Керівник «Правого сектору» Рівненщини Роман Коваль: «Вояки УПА теж були бандитами»

З часу своєї появи на Рівненщині «Правий сектор почав обростати міфами і легендами. Хтось захоплюється «правими», інші -  до них ставиться з пересторогою, вважаючи бандидатами, треті – називають сучасними партизанами… Чим живе «Правий сектор» Рівненщини зараз, де і для чого задіяні його підрозділи, що пов’язує «правих» з криміналітетом,  куди ділась зброя, яку вони забрали у Рівному, де беруть кошти на своє функціонування та чи будуть вони партизанити у випадку збройної агресії Росії. Ці та інші таємниці із життя «червоно-чорних» журналісту сайту «ВСЕ» відкрив керівник «Правого сектору» в Рівненській області Роман Коваль.

 

«Правий сектор» фінансують підприємці та небайдужі»

- Після смерті лідера Західно-українського «Правого сектору» Олександра Музичка було багато розмов про розкол «правих» Рівненщини, зокрема, це пов’язують з виключенням із організації Ярослава Гранітного. Власне, що відбувається в організації зараз, як вона функціонує і з чим пов'язаний вихід із «Правого сектору» Гранітного?

- До смерті Олександра Музичка я очолював політичне крило «Правого сектора» на Рівненщині. Коли ж Сашка вбили, то постало питання, хто візьме на себе відповідальність за організацію. Я з Дмитром Ярошем (керівником «Правого сектора» в Україні – примітка авт.) знайомий давно, ось він запропонував мені очолити структуру на Рівненщині, що і сталося. Зараз «Правий сектор» нормально функціонує,  здатний приступати до політичної боротьби, а також до захисту Батьківщини. Адже ті речі, які зараз відбуваються в Україні не можуть залишатися без реакції. А вихід Гранітного з «Правого сектора» фактично ініційований ним самим. Гранітного виключили за порушення дисципліни, знищення  нашої бази даних. Питання про виключення Ярослава вирішувалося в Києві у присутності всього керівництва «Правого сектора» області. В мене немає ніяких образ ані на нього, ні на тих людей, які вийшли з лав Правого сектора разом з ним.

- А скільки людей вийшло з «Правого сектору» разом з Ярославом Гранітним?

- Напевне, до 10 осіб, точно важко сказати. «Правий сектор» від цього нічого не втратив, адже щодня приходить чимало охочих приєднатися до наших лав. 

- Власне, після виходу Гранітного з лав «Правого сектору» почалося багато різних розмов, пліток. Що там за історія з 100 тисячами доларів, які, начебто, передав Олександр Музичко організації? Чи були ці гроші, куди зникли?

- Чесно скажу, я не знаю звідки виникли розмови про 100 тисяч доларів. Я Ярославу казав, якщо ти знаєш, що були ці гроші і вони зникли, то розберіться самі і не втягуйте мене у цю історію. Адже я про гроші з Сашком ніколи не говорив і нічого про це не знаю.  До лав «Правого сектору» входить чимало підприємців, які нам допомагають, та й окрім них є люди, які готові це робити. Наприклад, військову форму для хлопців купував Віктор Матчук. Ми дуже вдячні всім людям, які нас підтримують. 

«Відкатів» нам ніхто не давав, хоча ми б не відмовилися від допомоги»

- У «Правого сектору» було помічено під час революції чимало авто. Що це за автомобілі, чиї вони і на яких авто Ви їздите зараз?

- Особисто я не маю власного авто. Зараз я їжджу на червоному «БМВ» нашого товариша. Під час революції деякі фірми надавали Сашку Музичку свої авто для пересування. Але їх ніхто не забирав, як зараз кажуть, а добровільно давали. Після революції ми їх повернули. 

- Під час революції, коли громада зайшла у будівлю Рівненської ОДА, були закиди, що «Правому сектору» давали «відкати», щоб не чіпали регіоналів, зокрема,  Юхименка, Берташа і не розгромили адмінбудівлю. Чи дійсно це так?

