Оп-па, оп-па, машинці прийшла… (кришка)

Побутова техніка реально спрощує наш побут перебираючи на себе ряд життєво важливих функцій. Якісна техніка додає комфорту, економить час та робить трудоємні справи простими. З кожним роком вона стає все досконалішою і дорожчою.

Нині важко собі уявити квартиру, в якій немає телевізора, холодильника, пральної машинки, мікрохвильової печі, газової чи електроплити. Ці речі стали наскільки звичними, що ніхто і не задумується, що "воно" може зламатись.

Закон підлості такий, що побутова техніка виходить з ладу у найнепотрібніший момент. Холодильник перестає морозити перед днем народження, в телевізорі зникає зображення перед футбольним матчем, мікрохвильовка відмовляє якраз тоді, коли поспішаєш на роботу, а пральна машинка має звичку зламатись саме в той час, коли чистого одягу практично не лишилось. Ці домашні прилади в раз стають грудою металу а господар чи господиня має додаткову проблему в тому, як швидко повернути їх до життя.

Тому ми знову запитали поради у Валерія Гусака, засновника і директора Домової служби, майстри якої вже більше 10 років повертають до життя наших побутових помічників.

- Скажіть, пане Валерію, що з побутових приладів найчастіше ламається і як людям діяти в цій ситуації?

- Думаю, що важливіше не прямо відповісти на це питання, а зайти трохи здалеку. Кожній окремій людині не наскільки важлива статистика поломок техніки в місті, скільки важливо зрозуміти, як діяти, коли щось зламається саме в нього. І щоб найбільш повно відповісти на це питання я наведу аналогію з людиною. Кожна людина знає, що для того, щоб довго жити без хвороб треба вести здоровий спосіб життя та мати в записнику телефон хорошого лікаря. У даному випадку здоровий спосіб життя загартує організм, а телефон лікаря заспокоїть нерви.

Із технікою те ж саме. Для того, щоб техніка працювала довго треба добре ставитись до кожного з побутових помічників та мати телефон майстра, який зможе допомогти в критичний момент. Тоді не буде шоку від зламаної техніки і вона, ніби, знаючи про це буде працювати довго і справно.

Коли людина захворіла, вона або сама іде в лікарню, або, якщо не може іти, викликає лікаря додому телефонуючи "103". Як працює система "лікування" побутової техніки?

Ця система, за рівнем недосконалості, схожа до системи лікування людей в Україні. Чомусь власники майстерень вважають, що побутові прилади можуть ламатись тільки в робочі дні з 9 до 17 години. І що людина може спокійно віддати техніку в ремонт на 2 тижні чи місяць. Майстри, які виїжджають додому найчастіше є ремісниками. Вони в більшості випадків не зв’язані з майстернями і не можуть надавати повноцінний професійний сервіс. Часто телевізори, плити, мікрохвильовки чи морозильні камери після роботи таких майстрів "наказують довго жити", а їхню вартість ніхто клієнту не відшкодовує. Зараз тільки в окремих фірмах налагоджено зв’язок між майстром, який виїжджаючи додому, робить первинну діагностику та дрібний ремонт і майстром, який в майстерні виконує складніший ремонт техніки. І тільки окремі фірми реально гарантують професійність та відповідальність.

- А чому професійність та відповідальність так важлива? Хіба не можна просто взяти газету з оголошеннями чи зайти у міський форум і викликати майстра?

- Звичайно, можна. Але, як на мене, треба зважати на ціну помилки. Найбільше, що може зробити приватний майстер "заживо поховавши" вашу посудомийну машину – це сказати "вибачте". У жодного приватного майстра не знайдеться не те що 5000 а і 200 гривень на компенсацію збитків.

На етапі становлення "Домової служби" ми мали досвід роботи з такими майстрами, внаслідок якого доводилось купувати людям телевізори і холодильники. З тими майстрами ми розірвали відносини. Але вони ще й зараз працюють на виїздах "по оголошенню", продовжуючи псувати людям холодильники, пральні машинки, телевізори, бойлери, мікрохвильові печі, кухонні витяжки. І найгірше, що такі майстри не гребують братись за ремонт дуже дорогої техніки такої як кондиціонер, варочна поверхня, холодильна шафа, плазмова панель. Тому, не бачу сенсу викликати приватного майстра.  

