Дмитро Мойсеєв у Рівному: Своєю витонченою простотою я "приб'ю Європу"

Молодий український кінорежисер Дмитро Мойсеєв у Рівному презентував новий український фільм «Такі красиві люди». У стрічці поєднані краса ще неокупавого Криму та духовність людей, що вирішили жити на березі моря, далеко від цивілізації. Про особливості зйомок фільму та джерела натхнення Дмитро Мойсеєв розповів журналісту сайту "ВСЕ"

 

«Такі красиві люди» - дебютна повнометражна робота Дмитра Мойсеєва знята на Національній кіностудії ім. О. Довженка за державним замовленням. Зйомки проходили на Арабатській стрілці, у Феодосії та Івано-Франківську.

Прем’єра відбулася в основній конкурсній програмі 43 Міжнародного кінофестивалю «Молодість». Фільм брав участь у кінофестивалях в Італії, Польщі, Вірменії, США.

- Дмитре, скільки часу Ви працювали над сценарієм та над зйомками фільму?

- Пройшло 4 роки з моменту виникнення першого слова до створення кінострічки. Це кінотеатральний фільм. Він технічно підходить лише для кінотеатру, тому що знімався на кіноплівку. У мене з'явився задум – тобто етична, духовна складова, яка сама "підібрала" сцени у фільмі. Поки я не втілив цей задум у життя, я не міг жити. А коли мій фільм показали на кінофестивалі "Молодість", і відчув що я втілив свій задум, я відчув порожнечу.

- Ви вже побували у кількох містах, де презентували стрічку. Які враження та емоції у глядачів після перегляду фільму?

- Мене звинувачували в тому, що фільм занадто красивий. Я з цим не погоджуюсь. У фільмі є моменти депресії. Але і наше життя теж не обходиться без депресивних речей. Люди вражені, тому що вони йдуть на український фільм і очікують гіршого. Люди чекають на гірше, але отримують краще. В Італії та Польщі дуже добре сприйняли фільм. Я думаю, своєю витонченою простотою я "приб'ю Європу". Хотілося б взяти участь у якихось кінофестивалях, є стимул працювати далі.

- Який бюджет фільму?

- Кошторис фільму становив 6 мільйонів, які виділила держав. За часів найвідомішого президента мені вдалось отримати ці кошти. В нього було так багато грошей, що він виділяв 80 мільйонів в рік на українське кіно.

- Ви теж знялися у фільмі "Такі красиві люди". Тобто були і режисером, і сценаристом, і актором. Як вдалось поєднати?

- Режисер і сценарист – це доповнюючі професії, режисер теж коригує сценарій під час зйомок. В мене була епізодична роль. Я б дуже хотів зніматись у кіно в якості актора. Але колеги мене чомусь не запрошують, хоча… я б теж їх не запросив (сміється, - авт.), щоб вони не дізнались секрети моєї "кухні". Мені подобаються ролі негативних персонажів… Але москалів грати не хочеться.

- Якими були головні критерії відбору акторів?

- Я просто дивився на людей і одразу розумів, підходять ці люди на ролі чи ні. Всередині кожна людина відчуває, чи приймає вона правильне рішення чи ні. Якби люди не обрізали зв'язок з космосом, то вони б завжди знали, що робити. Також я сам обирав всі костюми та тканини для акторів. В нас була така команда, яка однаково дивилась на речі. Тому що ми всі розуміли, що ми робимо.

- Що було найскладнішим під час зйомок фільму?

- Було важко знімати сцени, які були довгими. Тому що з нами сонце "гралося" і деякі сцени ми знімали тиждень. Найскладніше було підлаштуватися до природи в такі стислі терміни. Ми знімали у дуже важких умовах і нам ні на що не вистачало коштів. Під час зйомок ми не вклались ні в які терміни. Були проблеми на студії Довженка між мною і студією: вони хотіли зняти простіше, а я якісніше. Підготовчий період тривав 6 місяців, знімали 25 днів і це було неймовірно складно. Потім був довгий постпродакшн, ми двічі робили переозвучу акторів.

- Чи є в фільмі щось автобіографічне?

- Є. Я не скажу що, тому що це дуже особисте.

- Яким Ви бачите майбутнє українського кіно?

- Українське кіно розвиватиметься, коли кожен режисер зніме ще по одному фільму. Якби в рік виходило 5-6 українських фільмів – можна було б говорити про розвиток. Я не знаю, де зараз взяти гроші на зйомки, але в будь-якому випадку потрібно знімати.

- Про що буде наступний Ваш фільм?

- Наступний фільм буде пов'язаний із зовнішньою красою. Проте на даному етапі є лише задум.

- Роботи яких режисерів вплинули на Вашу творчість і сформували Ваше авторське бачення?

- Я народився і виріс у Херсоні, а там склалась така ситуація, що культури немає. Я почав дивитись фільми Кіри Муратової, Андрія Тарковського і я зрозумів, що кіно може бути іншим. Моїми улюбленими режисерами також є Олексій Герман, Такеши Кітано. Музику я слухаю всю підряд. Але дуже люблю епоху бароко: Вівальді, Бах, тобто класику. Ця музика не для всіх.

- Що Вас надихає?

- Надихає життя і музика. Особливо музика.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.