- Земля повниться слухами. Якби тоді Берташ, Юхименко були готові якось нам допомогти, то нехай би це зробили, ми б не відмовилися. Але на жаль, до нас ніхто не підходив (посміхається – авт.) Знаєте, зараз буде виникати багато легенд. Наприклад, вже чув, що за те, що «кришую» бурштин, я заробив 12 мільйонів, от мені дивно, куди їх можна витратити? 

«Вояки УПА теж були бандитами»

- Росія використовує Правий сектор для інформаційної війни проти України. Чи не вважаєте Ви, що своїми діями «праві» дають для цього підстави?

- Я наведу дуже простий приклад – вояків УПА, які боролися проти радянської армії, теж були бандитами. А вони у той час боролися за незалежність української держави. Тоді комуністичний режим запускав різного роду «страшилки», що вояки УПА вбивці і тому подібне. Зараз – точно така ж ситуація. 

- Торкнувшись теми бандитів, не можу не запитати: зараз «Правому сектору» часто «закидають» зв’язки з криміналітетом, навіть кажуть, що деякі члени організації теж мають кримінальну біографію… То, що зараз пов’язує рівненських «правих» з бандитами і чи є вони в складі організації?

- У «Правого сектора» немає ніяких зв’язків і стосунків з криміналітетом. Щодо того, що до нас входять люди, які задіяні у якихось кримінальних структурах, то у мене немає такої інформації. Якщо у когось є такі дані, то нехай прийдуть до мене і скажуть про це. Чесно скажу, в такому випадку з цими людьми ми не будемо панькатися, вони просто будуть виключені з структури і більше з ними не матимемо ніяких зв’язків. А звинувачувати без доказів не коректно і не доцільно.

- А чому представники Правого сектору під час революції зустрічалися з деякими, так званими, кримінальними авторитетами? Які стосунки Вас пов’язували? 

- Тоді ми вели перемовини з криміналітетом, щоб стримати насилля. Для мене найкращий варіант – це сісти за стіл переговорів і вирішити всі питання, що і було зроблено. Не стрільбою, не вбивством, адже це ні до чого хорошого не приведе. Злість породжує злість. 

«У Київ передавали зброю, яку забрали у Рівному»

- Раніше «Правий сектор» відкрито носив зброю. Чи носять «праві» зброю зараз і, як її застосовують?

- Вся зброя, яка належить «Правому сектору» офіційно зареєстрована і без дозволу керівництва її ніхто не застосовує. Щодо її застосування, то можу сказати, що жодного разу, зброя, яка належить нам не використовувалася. Але проти нас зброя була використана, коли застрелили Сашка Музичка.  

- Була інформація, що в пік протистоянь у Києві на вулицях Інституцькій – Грушевського, рівненський «Правий сектор» надавав зброю людям, які там протистояли озброєним силовикам. Звідки Ви взяли цю зброю?

- Під час подій Майдану, рівненський «Правий сектор» багато в чому допомагав Києву, зокрема, людьми. А, коли постало питання про розгін Майдану 18-20 лютого, тоді ми надали зброю, яку забрали у Рівному, людям, які протистояли озброєним силовикам на Майдані.  Власне тоді ця зброя врятувала життя багатьох наших хлопців. 

«Силовий блок «правих» готується до партизанської війни»

- В одному з коментарів Ви зазначали, що «Правий сектор» – це напіввійськова організація. Що саме Ви мали на увазі?

- У нас є політичне і силове крило. Хлопці, які входять до силового блоку ходять у військовій формі, проходять відповідну підготовку, у них жорсткіша дисципліна. Зараз дехто з наших хлопців охороняє військову техніку в Рокитнівському районі. 

- Під час Майдану «Правий сектор» завжди був в епіцентрі подій, а чим займаються рівненські «праві» зараз?

- Ми постійно готуємо різні заходи, забезпечуємо охорону громадського порядку на них, беремо участь у різноманітних акціях, також наші хлопці задіяні у «гарячих точках». Наприклад, зараз частина наших людей перебуває на півночі Полісся, де разом з прикордонниками проходять підготовку, у нас є відповідна домовленість. Також вони разом патрулюють українські кордони. Окрім того, частина силового блоку рівненського «Правого сектора» перебуває у Міжгір’ї, де охороняє територію. Ще один підрозділ наразі знаходиться на сході України. Разом це батальйон - близько 500 людей. Також наші хлопці проходять фізичну та військову підготовку. Адже якщо почнуться бойові дії Росії проти України, щоб ми могли протистояти агресії окупанта, вміли займатися диверсійною роботою в тилу ворога, тобто, вести партизанську війну. 

