Рівненський доброволець АТО: "Дайте солдатам більше зброї!"

23 липня доброволець "Правого сектору" повернувся зі сходу України. Чоловік відмовився розголошувати свої персональні дані та місце, де брав участь у бойових діях. Натомість доброволець поділився із журналістами сайту "ВСЕ" актуальними проблемами бійців у зоні АТО.

В яких умовах Ви проживали?

- Не можу нічого погано сказати. Умови хороші. Завдяки Дмитру Ярошу нашому добровольчому батальйону забезпечили комфортне проживання у санаторії. Та це не головне, тому що ми приїхали туди не відпочивати, а захищати цілісність власної держави.

Чого не вистачає військовим на Сході?

- Військовим бракує одного - зброї. Значний брак кулеметів, автоматів. Бачив, що люди йшли в бій просто з двома гранатами у руках.

На Вашу думку, чому українська влада не забезпечує військових зброєю у повному обсязі?

- Нас не забезпечують зброєю, тому що бояться війни. Невже вони не розуміють, що війна уже давно розпочалася. Ми спостерігаємо несправедливу картину - Росія забезпечує своїх людей усім необхідним, а Україна змушена копійка до копійки збирати кошти для військових, доки влада вирішує, що робити.

Яка ситуація у добровольчого батальйону "Правий сектор" із військовим укомплектуванням?

- Зрозумійте мене правильно, ми приїхали на Схід на добровільний основі, тому навіть форму чоловіки купують за власний рахунок. Був випадок, коли хлопець приїхав добровольцем у зону АТО не маючи форми, тоді ми спільними силами знайшли йому військову форму і усе необхідне. Отак і виживаємо - бажаючі відстоювати честь України є, а належного забезпечення з боку держави немає.

Які настрої зараз у військових зони АТО?

- Усі хочуть йти на Москву. Там військові нічого не бояться. Лише ті, хто служить у офіційно зареєстрованих батальйонах, розпитували у нас, як потрапити до нашого батальйону, мовляв, їхні хтось надсилає інформацію про них Росії.

Як до Вас відносяться мирні жителі, які не стали покидати власних домівок?

- Це те, від чого я був шокований, коли туди приїхав. Розумієте, 80 відсотків жителів у Донецькій та Луганській області - проти України. Мені було прикро, коли я бачив абсолютну байдужість в очах людей. Траплялися люди, які спокійно сиділи на власному подвір’ї і пили чай, коли ми їхали поруч них. Їм все одно, що ми їх захищаємо.

Багато смертей довелося побачити за час перебування?

- Скажу лише одне - ті цифри, з приводу смертності військових, які звучать з екранів телевізорів, можна сміливо множити на два. Абсолютно недостовірна інформація надходить до людей.

Як Ви травмувалися?

- Багато говорити не буду і не хочу. Я травмував руку під час виконання бойових дій. Засмучує лише одне - що таких, як я, - багато. Ми добровільно служимо - значить і лікуватися повинні власним коштом. Але ж травми бувають різні і не усі мають можливість забезпечити власними силами належне лікування для себе.

Як думаєте, чи буде в Україні війна?

- Війна уже є. І те, коли військові України будуть забезпечені зброєю та усім необхідним - це лише питання часу. Наразі усе більше людей долучається до добровільного збору коштів для військових, і це добре, що народ разом із армією. Маю надію, що спільними зусиллями ми здолаємо ворога з офіційним дозволом влади чи без неї.

Коментарі

" 80 відсотків жителів у Донецькій та Луганській області - проти України." А ми їм гуманітарку,замість столипінських вагонів в напрямку Тамбова:((((((((((((

слєпой і йододефіцитний-чємадан-вакзал-паРаша..

"80 відсотків жителів у Донецькій та Луганській області - проти України"

Даже ваш герой-аноним увидел в себе карателя и оккупанта.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.