Боєць Нацгвардії з Рівненщини: "Терористи вбивають жителів Слов'янська, які допомагають армії"

Від початку виникнення революційного Майдану сотник "Волинської січі", самооборонець Володимир Пастушок був його активним учасником. Саме його сотня була під кулями на Інституцькій, а шестеро його побратимів тоді  загинули. Коли ж в Україні розпочалася війна, він добровольцем записався у Національну гвардію. Відтак, у рамках антитериростичної операції Володимир Пастушок опинився в епіцентрі бойових дій у Слов’янську. Там провоював близько місяця. Кілька днів тому він повернувся додому.

Про війну з сепаратистами, ставлення мешканців східних областей до бандерівців, охорону блокпостів та атмосферу в епіцентрі бойових дій Володимир Пастушок розповів у інтерв’ю сайту «ВСЕ».

 

- Чому Ви вирішили записатися у Нацгвардію?

- Я не можу залишатися осторонь того, що відбувається в Україні, тому і вирішив захищати свою країну. З початку виникнення Майдану, я був його учасником, разом із загиблими героями Небесної сотні брав участь у київських протистояннях. Потім записався добровольцем у Національну гвардію. Впродовж місяця ми проходили підготовку на полігоні, а далі нас відправили охороняти блокпости у Дніпропетровській області. Там ми пробули 15 днів. 

- Як так сталося, що Ви опинилися у Слов’янську?

- Коли на сході України розпочалася активна фаза АТО, наш батальйон направили на охорону блокпостів навколо Слов’янська. Це було 2 травня. Відтак, ми і пробули там до 1 червня. 

 

- Чим Ви займалися на блокпостах, що входило у Ваші обов’язки?

- Весь цей час ми охороняли блокпости та оборонялися від сепаратистів, які постійно нападали. Блокпости првктично весь час обстрілювали. Сепаратисти нападали не залежно від часу доби – це могло бути, як вдень, так і вночі. Якщо ж на нашому блокпості було тихо, то штурмували сусідній. І так постійно. Згідно наказу, ми могли лише оборонятися і, коли нападали сепаратисти, ми не давали їм змоги пройти через блокпост у місто, але не мали права їх наздоганяти. Та ситуацію ускладнювало те, що місцеві жителі самі пускали їх у місто, а потім просили захистити їх від сепаратистів. 

- А, як місцеві жителі Вас сприймали?

- По-різному. Були випадки, коли нам просто в очі казали, що ми бандерівці, дехто, начебто, ставився нормально, хтось з пересторогою. Але їм не можна довіряти. Тому що чимало мешканців східних областей були на стороні сепаратистів. Також були випадки, коли через блокпост проїжджали автомобілі місцевих жителів, які з нами, начебто, нормально спілкувалися, а їх діти опускали вікно авто і кричали, що ми бандерівці. А тих, хто нам відкрито допомагав, скажімо, приносив їжу, їх просто вбили. Одна тамтешня жінка нам приносила їжу та сигарети. Якось, коли вона поверталася додому, її перестріли, зґвалтували та вбили. Тому чимало тамтешніх жителів просто боялися з нами спілкуватися, щоб не стати наступними жертвами сепаратистів.

- Як взагалі ситуація на сході України?

- Там, де ми були, у Слов’янську, атмосфера доволі напружена. Адже ти не знаєш, що може бути за кілька хвилин, з якої сторони чекати нападу. Сепаратисти з нами воювали по-справжньому, а ми лише захищалися. Ними керували російські професіонали, яких реально спіймати важко. Тим більше, що вони були добре озброєні і мали всі необхідні засоби захисту, а в нас навіть не було нормальних пристроїв нічного бачення. 

- Зараз часто можна почути, що наші військові на сході воюють без бронежилетів, їм не вистачає їжі тощо… У яких умовах перебували Ви?

- У нас були бронежилети і каски. А їжі й справді не вистачало, адже до нас було важко добратися, щоб привести. Але ми про це не думали. 

- А чи не страшно Вам було їхати на війну?

- Коли ти перебуваєш на блокпості, це все стає другорядним. Адже немає часу думати про щось інше, окрім того, що ти робиш. У неділю ми знову повертаємося на схід, захищати свою країну.

 

Читайте також: 

Рівненський снайпер: "Ми не віддамо Україну терористам"

В Острозі збирають кошти на бронежилети для військових 

Рівненські нардепи допомагають військовим… словами 

Рівняни за два дні зібрали на бронежилети 32 тисячі гривень 

На Рівненщині прощались із загиблими на Донеччині героями "Небесного батальйону"

 

Реквізити для надання допомоги військовим:

Благодійний фонд "Скарбниця Надії"
Код ЄДРПОУ 37685693
р/р 26007336789202
АТ "УкрСиббанк"
МФО 351005
Призначення платежу: Добровільна пожертва для надання допомоги Збройним Силам України