На Рівненщині керівника району хочуть звільнити депутати екс-регіонали. "Батьківщина" їм допоможе?

Телефон задзвонив у вівторок у першій половині дня. У слухавці чоловічий голос представився: «Мене звати Дмитро Єрмаченко, я голова Березнівської райдержадміністрації. Хотів з вами зустрітись».

Пана Дмитра, близько місяця тому, призначили керувати Березнівщиною. І, як каже сам Єрмаченко, вже вдруге депутати районної ради спробують його звільнити. Про ймовірні причини такої «нелюбові» читайте в короткому інтерв’ю, поки що ще голови Березнівської РДА.

 

– У чому проблема ситуації, пане Дмитре? Чому депутати Березнівської райради хочуть висловити вам недовіру?

– У Березнівській районній раді двадцять депутатів - це колишні члени Партії регіонів.

– А скільки всього депутатів у раді?

– Загалом – п’ятдесят, але зараз – сорок дев’ять. Один вибув…

З них тридцять чоловік, це та більшість, яка сформована ще за часів Януковича. Двадцять депутатів від Партії регіонів, нині – позафракційні. Та десять – Народна партія Литвина. Після революції вони вже отямились і знову голосують згуртовано, як і раніше.

Я представляю… (задумується – авт.) Я є вже, як результат революції. Прийшов головою райдержадміністрації, перед тим не працюючи і не будучи при тій владі. Прийшов з бізнесу. Є членом партії «Батьківщина» і депутатом Костопільської міської ради. У політиці з десятого року… (2010 року – авт.). Я приймав активну участь в революційних подіях на київському майдані. Після цих подій мене призначили головою Березнівської райдержадміністрації.

– Ви з Костополя, а головою райдержадміністрації чомусь в Березному?

– (Сміючись – авт.) Тут правильніше спитати: «Чому я опинився в Костополі?». Я сам березнівський: тут народився, виріс, вчився і працював. Просто у 2008 році переїхав в Костопіль по роботі, через бізнес…

– З чим пов’язаний бізнес?

– Транспортні перевезення. (Після паузи – авт.) Вантажні транспортні перевезення. Раніше ще імпортував із Білорусі будівельні бури, але вже цим не займаюсь.

Повертаючись до нашої теми: адміністрація в Березному змінилась, а от рада залишилась такою ж, як і була. Після революції змусили піти у відставку колишнього голову РДА, але депутатська більшість знову мобілізувалась і вже вдруге буде намагатись висловити мені недовіру. Вперше вони це спробували зробити через 10 днів після мого призначення. Зараз я працюю вже місяць і вони хочуть повторити цю спробу.

– Тобто, вперше вас пробували зняти з посади через десять днів роботи?

– Саме так. Проголосували простою більшістю, але на три-чверті їм голосів не вистачило (за законом, щоб оголосити недовіру голові РДА потрібно не менше ніж ¾ голосів від депутатського складу ради – авт.).

– Які формальні причини висуваються для вашого звільнення?

– Немає. Вони їх не озвучують. Доповідач – немає до мене жодних претензій. Формальні причини: їх не влаштовує порядок призначень. Вони вважають, що головою має бути Руслан Петрович Пилипчук. Так радили депутати, ще до мого призначення.

При Януковичу Пилипчук Руслан Петрович був першим заступником (голови РДА – авт.).

– Яку політичну силу він представляє?

– (Після паузи – авт.). Він представляє партію «Батьківщина». Але його не виключили з партії «Батьківщина» тільки через те, що головою районної організації є його рідна сестра.

– Як ви думаєте: з чим це все пов'язане?

– Перш за все з тим, що за попередні роки «верхушка» створила такі «схеми», які працюють до сих пір. От голова пішов, який ці віжки смикав, а схеми лишились. Тепер їм потрібен такий чоловік, який дасть гарантію, що все це залишиться на своїх місцях.

У нас депутати районної ради керують районною лікарнею, управлінням освіти… А це два напрямки, які найбільше фінансуються з районного бюджету.

