Головний міліціонер Рівненщини Сергій Максимов розповів про бурштин, «сміттєву люстрацію» та стосунки з Кирилловим

Зараз вже мало хто пам’ятає, довготривалі перипетії і зміни начальників обласної міліції. Адже за десять місяців цього року правоохоронці Рівненщини отримують вже п’ятого керівника. Таємниче звільнення генерала Василя Лазутка. Революційне призначення харківського полковника Дмитра Лазарєва. Скандальне призначення і звільнення полковника у відставці В’ячеслава Чайки. Довготривале і не менш скандальне призначення полковника Миколи Щирука. І нарешті більш спокійне представлення підполковника Сергія Максимова, яке відбулося незадовго до парламентських виборів, 2 жовтня. 

Отож, як працюється у Рівному в постреволюційний час? Чи має його призначення політичний відтінок? Чому звільнявся із правоохоронних органів? Чим керується по життю? Відповіді на ці та інші запитання в ексклюзивному інтерв’ю журналісту сайту «ВСЕ» дав начальник УМВС України в Рівненській області Сергій Максимов.

- Ви доволі несподівано очолили міліцію Рівненщини. Думаю, багатьом цікаво, як це відбулося?

- Напевно, Ви пам’ятаєте, як мене ще в квітні представники громадських організацій Рівного рекомендували і підтримували на цю посаду. Тоді я пройшов так звану громадську люстрацію, їздив на кадрову комісію МВС, але призначили Миколу Щирука. Близько місяця тому мене знову запросили в МВС і запропонували цю посаду. Я погодився. 

- У квітні, коли Вас вперше рекомендували на посаду начальника обласної міліції, тоді Вашу кандидатуру підтримували низка громадських організацій. Зокрема, «Правий сектор», «Рівненська варта» та інші. Як зараз складаються Ваші відносини з цими людьми?

- Тоді мене підтримували на цю посаду багато громадських організацій. Зараз чимало їх представників приходять до мене на прийом, ми спілкуємося, радимося. Адже всіх хвилює питання громадської безпеки в місті, області, всі хочуть, щоб був порядок і взаєморозуміння. Наразі є ідея створити нову громадську раду при УМВС України в Рівненській області і, щоб до неї увійшли представники всіх охочих громадських формувань. Я готовий розглядати всі запропоновані кандидатури. 

- Ваше призначення напередодні позачергових парламентських виборів пов’язують власне з політичними моментами. Зокрема, тим, що міністр МВС України Арсен Аваков балотувався у Верховну Раду за списками пропрем’єрської партії «Народний Фронт». Близьким до неї є й голова облради Михайло Кириллов. Чи так це насправді?

- Я безпартійний і не пов’язую це призначення з політикою. Мені запропонували – я погодився. Адже свого часу звільняючись із правоохоронних органів, я все одно знав, що колись повернуся на службу. А з головою Рівненської облради Михайлом Кирилловим я познайомився у квітні. Власне, тоді, коли мене вперше висунули на очільника міліції Рівненщини громадські активісти. Кириллов запропонував зустрітися, поспілкуватися. Тоді він сказав, що йому важлива думка громади і якщо так вирішили представники громадських організацій, він мене теж підтримає. Але він не лобіював моє призначення. Наступного разу ми з Михайлом Кирилловим зустрілися за кілька днів після мого призначення на сесії Рівненської облради. 

- Власне, була мова, що викидання депутата облради Олександра Данильчука напередодні Вашого призначення і стало причиною для звільнення Вашого попередника. Чи відомо Вам щось про це?

- Знаєте, я людина військова і не можу коментувати рішення вищого керівництва. Тому у мене немає відповіді на Ваше запитання.

- Після сесії була мова, ніби за фактом викидання депутата у смітник відкрито кримінальне провадження. Як зараз просувається ця справа, чи є підозрювані?

- Так, за цим фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 296 ККУ (хуліганство), проводиться розслідування. До його завершення я не можу коментувати хід справи. 

- А, як Ви особисто ставитися до громадської ініціативи «сміттєвої люстрації»?

- Знаєте, я думаю, що всі питання потрібно вирішувати цивілізовано, у межах правового поля. Адже, погодьтеся, не зовсім здорова ситуація, коли невідомі люди в балаклавах і масках заходять у приміщення облради і виносять людину в смітник. Це порушення прав людини. Якщо хтось себе дискредитував, то карати його потрібно згідно чинного законодавства. 

- Наразі на Рівненщині доволі гостро постало питання незаконного видобутку бурштину. Самі старателі натякають, начебто, до цього причетні правоохоронці, які «кришують» цей бізнес. Чи відомо Вам щось про це?

