Семенюк розповів про зв`язки з Сашком Білим, маршрутний бізнес та хабарі в ДАІ Рівненщини

Постать головного ДАІшника Рівненщини Олександра Семенюка останнім часом привертає чимало уваги. Його пов’язували з маршрутним бізнесом, приписували дружбу з місцевими бандитами та чималі статки. Що з того правда, а, що ні начальник відділу державтоінспекції в Рівненській області Олександр Семенюк розповів у відвертому інтерв’ю журналісту сайту «ВСЕ».

 

Розмова з Олександром Семенюком розпочалася з того, що він пообіцяв відповісти на будь-які запитання.  Відтак, поговорили про «відкати» Олександру Музичку, маршрутний бізнес, люстрацію, статки, роботу ДАІшників та інше. 

«З Олександром Музичком ми жили по сусідству»

- 29 травня Вас, як керівника ДАІ області, запросили пройти люстрацію. Чому Ви не прийшли на засідання люстраційного комітету в Рівненській області та як ставитеся до такої громадської ініціативи?

- Якщо чесно, то мене пізно запросили на засідання люстраційного комітету і на той час в мене вже було заплановано поїздку в Сарненський район. Адже ви знаєте, яка зараз там ситуація. Вчора люди знову перекрили трасу Київ-Варшава. Тому я виїжджав на місце, ми зробили об’їзд цієї дороги через Луцьк. Також провів там кущову нараду. Щодо люстрації, то я її не боюся, бо не маю, що приховувати. Я працюю у ДАІ вже 25 років і про мене всі все знають. Та я не розумію, для чого мене люструвати. Тим більше, що зараз будуть зміни в ДАІ та, напевне,  призначать нового керівника. Але в мене питання: а люстратори хто? Хто і, за яким принципом обирав тих людей, що входять до люстраційного комітету та давав їм повноваження люструвати інших?

- Під час революції була інформація, що Ви заплатили Олександру Музичку, начебто, дали благодійний внесок на розвиток Майдану, щоб Вас не чіпали. Що Ви можете про це сказати?

- Я з цього приводу вже давав пояснення у Генеральній прокуратурі в Києві, на комітеті Верховної Ради України і казав, що ніколи ніяких грошей Музичку не давав. Олександра Музичка я знав з 1988 року. Ми разом працювали на рівненському льонокомбінаті, жили по сусідству в Бармаках. Але ніяких благодійних пожертв, чи грошей з іншого приводу я Олександру Музичку не давав. У нас такі питання не виникали. За що я йому мав платити? Я державний службовець, начальник ДАІ, чим я таким нелегальним займався, що мав платити, щоб мене не чіпали? 

- А, які стосунки Вас пов’язували з Олександром Музичком, казали, що Ви, нібито, дружили?

- Ми спілкувалися з Олександром Музичком, коли виникала необхідність. Наприклад, коли під час революції була ситуація, що трішки били ДАІшників, то я зустрічався з Музичком, просив, щоб цих хлопців відпустили. Тоді спілкувався з багатьма активістами, намагався знайти спільну мову, щоб зберегти цілісність ДАІ, щоб відділ не спалили, як у Тернополі, Львові, інших областях. Відтак, були перемовини, щоб не допустити дестабілізації ситуації. 

- На похоронах Олександра Музичка в Рівному були помічені автомобілі без номерних знаків, на яких приїхали представники «Правого сектору» з Києва на чолі з Дмитром Ярошем. Чому співробітники ДАІ на це не відреагували?

- Я особисто звернув увагу на броньований автомобіль з автопарку Януковича, який був з номерними знаками. Щодо інших машин, то особисто я не бачив без номерів. Окрім того, тоді ДАІ повноцінно не працювала, адже ви з пам’ятаєте, яка була ситуація, пости по областях не працювали… Добре, що вдалося домовитися, зберегти ДАІ й будівлі не палили, як в інших областях. Зараз ситуація змінилася. ДАІ працює в нормальному режимі, забезпечує безпеку та дотримання правил дорожнього руху на дорогах області.

«Зараз ДАІшників асоціюються з інспектором Петренком, який ловить авто з кущів»

- Зараз керівництво міліції пов’язують з «кришуванням» нелегального видобутку бурштину, самі старателі відкрито про це говорять. Чи відомо Вам про випадки причетності до цього ДАІшників?