- А, де відбуваються тренування?

- У нас є три свої бази, де проходять тренування. Дві з них знаходяться на півночі області, одна – у Рівненському районі. На цих базах є все необхідне, щоб хлопці могли там перебувати, навчатися. 

«Рівненські «праві» на Сході протидіють сепаратистам»

- Ви зазначали, що ваші люди перебувають на Сході. Чим займається там рівненський «Правий сектор»?

- На Сході наші хлопці задіяні для охорони кордону, а також вони діють проти провокацій проросійськоналаштованих сепаратистів. 

- Скільки людей зараз входить до лав «Правого сектору» Рівненщини?

- Це кілька тисяч осіб, серед них чоловіки і жінки різного віку від 18 років. У нас немає обмежень. У силовий блок ми намагаємося брати більш молодих людей від 18 і до 35-40 років. Хоча є і старші, якщо їх фізична підготовка відповідає вимогам. До політичного блоку входять люди різного віку. 

- У «Правому секторі» помітно чимало жінок. Чим вони займаються, чи входять вони до силового блоку?

- Жінки займаються більш політичною роботою, також серед них є санінструктори. Хоча жінки і дуже рвуться у бій, але ми їх бережемо. 

«Комуністична ідеологія в Україні має бути заборонина»

- «Правий сектор» самостійно розпочав своєрідну боротьбу з комуністами та регіоналами, яка не регулюється нормами чинного законодавства. Чи не боїтеся Ви притягнення до відповідальності за це? 

- Звичайно, нам потрібно йти за прикладом тих країн, які пройшли через подібні речі і вносити зміни до законодавства, щоб нічого не порушувати. Наприклад, у Чехії була заборона на державному рівні комуністичної ідеології. У нас поки що цього немає. Якщо зло не знищено у зародку, воно починає нахабніти, що і відбувається. Адже сепаратисти у східних та південних областях разом з російськими прапорами вивішують прапори КПУ. Можливо, про це варто задуматися. Давайте говорити відверто, зараз Україна перебуває у стані війни з Росією і саме комуністична партія є тією п’ятою колоною, яка підтримує Російську Федерацію. Те, що зараз відбувається між Росією і Україною, нагадує Хорватсько-Серпську війну. Хорвати своєю мужністю і патріотизмом відстояли державу та вигнали сербського окупанта. Росію це теж чекає. Вони надіються на свої великі сили, багаточисельну армію, але разом з тим, всі розуміють, що Росія є загарбником. Тому я вважаю, що комуністична ідеологія має бути заборонена як антиукраїнська і така, що веде до розвитку сепаратизму в Україні. 

- Ви казали, що блокуватимете роботу АЗС, які не знизять ціни на пальне. Яким чином це відбуватиметься і знову таки, як же ш закон?

- Після подій революції, я вже нічого не боюся. Стосовно блокування роботи АЗС, то це буде мирна акція протесту. Ми плануємо передати керівникам заправок міста заяви з проханням знизити вартість пального до попереднього рівня. 

- А, як же той факт, що зараз дорожче закуповують пальне?

- Ми дуже добре розуміємо, що зараз Росія підняла ціну на нафто. Але в цей час світова ціна на нафту впала. Тому заправки можуть закуповувати пальне не в Росії, а в ЄС.

«Правий сектор не пустить Щирука у крісло головного міліціонера»

- Зараз у Рівному продовжуються перипетії навколо посади начальника УМВС області. «Правий сектор» неодноразово заявляв, що не пропустить Миколу Щирука на цю посаду. Чим обумовлена така категоричність?

