Директор рівненської "художки": "Дітвора видасть такі "хохми", що не зрозумієш, хто з ким воює"

На культуру, мистецтво, освіту у влади всіх рівнів, як правило, не вистачає ані уваги, ані фінансів, ані багато чого. Сайту "ВСЕ" вирішив поцікавитися, якою нині є ситуація із цими галузями у Рівному і записати серію інтерв’ю. Наразі пропонуємо розмову журналіста із директором Рівненської дитячої художньої школи Артуром Мартиненком.

Одразу треба зауважити, що школа певним чином унікальна – заснована іще у 1959 році (у жовтні 2014 святкуватиме 55 років), працює колектив потужних фахівців. Один із них – Мартиненко. Митець закінчив Львівське училище декоративно-ужиткового мистецтва ім. Івана Труша, а також Рівненський педагогічний інститут. Минулого року чоловік у Міжнародний день рідної мови (21 лютого) презентував усій Україні найбільшу в світі літеру – п’ятиметрову "Ї".

Чи є чим пишатися школі, чи є здобутки у попередньому навчальному році?

– У нас кожного року є чим пишатися. Цей рік був психологічно важким. Школу зачепило нашу з морального боку. Колектив переживає, і діти переживають.

Стосовно творчості, то програма насичена, дітвора потужно завантажена. Три рази на тиждень вони до нас ходять.

Беремо участь в конкурсах, які є поза програмою. Тобто звертаються рівненські організатори. Плюс – до нас звертаються з запрошенням брати участь у виставках по Україні і навіть закордоном. "Підключаємо" дітвору.

Є конкурси, у яких ми постійно беремо участь. Наприклад, чехи організовували цьогоріч. От тематика великої вітчизняної війни. Це доволі важко, дітвора буває видасть такі "хохми", що так і не зрозумієш, хто з ким воює. Усе таки діти наші пішли далеко від того – ті, кому зараз 12-13 років, про Велику вітчизняну війну знають поверхнево.

Іще перерахую, які ми в цьому році зробили акції, а ви робіть висновки. Серед останніх: дні Європи в Україні, наприклад. Наші випускники, старша група, розмальовували тролейбус. Він досі їздить містом. Це серйозна акція – задача не легка, тому що, по-перше, тролейбус, по-друге, метал, технічні моменти, і ставилась задача, щоб не тільки намалювати щось, а так щоб "прожило" не менше місяця-двох. Не облізло, не змилося. Наш тролейбус їздить з травня. Я дивився – він у хорошому стані. Думаю, і до морозів буде – тож задачу ми виконали.

Світлина автора

У цьому році також 40 учнів їздили у Забже (Польща) на фестиваль загального європейського рисунка. Наші постійні партнери уже 6 рік поспіль запрошують. Кожного року привозимо призи – цьогоріч привезли 2 других місця. Це європейський рівень – за умовами конкурсу можуть брати участь від 7 до 100 років, і ті, хто тільки опановує, і метри, і потужні художники та митці.

Школа всім необхідним забезпечена: пензлями, фарбами, матеріалами та ін.?

– Ремонтуємо зараз приміщення. До вересня приведемо усе в порядок, відремонтуємо приміщення. На одному з корпусів уже перекрили дах металочерепицею за сприяння мерії. Нам легше – школа із початку заснування є платною, наразі це 120 грн у місяць. Зі спонсорами працюємо, вони нас запрошують у своїх конкурсах, проектах брати участь, а ми просимо надати нам папір, пензлі. Рівненські творчі магазини нас підтримують, маємо у них знижки.

Якісь витрати лягають на плечі батьків – але художника по-іншому не зробиш. Батьки і ремонт допомагають робити.

Випускники у нас дуже вдячні. У цьому році чотири класи склалися і нам подарували плазму для уроків.

Деякі речі самі купуємо, ну, й управління (освіти і науки Рівненської міської ради – прим. ред.) нас фінансує. Не буду жалітися, що ми бідні, нещасні, що нам важко, але завжди хочеться краще. Порівняно з іншими навчальними закладами, особливо, що стосується районних, то у нас нормальна ситуація.

– Радує Ваша ситуація, бо зазвичай мистецтво фінансується за остаточним принципом. Наразі маю для Вас творче запитання – кому Ви б хотіли поставити пам’ятник у Рівному?

– Навіть більше скажу, у мене задача є конкретна. Цьогоріч помер Анатолій Іванович Мартиненко – мій батько. Він був директором нашої школи 42 роки. Він для міста багато зробив, не тільки як директор, а й взагалі. Він член спілки художників, регалій багато і робіт у місті. Якщо згадати події 20-річної давності: майданчик у парку, велика писанка, що ставили 2 роки назад, ми її розписували.

Отож, у мене і сімейна задача, і задача керівника. Хочемо, щоб школа носила ім`я Анатолія Івановича Мартиненка. Є процедура, але всі йдуть на зустріч, думаю, що ми це скоро зробимо. Ну, і, відповідно, маємо меморіальну дошку – постараємось зробити.

"Нічне місто". Робота 15-річної Насті Черняк. Світлини робіт із сайту hudogka.rv.ua

"Передчуття дощу". Дарія Яремчук, 14 років

"Замріяна". Автор – Світлана Москалик

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.