- Добре, а чи не можна завезти ту ж плазмову панель в магазин, в якому її купили?

- Продаючи побутову техніку, магазини додають паспорт кожного виробу, в якому вказано адреси сервісних гарантійних майстерень. Тобто, магазин не прийме техніку, а направить вас у гарантійну майстерню. Звісно, якщо ще триває термін гарантії. Якщо ж термін гарантії закінчився, то магазини взагалі відмовляться з вами говорити. І ні в магазині, ні в гарантійній майстерні нікого не хвилює, що людина затратила масу свого часу, зусиль та коштів на те, що привезти цю техніку.

- Побутує думка, що ремонт на дому дорогий і ненадійний, а ремонт в майстерні дешевший і "з гарантією". Що Ви скажете на це?

- Стосовно якості, то все залежить від майстра. Стосовно ціни, то ціни на ремонт в майстерні і на дому зараз рівні. Тільки ціна затрат часу різна. Майстра можна викликати додому на певний час, а для того, щоб завезти, скажімо, електроплиту в майстерню, треба витратити півдня і додатково - біля 100 гривень.

Щоправда, це стосується великої побутової техніки. Мобільний телефон, цифровий фотоапарат, праску чи блендер краще занести в майстерню. Це не спричинятиме додаткових незручностей.

А для мешканців з оточуючих обласний центр сіл виклик майстра додому – це практично єдина можливість відремонтувати побутовий прилад.  

- А такі малі електроприлади, як плойка, електробритва, міксер чи електрочайник є сенс ремонтувати?

- Тут треба дивитись на ціну ремонту. Залежно від поломки, ціна ремонту може бути дорожчою за ціну нового предмета. Тоді сенсу ремонтувати немає.

- То що саме треба робити людям, коли зламався якийсь із предметів побутової техніки?

- Якнайперше, ще задовго до того записати в записну книжку мобільного телефону телефон майстра чи сервісної фірми. Тоді поломка не буде шоком. По-друге, мати телефон фірми чи майстра, в якій можна проконсультуватись. Бо кожна поломка має свої "симптоми" і майстер може дати певні поради по-телефону. По-третє, сліпо не довіряти. Віддаючи побутовий прилад на ремонт, необхідно взяти квитанцію. Чітко обумовити строки і ціну. Не давати авансів.

Але, треба також зважити на те, що поломка може бути "несумісною з життям". І не можна вимагати від майстра неможливого.

- А як вибрати хорошого майстра?

- На мою думку, треба вибирати не майстра, а сервіс. Бо вага майстра, звісно, велика, але велике значення має і система надання послуги, в якій гарантом якості та порядності виступає фірма. У моїй свідомості, як споживача, перевагу матимуть фірми, які:

А. Мають телефонний технічний консультаційний центр.

Б. Виїжджають для ліквідації поломки додому та мають власні майстерні.

В.Мають чергових майстрів, які працюють у вихідні дні.

Г. Дають письмову гарантію якості і дотримуються гарантійних зобов’язань.

Д. Працюють в широкому спектрі послуг.

Тоді мені достатньо буде записати лише один телефон і у випадку чого дзвонити. Це так, як в швидкій допомозі "103": виїжджає черговий лікар, за ним є ціла система лікарні, а професійність лікаря гарантується системою охорони здоров’я.

- То Ви вважаєте, що приватних майстрів не треба викликати?

- Я б не ризикував. Я особисто знаю більше десятка дуже поганих майстрів, які працюють "за оголошеннями".

- А як робота з ремонту побутової техніки поставлена у Домовій службі?

- Ми велику увагу приділяємо обслуговуванню (сервісу), підбору якісних майстрів,  гарантіям і утриманню нормальних цін. Домова служба підійшла до цього сервісу з позиції клієнта і запропонувала такий сервісний пакет, який не має жодна сервісна структура міста. А саме:

Час роботи. Майстри і диспетчери працюють щоденно з 7 до 21 не зважаючи на вихідні чи свята.

Технічна консультація. У Домовій службі можна проконсультуватись по-телефону з будь-якої технічної проблеми. Якщо людині не зможе допомогти диспетчер, то вона дасть телефон клієнта майстру і майстер зможе надати вузькоспеціалізовану технічну пораду. Це все безкоштовно.