- Микола Щирук хотів пройти на посаду в обхід всіх – люстраційного комітету, громадських організацій, журналістів… Він грубо і не коректно себе повів по відношенню до громадськості. Я думаю, що керівництво МВС це має зрозуміти і відмовитися від призначення його на цю посаду. Тим більше, що заступник міністра Сергій Чеботар під час свого приїзду в Рівне запевняв, що кандидатуру начальника УМВС в Рівненській області погоджуватимуть з громадськістю. Що відбувається зараз – нам «пхають» Щирука, якого не сприймає громадськість, а він іде проти всіх. Можливо, Щирук і дійсно заплатив 2,5 мільйони, як писали ЗМІ, щоб потрапити на посаду, інакше чим це можна пояснити. 

- А, кого «Правий сектор» готовий підтримати на посаді начальника УМВС Рівненщини?

- Зараз ми вже готові підтримати будь-якого достойного кандидата, щоб не будоражити ситуації. Якщо ж призначать Щирука, то ми готові блокувати управління УМВС. Також у нас є працівники УМВС з Івано-Франківської області, які готові привезти документи щодо його порушень. Я думаю, що коли їх покладуть на стіл Щируку, він сам піде з цієї посади.

«Праві» йтимуть до органів влади усіх рівнів»

- Зараз лідер Правого сектору Дмитро Ярош йде у президенти. А чи будуть представники партії балотуватися до Верховної Ради, в органи місцевого самоврядування?

- Однозначно, що ми, як політична структура будемо іти в органи влади усіх рівнів. І саме це, напевне, зараз не подобається багатьом представникам різних політичних партій. Адже ми входимо у політичну боротьбу і певною мірою починаємо витісняти ці маргінальні партії. А найбільше їх вражає те, що інші політичні структури для своєї «розкрути» витратили мільярди, в той час, як «Правий сектор» за три місяці зайняв свою нішу в українському політикумі. Певною мірою це сталося завдяки тим змінам, що відбулися в Україні. «Правий сектор» народився на Майдані і продовжує зараз відстоювати те, за що боровся Майдан. Зокрема, проведення люстрації, докорінна зміна влади, зміна системи влади, притягнення до кримінальної відповідальності тих, хто чинив злочини проти українського народу. В першу чергу, це заборона комуністичної ідеології та Партії регіонів. На жаль, напевне, саме через це ми і не подобаємося. Адже зараз всі депутати собі спокійно працюють разом з комуністами та регіоналами у Верховній Раді. А ми вважаємо, що ті люди, які під час подій Майдану чинили злочини проти українців, тобто Партія Регіонів, мають бути покараними, а їх структура – розпущена.  

- А до яких органів влади балотуватиметеся особисто Ви?

- Я вважаю, що до влади потрібно привести законотворців, які б могли внести зміни саме на законодавчому рівні. Тому, якщо будуть вибори до Верховної Ради, я балотуватимуся у народні депутати. Думаю, що певна група нових людей саме на цих виборах може потрапити до ВР і саме це багатьох діючих нардепів лякає, бо доведеться поступитися своїм місцем. 

- Як Ви, лікар за освітою потрапили у «Правий сектор»?

- Я в націоналістичних рухах ще з 90-их років, з часу проголошення незалежності України. До складу «Правого сектору» ввійшов з часу його виникнення, тобто в січні цього року. Ідеологія «Правого сектору» мені близька. Також у мене тісні дружні стосунки з Дмитром Ярошем, ми знайомі ще з 90-их років. Часто зустрічалися на Рівненщині, Тернопільщині. 

- А, як Ви познайомилися з Дмитром Ярошем?

- Він входив до ВО «Тризуб», організованого Славою Стецько. Ми з нею земляки. У 1994 році ми познайомилися на одному із відкриттів пам’ятників. Він тоді був зовсім молодим хлопцем. З того часу й дружимо. 

Коментарі

козломордим глистам, тут,як медом намазано...смердять і гадять..