- Особисто я ніколи не мав ніякого відношення до бурштину і попередив своїх підлеглих, не приведи Бог, хтось з цим зв’яжеться. Там система роботи налагоджена і без ДАІшників. Можу сказати, що співробітники державтоінспекції не мають ніякого відношення до нелегального видобутку бурштину та «кришування» цього процесу. Ми не ліземо у ліси, де копають бурштин, ДАІшники можуть лише зупинити авто і якщо виявлять там помпу чи бурштин викликати слідчо-оперативну групу для з’ясування обставин. 

- Спілкуючись із співробітниками ДАІ, вони говорили про те, що автомобілі місцевих чиновників знають і не зупиняють, навіть якщо ті дещо порушують правила. Це їх особиста ініціатива чи Ви, як керівник ДАІ області, давали таку вказівку?

- Як правило, чиновники мало порушують ПДР, бо їх автомобілі знають не лише працівники ДАІ. Тим більше, чиновників зазвичай возять водії і керівники штурмують їх щодо дотримання правил. Особисто я ніяких вказівок не зупиняти чи не складати протокол на когось - чиновник це чи ні не давав. Можете запитати у будь-кого з рядових інспекторів. 

- Часто ДАІшників звинувачують у хабарництві за вирішення питання на місці без протоколу. Кажуть, що ця система «відкатів» налагоджена по вертикалі – від рядових інспекторів до керівництва. Тобто, кожен співробітник ДАІ має віддати певну суму від свого прибутку на дорозі керівництву. Чи можете Ви підтвердити цю інформацію?

- Ви можете самі зустрітися з будь ким із інспекторів та запитати про це. Якщо ж мені стає відомо про факти хабарництва серед співробітників ДАІ, то ми проводимо службове розслідування і якщо це підтверджується ми звільняємо цю людину. Я всіх своїх підлеглих про це попередив. А, якщо комусь відомо про випадки вимагання зі сторони співробітників ДАІ або такі пропозиції звучали їм особисто, то відразу повідомляйте мені і я прийматиму відповідні міри.

- Скільки ДАІшників було звільнено за хабарництво останнім часом, скажімо, з початку року?

- Цьогоріч таких скарг не надходило. Такі повідомлення були ще до нового року, але вони не підтвердилися. Факти звільнення співробітників ДАІ за побори і хабарі були ще раніше. А зараз мені болить за те, що існує стереотип – якщо ДАІшник, значить хабарник. У нас немає довіри до міліції і тому зараз потрібно піднімати імідж правоохоронних органів. У нас в державі вже геть «загнали» міліцію. Але ніхто не говорить про те, що наші ДАІшники їздили на схід, перебували на блокпостах біля Харкова, в той час як співробітники ДАІ з інших областей відмовилися. Для мене це незрозуміло, адже як людина при пагонах може відмовитися їхати захищати свою державу? Якби мені зараз сказали їхати на схід, я б не вагаючись поїхав. І таких в державтоінспекції чимало.  А в нас ДАІ асоціюється з інспектором Петренком, який з кущів ловить автомобілі.

«У Рівному Автомайдан виховує ДАІшників»

- Останнім часом у Рівному спостерігається тенденція співпраці ДАІ та активістів. Яким чином Ви співпрацюєте з Автомайданом, чи усі охочі активісти можуть патрулювати разом з співробітниками ДАІ?

- Ми ніколи не відмовляємо охочим нам допомагати, патрулювати. У таких випадках ми завжди йдемо на зустріч. І зараз я вдячний Автомайдану за те, що вони «збударажили» ту ж саму державтоінспекцію. Адже вони примусили ДАІ працювати прозоріше, відкритіше, вони нам допомагають. Але Автомайдан працює не разом з нами, а паралельно. Вони контролюють ДАІ і, наприклад, мені як керівнику державтоінспекції допомагають у тому плані, що виховують, дисциплінують співробітників ДАІ. Наприклад, якщо раніше ДАІшники під час служби могли стати курити, а не слідкувати за дорожньою обстановкою, десь відволіктися тощо, то зараз такого немає. Всі виконують свої обов’язки, бо знають, що їх контролюють і за ними слідкують. У нас є багато планів для покращення безпеки дорожнього руху в Рівному і я буду звертатися до керівництва Автомайдану, щоб допомогли їх втілити. Наприклад, зараз ми думаємо над тим, як навести елементарний порядок на вулиці Соборній, адже там водії часто порушують правила дорожнього руху і трапляються ДТП. Ми самі не справляємося у цьому, бо не вистачає особового складу. Адже співробітників ДАІ скоротили, також вони задіяні на блокпостах. 

