Юрій Компанець: "Автомайдан у Рівному помер"

Співзасновник рівненського Автомайдану та журналіст всеукраїнської газети «Дорожній контроль Львів» Юрій Компанець три тижні тому покинув місцеву громадську організацію "Автомайдан". Про те чому активний громадський діяч перестав бути її учасником та яким був Автомайдан у Рівному за часів Європейської революції - Юрій поділився із журналістом сайту "ВСЕ".

- Розкажи, як створювався Автомайдан у Рівному?

- Коли розпочалась революція  - не міг лишатися осторонь. У вечір, коли був черговий розгін Майдану у Києві, я зустрівся із колегою Юрою Мордвинником. Ми дійшли згоди, що треба активніше долучатися до революційного руху, а не спостерігати з екранів телевізорів за тим, що відбувається.

- Чому ти вирішив стати учасником Автомайдану?

- Ще задовго до Автомайдану, я активно займався громадською діяльністю у "Дорожньому контролі". Я допомагав людям та, можна сказати, навчав працівників ДАІ, як потрібно працювати.

- З чого починав свою діяльність Автомайдан?

- Перше, що ми зробили - почали обдзвонювати усіх своїх знайомих, розміщували пости у соціальних мережах і закликали людей гуртуватися. На наступний день зібралося близько 20 автівок. А до кінця тижня ми зібрали колону у 100 автомобілів. Спочатку ми робили звичайні пробіги містом. Потім, через своїх знайомих, почали допомагати людям доїжджати на Євромайдан у Києві. Також відправляли продукти, гроші аби допомогти людям.

- У чому полягало завдання автомайданівців у розпал революційних подій у Рівному?

- Коли у Рівному стояли барикади – забезпечували їх функціонування. Коли майже тиждень працівників внутрішніх органів не було у місті - Автомайдан разом із Самообороною Майдану, Правим сектором та іншими громадськими організаціями патрулювали місто. Оскільки ми були більш мобільні, то були очами усіх організацій та оперативно повідомляли їм ситуацію. Також їздили на виклики від громадян міста.

- Чи перешкоджала рівненська влада вашій діяльності?

- Тут свої нюанси. Можу лише сказати, що чи представники МВС, чи СБУ фіксували усі автомобілі, які були учасниками пробігу. Після чого, якщо не помиляюся, одному учаснику пробігу розбили скло у автомобілі. ДАІшники перешкоджали нашій діяльності – спеціально розривали колони. А погроз було багато, їх не перерахуєш.

- Хто фінансував Автомайдан у Рівному?

- Коли Автомайдан ще не був організацією, ми фінансувалися за рахунок власних коштів. От уже після 20 лютого 2014 року Автомайдан здобув статус громадської організації і почав фінансуватися. Однак це тривало лише півтора місяці. Хто займався фінансуванням автомайданівців керівництво не розголошувало. Одного разу казали, що це підприємці, потім, що з місцевого бюджету виділяють кошти. Потім казали, що кошти з обласного бюджету виділяв сам Михайло Кириллов. Загалом на протязі вищесказаного часу виділялося по 150 літрів пального у день. Потім з невідомих причин Автомайдан перестали фінансувати. І ми знову почали утримуватися за рахунок власних коштів.

- Що тобі не подобалося у роботі Автомайдану?

- Певні завдання, що виконував Автомайдан, як на мене, були недоцільними. Для прикладу, ми приїжджали до Рибачка (Сергій Рибачок - голова Рівненської ОДА, - прим.авт.) зі зверненням, щоб він вплинув на прийняття законопроекту щодо скасування акцизного переобладнання. Думаю, варто було тоді звернутися до рівненських представників Верховної Ради. Також - коли ми щодня приїздили до УМВС і виступали проти Щирука. Опісля в один момент нам сказали, що більше їздити туди не потрібно. Як на мене - це дивно.

- Саме з вищесказаних причин ти вирішив піти із Автомайдану?

-  І через це також. Ми розійшлися у думках. Є частина Автомайдану, яку влаштовує патрулювати раз в місяць. Або, приміром, як от на День захисту дітей зробити автопробіг: заблокувати рух, купити повітряні кульки по завищеним цінам і випустити їх у небо. Власні гроші, які ми витрачали на пальне, на кульки ми могли б використати по-іншому. Можна було б купити їжі, розвиваючих іграшок і відвезти це все, приміром, до дитячого будинку. Я знаю, що у Ясининечах є дитячий будинок із хворими на ДЦП, із синдром Дауна дітьми, від яких відмовилися батьки. Наразі Автомайдан не займається тією роботою, якою займався раніше. Не знаю, чому так сталося. Можливо, керівники організації – Юрій Мордвинник та Юрій Лалак, мають інші погляди на те, чим має займатися Автомайдан. Раніше патрулювання відбувалося частіше.

- На твою думку, сьогодні така організація як Автомайдан потрібна Рівному?

- А чим він має займатися? Якщо суспільно корисними справами – то потрібен. Наскільки мені відомо, окрім патрулювання вулиць міста один раз у місяць, нічим подібним він не займається. Наразі більш важливим є контроль за виконанням своїх обов’язків працівниками УМВС, ніж патрулювання вулиць. Тому думаю, що його важливість вичерпала себе.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.