- Проблему незаконного видобутку бурштину потрібно вирішувати на державному рівні. Адже сьогодні ми затримаємо одних з помпами, завтра – прийдуть інші. Правоохоронці постійно проводять роз’яснювальну роботу з мешканцями північних районів, рейди, я особисто туди виїжджав. Але повторюся, без відповідного законодавства – це питання не вирішити. Щодо міліціонерів, які причетні до покривання незаконного видобутку бурштину, то мені про це невідомо. 

- Ви вже майже місяць очолюєте обласну міліцію. Які нагальні проблеми в роботі, що потрібно вирішувати першочергово?

- Зараз потрібно працювати над тим, щоб відновити довіру до правоохоронних органів, підняти авторитет міліції в очах громадян. Це можна зробити лише за співпраці з громадою, тими ж самими представниками ЗМІ, активістами. Окрім того, важливо підвищувати професійний рівень правоохоронців, адже зараз доволі молодий особовий склад. 

- А, як довго Ви працюєте в правоохоронних органах? Як розпочалася Ваша кар’єра?

- Після служби в армії у 1991 році влаштувався на роботу в органи внутрішніх справ. Починав зі старшого сержанта патрульно-постової служби міста Рівного. Протягом служби в ОВС здобув вищу юридичну освіту. Згодом прийшов на службу в карний розшук - спочатку помічником, а потім оперуповноваженим в ОВС. У 1994 році мені запропонували роботу в управлінні по боротьбі з організованою злочинністю. Відслужив в УБОЗі до 2004 року. У цьому ж році поїхав на Волинь, де був заступником начальника карного розшуку міста Луцька. Наступного року повернувся у Рівне на посаду старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах відділу внутрішньої безпеки у Рівненській області Департаменту внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС. А з 2007 по 2010 рік перебував на посаді начальника відділу внутрішньої безпеки в Рівненській області. Тоді змінилося керівництво обласної міліції і я вирішив написати заяву на звільнення, бо розумів, що не зможу працювати при тій, як зараз називають, злочинній владі. То ж у званні підполковника пішов на пенсію, хоча й розумів, що рано чи пізно хочу повернутися назад на службу в міліцію. 

- А чим Ви займалися весь цей час, що не працювали в органах внутрішніх справ?

- З 2010 року до свого призначення начальником УМВС України в Рівненській області працював начальником служби безпеки однієї з приватних фірм. Коли йшов на цю роботу, то відразу попередив директора фірми, що якщо в мене буде можливість піти працювати знову в міліцію, хай мене пробачить, але я повернуся. Весь цей час, коли я працював на цивільній роботі, продовжував спілкуватися із своїми колегами з міліції, ділився досвідом, чим міг допомагав. 

- Як Вам жилося цивільним життям? Чи не сумували за робою у міліції?

- Чесно кажучи, мені не вистачало того ритму, інтенсивності життя, що був під час роботи в органах внутрішніх справ. За чотири роки роботи на цивільній посаді я жодного разу не ходив у відпустку, бо не бачив у цьому потреби. Звичайно, сумував за цією роботою.

- Розкажіть більше про себе, про свою сім’ю…

- Я народився і проживаю разом із дружиною та сином у Рівному. Дружина працює головним бухгалтером на фермерському господарстві, а син – єгер у мисливській громадській організації. 

- А, чим Ви керуєтеся по життю?

- Знаєте, по життю я намагаюся слідувати принципу: стався до людей так, як ти хочеш, щоб відносилися до тебе. Адже, якщо ти будеш ставитися до людей з розумінням, допомагатимеш, то вони теж віддячать тим же ш. 

- Що для Вас головне у житті? 

- Для мене головне – це справедливість. Тому я намагаюся завжди поступати справедливо щодо колег, знайомих, друзів, рідних. Цьому намагаюся слідувати.

Коментарі

Був би такий чесний і порядний- не попав би на посаду мента обласного значення! На сьогодні нічого так просто не дається. Запитайте в афериста Киріллова за скільки посаду старому злодію і хабарнику Корсуну здав?

Якщо головний міліціонер згадуєтья поряд з Кириловим ... толку не буде. Кирилов більше місяця не зміг здержати свою реальну суть. Так бистро занявся взятками, склочництвом, розкраданням всього, що доступно йому. Папєрєдніки виходні. Цікаво, чи головний міліціонер це бачить? Бо люстрація гряде, не спасе й виборність. І громадські активісти сердиті, що їх нєкоториє пошили в ... і ідеї Майдану потоптані.

Ну, побачимо... хоча насторожує перекручене відношення до епізоду "сміттєвої люстрації". Кому як не мєнтам знати, що безкарність злочинців (особливо державних) породжує суд Лінча.

Син працює єгерем? Цікаво. Хотів би запропонувати дієвий засіб боротьби із браконьєрами, завдяки яким вже й жаб нема в Горині, а лісі та на полях - мишей. І не лише запропонувати, а ВЗЯТИ БЕЗПОСЕРЕДНЮ УЧАСТЬ у наведенні порядку.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.