- Чи дозволяєте Ви патрулювати разом з ДАІшниками активістам зі зброєю, якщо вона зареєстрована?

- Ми дозволяємо разом із співробітниками ДАІ знаходитися на блокпостах активістам, які мають зареєстровану зброю. Вона має бути у складеному вигляді й не у бойовому стані. Активісти зі зброєю у бойовій готовності з нами не патрулюють. Проте активність активістів щодо патрулювання і чергувань спадає. Наприклад, зараз лише одне громадське об’єднання «Сом» постійно чергує разом з ДАІ на блокпості в напрямку Луцьку. На інших блокпостах активістів немає.

- На Вашу думку чи є потреба зараз, щоб в’їзди у Рівне оточували блокпости і наскільки вони ефективні?

- Навколо Рівного розміщено 6 блокпостів. Для того, щоб попередити в’їзд осіб, які можуть дестабілізувати ситуацію у місті, потрібно 16. Тоді б всі в’їзди у місто контролювалися. Зараз, звичайно, якщо людина добре знає місто, то може об’їхати блокпост. Тому ефективність блокпостів можна оцінити на 50%. Вони мають більш попереджувальний, формальний характер, щоб залякати охочих приїхати у Рівне для дестабілізації ситуації.

- Які автомобілі зупиняють на блокпостах?

- Найбільше співробітники ДАІ звертають увагу на автомобілі з номерами із східних регіонів України, щоб унеможливити в’їзд у Рівне провокаторів. Авто з місцевими номерами приділяється менше уваги і їх зупиняють тоді, коли вони викликають підозру.

- А, як так сталося, що через блокпости проїхала група озброєних людей разом із нардепом Володимером Продивусом 9 травня?

-  У нас 9 травня було завдання не допустити в’їзд у Рівне провокаторів. Тоді народний депутат разом із людьми, які були з ним, виїжджав за межі Рівного, а не в’їжджав у місто. Хоча, як відзвітував інспектор ДАІ, Володимира Продивуса зупинили для перевірки. Він показав посвідчення народного депутата і сказав, що авто, які їдуть разом з ним – його власність. А згідно закону, народний депутат та його майно недоторкані. Тому співробітники ДАІ не оглядали машини, а при поверхневому огляді в них не було помічено зброї. Швидше за все вона була у багажнику. 

«На будинок заробив, «ганяючи» машини»

- Відомо, що Ви людина далеко не бідна, як вдалося заробити статки?

- Розкажу. Знаєте, у 90-ті роки більшість людей, які зараз мають свій бізнес починали з того, що «ганяли» машини із-за кордону. Тоді цим не займалися хіба ліниві та дурні. Я, працюючи в ДАІ ще сержантом, молодшим офіцером після роботи разом з кумом переганяли автомобілі. Потім їх фарбували, шліфували, приводили у належний стан і кум продавав на авторинку. Займався цим до 2001 року. На цьому я і заробив гроші, адже в особистий час не пив горілку, а закачував рукави та працював. Коли починав ганяти авто, то разом із сім’єю жив у гуртожитку. Мої батьки – звичайні селяни, а дружина - сирота. Тому я знав, що чекати допомоги нізвідки, а сім’ю треба годувати. У гуртожитку ми прожили впродовж 14 років. Потім побудував будинок у Бармаках, де зараз проживаю. Також я завжди вчив своїх дітей бути самостійними і незалежними . Відтак, мій син з 17 років розпочав будувати власний бізнес. Зараз він його розвиває і паралельно вчиться на заочному відділенні в університеті. А донька у вільний від навчання час у Рівненському аграрному коледжі працює офіціантом в одному із кафе міста.

- А, яка у Вас зарплата зараз на посаді начальника ДАІ області?

