Михайло Кривко – про обласний бюджет та політичних біженців Рівнеоблради

Колишній перший заступник голови облради Михайло Кривко став причиною масштабного скандалу в депутатському корпусі Рівненської обласної ради. Під час спроби обрати його головою постійної комісії з питань бюджету і фінансів депутати зривали домовленості, публічно з'ясовували стосунки та ставили ультиматуми. Про мотиви боротьби в сесійній залі та політичні перспективи - у інтерв’ю з Михайлом Кривком.

У лютому цього року події розвивались досить швидко. Тоді Ви вирішили піти з посади першого заступника голови Рівненської обласної ради. Чому так вчинили?

—  На вимогу Майдану депутати обласної ради обрали нового голову. Не когось іншого, а саме Михайла Кириллова. Так сталось, що тоді депутати облради передали президії більші повноваження, ніж передбачає регламент. Це не правильно. Функція президії – розглядати питання перед сесією і вирішувати – виносити їх на розгляд депутатів чи ні. І все! Не можна делегувати президії повноваження приймати рішення за весь депутатський корпус. Бо це матиме серйозні наслідки, за які треба відповідати. Ніхто не вимагав від мене написати заяву, ніхто не ставив мені ніяких претензій. Але я вирішив піти з посади. Я вирішив, що новий голова і його команда мають нести відповідальність і пішов. Я не тримаюся за посади. Я мав свою позицію і висловлював її завжди. Обурливо те, що бюджетом області керують не за бюджетним кодексом, а в ручному режимі. Коли голова комісії з питань бюджету та фінансів мало не одноосібно вирішує, що фінансувати, а що ні.

-  Справді, на одній із сесій голова бюджетної комісії Олексій Кособуцький і сам визнавав, що має значні повноваження.

— У роботі з бюджетом треба керуватися законами, а не думкою групи депутатів. Мене обурило те, що він своїми діями довів начальника головного фінансового управління Людмилу Кушнер до звільнення. У неї багаторічний досвід роботи на посаді, немає претензій від жодної влади. Це справді хороший фахівець, але вона не змогла працювати в таких умовах і звільнилась. Це обурливо.

— А які у Вас стосунки з Кособуцьким? Кажуть у вас "холодна війна"?

— Немає між нами ніякої війни. Я його дуже давно знаю. Не збирався публічно виступати і його критикувати. Але на тій скандальній сесії (2 квітня депутати облради звільнили Олексія Кособуцького з посади голови бюджетної комісії - прим.авт.) проти Олексія виступили костопільські підприємці, з якими він конфліктував і судився. Депутати теж висловлювали обурення його роботою. Кособуцький не хотів погано виглядати в очах депутатів, тому вирішив знайти достойного суперника для дискусії. Мовляв, хтось проти нього плете інтриги. А достойний суперник в особі Кривка якраз йому підходить, тому що я теж з Костополя і колишній заступник голови облради. Тому я змушений був виступити, і повідомити, що немаю жодного відношення до скандалу. Я вийшов на трибуну і сказав, що він для мене не існує, це його проблеми. Я його знаю краще, ніж він сам себе, і знаю чого він вартий. Вже після сесії, я на емоціях розповів колегами по фракції, що на зло Кособуцькому тепер ще претендуватиму на посаду голови бюджетної комісії. А депутати сприйняли цю ідею всерйоз.

— Тобто ініціатива була Ваша?

—  Після цього мене вирішили висувати на цю посаду колеги по фракції та депутатській групі "Європейський вибір". Я не протестував, але чітко сказав, що не буду за себе ходити агітувати. Самі домовляйтесь і збирайте голоси.

— А з ким домовлялися і як, що ці домовленості так легко зірвали?

—  Збирались лідери фракцій та депутатських груп, обговорювали це питання. Вирішили, що вносять кандидатуру Кривка. Моя реакція була така: якщо ви так вирішили, тоді добре. Голова облради був "за", голова адміністрації – не проти, лідери також. А потім виявилось, що в сесійній залі все пішло не так. Валентин Крока, наприклад, розповідав депутатам, щоб вони не голосували за Кривка. Нібито, я під час Майдану сесію не скликав і на лікарняному ховався. Та не ховався я ні від кого! В тій ситуації я був на лікарняному, а голова ради - на роботі. Чи мав я право підписувати розпорядження замість голови, який виконує свої обов’язки? Це порушення закону і регламенту. Втім, потім я погодився з думкою громади і таки підписав розпорядження. І взагалі, в ті часи я двічі скликав на вимогу депутатів сесію, давав змогу висловитися. Ще закидали мені, що я хочу собі посаду в обласній раді з зарплатою. Не потрібна мені посада, я можу спокійно повернутися на свій рідний костопільський склозавод і отримувати там в рази більшу зарплату. Я хочу роботою на посаді голови комісії внести конструктив та злагодженість в роботу депутатського корпусу. Це те, чого зараз немає.

— Об'єктивно склалось враження, що причина зриву голосування не тільки в цих звинуваченнях. Можливо, депутати щось приховали. Вас же тоді підтримали лише 35 депутатів, при необхідних 41.

— Можливо. Я не знаю, як вони там між собою домовлялися. Неприємно було, що люди які виносять кандидатуру, - потім її не підтримують. Якщо відчуваєте, що кандидатура Кривка не проходить - то не вносьте її.

