Депутат Рівнеради Олександр Нестерук: "У житті головне завжди залишатися людиною"

Зараз вони відомі та успішні. Хтось знає їх як депутатів, бізнесменів, меценатів, для когось вони – друзі та родичі. Та мало хто пам’ятає, з чого розпочався їх шлях до визнання. На сайті "ВСЕ" стартує новий проект "Історії успіху відомих рівнян". Про невідомі моменти з життя відомих людей, їх роботу, захоплення, секрети успіху і не тільки – читайте у серії наших публікацій. Першим героєм нашого проекту став депутат Рівненської міської ради Олександр Нестерук.

 

Досьє:

Олександр Петрович Нестерук

Рід занять:

Депутат Рівненської міської ради по одномандатному виборчому округу №5
Член ВО "Батьківщина"

Член постійної комісії з питань науки, освіти, культури, духовного відродження, молоді, спорту, зв'язків з громадськими об'єднаннями та засобами масової інформації

Віце-президент дитячої юнацької ліги Рівненської області (ДЮЛРО)

Голова осередку стронгменів у Рівненській області

У 2010 році Олександр Петрович здобув вищу освіту у Київському національному університеті внутрішніх справ за спеціальністю юрист. У лютому 2011 року отримав диплом за спеціальністю "Економіка підприємств" у Європейському університеті.

Активно займається благодійністю у місті Рівне. Виступив меценатом не одного футбольного турніру: "Шкіряний м’яч", "Кубок майбутніх Чемпіонів". За цей проект був нагороджений на номінацію "Гордість міста" – як "Найкраща благодійна акція". Також він став одним з організаторів етапу Кубку України серед стронгменів "Рівне стронгмен CUP".

Обласна й міська федерація футболу подала його кандидатуру на національний конкурс "Благодійник 2009 року".

Також Олександра Петровича рівняни визнали "Меценатом року" у проекті "Гордість Рівного" та "Зіркою Рівного" у однойменному проекті.

Сімейний стан: одружений, виховує двох синів.

Хобі: риболовля в літній період, бокс, важка атлетика, лазня і колекціонування марок

Життєве кредо: Завжди йти до кінця, не дивлячись на життєві перешкоди.

 


У Рівному Олександр Нестерук асоціюється із благодійністю та спортом. Це і не дивно, адже впродовж багатьох років він займається спортом, підтримує його розвиток і долучається до різноманітних благодійних акцій. Практично все життя Олександр живе у Рівному і каже, що дуже любить своє рідне місто, саме тому й намагається зробити для нього все, що в межах його можливостей.

Політичною і громадською діяльністю Олександр Нестерук почав займатися з 2002 року і тоді вперше спробував поборотися за депутатський мандат Рівнеради, проте не пройшов. У 2006 році Олександр став депутатом Рівненської міської ради спочатку за списками ВО "Батьківщини", а в 2010 – по мажоритарному округу №5. Завжди стриманий, привітний та щирий він не лінується спілкуватися із мешканцями свого округу, де його впізнають навіть діти. Він точно знає, які проблеми у якому дворі є та шукає шляхи їх вирішення. Хоча й визнає, що працювати ще є над чим.

Про благодійність, спорт, депутатство, життєві переконання та плани на майбутнє Олександр Нестерук розповів у своїй "Історії успіху" журналісту сайту "ВСЕ".

"У політику пішов, бо прагнув змін"

 Зараз Ви відомі не лише у Рівному, а й за його межами своєю діяльністю. Що спонукало Вас піти у політику?

 Можливо, моя відповідь видасться вам банальною, але я йшов у політику для того, щоб щось змінити на краще, принаймні, на місцевому рівні. Мені хотілося зробити щось корисне, те, що піде на благо громаді. Тому й вирішив, що, будучи депутатом Рівнеради, матиму можливість приносити користь місту та впливати на процеси, які відбуваються. Відтак і намагаюся працювати на благо міста, держави. Зараз у мене часто запитують, чи не балотуюся я у нардепи. Чесно скажу – в мене немає бажання йти у Верховну Раду, адже розумію, що більше користі можу принести в рідному місті.

– А що Вам вдалося зробити за час депутатства для міста?

– За цей час чимало вдалося зробити. Зокрема, збудувати декілька дитячих і спортивних майданчиків, збудував міні-стадіон у парку "Хіміків". Також я вже впродовж 5 років підтримую змагання "Кубок майбутніх чемпіонів", вже 2 роки поспіль у Рівному організовую змагання стронгменів України. До речі, минулого року на них приїхало 30 спортсменів із 20 регіонів України. Окрім того, участь у змаганнях брали 3 рівненських спортсмени. Також постійно спілкуюся з мешканцями свого округу, намагаюся допомогти їм вирішити ті проблеми, які виникають.

– Які Ваші подальші політичні плани?