- Я отримую зарплату близько 7 – 8 тисяч гривень. Це з урахуванням доплат з огляду на мою посаду, звання та за вислугу років. У мене є автомобіль «Шкода супер Б» 2008 року випуску, який купував, бо він великий (посміхається – авт.)  та будинок в Бармаках. 

- Вас пов’язують із маршрутним бізнесом, скільки маршруток належить Вашій родині?

- Моя колишня дружина має дві маршрутки, ще дві має син. Вони чесно, легально займаються бізнесом, сплачують податки. Також мій кум та швагро займаються перевезеннями. Багато моїх знайомих теж у цьому бізнесі. Тому мене з ним і пов’язують. Ще кажуть, що я даю вказівки не зупиняти чи не виписувати штрафи за порушення водіям маршруток. Але я навпаки завжди своїм підлеглим наголошую, що якщо маршрутчик порушив правила – складайте протокол і будемо розбиратися. Адже зараз вистачає хитрих водіїв, які, знаючи, що члени моєї сім’ї і друзі займаються перевезеннями, якщо їх зупиняють співробітники ДАІ, кажуть, що це маршрутка Семенюка, щоб уникнути відповідальності. Але я ніколи не пов’язую роботу та дружбу. Для мене робота є робота і перед законом всі рівні. Відтак, всі мої родичі, друзі знають, що мене можете просити за все, окрім як закрити очі на порушення маршруток. 

Коментарі

+5,від пахахана Семена,за відлиз працьовитому:))то нехай і питають у Ваших підлеглих:))))))))))))))який начальник-такі і шістки:)))риба з голови гниє:((а мо,краще в влюдей спитати?

Пане, Олександро! Із Днем народження Вас! Терпіння!!!
Нехай би хтось із дописувачів попрацювали б так, як Ви, то зрозумілм б, що Ви - один із найкращих варіантів серед начальників аналогічних структур. Хто сумнівається у вищевикладеному матеріалі, то нехай і питають у Ваших підлеглих. Я поганого не чув, принаймі від тих, кого знаю.

захищають його такі ж кровососи, не за так- "рука руку миє". той же інтербетон своїми машинами з перегрузом скаженим добиває дороги в області, але дайці їх чомусь не чіпають та на вагові комплекси не заганяють... не знаєте чому?

а саме краще,всіх цих куплених полканів з півторацентнеровою вагою і чесними ,і інтелектуальними обличчями:)))),і їх підлеглих,як на Волині -відправити на Схід...от ,і побачимо,скіко їх ,хероїв залишиться:)))найкраща люстрація:))))))))))

А ти,кундидатур,очевидно з того корита, залишки вилизуєш і вважаєш себе безмежно щасливим:)))діагноз...

ідійото-клініко:(((всю цю контору потрібно розігнати без вихідних виплат,а таких ,як твій кумир і патрон ,придурок,в Китаї-розстрелюють!за що люди гинули на Інститутський???щоб жирні свині ,і далі хлібали зі свого корита???

Назви кращу кундидатуру? Заздрість дивна річ. Навіть і якщо він має маршрутки,яка різниця, коли в державі крадуть мільйонами

Знаю Олександра Семенюка та його брата Анатолія дуже давно. Так само і мій батько дуже добре їх знає. Можу сказати про них тільки хороші слова, нормальні хороші та порядні люди, які завжди допоможуть та порадять. Не знаю чого так накинулися на Семенюка, але з тих начальників які були, вважаю він найкращий, да і не думаю що знайдеться кращий.
Олександре, удачи Вам! Тримайтеся

Ну что вы так набросились на Семена, он сегодня намок на Майдане... может завтра примет участие в акции Антищирук ? )))... а дальше ( ну надо же расти ) можно и возглавить люстрационный комитет )))

той що не п'є горілку по вечорах у вільний від служби час!))))))))))))))Фламінго,Софія,Айвенго,дуже часто пан Семен любить по-вечеряти з різними прошарками нашого міста і майже завжди на "сухо"))))))))))а сімейний підряд в ДАІ???одні куми та родичі!!!якщо ж він такий чесний,то нехай очолить люстраційний комітет і нарешті наведе порядок в ДАІ та мрео!СКІЛЬКИ РЄШАЛА БУДУТЬ СТОЯТИ АІД МРЕО???

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.