Чому депутатська група "Європейський вибір" на сесії у вівторок вирішила поставити всім іншим депутатам ультиматум? Це були емоції?

— Анатолій Юхименко висловив свою думку, своє обуренням безпринципністю депутатів. Очевидно, це не була узгоджена позиція. Він жорстко поставив питання: врешті-решт давайте розберемося, хто сьогодні керує радою і які політичні сили взяли на себе відповідальність? Адже в раді цього зараз немає.

Але ж потім "Європейський вибір"  не пішов з сесії, а голосував..

— Тому що крім призначення Кривка були ще важливі питання. Потрібно було прийняти програму протидії тероризму, виділити гроші військовим, затвердити зміни до обласного бюджету. Це ті питання, де не можна не голосувати. Виборців не хвилює політична обстановка в раді, їм потрібен результат. А от по деяких кадрових питаннях я принципово не голосував, тому що вважаю, що треба змінити систему призначення керівників комунальних підприємств. Адже керівник комунального підприємства має чітко знати свої повноваження.

А на завтрашній сесії буде знову виноситись питання про обрання голови комісії?

— Ні, не буде. Поки що комісія працюватиме як раніше. Тому що той, хто взяв на себе відповідальність організувати роботу, голова облради та заступник мають забезпечити чітку роботу депутатського корпусу. Я вважаю неправильним, що голова облради за місяць ні разу не був у кабінеті голови адміністрації. Потрібно вміти домовлятись і приймати конструктивні рішення. Зараз цього немає.

— Зараз обласна рада більше нагадує неорганізовані депутатські групи політичних біженців, ніж конструктивний депутатський корпус.

—  Так і є. За законом, формувати керівництво ради і постійних комісій можуть лише політичні сили, яких підтримали виборці, тобто фракції. Про депутатські групи й мови не може йти. Тепер же облрада складається більше з груп - "Рівненщина", "Розвиток громад", "Народна рада", "Європейський вибір". Ви думаєте міжфракційне об'єднання "Європейський вибір" Василь Берташ придумав? Його Кривко придумав. Такі об’єднання і депутатські групи - це хоч якийсь спосіб навести порядок в раді. Хоча я згоден зі словами депутата Віктора Кривуна, що теперішня рада давно не відображає інтереси виборців. Як і більшість політичних сил. І винні в цьому абсолютно всі депутати.

  Вас бачили на "Форумі розвитку країни", який організовує новий політичний проект Сергія Льовочкіна. Чому вирішили взяти в ньому участь?

— Я науковець і я свідомо поїхав на цей форум. Навіть виступав. Сьогодні потрібно думати, як вибудувати ефективну модель управління державою. Формулювати закони, по яких держава буде жити. Революція мало, що змінить. Потрібні системні і планомірні зміни.

- Тобто є певне незадоволення роботою "Народної партії"?  Ви в роздумах?

- Я в цій партій дуже давно. Ще з часів коли вона створювалась, як "Аграрна партія". Сьогодні "Народна партія" незрозуміло в якому стані знаходиться. Якщо ми маємо сильні позиції на Рівненщині, то за рахунок того, що впродовж багатьох років її представники демонстрували результат та злагоджену роботу. Останнім часом "Народна партія" і її лідери не приймала участі у політичному житті, ми не висували своїх кандидатів на президентських виборах. Хіба це нормально? Мені що, бігти за ними і казати: "Давайте щось робити"? Так, я в роздумах. Політичні партії сьогодні – це біда. Але якщо ти не будеш займатися політикою, то політика займатиметься тобою.

— Приглядаєтесь до нової політично команди?

— Сьогодні ще раз постає питання: можливо треба зробити перегрупування? Я теж не є білим і пухнастим, але я такий як є. Я поїхав на форум. Було прийняте рішення, що група людей створює політичну силу. Мова йде про створення правоцентристської партії. Ця партія, яка підтримує ідею, що мають бути створені умови рівних можливостей, що бізнес має бути соціально зорієнтований.

Коментарі

тоді,інформацію-в студію:))і,не переймайся так сильно штатними ригіАНАЛЬНИМИ ....ми,тіпа аналітега,як він себе охрестив:)))))))))))))))

І до речі, я безпосередньо знаю, де був Кривко, і де був Кічатий під час революції, як вони ховалися і саботували сесію. А тепер він розказує, що голова був на роботі , а у нього раптово стався приступ шлангіта і запалення хитрості, як я мав підписати розпорядження про скликання сесії. Та ти придурок АНАЛІТИК, тьфу на тебе ще раз.

АНАЛІТИК, про порядність Кривка я б з тобою посперечався, бо знаю, що говорю. Ще можеш провести аналіз громадської думки, раз ти такий риганалівський АНАЛІТИК, серед жителів Костополя, хто такий Кривко. Мабуть, просто я не такий обмежений жополиз як ти. А..... і до речі, сам ти ПІдархуй, невдахо.

Новий 111 - ти сам підархуй, а Кривко самий порядний з всіх депутатів. Поспілкуйся окремо з ним - зрозумієш.

Скоро всі будуть в ПРУ і регіонали і не регіонали, цю кантору нормально закрутять

Шукають хлопці ( Кривко з Юхименком ) нового прихистку. Мабуть "корито" від себе не відпускає, а можливо самі від корита відірватися не можуть...

Кривко Підрахуй............... голоси. Ти вже на політичному узбіччі.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.