Рівненський лікар Олег Мізинець розповів, як можна почути життя

За статистикою, кожна восьма людина в світі зіткнулася із проблемою погіршення слуху, а кожна десята – потребує використання слухового апарата. Та найгірше те, що з 1000 людей, які визнали погіршення слуху, 750 кажуть про це лор-лікарю, а до сурдолога приходить тільки 300, з них лише для 150 вдається допомогти. Як вберегти себе від таких проблем, при яких симптомах варто звертатися до лікаря, і як можна повернути слух, якщо він вже погіршився? Відповіді на ці та інші запитання читайте у відвертій розмові із завідувачем сурдологічним кабінетом поліклінічного відділення Рівненської обласної клінічної лікарні Олегом Мізинцем.
 

– Хто найчастіше звертається до Вас із проблемами слуху?

– Не можна сказати, що проблеми зі слухом починаються у певному віці. Адже віковий діапазон пацієнтів, які звертаються за допомогою, дуже різний. Найменшим моїм пацієнтом був шестимісячний малюк, а найстарша людина, якій я ставив слуховий апарат, – це 100-річний дідусь. Такий подарунок йому зробили рідні на День народження.

– А з чим може бути пов'язана втрата слуху в молодому віці?

– Причини цього можуть бути також різні. Найчастіше це трапляється після перенесених захворювань, наприклад, ГРВІ, вітрянки, кору. А також в людей, у яких є такі хвороби, як отосклероз, гострий отит, якщо в людини хронічний отит, є вушні шуми, або ж була травма вуха.

– Які ознаки погіршення слуху? Як людині зрозуміти, що потрібно звернутися до лікаря?

– Першими ознаками погіршення слуху є те, що людина починає голосніше вмикати телевізор, погано розрізняти звуки, постійно перепитує, відчуває дискомфорт у зоні вух, біль, шум. Взагалі, непогано час від часу перевіряти слух для профілактики. Чомусь люди двічі на рік ходять до стоматолога, піклуючись про свої зуби, і зовсім не приділяють увагу слуху, не розуміючи, що піклуватися про своє здоров'я – це не соромно, а необхідно. Адже добрий слух – це запорука повноцінного життя, і якщо з ним виникають проблеми, то їх краще вирішити на ранній стадії, а не чекати поки слух геть погіршиться. І не варто забувати про наслідки, до яких може призвести погіршення слуху. Окрім дискомфорту, який виникає від постійного перепитування, зниження слуху може спричинити розвиток серйозних хвороб, у тому числі й недуга Альцгеймера (старечої недоумкуватості). Це пов'язано з тим, що звук є основним подразником мозку, і якщо людина не дочуває, то за 7 років мозок взагалі забуває звуки та перестає їх розпізнавати.

– Що ж робити, коли хтось із наших читачів помітив у себе чи своїх близьких перераховані Вами симптоми?

– Якщо Ви помітили зниження слуху – не соромтеся звертатися до спеціалістів. Адже ефективність лікування залежить від вчасного виявлення недуги. І звернення до сурдолога не означає, що для відновлення слуху потрібно використовувати слуховий апарат, – часто його можна покращити правильно підібравши лікування. Проте не мало важливу роль у цьому процесі відіграє професіоналізм лікаря.

– А якщо слух все таки поганий, то варто покращувати його за допомогою слухового апарату?

– При вчасному зверненні до спеціаліста слух можна взагалі відновити, правильно підібравши лікування (медикаментозне або оперативне). Та проблема в тому, що українці соромляться звертатися до спеціалістів, тим більше носити слухові апарати, навіть не розуміючи, що вони допомагають повернутися до повноцінного життя та практично непомітні у використанні. Зі своєї практики можу сказати, що людина, яка погано чула, почавши носити слуховий апарат, "розцвітає на очах", у неї наче відкривається друге дихання, вона знову починає повноцінно жити і насолоджуватися життям…

– А які слухові апарати Ви використовуєте для покращення слуху?

– Я працюю зі слуховими апаратами провідних європейських фірм. Кожен з них має свої особливості та допомагає пацієнтам чути краще. Є апарати, які автоматично налаштовують рівень гучності так, щоб звук сприймався природно, мають спеціальну систему пригнічення шуму, роблячи звук яснішим, і користувачі без зусиль можуть розчути сигнал мобільного телефона, або людську мову, наприклад, при поїздці в шумному транспорті. Мають слухові апарати і низку інших особливостей, і підбираються відповідно до потреб та стану пацієнта – індивідуально. Адже кожен пацієнт потребує індивідуального підходу і не можна сказати, що та, чи інша фірма краща, або гірша. Адже є пацієнти, яким найкраще підходять слухові апарати, що іншим не подобаються, а є такі, які впевнено себе почувають із апаратами популярних фірм, що користуються попитом.

Пройти обстеження слуху, підібрати ефективне лікування і, за потребою, сучасний слуховий апарат на всі випадки життя можна у Рівненській обласній консультаційній поліклініці (кабінет 55), що знаходиться за адресою м. Рівне, вул. Київська, 78г. Записатися на прийом до лікаря та отримати детальну інформацію можна за телефоном: (050)568-74-79.

На правах реклами

Коментарі

Дуже хороший та професійний спеціаліст. Щоправда, ми до нього зверталися у зв*язку із затяжним захворюванням дитини - гайморитом. Рецепт складався із трьох найменувань ліків вітчизняного виробництва. Покращення стану відбулося вже на 2-й день,а за тиждень ми забули про закладений ніс. Дякую Вам, пане Олег!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.