Рівненський більярдист: "Хочу стати чемпіоном України"

Петро Мельничук – один з відомих більярдистів Рівненщини.  Цьому виду спорту він віддав майже чотирнадцять років.  Потроху гра змінила усе його життя. Тим часом хлопець не тільки грає, а й організовує та судить турніри.

 

— Якими якостями має володіти спортсмен у професійному більярді?

— Більярд – це тихий спорт. Це єдиний вид спорту, в якому є свої своєрідні аплодисменти – це не звичні для нас усіх оплески в долоні, а клацання пальцями, для того, щоб не відволікати гравця. Спортсмен має бути врівноваженим, оскільки в більярді грає роль кожен міліметр.

— На твою думку, хто був найсильнішим твоїм суперником?

— Ярослав Винокур. На час нашої зустрічі він вже був чемпіоном світу. Під час свого першого виїзду на змагання всеукраїнського рівня я з ним зіграв. Зазвичай, гравці не можуть у нього ні однієї партії виграти, а я виграв аж дві. Для мене це було, як виграти турнір. Цією невеличкою перемогою я по цей день пишаюся.

— Розкажи, як зазвичай проходять тренування?

— Раніше до більярду ставився як до розваги, однак згодом почав займатися на професійному рівні.  Я працюю більярдному клубі, мені трошки легше тренуватись. Тільки маю вільну хвилинку, можу присвятити її тренуваннням.

— Чого вдалося досягти у 2013 році?

Вдалося провести в місті чимало більярдних турнірів. Торік  я став бронзовим призером у загальноміському рейтингу більярдистів.

— Як часто у Рівному проходять змагання?

— У місті існує своєрідна більярдна сім’я. Ми з товаришами підтримуємо один одного у всьому,  разом проводимо турніри. Змагання проводяться в нашому місті щосуботи. Наші турніри проходять в «Альбіоні», «Арені»та «Піраміді». Зручно, що в кожному мікрорайоні міста є свій клуб. Наше місто приймає чемпіонати України, були і міжнародні змагання.

— Ти не тільки граєш, але судиш турніри. Не важко суміщати?

Моя оцінка не залежить від мого особистого ставлення до людини. У більярді, як і в іншому виді спорту правила одні для всіх. Моє завдання, як судді полягає в тому, щоб слідкувати за грою та чітко фіксувати порушення, робити зауваження.

— Які плани на майбутнє?

— Мрію виграти чемпіонат України. На даний момент я є кандидатом в майстри спорту, а бажаю стати майстром спорту.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.