Виїзд майстра до клієнта на точно домовлений час. Наших майстрів не треба чекати півдня.

Зв’язок майстра з майстернею. За кожним майстром служби стоїть майстерня, які ми в перспективі об’єднаємо в один великий сервісний центр.

Документування всіх дій. Забираючи техніку в ремонт, майстер виписує талон прийому побутової техніки, виконавши роботу залишає Акт виконаних робіт з чітко зазначеною гарантією.

Широкий спектр послуг. В арсеналі Домової служби ремонт будь-якої побутової техніки. Це і кухонні витяжки, і газові колонки, котли, плити, і електроплити, варочні поверхні, духові шафи, мікрохвильовки, і холодильники, кондиціонери та морозильні камери, і телевізори, плазмові панелі, музичні центри, домашні кінотеатри, і пральні та посудомийні машинки, і швейні машинки та оверлоки, і калорифери, бойлери, нагрівачі проточної води, і комп’ютери, ноутбуки та принтери. Звісно, кожен вид ремонту виконує окремий спеціаліст, але всі вони об’єднані в систему стандартами сервісу та правилами.

Завдяки потоку роботи, ми тримаємо невисокі ціни при високій якості. І цінуємо усіх клієнтів.

Тому, кожному, хто чув хороші відгуки про Домову службу, але в силу якихось причин не записав наші телефони раджу зробити це не відкладаючи.

У Рівному в мережі Київстар номер диспетчера (097) 23 8 55 33, в мережі МТС (050) 814 50 05, в мережі Лайф (063) 23 93 434, в мережі Інтертелекому 43 63 73 або 40 40 73, в Укртелекомі 63 63 73.

У Луцьку номери такі: (0332) 20 32 00, (063) 45 33 232, (097) 05 33 232, (095) 35 33 232.

У Львові майстрів служби можна замовити за телефонами: (0322) 566 566, (093) 0 556 556, (096) 0 556 556, (095) 0 056 556.

- А чому Ви не даєте телефон майстра? Можливо так було б дешевше людям?

- Нашим майстрам значно зручніше працювати через диспетчера. Диспетчер виконує функції адміністрування замовлень і попередньо виявивши проблему краще знає, кого саме і в який час можна направити для її вирішення. Щодо ціни, то вона при прямому замовленні не зміниться. Але втратиться гарантія фірми. Та і людині значно простіше записати лише один телефон фірми, а не фіксувати 20 телефонів майстрів різних спеціалізацій.

- А як вибрати таку побутову техніку, яка працюватиме без поломок?

- Це окрема велика тема і відповідь на неї двома словами дати важко.

- Якщо Ви поділитесь порадами, то ми зможемо написати на цю тему окрему статтю?

- Добре.

Тоді, в наступній публікації читайте поради про вибір та встановлення нової побутової техніки та побутового обладнання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як зменшити шок від ремонту: поради рівнянам

на правах реклами

Коментарі

вони не перепечатують, а прсто відробляють гроші

А мене Домова служба не раз виручала. І з пралкою взагалі реанімували, вже 3 роки після ремонту працює і має взагальному стажу 9 років. ДЯКУЮ!!!

Я понимаю уровень подготовки ровенских "журналистов", но как можно писать такой бред: "Тобто, магазин не прийме техніку, а направить вас у гарантійну майстерню."? Ребят, да откройте вы закон о защите прав потребителя, и почитайте кто несёт ответственность (подсказка - одинаково и производитель и продавец). Да не имеет права магазин не принять технику, это просто невозможно провернуть в правовом поле. Кроме того, если она тяжелее 5 кг., то и забирать он её будет за свой счёт. И на ремонт у него есть 14 дней, если лохопотребитель не подписал "заявление" магазина, в котором указано 45 дней. И на 15 день ремонта техника становится такой, которая имеет "суттєвий недолік", и потребитель имеет право на возврат денег или замену техники. Это ВСЁ есть в указанном законе, но я прекрасно представляю себе ровенского потребителя. Просто не делайте из обычного лоха ещё большего, попробуйте объяснить людям их права и обязанности продавца, а не перепечатывать полнейший бред.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.