– І всі вони регіонали?

– І всі регіонали. Вони свого часу попереходили в Партію регіонів. Вони давно сидять на грошових потоках…, державних коштах. Для прикладу, депутат райради Гуменюк Юрій Дмитрович екскллюзивно продає паливо для бюджетних потреб. У нього одна заправка, а ціна вища, ніж у конкурентів. Вища ніж на інших АЗС.

Як голова районної адмістрації я затребував результати тендерів, договори. І як результат: вони всі проти мене ополчились.

– Виходить якась дивна ситуація: «Батьківщина» проти «Батьківщини».

– Ні, він не є членом «Батьківщини». Він ще в тих роках був зачислений в партію. Але реального відношення до партійного будівництва взагалі ніякого не має. Просто колись був зачислений і його до сих пір не виключили.

У нас в Березному по голові РДА взагалі така колотнеча була… Призначати хотіли його сестру (Руслана Пилипчука – авт.), але вона взяла самовідвід.

– Ви говорите про голову районної «Батьківщини»?

– Так, Пилипчук Людмила Петрівна… Але вона взяла самовідвід. Тоді депутати запропонували Пилипчука, її брата. А губернатор (голова Рівненської облдержадміністрації – авт.) вніс мою кандидатуру.

– Ви кажете, що буде ще одна спроба вас усунути?

– Так, у п'ятницю буде ще одна спроба висловити мені недовіру. Депутати мені дзвонять і розказують, що під'їжджають, уговарюють… Для зняття мене треба 34 голоси. В минулу сесію вони набрали – 29. Можливо, цього разу буде ще менше, але вони роблять ставку на фракцію «Батьківщтини» (у райраді – авт.). Я так відчуваю.

– І депутати від «Батьківщини» можуть підтримати відставку вас, як голови райдержадмінстрації від «Батьківщини»?

– У мене немає гарантії, що не підтримають. 

Коментарі

Україна заживе, коли в Березному поборють корупцію. Єрмаченко по крайній мірі мав намір такий. Можливо йому треба було не так відразу перти на ту непотріб, але часу відведено було дуже мало. Що до Гуменюка- все правда, отмивка грошей повним ходом. Із того і так недостатнього районного бюджету значна частина осідає в кишенях тих, хто проти нього голосував.

В районах та в області було пару нормальних, і зараз є і напевно буде. Завжди є нормальні, але як правило більшість повні гів...ки

Бютівці - це взагалі некомпетентний, неорганізований зброд, це ще навіть гірше, ніж ПР.

Який нещасний бізнесмен..... Нехай розкаже скільки десятків тисяч гривень хабаря за місяць заробив на деяких інвесторах у аграрній сфері. Швидко приступив до роботи і почуствувавши запах грошей певно, що буде плакатись. Кучеруковський холуй. Такий ти Діма політик як з мого ... молоток. Шуруй ЛИСИЙ в Костопіль на папика Кучерука пахать, а в Березному і свої нормальних керівників найдеться.

як виносили з битами з кабінетів нормальний керівників то не плакались,:))))це,яких?::))в тиХ,що ти годувався об"їдками?:))

Який нещасний бютівець, як виносили з битами з кабінетів нормальний керівників то не плакались, а як самим показують на двері то вже такі нещасні.

Свободу і бютівців на вихиді - Порошенко рулить!!!!

Зрадників багато. Цим двом,про кого пишете довіряти не можна. Руслан і Люда - одне ціле. А те що в Березному вперше на такому рівні засвітили корупцію безумовно підтримую.

Та всім давно відомо, що в Березному це регіоналівська вотчина. З відти маршрутки одна за одною на антимайдан ходили. Там нічого не міняється вже давно.

Вибачаюсь ,незнаю героя даної статті ,але те що пише невідома людина , дибілом це в кращому розумінні можна назвати

ТАК!в Березному класний деребан грошей районними депутатами, а місто як було селом, так і залишилось

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.