і тих, яких ще не впіймали, стосується теж) є погана новина: ви марно думаєте, що повернуться старі часи і моліться, щоб вас покарали по закону, а не судом Лінча.

усе

В Рівному заступника голови ОДА спіймали на хабарі

http://www.kolona.net/v-rivnomu-zastupnika-golovi-oda-spijmali-na-xabari/

Головне, Пустовіт продавав готель з бомбосховищем, а директорм цього готелю і депутатом Острозької міської ради був... нинішній очільник ОДА Сергій Рибачок....а зараз Пустовіт до Рибачка заступником, все прозоро- винуваті партійні квоти))) А Саша Корнійчук по квоті якої партії буде проходити? Кривошеєв -треба було запитати у цього пана що там з пдв по продажу готелю, повернули в міський бюджет?

пустовіт будучи мером, дозволяв всякі карколомні забудови. прибудови , що привело до вигляду не європейського міста Острога, а совєцького совка.

Люди чого ви пристали до Тараса, ну продав готель, базар, розвалив меблеву, хлібозавод, шиноремонтний завод, а тепер треба ще й в області покерувати.

Люди! Подивіться які ціни були на квартири в 2007-08 роках, коли продали готель! Які 5 000? Як мінімум 25 000 (долар був 4,20), а готель продав за 420 тис. грн., під час девальвації, після долар був вже 8,0 грн.,. тобто 52 000. От "справжній" керівник, все повалив на заступника!

Магазин чи туалет?

Шикер та Ундір точно дурні, замість того щоб вмовляти підприємців облаштовувати зупинки, дитячі майданчики та тротуари краще б взяли грошима та побудували магазин в центрі міста!!!

Завжди, постійно, стабільно і вигідно продавався тим, хто при владі. Програв поспіль двічі вибори міського голови і допомагав обиратися до обласної ради представникам "ригівської" більшості. Побігав по партіях, натирив земельки, став "будівельником". А взагалі - чмолик...

Помилочка. Завжди, постійно, стабільно і вигідно продавався тим, хто при владі. Програв поспіль двічі вибори міського голови і допомагав обиратися до обласної ради представникам "ригівської" більшості. Побігав по партіях, натирив земельки, став "будівельником". А взагалі - чмолик...

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.