Очільник Сарненщини Сергій Євтушок про стрілянину, «бойову готовність» та бурштин

Впродовж останніх днів північний куточок Рівненської області – Сарненщина опиналася в центрі уваги. Причиною цього став сонячний камінь, а точніше боротьба за виручку від його видобутку. Як розвивалася бурштинова війна 9 травня у Сарненському районі, яка ситуація в «гарячій точці» зараз, чи готова Сарненщина повторно прийняти бойовиків та прогнози, що буде далі. Про це та інше в інтерв’ю сайту «ВСЕ» розповів голова Сарненської райдержадміністрації Сергій Євтушок. 

 

- Тоді, 9 травня Ви виїжджали на місце стрілянини. Яка там була атмосфера?

- Атмосфера була досить напружена і потрібно було знижати градус. В урочищі залишалося чимало людей. Тому я разом із деякими своїми колегами вийшли до них і попросили у них дати можливість працювати міліції. Також ми пообіцяли, що винні у стрілянині будуть покарані. А зараз ми бачимо, що одного з учасників стрілянини суд може випустити під заставу. То про які гарантії від мене можна говорити? 

- Чи не думаєте Ви, що власне цей факт може спровокувати нову хвилю обурення людей? Як тоді бути?

- Зараз напруга в суспільстві в цілому, та на Сарненщині зокрема – величезна. Тому однієї якоїсь іскорки може вистачити для нових хвиль обурення тощо. Я розумію, що це може бути і готовий постійно йти до людей, допомагати їм та заспокоювати. Адже я займався своєю справою до цього, жодними схемами не займався і не переймався, тому мені немає чого боятися. 

- Вчора, на сесії райради у бік керівництва району прозвучали закиди від одного з депутатів Миколи Добридника, що немає співпраці між владою, правоохоронцями та громадськістю. Тому з огляду на ситуацію, що склалася у районі його керівництво має звільнитися. Що Ви думаєте з цього приводу?

- Цей депутат обирався до райради саме по цьому округу, по селищу Клесів, де відбувалися події. Якби він хоч раз туди приїхав, то б почув оцінку своєї роботи. Наприклад, той факт, щоб передати землю «Укрбурштину» під видобуток бурштину люди сприймають досить негативно. Він мав би чути думку своїх виборців, а не коментувати у сесійній залі зовсім протилежні речі. 

Щодо співпраці між громадськістю, правоохоронцями та владою, то не можна сказати, що її немає, просто хотілося б, щоб у цей період хотілося б кращої комунікації.

- А, яка комунікація між правоохоронцями та громадою вже налагоджена? Що вже діє на території Сарненського району і, чого не вистачає?

- Звичайно, хотілося б кращої комунікації між керівництвом району та правоохоронними органами. Наприклад, про події 9 травня я дізнався по завершенню мітингу, коли це вже відбулося. Адже до цього нам вдавалося контролювати ситуацію в районі. 

- А чи поїдуть депутати пікетувати до Верховної Ради якщо закон таки не буде прийнято?

Я думаю, що буде зрушення цього питання. Адже те, що сталося 9 травня, думаю, показало нашим чиновникам, що вже потрібно приймати закон «Про бурштин». Однак, вважаю, що якщо цей закон не буде прийнятий депутати поїдуть пікетувати не лише до Верховної Ради. Також ми направимо наше звернення до Рокитнівського, Дубровицького, Володимирецького, Березнівського районів з проханням об’єднати зусилля і підготувати свої звернення до ВР та кабінету міністрів України.

- Яка ситуація на Сарненщині зараз?

- Зараз у нас є низка напрацювань, спрямованих на забезпечення стабільної ситуації у районі. Зокрема, створюються різноманітні громадські варти, у вечірній та нічний час правоохоронці спільно з громадськістю патрулюють проблемні території. Думаю, такі патрулювання діятимуть, допоки не буде прийнятий закон «Про бурштин». При потребі ми також встановимо блокпости, якщо будуть певні застереження і тенденція приїзду бойовиків на територію Сарненщини зберігатиметься.

- На Вашу думку, чи готова Сарненщина зараз протидіяти таким подіям, як відбулися 9 травня?

- Зараз ми цим займаємося, адже не зважаючи на те, що мешканці Сарненщині порушують закон, видобуваючи бурштин, ми маємо їх захистити та охороняти від випадків, коли приїжджають і стріляють. Також, з огляду на те, що люди бояться відкрито говорити по питаннях бурштину, ми хочемо відкрити гарячу лінію, на яку кожен зможе повідомити будь-яку інформацію щодо цього. Окрім того, ми гарантуватимемо людям їх захист у разі чого. 

Коментарі

Пельмень, не гони беса и не морозся, а если труханул - верни бабло

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.