Влада Рівного ігнорує ініціативи молоді

Молодь - рушійна сила суспільства

Журналіст сайту "ВСЕ" поставив декілька запитань представникам молодіжного середовища області. Нашими співрозмовниками стали голова Молодіжної громадської організації "Молодь-Діє" Віталій Примак та засновник Молодіжної платформи "Яскраво" Тимур Тимченко. Ми захотіли дізнатись про настрої рушійної сили нашого суспільства, про зміни, які у ньому відбулися, про те, чого нині не вистачає молодим людям.

 

– За пару місяців уже вдруге назагал випливає скандал із університетського середовища (економічний коледж та інститут мистецтв) – хочу зрозуміти що це: студентський Майдан (у вузькому значенні), чи це «дістали!», чи революційні події зробили кожного студента іншим? Отож, що це?

Віталій Примак

Примак: Це просто сміливість і готовність боротися навіяна Революцією, в даному випадку із навчальними закладами це ліченні люди. Таких не багато, бо справжніх студентів у нас не навчають, вони навчаються самі так і в світі. Більшість тих, хто «протирає штани» у корумпованих ВНЗ, хочуть і платять хабарі, щоб отримати диплом. А далі за допомогою батьків знайти роботу, звичайно, теж за хабар. Але є справжні студенти, от і вони створюють прецеденти.

Тимур Тимченко

Тимченко: Два скандали за останні місяці – тільки те, що стало відомим на широкий загал. Знаю ще один кричущий випадок із моєю подругою, що навчається в НУВГП, яка теж не стала терпіти погану поведінку викладача. Цей випадок один із тих, про які ми можемо не знати, але він має місце. Історія ще буде мати продовження. Щодо поведінки студентів, то це цілком закономірно. Студенти відчули свою силу під час подій Євромайдану. Ми всі побачили, що система хитка і її можна ламати. Таких випадків буде ставати все більше, головне зараз підтримувати такі початки самостійної боротьби у будь-яких соціальних групах.

– Чого зараз не вистачає рівненській молоді?

Примак: Не вистачає можливостей та освіти. Від держави молодь хоче хорошу роботу, гідну зарплату, доступне житло. Потрібна підтримка молоді через програми, які повинні реалізовувати місцеві та центральні органи влади.

Тимченко: Молоді Рівненщини не вистачає сприяння місцевої влади. Є багато здорових ініціатив у Рівному. Активісти самотужки популяризують велорух, якісну українську непопулярну музику, розвиток малого бізнесу тощо. Усе, що потрібно від влади, – це посприяти ресурсами, особливо приміщеннями (а їх у нас вистачає!!!). А далі молодь сама визначить, як популяризувати здоровий спосіб життя, культуру, мистецтво, підприємництво та патріотизм серед одноліток.

– Багато політиків і чиновників кричать про те, що треба давати «дорогу молодим». Чи стало це реальністю на Рівненщині під час першої ротації влади?

Примак: Багато говорять, бо це популярно і подобається виборцям старшого віку. Ротації влади, як такої, не сталося! Відбулося переформатування більшості у місцевих радах. Регіонали під тиском, поступились, але тільки на деякий час.

Тимченко: Те, що кричать політики і чиновники, частенько відрізняється від того, що вони роблять. Чим більше молодих людей буде приходити до влади, тим швидше Україна почне розвиватись. Звісно, у молоді, в порівнянні із «досвідченими» чиновниками, менше досвіду. Але він з'явиться з часом. Хотілось би і мера міста бачити молодшого, тоді б Рівне стало динамічнішим.

– Чому зараз віддають перевагу молоді люди Рівненщини для відпочинку – дискотеки, бари і кафе чи якісь культурно-мистецькі заходи, активний відпочинок?

Примак: Відпочиває молодь по-всякому. Хтось подорожує, хтось – грає у боулінг, а дехто – допомагає батькам у селі «по-хазяйству».

Тимченко: Молодь у місті має різні зацікавлення. Тут ми не відрізняємось від молоді Вінниці, Токіо чи Нью-Йорка. Тішить тенденція, що багато починає власноруч організовувати своє дозвілля. Усе більше навчальних та освітніх зустрічей відбувається, усе більше презентацій письменників відбувається у Рівному, до міста приїздять українські якісні музиканти. На вихідних, до речі, Молодіжна платформа Яскраво влаштовує традиційне святкування Івана Купайла на березі річки Случ. Запрошуємо усіх рівнян, від малих до великих, добре та корисно для здоров'я відпочити. Загалом усе у нас буде добре. Разом – сила!

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.