До вас звертаюся, завзятi брехуни. Такi "шляхетнi" пани! Батьки мабуть в обкомах прцювали при совiтах, або в виконкомах чи ще десь, бо писок у кожного з вас, як у доброi свинюки. Це вже генетичне. Як послухати вас, i головне вчасно вимкнути мозок, то навiть сльоза по щоцi пробiжить. А як тiльки схаменешся, то й бачиш, що вишиватник бреше як собака i не соромиться, а навiть пишається тим.
Так от, щодо оун, упа та iншого стерва. Двiйочникам, дебiлам та тим, хто народився вiд схрещування повiї з нариком, вашi байки саме те, що треба. Але менi, на приклад, довелося зустрiчати i слухати спогади людей, хто один одному казали: "А ти пам’ятаєш?...." I це було не на зборах, не перед телебаченням, а в 70-х, коли нi руху, нi правого суктору та iн. i близько не було, мало кого цi розповiдi могли зацiкавити взагалi, крiм тих, хто приймав участь в подiях. Тобто тих, хто бандерiвську погань знищував i в схронах, i так, скрiзь де бачив до останнього. От i виходить, що нiякий там червонiй, чи ярош, чи коваль, брехнею не переб’є правду.
I не думайте, що брехнею ви вже правду убили. Ще багато хто в Украiнi пам’ятає, що бандера був кiшкодав-недороблений, що шухевич був зрадник-сраколиз нiмецький, а всi боiвки були як скаженнi вовкулаки. I скаженiли вони тим бiльше, чим бiльше боялися, що червона армIя передушить iх як смердючих щурiв. Тодi вiд злостi та жаху вони й рiзали, палили, рубали безвинних людей. Але серед них були i тi, хто вчасно бiг в НКВД, доводив, що любить радянську владу, щоб довести, здавав колег i вiдсидiвши, а дехто, хто добре стукав, то й вiдразу повертався до дому. От вони як героi-ветерани зараз i крокують. Вам самим не смiшно? Чи ви справдi такi опецькуватi, що вам i зараз не вiдомо, що особливо в 47-48 роках полонений бандерiвець жив поки солдат НКВД патрон в патронник заганяв. I якщо бандерлог встигав щось цiкаве сказати, тодi на допит, в особий вiддiл, а коли нi, то одержував ще одну дiрку в габузинi. От славетних аетеранiв ви назбирали на чолi з ющенком-кгб-iстом.
чи друге щось вилизували нIмцям сраки, котрв безвиннiй кровi як свинi в гiвнi, а на сьогоднi вже згнили в безчестi.

А чого ж коваль не хвастаэться тим як на початку революції їздив по підприємствах віджимаючи гроші, чого не розкаже звідки взялися машини, в тому числі на якій їздив Музидло (Міцубісі Л200), а я розкажу - віджали у інсеко. Хай розкаже як хотіли віджати у власника Чайки гроші, але трошкі не розрахували, і обісралися.
Так то він про себе розказує як про героя, а насправді чмо, яке без своїх пацанків які ходять слідом, боїться вийти з хати

Дай Бог здоров'я всім нашим людям-козакам, які захищають віру, добро, правду і свободу, а також комунальне народовладдя під всіма гаслами і прапорами, грішним але вільним по волі Божій, а не царській чи панській! Ганьба іродам і душогубам, хто б вони не були! Слава вільній Україні і святій Русі!

Роман Коваль зараз їздить на Патріоті перших років випуску... не думаю, що мільйонер їздив би на такій машині

В Рівному знову функціонують гральні автомати, які кришують мусори. Чому пане Коваль чиновники від медицини обросли мільйонами доларів (Кучерук, Єнікеєва,Лічнер та інші., а ви нічого не робите. Можливо не бажеєте робити.

Говорити можна багато. Я попробував діяти, думав не тріпачі. Пішов на зустріч в Народний дім, вислухали досить уважно. Все, приїхали. Якщо в вас багато спеціалістів з лісового госпдарства, які знають і можуть щось зробити то я не по адресу.

коваль типовий брехливий пес як . Діячі всрані. Допечі всрані це типово . Обліпились гопотою і засрали так Народний дім що сморід по всій вулиці. А окремі члени правого сектору Рівного ще й наблювали на сходах.Свині! p.s.за вст револьцію не загинув жоден член правого сектору. А коли людей розстрілюваои Ярош у Янека в кабінеті бабло брав.

В Покровському соборі на поминальній службі по Сашку Музичку був "штрейкбрехер" Гранітний і купка побратимів. Цікаво, а де в цей час був пан Роман з керівництвом та решта побратимів?

якщо здається,то моя бабця радила хреститься:)а ти,прям Гіркін з Словянська..па адной пГастой пГічінє,просто фіхдішь,як то стрєлок:))

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.