– Я себе пов’язую з містом Рівне. Я люблю своє місто і хочу продовжувати працювати на благо його розвитку. Адже зараз бачу, що у Верховній Раді змінюються партії, а обличчя залишаються ті самі. 

– Чи плануєте Ви балотуватися у мери Рівного?

– Для того, щоб іти в мери, своє місто потрібно любити, знати актуальні проблеми та шукати шляхи їх вирішення. Я розумію, що можу бути корисним для міста, то чому б і ні?

"Якщо можеш допомогти – допоможи"

– Якими проектами Ви зараз займаєтеся?

– У мене проекти з’являються спонтанно, а деякі стають постійними, як, наприклад, змагання стронгменів України і "Кубок майбутніх чемпіонів", який вже шостий рік поспіль реалізовується у Рівному.

– Не секрет, що Ви багатьом допомагаєте. Що спонукало займатися благодійністю?

– Коли я знаю, що можу допомогти, то мені приємно це робити. Також хочеться, щоб наше місто розвивалося і наші спортсмени мали можливість показати себе. Чесно кажучи, у моєму випадку виходить так, що це спонтанна допомога. До мене звертаються спортивні тренери, які везуть діток на змагання, і я допомагаю їм фінансово, скільки можу. Це може бути 300, 500, 800 гривень. Адже ні для кого не секрет, що зараз держава виділяє дуже мало коштів на розвиток спорту, зокрема, на місцевому рівні. Відтак, я підтримую спортсменів, які займаються вільною боротьбою, боксом, шашками та іншими видами спорту.

– У Рівному Вас знають, як спортивного мецената. Чим обумовлений інтерес до розвитку спорту в місті?

– Я сам раніше займався важкою атлетикою та боксом. Тому мені спорт близький і хочеться зробити щось у цьому напряму для міста. Щоб рівненські школярі, професійні спортсмени та аматори мали, де займатися спортом, щоб для цього були відповідні умови, і рівненський спорт розвивався. Також я разом із партійною організацію ВО "Батьківщина" ініціював перейменування спортзалу на вулиці С. Бандери на честь свого тренера Павла Дмітрєєва, який виховав не одне покоління видатних боксерів. Наразі ми надаємо благодійну допомогу для наших військових, які перебувають на лікування у рівненському військовому госпіталі, а також проводимо різноманітні акції по збору допомоги для військових, які несуть службу в зоні АТО.

"Завжди йти до кінця, не дивлячись на життєві перешкоди"

– А чим Ви захоплюєтесь, окрім спорту?

– Якщо чесно, то я ще з 1 класу збираю марки. Зараз у моїй колекції більше 5 000 різних марок. Інколи, я просто їх переглядаю. Також влітку люблю порибалити.

– Вас називають одним із найзразковіших і найскромніших депутатів Рівнеради. Чому?

– Знаєте, я намагаюся не пропускати засідання сесії Рівнеради, і, власне, без поважних на те причин жодного не пропустив. Тому, напевно, і почалися розмови про зразковість. А щодо скромності, то я не вважаю, що публічні суперечки у Рівнераді – це привід гордитися. Як на мене, краще працювати, і тоді люди самі побачать результат.

– Який у Вас життєвий девіз?

– Завжди йти до кінця, не дивлячись на життєві перешкоди.

"Інтуїція частіше допомагала, аніж підводила"

– Що найбільше цінуєте у людях?

– Знаєте, я намагаюся дослухатися до людей, аналізувати, і якщо можу порадити щось, намагаюся це зробити, щоб принести користь. Часто трапляється, що люди, коли досягають певного рівня, починають зазнаватися, забувають старих знайомих… Думаю, це неправильно, адже в житті бувають різні ситуації і невідомо, що буде завтра.

– А хто у Вашому житті зіграв вирішальну роль, можливо, був учитель, наставник, який вплинув на Вас?

– У 18 років я пішов у армію. Там був командир роти Михайлов Михайло Михайлович. Я йому багато за що вдячний, адже він, напевно, і заклав той фундамент для життя і подальшої роботи над собою. Прийшовши з армії я активно займався спортом, зокрема важкою атлетикою. Багато що мене навчив мій перший тренер Олександр Єрьоменко. А також багато в чому допоміг тренер з боксу Павло Павлович Дмітрєєв. Тому можна сказати, що ці люди були моїми наставниками і вплинули на мій життєвий вибір.

– Насамкінець, поділіться секретом Вашого успіху?

– Думаю, якщо хочеш щось досягнути – це потрібно робити порядно і з повагою до інших людей. Ще варто дослухатися до себе. Знаєте, по життю я, напевно, багато в чому керувався інтуїцією і вона частіше мені допомагала, аніж підводила. А також важливо бути стриманим, щирим і завжди залишатися людиною. Якщо по життю вдається дотримуватися цих принципів, то у цьому, напевно, й полягає секрет успіху людини.

Публікація здійснена в рамках проекту “Історії успіху відомих рівнян”